Szukaj
Generic filters

Kamper dla 6 osób w środku jak wygląda – room tour

Ryba :)

Czas na kolejny room tour po kamperze, tym razem pokażę Ci nasze tegoroczne cacko. Nasz kamper ma 7 metrów długości, jest na 6 osób i w takiej kombinacji podróżujemy. Jak wygląda ​kuchnia w kamperze? Gdzie jest sypialnia i czy jest łazienka? Pokazuje na filmie i zdjęciach.

Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda kamper w środku to zapraszam na film 🙂 pokazuję nasz cudowny kamper, jest to kamper 6 osobowy i faktycznie w tym sporym kamperze w tyle osób można się spokojnie pomieścić. A jeśli jesteś ciekaw to zerknij również na ubiegłoroczne filmy, gdzie pokazywałam inny model, ciut mniejszy: tutaj wnętrze, a tu z zewnątrz.

Kamper – jak wygląda zobacz moje wideo

Na filmie możesz zobaczyć dokładnie, jak wygląda kamper, przy okazji na samym końcu filmu dzielę się ciekawostkami oraz pokazuję jeszcze jeden model kampera, który akurat był, gdy oddawaliśmy swój 😉

Kamper 6 osobowy – zdjęcia

Poniżej sporo zdjęć naszego kampera. My, tak samo, jak rok temu wypożyczaliśmy kampera, o wynajmie pisałam tutaj i polecam ten wpis, bo tam są koszty itd. My wypożyczaliśmy w tym samym miejscu, już kiedyś wspominałam, że robiłam ogromny rekonesans i w końcu stanęło na tym z okolic Bielska Białej (dojeżdżamy i przepakowujemy się). Byliśmy zadowoleni więc wróciliśmy do p. Michała, jeśli skorzystacie to powołajcie się na mnie, będzie mi po prostu miło, że ta treść jest dla Was wartościowa. To tutaj strona (pan ma kilka kamperów, nasz obecny to Chausson D, jak powołasz się na mnie lub powiesz kod domowatv to nie masz kosztów obsługi – ok. 300 zł).

Ogólnie kamper jest na 6 osób i moim zdaniem jest to optymalna liczba, choć w 4 musi być szalenie wygodnie! Siedzenia ze stolikami rozkładają się w łóżka, więc spokojnie można spać. Zresztą zobaczcie na zdjęcia 🙂 Co do innych rzeczy,  to z ciekawostek to ten model miał 2 zbiorniki na wodę szarą (mydliny) i jeden wielki zbiornik czystej wody. Przyznam, że były tak duże, że napełnialiśmy go długo, tak samo opróżnianie zajmowało więcej czasu, ale z drugiej strony spokojnie 2 dni mogliśmy nie uzupełniać wody i w te 6 osób zmywać, kąpać się itd.

Foteliki. O fotelikach w kamperze pisałam tutaj i polecam ten wpis, ale w skrócie powiem, że tym razem mieliśmy obydwa foteliki montowane przodem (bo dzieci już większe), na pasy 3 punktowe. Przy czym foteliki są dość szerokie, więc dobrze, że jeden miał możliwość schowania osłon bocznych. Piszę o tym, bo musicie brać to pod uwagę. Jeśli chodzi o komfort jazdy to mieliśmy super wygodne foteliki, obydwa z grupy 3 (powyżej 4 l, czyli 15-36 kg). Jeden to Britax Romer XP sict, kupisz tutaj, 770 zł, a drugi (z fajną regulacją zagłówka) Cybex Solution x2, tutaj, 599 zł.

