Jaki wózek kupić – analiza przypadków

jaki wózek kupić, co wybrać? Prawie codziennie dostaję od Was pytania, jaki wybrać wózek, czy lepsza parasolka czy klasyczna spacerówka, czy warto decydować się na gondolę, czy trójkołowy czy czterokołowy. Postanowiłam zrobić mega wpis z omówieniem konkretnych przypadków, tych najczęstszych, ale chętnie dopisywać będę kolejne. To taka wiedza w pigułce. Nie mogę wszystkim polecić jednego wózka, bo gdyby istniał jeden, jedyny idealny wózek to… byłoby nudno 🙂 Każdy z nas ma inne potrzeby i dzisiaj o tych potrzebach słów kilka. Już na samym początku chciałabym Was zachęcić do zadawania pytań wózkowych w tym wpisie, wtedy pomogę nie tylko Wam, ale może i kolejnym osobom, a też może inni coś fajnego podpowiedzą. Niech to będzie wielkie źródło wiedzy na temat jaki wózek wybrać 🙂

1. Do spacerów po lesie

Jaki wózek byś poleciła? Będzie bardzo dużo eksploatowany, codzienne spacery, bardzo dużo chodzę, szczególnie po lesie. Mieszam w domu, więc nie muszę wnosić wózka. Chciałabym aby był duży i sprawdzał się na leśnych ścieżkach.
Do spacerów po lesie i innych nierównościach warto wybrać wózek na kołach pompowanych z dobrą amortyzacją. Najlepsza amortyzacja to ta w stelażach krzyżowych (stelaż z profilu ma taki charakterystyczny X). Wózek czołg to Emmaljunga City Cross, możesz kupić używaną, bo to wózki nie do zdarcia. Wadą jest to, że nie ma skrętnych kół. Jeśli zależy Ci na skrętnych kołach (przydają się w sklepie, na chodniku) a także ogranicza Cie budżet to zerknij na polski Jedo Fyn. Co prawda stelaż jest innego typu, ale ma niezła amortyzację i dość dużą gondolę. Spokojnie podoła spacerom po lesie czy nawet nadmorskim piasku (tym takim mokrym, nad wodą :)). [caption id="attachment_7937" align="aligncenter" width="569"]Jedo Fyn, blokujemy koła w lesie :) Jedo Fyn, blokujemy koła w lesie :)[/caption]

2. Do wnoszenia po schodach

Planuje zakup wózka, mieszkam na czwartym piętrze bez windy, a wózek będę musiała wnosić na górę (nie mam możliwości zostawienia go na dole, ani w wózkarni).
Wybierając wózek, który będziesz musiała wnieść po schodach dobrze by składał się w jednym kawałku, bo inaczej może zabraknąć Ci rąk 🙂 Najlepiej składa się Babyzen Yoyo, ma też opcję gondoli (składa się tak samo, jak wersja spacerowa). To wózek, który możesz zarzucić na ramię i wejść po schodach z dzieckiem na ręku czy w chuście. Jest lekki, bo waży niecałe 7 kg. Wadą jest to, że jest to wózek raczej miejski, krótki spacer po udeptanych leśnych ścieżkach pokona, ale już większego wyczynu bym mu nie serwowała. Możesz zwrócić też uwagę na wózki, które składa się jedną ręką, takie, które możesz wziąć pod pachę. Takie wózki to Joie Litetrax, jednak tutaj jest to spacerówka. Co prawda rozkładana do pozycji leżącej, ale jednak noworodka kładłabym w gondoli. Pewnym kompromisem może być montaż fotelika samochodowego, bo budka Joie całkiem ładnie go przykrywa, ale nadal jest to fotelik i dziecko nie ma pełnej aktywności. Podobnym w sposobie składania wózkiem jest Baby Jogger City Elite, on ma wielkie pompowane koła, więc jeśli planujesz spacery po lesie czy plaży lub poród w zimę stulecia to nic Ci nie będzie straszne. Możesz dokupić gondolę i po prostu jedną ręką składa wózek a w gondoli z pasami wnosisz dziecko na górę. Z samą spacerówkę jest łatwiej oczywiście 🙂 [caption id="attachment_7938" align="aligncenter" width="569"]Coś lekkiego i porącznego, Babyzen Yoyo, Maclaren Mark II Coś lekkiego i poręcznego, Babyzen Yoyo, Maclaren Mark II[/caption]

3. Do biegania

Chciałabym szybko po porodzie wrócić do aktywności ruchowej, myślę o bieganiu lub długich spacerach. Potrzebny mi wózek, który byłby sportowy i dałby radę w każdym terenie.
Musisz pamiętać, że malutkie dziecko, jak noworodek, jest bardzo delikatne, więc biegi w wózku niekoniecznie będą dobrym pomysłem, szczególnie w gondoli. Jeśli chcesz biegać z niesiedzącym dzieckiem to najlepiej zaopatrzyć się w wózek z siedziskiem hamaczkowym, tak aby dziecko było wpięte a wstrząsy amortyzowane. Taką opcję znajdziesz na przykład w wózkach, które mogą być przyczepkami rowerowymi np. Croozer. Najlepiej jednak wstrzymać się z szaleństwami, aż dziecko usiądzie, a do tego momentu zabierać je na długie spacery. Z wózków sportowych, na każdy teren zerknij na BOBa revolution SE, który teoretycznie ma możliwość dokupienia gondoli, tak samo, jak Baby Jogger Summit, czy Baby Jogger F.I.T (choć o ten ostatni trudniej w Polsce). Zerknij też na Bumbleride Indie, to niby nie jest wózek typowo do biegania, ale jest tak wyprofilowany, że jest to jak najbardziej możliwe. Możesz też kupić typowo do biegania, jak ceniony Schwinn Fee Runner.

4. Mały miejski w podróż

Szukam wózka, który mogę zabrać w podróż. Latem lecimy do Hiszpanii i chciałabym wygodny wózek, który będzie łatwo zabrać do samolotu oraz na miejscu będzie wygodny do przemieszczania się.
Tutaj zastanów się po jakim terenie będziecie chodzić, bo może okazać się, że z wózkiem będzie po prostu trudno i wyjściem może okazać się chusta. To fajna opcja również na lotnisko, a potem podróż na przykład koleją podmiejską z lotniska do centrum. Jeśli jednak wolisz z jakiegoś powodu wózek to fajny jest Babyzen Yoyo (również z gondolą!). To nawet jedyny wózek, który możesz zabrać na pokład samolotu, ale w sumie nie widzę takiej potrzeby. Dla dziecka do dwóch lat możesz zabrać wózek i zdać go przy samym wejściu do samolotu, choć nie zawsze ten wózek będzie tam czekać po przylocie (niestety czasem jest na bagażu, stąd ja lubię mieć chustę i tak). Na miejscu wózek na pewno też Ci się przyda, szczególnie jeśli jedziesz do miasta 🙂 Inną opcją jest spacerówka parasolka, która jest niewielka choć długa (musisz o tym pamiętać). Ciekawą opcją jest Peg Perego Pliko Mini, które ma uchwyt do ciągnięcia (przydaje się w podróży), ewentualnie tani Mamas&Papas Tour, który ma pasek do zarzucenia na ramię.