Czy czujecie tę radość bijąca z tego zdjęcia? Czy to widać? To zdjęcie tak bardzo oddaje mnie, sytuację i wszystkie emocje, że nie umiem go nie dodać. To jestem ja, za mną nasz kamper, który wcale nie jest nasz, tylko wypożyczony, ale marzy mi się swój. Podróżujemy z dziećmi zaniżając średnią wieku na wszystkich kamperowych postojach hihi. Nigdy nie sądziłam, że tak bardzo to można polubić, to całe kamperowanie
Czy czujecie tę radość bijąca z tego zdjęcia? Czy to widać? To zdjęcie tak bardzo oddaje mnie, sytuację i wszystkie emocje, że nie umiem go nie dodać.
To jestem ja, za mną nasz kamper, który wcale nie jest nasz, tylko wypożyczony, ale marzy mi się swój. Podróżujemy z dziećmi zaniżając średnią wieku na wszystkich kamperowych postojach hihi. Nigdy nie sądziłam, że tak bardzo to można polubić, to całe kamperowanie
Kamper w całej okazałości
Kamper w całej okazałości
Kuchenka
Kuchenka
Foteliki dla dzieci, zamontowane pasami
Foteliki dla dzieci, zamontowane pasami
I jeszcze jedno ujęcie na foteliki, ale to dość ważny element podróży jakby nie było ;-)
I jeszcze jedno ujęcie na foteliki, ale to dość ważny element podróży jakby nie było 😉
Na tym zdjęciu widać te same fotele, ale bez fotelikóa, a w tle "pokoik" dzieci
Na tym zdjęciu widać te same fotele, ale bez fotelikóa, a w tle „pokoik” dzieci
To ten pokoik, tutaj można rozłożyć całość i zmienić to w łóżko
To ten pokoik, tutaj można rozłożyć całość i zmienić to w łóżko
O takie łóżko
O takie łóżko
A jak chce się usiąść to jest sporo miejsca
A jak chce się usiąść to jest sporo miejsca
W tle łóżko, pierwszy plan to foteliki
W tle łóżko, pierwszy plan to foteliki
A to widok w drugą stronę, drabinka wejściowa na nasze łóżko
A to widok w drugą stronę, drabinka wejściowa na nasze łóżko
Tyle jest miejsca na górze, ogólnie nie jest zbyt wysoko
Tyle jest miejsca na górze, ogólnie nie jest zbyt wysoko
Ja o poranku
Ja o poranku
Ten stolik przy fotelikach również się rozkłada, to było trzecie łóżko
Ten stolik przy fotelikach również się rozkłada, to było trzecie łóżko
O takie, dla 2 osób
O takie, dla 2 osób
A to prysznic, w tym modelu osobno od WC
A to prysznic, w tym modelu osobno od WC
A tu toaleta
A tu toaleta

Kamper z piętrowym łóżkiem – jako ciekawostka

Gdy oddawaliśmy kampera to na miejscu stał jeszcze jeden, więc w sumie jako ciekawostkę wrzucam kilka ujęć na niego, tym bardziej, że to jest układ, który chciałabym dla nas kiedyś 😉

Piętrowe łóżko
Piętrowe łóżko
Kuchenka
Kuchenka
Szoferka
Szoferka
Łazienka
Łazienka
Siedzenia, przy których spędza się podróż
Siedzenia, przy których spędza się podróż

Kamper z zewnątrz

Ten kamper (ten nasz, nie ten dodatkowy, którego dodałam zdjęcia wyżej, tylko ten z niebieskim środkiem ;-)) ma 7 metrów i 3,5 metra wysokości, więc to spory pojazd. Ale jeździło się nim dobrze, choć wiadomo, że nie jest aż taką rakietą. O jeździe pisałam tutaj.

To naprawdę spora maszyna
To naprawdę spora maszyna
A tutaj w Soave, bardzo fajny postój był, czyli kamper pod zamkiem
A tutaj w Soave, bardzo fajny postój był, czyli kamper pod zamkiem
Michał sprawdzający czy wszystko zamknięte
Michał sprawdzający czy wszystko zamknięte
A tutaj z drugiej strony
A tutaj z drugiej strony

Kamper ciekawostki

I jeszcze kilka ciekawostek 😉 wiele rzeczy już opisywałam we wcześniejszych wpisach, ale niektóre chętnie rozwinę, poza tym często o to pytacie 😉

1. Lodówka

Działa w 3 trybach, na postoju na gaz, na postoju na prąd i w trakcie jazdy na akumulator samochodowy. Po prostu po zaparkowaniu wystarczy ją przełączyć. My używaliśmy gazu, bo na tym wyjeździe nie staliśmy podłączeni do prądu.

Panel lodówki
Panel lodówki
A tu środek, niewielka
A tu środek, niewielka

2. Prąd i gaz

Nasz kamper ma solary, oznacza to tyle, że jesteśmy samowystarczalni. Akumulator kamperowy wystarczy by działało oświetlenie, pompa wody, ładowanie sprzętu i drobny sprzęt. No właśnie, działał na przykład inhalator dla dziecka, ale już blender do koktajli ciągnął na pół gwizdka, a suszarka nie dała rady. Za to by naładować telefony nie ma problemu. Trzeba mieć jednak to na względzie.

Za to kuchenka działa na gaz, po zaparkowaniu odkręca się butle i tyle, można korzystać z kuchenki. Tak samo można włączyć grzanie wody do kąpieli.