5. Dla dużego dziecka do przedszkola

Szukam podwiezidupki dla mojego dziecka, które odprowadzam do przedszkola/żłobka i często, gdy go odbieram to jest tak zmęczony, że chce wejść do wózka.
Fajnym wózkiem, taką podwiezidupką może być Micralite Superlite, szczególnie jeśli idziecie po nierównym terenie. W dodatku używany można kupić za kilkaset złotych. Jeśli masz głównie chodniki to lekkim wózkiem do podwiezienia będzie też Maclaren Mark, ma nierozkładane siedzisko, ale za to wysokie i jest bardzo lekki. Składa się w długą parasolkę, ale w pionie nie zajmie wiele miejsca, gdy zechcesz zostawić w przedszkolu.

6. Najlżejszy

Szukam lekkiego wózka spacerówki. Często wózek wkładam do samochodu, wnoszę, znoszę, a mam problemy z kręgosłupem. Chciałabym coś lekkiego.
Jest kilka lekkich wózków spacerowych, które mogą Cię zainteresować. Po pierwsze mój ulubiony Babyzen Yoyo, waży ok. 5,8 kg, składa się w malutką „kanapkę” i można zarzucić go na ramię i ma regulację oparcia, co w lekkich wózkach nie jest oczywiste. Dla mnie to niesamowicie wygodny wózek. Jeśli masz dziecko starsze, które raczej nie sypia w wózku to zerknij na najlżejszy wózek, czyli Maclaren Mark II, który waży 3,2 kg i chyba nie ma lżejszego, solidnego wózka. Równie ciekawy jest Maclaren Volo, ale też, tak, jak ten wyżej wymieniony, nie ma rozkładanego siedziska. Z Maclarenów jest Quest, też lekki, bo 5 kg, który ma regulowane oparcie. Ciekawy może też być Peg Perego Pliko Mini, które ma uchwyt do ciągnięcia i również jest dość lekki i fajnie wyważony do ewentualne wnoszenia. Z innych lekkich wózków Jest Quinny Yezz (również bez rozkładanego oparcia, a waga to 5 kg). [caption id="attachment_7940" align="aligncenter" width="569"]Maclaren Mark II, chyba najlżejszy wózek Maclaren Mark II, chyba najlżejszy wózek[/caption]

7. 2w1 uniwersalny

Szukam wózka na cały okres wózkowania, takiego żeby był, jak najbardziej uniwersalny i niezawodny. Żeby dobrze jeździł, był ładny, pakowny i w ogóle naj.
Szukasz wózka idealnego 🙂 A poważnie to mogę polecić Ci Bugaboo Cameleona, to wózek, który ma wszystko, od wygody, po ciekawy design. Można też kupić używany w cenie wózka z niższej półki. Innym wózkiem fajnym 2w1 jest Joolz Day. Ma co prawda niewielki kosz na zakupy, ale również jest wygodny i ciekawy. Jeśli kusi Cię zestaw 3w1 to pamiętaj by nie kupować fotelika w takim zestawie no name. Fotelik samochodowy ma być po testach, a nie atestach – to duża różnica.

8. Dla bliźniaków

Urodzą mi się bliźniaki, co kupić?
Wózków bliźniaczych jest sporo. Masz do wyboru, czy chcesz wózki jeden za drugim, czy też może jeden obok drugiego. Wiele zależy do tego, jakie masz warunki lokalowe (czy jest winda, masz gdzie trzymać wózek), a także od terenu, gdzie będziesz jeździć (czy jest sporo krawężnik,robisz zakupy, chodzisz tylko do parku, czy może do lasu). Wózki jeden za drugim są to tzw. tramwaje, czyli prowadzisz długi wózek, który zazwyczaj siła rzeczy jest mniej zwrotny, a także wjazdy pod krawężnik są trudniejsze (kwestia wyważenia wózka). Jest je na pewno łatwiej trzymać na korytarzu, no i są w większości przypadków węższe. Wózki jeden obok drugiego są zazwyczaj o wiele wygodniejsze w prowadzeniu, łatwiej nimi manewrować, lepiej podjeżdżać pod krawężniki. Dzieci masz w takim samym ustawieniu i odległości od siebie. Wadą jest to, że zazwyczaj są szersze. Stosunkowo krótki wózek jeden za drugim to Baby Jogger City Select, za to równie wąski co on jest podwójny Mountain Buggy Duet (identyczny rozstaw osi). Inne ciekawe wózki to już szersze wózki podwójne np. EasyWalker Duo czy Bugaboo Donkey (siedziska kubełkowe, więc nawet w spacerówce dzieci mogą być buzią do rodzica).

9. Najtańszy

Szukam wózka, który będzie dobry, ale też tani, w zasadzie im tańszy tym lepszy.
Polecam przede wszystkim poszukiwania wózka używanego, w dodatku lepiej kupić lepszy nawet trochę droższy, niż najtańszy z marketu, bo często oszczędny traci dwa razy. Wózek dobry sprzedasz i zwróci Ci się część kosztów. Ciekawym rozwiązaniem na wózek 2w1 jest Quinny Speedi, który można kupić za ok. 500 zł. Za podobną cenę kupisz też używany X-Lander XA, również w wersji 2w1. Możesz też kupić najpierw wózek głęboki, często można trafić na okazję, polecam Ci jednak by był to wózek formowy, bo wtedy go sprzedasz. Podpowiem, że swój głęboki wózek Mutsy sprzedałam za ok. 100 zł.

10. Wózek na zimę

Termin porodu mam na zimę, szukam wózka, który sprawdzi się w taką śniegową pogodę i nie zmusi nas do siedzenia w domu.

Wybierając wózek na zimę musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: śnieg i wielkość gondoli. Śnie, bo wózek powinien mieć pompowane koła, które lepiej pojadą po trudnej nawierzchni. A duża gondola, bo dziecka w kombinezonie zajmuje po prostu więcej miejsca 🙂 Zerknij na Joolz Day, bo ma sporą gondole i świetnie się go prowadzi. Z polskich dużą gondola może szczycić się Jedo Fyn

Macie więcej pytań, nie wiecie jaki wózek wybrać? Pytajcie, na pewno ja, lub ktoś z Czytelników pomoże. Polecam też mój TOP 10 wózków dla dzieci.

[caption id="attachment_7936" align="aligncenter" width="569"]Warto wybrać fajny wóżek co by nie wpaść w wózkomaniactwo i co chwilę ich nie wymieniać :) Warto wybrać fajny wóżek co by nie wpaść w wózkomaniactwo i co chwilę ich nie wymieniać :)[/caption]]]>

92 Odpowiedzi

 1. Dziekuje za ten wpis! Właśnie szukam czegos dla mojego niespełna 8 miesięcznego i zaciekawił mnie opis babyzen yoyo i mam pytanie czy on nadaje sie dla 8 miesięcznego? Szukam wózka spacerówki do miasta i łatwego w przewożeniu. Ale tez stabilnego i choć te kółeczka takie sie nie wydają twoja opinia mi rozwiewa wątpliwości. Ogólnie mieszkam na wsi i chciałam kupic zanim syn sie urodził emmaljunga City ale dostałam jedo i na wioskę, do lasu jest ok, natomiast do miasta chciałam cos mniej topornego. I choc uczucie do Emmy pozostało to jednak do miasta nie koniecznie bo tez zdaje sie byc toporny

  1. I jeszcze czy w tym yoyo przekłada się raczka ze dziecko jedzie tyłem lub przodem do matki czy nie?

  2. Yoyo nadaje się dla malucha. Drugim tak kompaktowym wózkiem jest recaro easylife 🙂 Też fajny, ale bardziej rachityczny, jak parasolka.
   Rączka nie jest przekłądana, ale to nie jest wygodna rzecz na spacery, bo jedziesz jakby tyłem 🙂 Jeśli już to przekładane siedzisko.
   To w mniejszych spacerówkach to hmmm Cameleon ma, ale to taka „średnia”, a nie mniejsza rozmiarowo spacerówka będzie.

  1. Ewelina stąd zebrałam, ale jeszcze jest kilka innych, które się powtarzają 🙂 widzisz, musisz zrobić u siebie, lub dopisać u mnie, co Ty byś poleciła/polecasz <3

 2. Nie rozumiem czemu tak promujesz drogie wózki.a w zasadzie drogich producentów. Są tańsze i tak samo dobre. A mamuśki cię tak słuchają i wydają ostatnie pieniądze, bo Ta Pani napisała, że najlepszy. Szkoda mi Was.

  1. A mi szkoda Ciebie ze wydajesz kupe kasy której nie odzyskasz na chińskie badziewie

  2. To może niech Pani zaproponuje jakąś tańszą alternatywę? Ja ostatnio kupiłam za niespełna 250zł wózek spacerowy Bomiko S – wydaje się fajny, chociaż jeszcze nie miałam okazji użyć. Na co dzień jeździmy X-Landerem XQ (model chyba z 2011) i jestem zadowolona, ale jednak jest to wózek słoniowaty. Bomiko za to jest po złożeniu sporo mniejszy, no i dwa razy lżejszy – 7kg. Kupiliśmy go z myślą o wyjazdach do teściowej, na zakupy i na wakacje.

  3. Alex po pierwsze są też tańsze – zerknij raz jeszcze, po drugie te chińskie albo rozpadną się po jednym sezonie albo ich nie sprzedasz. Dla mnie, doradzając komuś, ważne jest też to, że dobry wózek potem się sprzeda z niewielką stratą, w efekcie zyskuje się z powrotem pieniądze. To większa oszczędność niż wydawanie całej gotówki, która jest nie do odzyskania. Ale wiesz, decyzja zawsze jest po stronie rodzica.

  4. Z tym czy Paulina poleca same drogie wózki to bym się kłóciła. Wózki są naprawdę co najwyżej ze średniej półki cenowej. W większości. ja ostatnio po przeczytaniu recenzji kupiłam Joie Litetrax i jestem bardzo zadowolona. tak jak pisałaś jedyna rzecz do wymiany to kiepsko zapinane pasy ale reszta jest świetna. Łatwo się składa, ma spory koszyk i jest niewielkich rozmiarów. Cena naprawdę atrakcyjna. Po odwiedzeniu wielu sklepów dla dzieci szykowałam się na wydatek grubo ponad 1000zl a tutaj 589zl i super jakość. Tańsze są chyba tylko parasolki a moim zdaniem one nadają się dla lalek a nie dla dzieci. Wyglądają na wywrotne, niebezpieczne i niewygodne. No i nie można przy nich regulować oparcia co oczywiste.

  5. No wiecie , to ” chinskie badziewie” czasem moze okazac sie calkiem porzadnym polskim wozkiem. Moj synek jezdzil podobnym do jedo, ktory obecnie kosztuje nowy okolo 800zl, wyglada calkiem niezle( no moze nie designersko ale calkiem ok.) i wlasciwie mial tylko jedna wade-wage ale dzieki sporym papowanym tylnim kolkom bez problemu wciagalam go na wysoki parter. Po zlozeniu gabaryt x-landera czyli standard, gondola ok.75 cm, dobrze amortyzowany, latwy w prowadzeniu, stabilny, duza budka dobrze chroniaca od wiatru i slonca ( nie to zebym nie lubila joolza bo to fajny wozek ale buda to chyba proforma tylko) kolka papowane wszystkie, przednie obrotowe z mozliwoscia blokady troche mniejsze od tylnych ale dosc duze, kosz olbrzymi, spacerowka ok. z mozliwoscia zamontowania w dwoch kierunkach, raczka regulowana…dlugo moglabym wymieniac bo ma absolutnie wszystko co wozki po 2-3 tysiace oprocz znanego producenta. No i w zestawie folia, torba , palak i nosidelko( oczywiscie nie do samochodu ale przy tej cenie zotaje sporo na wypasiony fotelik) Na koniec najlepsze, moj synek byl piatym pasazerem ,a wozek juz wozi kolejnego bobasa. Jasne na stelazu ma rysy i lekkie luzy( swoja droga dodatkowo amortyzujace) ale materal jak nowy, odporny na plowienie, wszystko sprawne, a nikt specjalnie o niego nie dbal. Osobiscie korzystalismy glownie z gondoli a spacerowke tylko wyprobowalismy bo Szkraba szybko przesadzilam do maca- to nie jest wozek wysokiej jakosci wiec po miesiacu zamienilam na baby jogger cm gt ( sama gola spacerowka jest drozsza od tamtego calego zestawu). Jak ktos chce przeznaczyc duzo pieniazkow na wozek to oczywiscie, ze znajdzie wymarzony model ale nie generalizujcie, ze tanie=kiepskie, a drogie na pewno bedzie najlepsze bo tak nie musi byc. Osobiscie uwazam, ze wozeczek musi byc przede wszystkim komfortowy dla maluszka natomiast nasze preferencje sa istotne ale w drugiej kolejnosci, a najgorszym przewinieniem mam jest kupienie slicznego, dobrego dla malucha wozka i zamontowanie na nim nosidelka bo gondola jest za duza, za ciezka…sama nie wiem bo co ale blagam nie robcie tak! Nie chodzimy z nosidelkiem na spacery.