Tutaj widać kuchenkę :)
Tutaj widać kuchenkę 🙂

3. Woda

Poczytaj o kamper serwisie, bo tak zrobiłam super filmik, gdzie dokładnie pokazuję co i jak. Ale w skrócie to wężem tankujesz wodę do zbiornika (ok. 100 l). A potem ta woda w trakcie używania przelatuje do drugiego zbiornika na wodę szarą (czyli mydliny, zmywanie, kąpiele itd.) i taki zbiornik opróżniasz nad specjalnymi punktami.

Uzupełnianie wody
Uzupełnianie wody
Zlewanie wody (to mydliny)
Zlewanie wody (to mydliny)

4. WC

To osobna sprawa, najczęściej w formie kasetki. Starczy na 1,5-2 dni, zależy też ile osób. Też odsyłam do wpisu o camper serwisie.

5. Okna

U nas miały osłonki od słońca, moskitiery, firanki. To jest o tyle fajne, że na postoju zasłaniasz i nikt Cię nie widzi 😉

6. Panel

W kamperze jest taki panel, który pomaga kontrolować poziom wody w zbiornikach, poziom akumulatorów itd.

Panel, tutaj cudownie widać, że jeden ze zbiorników jest full i trzeba go opróżnić
Panel, tutaj cudownie widać, że jeden ze zbiorników jest full i trzeba go opróżnić

7. Szafki

Jest sporo szafek, szafeczek, więc można wszystko zmieścić. Poza tym ten model miał ogromny bagażnik!

Jedna z szafek
Jedna z szafek

I to chyba tyle, mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na większość pytań, ale śmiało zadawaj, pytaj, a jeśli masz doświadczenie to proszę podziel się swoją opinią 🙂

11 Odpowiedzi

 1. Moje pytanie bardziej organizacyjne. Czy szykując się do wyjazdu rezerwujecie miejsca na kempingach czy podjeżdżacie i nie ma problemu z postojem/ noclegiem jeśli chodzi o kamper? My do tej pory podróżowaliśmy z namiotem, a chcielibyśmy spróbować teraz z przyczepa bądź kamperem.

  1. Do tej pory podróżowaliśmy poza sezonem. Maj, czerwiec. Na noclegach, postojach dla kamperów nie było problemu, w sezonie myślę może być gorzej. Jak rozmawialiśmy z kilkoma osobami to bywa różnie, pewnie zależy od miejsca. My nigdy nie rezerwowaliśmy, jak w zeszłym roku na kempingu nie było miejsca to jechaliśmy na kolejny. Tak naprawdę szybciej z kempingami mieliśmy problem kilka razy, ale z postojami póki co nie.
   W zeszłym roku mieliśmy kartę zniżkową na kempingi: http://domowa.tv/karta-acsi-camping-card-karta-znizkowa-na-kempingi-czy-warto/
   i ona nam ułatwiała znalezienie kempingu.
   W tym roku parkowaliśmy głównie na postojach dedykowanych, płatnych ok. 10 euro za dobę, jedynie pod Wenecją było tłoczno i w Weronie (tutaj czekaliśmy przed szlabanem, aż ktoś wyjedzie, ale w sezonie musi być bardzo kiepsko).
   Czyli duże miasta pewnie gorzej, mniejsze moim zdaniem okey 🙂

 2. Zamiast schowków na zewnątrz i kuchenki w środku widać tylko twoja twarz . Powinnaś niżej pokazywać bo nic nie widać . Pozdrawiam

 3. Bielska-Białej a nie Bielsko-Białej. To są dwie nazwy miast, funkcjonują równorzędnie i odmieniamy obie. Już we wcześniejszym wpisie pijawił się ten błąd 😉 Ja wiem, że wpis nie o tym ale ja po prostu zwracam uwagę na takie rzeczy.
  Mieszkanka Bielska-Białej 🙂

 4. 🙂 trafiłam tutaj jako wózkomaniaczka. Z wózka córeczka wyrosła, a ja wpadłam po uszy w kampera po ubiegłorocznej relacji. Do tego stopnia, że niedawno odebraliśmy takie cudo, piękne, super wyposażone i nowiuteńkie. Szykujemy się właśnie na sezon, ale w planach są też wyjazdy zimowe 🙂 Tym się fantastycznie jeździ a już samo przebywanie obok kampera mnie relaksuje 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 5. Taka suszarka do włosów 12V nie dała rady? Ja taką mam w kamperze i daje radę. Nie jest mocna i dłużej trzeba suszyć niż taką zwyczajną, ale ja muszę mieć suszarkę (długie włosy i co rano myję).

  1. Wiesz to była taka normalna mała suszarka 🙂 ja nie suszę akurat, to nie sprawdzałam wcześniej, ale ogólnie pewnie 12v da radę tak jak mówisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.