 3. Paulinko, różnica między Twoimi dziećmi to to 2 lata? Czytając różne Twoje wpisy widziałam że korzystałaś z podwójnych wózków, doczepianych. Albo z chusty. A próbowałaś takiej doczepki by starsze dziecko stało za wózkiem mniejszego. Czy to się u Was nie sprawdziło? Pytam dlatego, ponieważ za kilka miesięcy przybędzie nam następny domownik i nie wiem jak zorganizować spacery.

  1. Dokładniej 1,5 roku i na początku dziecko było za małe na taka deskorokę. Testowałam kilka takich doczepek, ale poza wyjątkami to raczej dla ciut większych dzieci, no i jednak mój maluch często przysypia w wózku. Dopiero teraz, gdy ma ok. 2,5 lat to ta podstawka spełnia zadanie i ma sens. Wszystko zależy od różnicy, dziecka no i rodzaju spacerów 🙂

 4. U mnie też mnóstwo pytań o pomoc w wyborze wózka 🙂 wybrać dobry wózek to naprawdę nie takie proste

 5. A ja od dluzszego czasu szukam używanego Mountain buggy duet ponoewaz spodziewam sie bliziat, a bardzo przekonalas mnie do tego modelu. Nowy 2w1 kosztuje ponad 3000 zl co jest bardzo wysoka cena… Termin mam na przelom czerwca i lipca wiec jest jeszcze troche czasu. WIEC dziewczyny gdyby ktoras z was miala do odsprzedania lub wiedziała cos o tym wozku bardzo prosze o informacje. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam cieplutko :-*

 6. Dzień dobry, ja bym potrzebowała wózek spacerowy lekki, mały po złożeniu i dający radę na bruku (mam na myśli nieregularną kostkę granitową, a nie betonową), do którego wsadzę juz 6-miesięczne dziecko. Da radę to pogodzić?

  1. Wiesz, na bruku to i Yoyo daje radę 🙂 ale może wybierz coś z baby joggerów? Są stosunkowo niewielkie, z niezła amortyzacją. Baby jogger city mini GT (koniecznie gt)jest całkiem fajny 🙂

 7. Ja szukam wózka do spania dla prawie 3 letniego dziecka (i to raczej nie z tych najniższych). Moje dziecko drzemie w ciągu dnia tylko w wózku. Oprócz tego wózka w ogóle nie używamy. Potrzebuję więc możliwie najdłuższego siedziska, które będzie rozkładało się całkowicie do pozycji leżącej. Myślałam też może, czy jakaś przyczepka rowerowa nie spełniałaby tych warunków, ale kompletnie nie jestem w temacie. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam 🙂

  1. Przyczepki rowerowe raczej nie mają podnóżków, są raczej nisko osadzone i choć wygodne, to niekoniecznie jest to najwygodniejsza opcja do spania.
   Czy dziecko wózkiem jeździ na spacery, czy tylko ma robić za wózek? Może jakiś nomad?

  2. Dziękuję za odpowiedź. Już straciłam nadzieję 😉
   U mnie wygląda to tak, że dziecko potrzebuje spać w ciągu dnia, ale ma problem z położeniem się i zaśnięciem. Więc jak widzę, że jest śpiące, to pytam, czy idziemy na spacer, przygotowuję odpowiednio do pogody wózek i dziecko i idziemy na wolny spacer. Najczęściej w ciągu 5 minut dziecko śpi, a drzemka trwa różnie od 1 godziny do 2 czasem, na nawet 3. Jeśli na to pogoda pozwala, to dziecko śpi w wózku całą drzemkę. I tylko w tym celu używamy wózka. W trakcie takich normalnych (niespanych 😉 ) spacerów w ciągu dnia dziecko chodzi samo na nóżkach. Obecnie do spania używamy starego x-landera, ale jest problem z wystającymi nóżkami, przydałoby się coś dłuższego (nasz wózek ma ok 90 cm w pozycji najbardziej rozłożonej, ale nie jest to całkowicie na płasko).
   Nie do końca wiem, o co chodzi z tym nomadem. Sprawdziłam, że są wózki Jane Nomad, dobrze myślę?
   Po przejrzeniu różnych opinii myślałam też nad bumbleride indie (choć z tego, co się orientowałam, to dłuższy był model z 2012 roku, o który teraz trudno).
   No nic, takie mam dylematy 😉
   Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam 🙂

 8. Dobrym wózkiem do spacerów po lesie jest też mutsy Urban rider ,używany można kupić dość tanio a stalaż jest ,, pancerny ” i skretny 🙂

  1. Dla mnie to jest spacerowa masakra tak szczerze 🙂 żaden wózek nie jedzie tak ciężko. Po lesie to trójkołowce, one same jadą, trzeba pchać

 9. Muszę przyznać, że wkręcilam się ten blog :). Jestem na etapie wybory spacerówki dla Młodszej i opisy na pewno mi się przydadzą, Do tej pory używaliśmy Cameleona i potwierdzam – chyba nie ma bardziej uniwersalnego wózka, ale z racji, że jestem minimalistyczna to chciałabym spacerówkę jedną do wszystkiego … ale chyba się poddam. Dla starszego mieliśmy typowo miejski Baby Design i po wyprawach miejskich i wiejskich już raczej do niczego się nie nadaje ;).

 10. Też jestem na etapie wyboru wózka i przeczytałam chyba wszystkie recenzje na Twoim blogu, jednak dalej nie wiem jaki wózek byłby idealny dla nas…
  Krótko napiszę, czego szukamy – wózka 2w1, w cenie do 3500 zł, który moglibyśmy do spacerów po mieście i bezdrożach (mamy psa i bardzo chciałabym chodzić na spacery z dzieckiem i psem jednocześnie – a niedaleko mamy jezioro i lasy, więc teoretyczne możliwości mamy). Dodatkowo, nie może ważyć za dużo, bo wózek będę musiała wnosić na nasze 2 piętro (ewentualnie pozostaje opcja chowania w bagażniku, ale wydaje mi się to trochę za skomplikowane)…
  Póki co myślałam nad paroma typami:
  bumbleride indie 4 (albo zwykły indie) – w którym po przeczytaniu paru recenzji się zakochałam,
  Wózek Mountain Buggy Urban Jungle, Baby Jogger City – ale martwią mnie trochę te 3 koła (może niepotrzebnie?)
  Baby Jogger City Versa GT – ale on już trochę waży,
  X-lander X Move – najcięższy i największy z nich wszystkich, ale najbardziej podoba się mojemu mężowi…
  Proszę o pomoc w wyborze -przyjmę jakiekolwiek uwagi 😉
  Dodatkowo, gdyby ktoś miał Bumbleride i był ze Śląska lub Łodzi – byłabym bardzo wdzięczna za możliwość spotkania – bardzo, ale to bardzo chciałabym ten wózek zobaczyć na żywo 🙂
  Pozdrawiam!

  1. Ana Bumpleride Indie i niekoniecznie 4 a 3 🙂 Nie bój się trójkołowców. W wersji ze spacerówką są świetne! Mega zwrotne 🙂
   Urban Jungle bym sobie odpuściła mimo, że uwielbiam ten wózek, ale po złożeniu nie ma siły byś go wniosła. To znaczy jest, ale on jest wieki, bo on robi sie płaski, ale zostaje długi, a inne składają sie na pół w kanapkę (wielka różnica we wnoszeniu! czy nawet wkładaniu do bagażnika).
   Baby Joggert City Mini GT jest jeszcze ciekawą opcją, albo elite 🙂
   Xlander – porzucisz go w progu, a nie dasz rady wnieść. To znaczy dasz, ale to olbrzym jest i ciężki.

  2. Dzięki za podpowiedzi 🙂
   Myślałam na Indie 4, głównie dlatego, że słowacki dystrybutor ma teraz na nie promocję i wychodzą z gondolą taniej niż indie plus gondola osobno
   Ale generalnie wiem na czym się skupić – Bumbleride Indie (ew. 4 😉 ) albo Baby Jogger City Elite. Poczytam trochę o obu, może uda mi się je gdzieś na żywo zobaczyć i zadecyduję 😉

 11. Bardzo fajny blog, czytam i czytam, ale jeszcze nie znalazłam wózka dla nas… dlatego bardzo proszę o pomoc.
  Jestem mamą 1,5-rocznej dziewczynki z problemami neurologicznymi, dlatego zależy mi na wózku o dobrej amortyzacji i możliwością przekładanej rączki. Mieszkamy w miejscowości totalnie podziurawionej i z wysokimi krawężnikami, więc łatwość prowadzenia, skrętność, lekkość w podbijaniu mile widziane. Wózek muszę wnosić po schodach, dlatego szukam lekkiego modelu 😉 Dziecina prawie zawsze zasypia mi w wózku, dlatego ważne jest również rozkładanie. No a gdyby miał jeszcze spory kosz na zakupy to wogóle będzie mój ideał!!!!!!! Czy istnieje taki wózek?

  1. Mama a czemu chcesz przekładaną rączkę? Bo to moim zdaniem bajer, który niekoniecznie Ci sie przyda, szybciej obracane siedzisko, a to spora różnica.
   Ogólnie poleciłabym Ci, któryś z terenowsców, na przykład baby jogger city elite składa się w s umie jednym ruchem, mozna wnieść, a ma świetną amortyzację. Nie ma obracanej rączki, ale bardzo chciałabym poznać motywację czemu Ci na niej zależy 🙂

  2. Dziękuję za szybką odpowiedź. Już piszę czemu przekładana rączka. Mała jest bardzo podatna na infekcje uszu. Wystarczy niewielki wiatr i mamy kłopot. Spacerując, wiatr często zmienia kierunek, wtedy przekładam rączkę i sprawa załatwiona. Aktualnie małą wożę w spacerówce z wózka wielofunkcyjnego, gdzie przekładam siedzisko, jest to dość uciążliwe. Albo ja jestem taka słaba, albo córka + siedzisko to wyjątkowo ciężki duet.

  3. A! I jeszcze nie za bardzo mogę sobie wyobrazić przekładania śpiącego dziecka. Przy starszym dziecku miałam model z przekręcaną rączką i to w całym wózku było najlepsze 😉

  4. Jeszcze dodam, że córka musi nosić okulary, czego nie cierpi. Mając ją vis a vis kontroluję co robi, a jesli bedzie siedzieć tyłem… hmmm chyba co chwilkę postój 🙂 A wczoraj byłam krok od zakupu joie litetrax, ale właśnie powstrzymał mnie brak przekładanej rączki. Dziś czytam opinie na jego temat i są bardzo zróżnicowane. Już mi się w głowie wszystko miesza, dlatego bardzo proszę o pomoc 🙂 Na Allegro dopatrzyłam się starszego modelu Joia właśnie z taką rączką http://allegro.pl/wozek-spacerowy-wielofunkcyjny-joie-bordo-sk5299-i5134538333.html ale martwię się o kółka.

 12. Błagam o pomoc! 😛 Czy wybrać Peg Perego Pliko Mini czy Maclarena GLOBETROTTER. Liczy się dla mnie waga bo noszę po schodach… Wózek dla starszaka (14 miesięcy), który lubi zasnac na spacerze. Chcemy się przesiąść na wakacje z joolza 🙂

  1. Ania Peg Perego pliko mini jest odrobinę poręczniejszy, ma też uchwyt usytuowany tak, że można wciagać za sobą, za to maclaren ma na boku, że niesiesz jak walizkę, też OK, w dodatku ma pasek więc może być wygodniej
   Tak naprawdę wózki typu parasolka są średnie do wnoszenia po schodach, bo są długie, lepsze są te składane w „kanapkę” 🙂 yoyo to jest idealny wózek, ale drogi, recaro easylife też fajny.

 13. Bardzo proszę o pomoc ..
  Mam córeczkę 5-miesięczną. do tej pory jeżdziłysmy używanym xlanderem i gondola ok, ale na spacerówce się zawiodłam.
  Szukam spacerówki, może być nawet spacerówka z gondolą (zostanie dla nastepnego dziecka:)
  czesto chodzę po lasach, polnych drogach i różnych wertepach. Dodatkowo mieszkam na wzniesieniu więc potrzebuję sporej budy, co by przykryła dziecko, kiedy mocno wieje.
  Fajnie jakby był też spory koszyk.
  Wózek może być ciężki, nie przeszkadza.
  Nie wiem, czy lepsze koła skrętne, czy nie ? Skrętne polubiłam, ale może duże nieskrętne koła lepiej by się sprawdziły na dziurach ? Tylko za każdym razem trzeba wózek „przestawić”…
  Myślałam o jedo fyn, nawet nie wiem jeszcze jaka wersja.
  Lubię klasyczne wózki, dobrze osłonięte.
  Przepraszam za marudzenie, proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam !

 14. Aha, i spacerówka powinna być długa dość, bo moja córa do krótkich nie należy 🙂
  No i nie ukrywam, że cena ma znaczenie…
  Najlepiej coś do 1700zł maks..

  1. Ja bym polecila:
   – Bumberlide Indie
   – Baby jogger citi mini gt
   – Jané Trider Extreme
   – Bob motion (uzywalam – swietny)

 15. Witaj 🙂 Wlasnie i ja stoje przed wyborem wozka.. Moj partner mowi mi kupmy cokolwiek 🙂
  Na samym poczatku chcialam Stokke Trailz, poniewaz jako jedyny z tej marki ma gumowe kola na kazda powierzchnie sie nada.. Ale nie wiem co sadzic o kubelku, nie przemawia do mnie. Mimo, ze mam dylemat z tym siedziskiem biore pod uwage:
  – Uppababy Vista 2015,
  – Cybex Priam,
  – Peg Perego Pop Up+,
  – Joolz Day.
  Jeszcze tych wozkow nie widzialam, jutro jade do sklepu ogladac. Kazdy ma cos w sobie. Cybex ma rozkladane siedzenie do lezenia. Uppababy amortyzacje i wyzsze siedzisko. Peg Perego po prostu mi sie podoba 😛 , Joolz Day ma amortyzacje i duza gondole (rodze w pazdzierniku). Stokke mi sie tez po prostu podoba bo wydaje sie masywny i komfortowy (pisze o Trialz). Na zywo widzialam Crusi i Xplory. Tak po sklepie to super sie prowadzi, no ale wiadomo.. dojdzie dziecko + chodniki.. i juz kolorowo raczej nie bedzie 🙂
  Przy 1szym dziecku nie mialam wozka 2w1 i jakos to bylo, ale teraz postanowilam, ze wlasnie wybiore taki 2w1.. takze jutro ogladanie i decydowanie. Gdyby ten stokke xplory mial amortyzacje to bym go wziela bez kiwniecia palcem z racji tego, ze ma bardzo wysoko siedzisko.

 16. Ja osobiscie kupilam wozek Icandy peach wiem ze w polsce malo popularne ale dostepne. Mysle ze warto o nim wspomniec bo nie dosc ze moze byc fajnym wozkiem 3w1 to do tego moze potem posluzyc dla dwojki dzieci w roznym wieku albo blizniat 😉 Chetnie zobaczylabym taka recencje o Icandy w polsce.

 17. witam 🙂 mam miesieczna corke,woze ja w casualplay,poszukuje wozka ktory bedzie doskonale amortyzowany(spacery po lesie),wjezdzanie po schodach bedzie dla mnie wykonalne 😉 mam 155 wzrostu a schodow w okolicy domu mnostwo! bedzie mial duzy kosz na zakupy. dobrze zakrywana oslonke i bude,chcialabym dziecko do wiosny wozic w gondoli idzie zima. bede wdzieczna za podpowiedzi. przygladam sie wozkowi adamex pajero(ale boje sie ze slabo amortyzowany)oraz navington galeon ale chyba zbyt duzy dla mnie? no i torba pod wozkiem mala 🙁 Pozdrawiam!

 18. Witam serdecznie,
  Chciałabym sie dowiedzieć czy miała Pani styczność z wózkiem Quinny Buzz,czy moze mi go Pani polecić czy nie koniecznie?
  Pozdrawiam
  Martyna

 19. Bardzo dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze pytanie odnośnie wózka mutsy evo czy miała Pani okazje go testować?
  Pozdrawiam serdecznie

 20. Dziękuję niezmiernie za ten wpis 🙂 Bardzo rzetelne podejście do sprawy i przede wszystkim poparte doświadczeniem 🙂 Dzięki temu będę mógł załapać plusa u żony 😉 My byliśmy już zdecydowani na 3 w 1, bo to teraz popularne, ale teraz będziemy musieli się jeszcze zastanowić nad inną opcją.

  1. Hej mam pytaniezastanawiam się nad kupnem spacerówki tfkdot ,moja córcia ma 8 mc czy będzie odpowiedni dla Niej

  2. Ale musisz napisać coś więcej 🙂 sam wiek dziecka nic nie mówi, to 90% spacerówek będzie dobra 🙂 jaki teren, na czym Ci zależy itd.

 21. Witam, zależy mi na wygodzie dziecka ,bo na ten moment mam mutsy evo i w spacerowe nie chce mi jeździć mam wrażenie jak by było jej nie wygodnie bo za krótkie jest siedzisko.ten model wózka przekonuje mnie ze względu małych gabarytów po zlozeniu do auta bo trochę jeżdzę z dzieckiem.glownie poruszamy się po chodnikach osiedlowych.ale tez jeździmy na wieś

 22. Witam
  Czy może mi Pani doradzić jaki wózek kupić dla 14 miesięcznego dziecka najlepiej z pompowanymi kołami , jak najlżejszy gdyż mieszkam na 3 piętrze bez windy , nadającym się do spania z regulowanym podnóżkiem ( żeby nogi nie wisiały) . Obecnie posiadam Bomiko L lecz jestem bardzo niezadowolona , brak zwrotności oraz krótki podnóżek oraz Tako Mohican wozek 2w1 bardzo dobrze się prowadzi gondola super wygodna ale spacerówka to porażka bardzo duża oraz ciężka ok 14 kg.Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam

 23. witam Pani Paulino, na wiosnę, czyli już niedługo, chciałabym zakupić spacerówkę dla syna. Przede wszystkim taką, która zostanie z nami na cały okres wózkowania 🙂 Jak starszy syn był mały (7lat wstecz 🙂 ) to używaliśmy coneco saturn i nie narzekałam czyli wymagająca nie byłam, a teraz tyle wózków, tyle informacji w necie często sprzecznych i nie wiem co wybrac… zależy mi na : dość małch rozmiarach po złożeniu (wyjazd na wczasy), dużym koszu, większej budce, regulowanym podnózku, i na wygodzie dla dziecka. cena do ok 1000 zł za nowy.
  Typy moje to: graco mosaic, peg perego pliko p3 i booklet oraz gesslein s4 (mam okazję kupić ale ale prawdopodobnie nie air), britax bagile plus. Był jeszcze joie litetrax 4 ale ta siatka przy rozłożonej budce do mnie nie przemawia zwłaszcza jak pada deszcz 🙂
  Proszę o opinię jeśli można
  Pozdrawiam

  1. więc typy zawężone do gessleina i pliko p3/si completo.
   Wiem,że to strasznie różne wózki i nie mogę się zdecydować co będzie fajniejsze dla mojego synka 🙂
   s4 widziałam już na żywo i jeździ suuper 🙂 czekam jeszcze na oglądnięcie si completo 🙂

 24. Witam Pani Paulino
  Właśnie przeczytałam wszystkie Pani posty na temat wózków i jedno o czym myślę to ” pomocy!!”. Za 3 tygodnie urodzę moje kochane maleństwo i szukam wózka, który spełni moje oczekiwania i oczekiwania dziecka.
  Otóż potrzebuję wózek który sprawdzi się świetnie przede wszystkim w terenie: w lesie, w górach, nad morzem, podczas spacerów w moją szaloną labradorką czy też przy domu, gdzie będę poruszać się po chodnikach.
  Mieszkam w UK i raczej nie potrzebuję wózka, który będzie chronił moje dziecię przed śniegiem czy mrozem, a raczej przed wiatrami i deszczem.
  Myślałam nad jedną z serii Joie (Litetrax albo Chrome, ale czy byłby to dobry wybór?) Zależy mi także na małych wymiarach po rozłożeniu ze względu na to, że posiadamy mały samochód, a bagażnik jest zajęty przez psa 🙂
  Będę wdzięczna odpowiedź, jeśli znajdzie Pani czas.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.
  Kasia

  1. Litetrax jest b. fajny, chrome już mniej podbił moje serce 🙂 ale taki, który sprawdzi się wszędzie to już nie takie oczywiste, wtedy coś bardziej jak baby jogger city mini gt lub elite.

 25. cześć, ja polecam wózek anex sport, mieszkam w bloku mimo to jest wygodny, mam go w wersji 3w1 jak dla mnie jest idealny, dobrze wykonany , ładny

 26. Witam, zaczne od tego, ze jakieś 6 m temu pomogła mi pani w wyborze odpowiedniej chusty. Po 7 m wrodziłam, bo czas na zmianę wózka. Mam koszmarnie ciężkiego Navingtona corvet, moj kręgosłup już mówi dość. Dziecko ma 7 m, ale jest dzieckiem jeszcze tylko lezącym (wcześniak), mimo tego chce zakupić już spacerówkę. Zakochalam sie, po pani recenzjach w Jane muum i Volco baby snap. Pierwsza, bo dziecie moze byc przodem do mnie, ta druga, bo jest mega lekka, ale nie obraca sie 🙁 i mam dylemat co jest dla mnie ważniejsze. Od dwóch dni siedzę i czytam tutaj o wózkach i juz sie pogubilam i nie wiem czy jakiegoś nie ominęłam. Prośba pani Paulino, może coś jeszcze pani poleci. Wozek na miasto i park. Musi być rozkładane na leżąco siedzisko, ważne żeby był tez na większego szkraba nie chce zminiać co chwile wózkow. Targam wózek na 2 pietro, czylii lekki, lekkkkkkii 🙂

 27. Witam, pod koniec października urodzę drugie dziecko, pierwsze będzie wtedy miało 20 miesięcy i szukam podwójnego wózka. Zależy mi aby był lekki i nie szeroki ale tak aby starszemu dziecku nie było za ciasno. Rozważam różne opcję, myślę m.in. o spacerówce ( tak aby wiosną i latem było mi lżej ). A pytanie brzmi czy spacerówka w ogóle może nadać się dla noworodka i to zimą ( tutaj oprócz właściwego otulenia dużą rolę muszą odgrywać dobre najlepiej pompowane koła)? Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

 28. A ja chciałabym polecić Cosmo od teutonii. Solidna rama, fajnie się nim manewruje, daje radę w wąskich alejkach. I też wykończenie tego modelu na plus. Łącznie z miłymi dla oka detalami, jak np. rączka z ekoskóry i delikatnie wyszyte logo. Daje radę 🙂

  1. W sumie teutonia ma różne modele. Nie wiem, czy masz jakieś doświadczenia z innymi? Oczywiście to też zalezy, jak waskie alejki każda z nas ma na myśli. Ten mój Cosmo w centrum miasta jak najbardziej się sprawdza, jest zwrotny, ma obrotowe kółka. A jaki wózek posiadasz Paulina?

 29. Kupić coś sensownego w dzisiejszych czasach, to graniczy z cudem.
  Wiem to po sobie.
  Dopiero w sklepie internetowym Kraina Dziecka znaleźliśmy coś konkretnego.
  Wózek spełnia swoje funkcje do dziś

 30. Witam, mam dwa wózki, jeden to mutsy 4 rider, wielka krowa ale wspaniała na moje wiejskie tereny, drugi to inglesina espresso która jeździ tylko w bagażniku samochodu, szukam czegoś pomiędzy, czegoś z większymi kółkami ale zwrotnego i średniej wielkości. Na pewno kupię wózek używany, ale do 400-500zł max, jakieś podpowiedzi? 🙂 Dziecko ma 1,5 roku 🙂

 31. Też miała bardzo duży dylemat przed wyborem spacerówki, ale w końcu coś wybraliśmy. Wózeczek euro cart volt użytkuję już od jakiegoś czasu, więc mogę wypowiedzieć się na jego temat. 🙂 Jest wygodny w prowadzeniu, ma pojemny kosz i generalnie ładnie wygląda. Ale co dla mnie było najważniejsze to jest kompaktowych rozmiarów po złożeniu i nie waży dużo. Wniesienie na 5 piętro nie sprawia mi większego problemu. Synek czuje się komfortowo w wózku, nawet w trakcie snu. Polecam wózeczek.

 32. Ma ktoś doświadczenie z wózkiem virage ecco? Zastanawiam się nad kupnem, bo generalnie podoba mi się, ale od doświadczonych mam najlepiej się dowiedzieć co i jak.

 33. I ja również szukam pomocy 🙂
  poszukuje spacerówki dla mojej poł rocznej córeczki (prawie siedzącej), lubiącej spac na spacerach, wiec jakiejś szerokiej (tym bardziej, że ona sama jest duża, wyglada na roczne dziecko), mieszkam w mieście, wiec chodniki nierówne, wertepy, co roz jakiś krawężnik, oboje jestesmy wysocy wiec to też jest ważne, no i wielkość po złożeniu by zmieścił sie do bagażnika wraz z walizką na wakacje, wiec nie może być jakiś mega,
  dziekuje

  1. Ja też mam duże dziecko (teraz ma półtora roku, a wygląda na 2-2,5) i korzystam z wózka Mamas&Papas Armadillo Flip xt, który ma bardzo długie i wygodne siedzisko z fantastycznym podnóżkiem. Mogę szczerze polecić ten wózek. Dobrze się prowadzi, ma wielki koszyk, regulowaną rączkę, przekładane siedzisko (z czego do dziś korzystam). Jest też wersja Armadillo XT, która nie ma przekładanego siedziska i jest trochę tańsza. Warto też zwrócić uwagę na Valco Baby snap 4 i joie litetrax. Moje koleżanki je mają i są zadowolone 🙂 Powodzenia! 🙂

 34. Hej dziewczyna . Ja szukam wózka 3w1 lub 2w1 z możliwością wpięcia innego fotela. Może macie jakieś fajne doświadczenia???

 35. I ja mam dylemat, na wózek już czas, 30 tc, byłam przekonana od zawsze do bugaboo cameleona3. Ostatnio jednak zaczełam się zastanawiać nad stokke trailz. Przemawia do mnie wysokość siedziska… Rodzę : kociec listopada/początek grudnia. Chciałabym aby wózek służył mi ładnych parę lat, planuję stadko dzieci :p
  I błagam o pomoc !! 🙂

 36. Ja polecam polskich producentów. Wybrałam Anex Sport . Dlatego że wózek jest odpowiedni do naszego klimatu. Duza gondola , duža wygodna spacerówka i dla mnie ważne że pojemny kosz na zakupy 😉

 37. Kurczę. Tych wózków jest tyle, że naprawdę ciężko się zdecydować. W każdym sklepie inne marki, niektóre wózki są bardzo podobne inne różnią się znacznie. Ceny również bardzo różne. Ja szukam jednak wózka lekkiego, ponieważ w bloku nie ma wózkowni, a wnoszenie na 4 piętro 14kg to dość spore wyzwanie. Jakie wózki polecicie? Niska waga, wygodny no i żeby dobrze się jeździło?

 38. ja jestem na etapie poszukiwań spacerówki, z myślą o okresie wiosennym już, wymagania mam chyba niewygórowane, ma być przede wszystkim wygodna dla dziecka i do prowadzenia, w miarę lekka, łatwa w składaniu, nie wadząca w transporcie rozmiarami, będę sporo się przemieszczać, więc to wózek na takie szybkie wypady, zainteresowała mnie ta volt, o której ktoś wcześniej wspominał …ciekawa jestem właśnie kwestii składania tego wózeczka..

 39. My mamy spacerowkę Mori z euro cart, , która szczerze polecam, wygodna, bezpieczna, stabilna, co dla mnie jest bardzo wazne, bardzo nie chciałam miec takiej rozklekotanej spacerówki.

 40. My postawiliśmy na Tutek Tirso. Bardzo praktyczny wózek. Dobrze nam się go użytkuje ponieważ nie jest ciężki, jest sterowny i wykonany z jakościowo fajnych materiałów. Prosty wózek, ale bardzo solidny.

  1. Zdaję sobie sprawę, że bez porównania trudniej obiektywnie ocenić wózek i go po prostu lubisz, niemniej ten, o którym wspominasz waży w wersji głębokiej ponad 14 kg, to bardzo dużo.

 41. Paulina proszę o poradę, potrzebuję wózka spacerowego dla 8 miesięcznej córeczki, chciałabym aby wózek był zwrotny, wygodny w prowadzeniu również po nierównych drogach, czy lasach a zarazem dobrze by było żeby był w miarę lekki ponieważ dość dużo jeździmy autem. Dodatkowo chciałabym aby była też do niego możliwość zakupu gondoli. Mam dwa typy valco baby albo jogger city GT. Który mogłabyś mi polecić?

 42. Ja coraz blizsza jestem wyboru wózka Mutsy, ale zastanawiam się czym poszczegolne wersje róznią miedzy sobą. Z pewnosci chcę kola pompowane, skretne z przodu, no ale co dalej? Bede szukać wózka uzywanego do 700 zł. Czym rózni sie np. Mutsy 4 rider od urban/transporter/slider/sport itd

 43. Przejrzałam wszystkie posty o wózkach i chyba moje wymogi i mojego dziecia są niestandardowe:/ Chce zamienić bardzo stara wersje wózka x-lander xa (2010) na mniejsza lżejsza spacerówkę. Natomiast wymogi to: pionowe oparcie, pas krokowy, pełna rączka. Nie znalazłam jeszcze żadnej lekkkej spacerówki która to spełni:( zaproponujesz coś??

  1. a po co pas krokowy? chodzi Ci o to takie coś co idzie do pałąka? Przecież każdy fotelik ma pasy, hmmm

 44. Tak, właśnie o to chodzi. Pas krokowy jest niezbędny, gdyż to jedyne zabezpieczenie dla dziecka które używamy. Naszego małego wiercipięty nie można zapiać w pasy bo od razu krzyki i szarpanie, rzuca sie jak ryba bez wody. Nie ma szans na jazdę wózkiem a jakoś musimy dojechać do żłobka. Juz tez wymyśliłam, ze taki pas krokowy można doszyć, ale lubię takich przeróbek, bo skoro zmieniam to szukam taki żeby nie przerabiać.

  1. A bardzo lekką chcesz? coś jak babyzen yoyo? Pytam bo jest bardzo ciekawy lekki wózek coletto maya, nowość tegoroczna, lekki, malutki, taka odpowiedź na yoyo tylko polskiej marki, ma on właśnie pas krokowy. Będzie dopiero w sprzedaży chyba w kwietniu.

 45. Super:) tylko co z prostym oparciem? Myślałam o Britax Agile 4 lub Mutsy Nexo tylko tez nie maja pasa krokowego – wtedy pozostaje doszycie. Co o nich sądzisz? Jakie wózki maja proste oparcie?

 46. Witam, poszukuje wozka dla mojej 19 msc coreczki. Myslalam o Elodie details lub Maclaren Xt, ale nie jestem do konca przekonana co do typowej prasolki. Natknelam sie ostatnio rowniez na Mutsy Nexo i musze przyznac, ze coraz czesiej zastanawiam sie nad nim. Idealem wydaje sie byc Bugaboo Bee 3, ale cena troszke odstrasza. Dodam, ze poszukiwany wozek bedzie jedynym uzytkowanym. Prosze o opinie. Pozdrawiam.

 47. @Kamila moim zdaniem, za ten wózek nie warto tyle płacić, znacznie tańszy, a również posiadający dobre opinie jest wózek Mutsy Nexo, według mnie to najlepszy wybór.

 48. Kees2go czy easywalker!??jaki Pani poleca!?zastanawiam się nad tymi dwoma,mają dobre opinie i sa lekkie.sprwdza się dla niewysoiej osoby!?

 49. Paulina, zaglądasz jeszcze tu? 🙂 szukam wózka dla 5 miesięcznej córki, spacerówki, bo gondola juz za mała.
  -teren: miejski, dużo dziur, wysokie chodniki
  -rozmiar: możliwie najmniejsza, bo chcemy ją zabierać na wyjazdy, a bagażnik nie jest największy
  -córka będzie prawdopodobnie wysoka, nosi rozmiar 74/80 a nie ma jeszcze skończonych tych 5 miesięcy.
  Pomocy! Potrzebujemy wozka juz na koniec miesiąca (maj 2018)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.