Czas na kolejny room tour po kamperze, tym razem pokażę Ci nasze tegoroczne cacko. Nasz kamper ma 7 metrów długości, jest na 6 osób i w takiej kombinacji podróżujemy. Jak wygląda kuchnia w kamperze? Gdzie jest sypialnia i czy jest łazienka? Pokazuje na filmie i zdjęciach.
Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda kamper w środku to zapraszam na film 🙂 pokazuję nasz cudowny kamper, jest to kamper 6 osobowy i faktycznie w tym sporym kamperze w tyle osób można się spokojnie pomieścić. A jeśli jesteś ciekaw to zerknij również na ubiegłoroczne filmy, gdzie pokazywałam inny model, ciut mniejszy: tutaj wnętrze, a tu z zewnątrz.
Kamper – jak wygląda zobacz moje wideo
Na filmie możesz zobaczyć dokładnie, jak wygląda kamper, przy okazji na samym końcu filmu dzielę się ciekawostkami oraz pokazuję jeszcze jeden model kampera, który akurat był, gdy oddawaliśmy swój 😉
Kamper 6 osobowy – zdjęcia
Poniżej sporo zdjęć naszego kampera. My, tak samo, jak rok temu wypożyczaliśmy kampera, o wynajmie pisałam tutaj i polecam ten wpis, bo tam są koszty itd. My wypożyczaliśmy w tym samym miejscu, już kiedyś wspominałam, że robiłam ogromny rekonesans i w końcu stanęło na tym z okolic Bielska Białej (dojeżdżamy i przepakowujemy się). Byliśmy zadowoleni więc wróciliśmy do p. Michała, jeśli skorzystacie to powołajcie się na mnie, będzie mi po prostu miło, że ta treść jest dla Was wartościowa. To tutaj strona (pan ma kilka kamperów, nasz obecny to Chausson D, jak powołasz się na mnie lub powiesz kod domowatv to nie masz kosztów obsługi – ok. 300 zł).
Ogólnie kamper jest na 6 osób i moim zdaniem jest to optymalna liczba, choć w 4 musi być szalenie wygodnie! Siedzenia ze stolikami rozkładają się w łóżka, więc spokojnie można spać. Zresztą zobaczcie na zdjęcia 🙂 Co do innych rzeczy, to z ciekawostek to ten model miał 2 zbiorniki na wodę szarą (mydliny) i jeden wielki zbiornik czystej wody. Przyznam, że były tak duże, że napełnialiśmy go długo, tak samo opróżnianie zajmowało więcej czasu, ale z drugiej strony spokojnie 2 dni mogliśmy nie uzupełniać wody i w te 6 osób zmywać, kąpać się itd.
Foteliki. O fotelikach w kamperze pisałam tutaj i polecam ten wpis, ale w skrócie powiem, że tym razem mieliśmy obydwa foteliki montowane przodem (bo dzieci już większe), na pasy 3 punktowe. Przy czym foteliki są dość szerokie, więc dobrze, że jeden miał możliwość schowania osłon bocznych. Piszę o tym, bo musicie brać to pod uwagę. Jeśli chodzi o komfort jazdy to mieliśmy super wygodne foteliki, obydwa z grupy 3 (powyżej 4 l, czyli 15-36 kg). Jeden to Britax Romer XP sict, kupisz tutaj, 770 zł, a drugi (z fajną regulacją zagłówka) Cybex Solution x2, tutaj, 599 zł.

To jestem ja, za mną nasz kamper, który wcale nie jest nasz, tylko wypożyczony, ale marzy mi się swój. Podróżujemy z dziećmi zaniżając średnią wieku na wszystkich kamperowych postojach hihi. Nigdy nie sądziłam, że tak bardzo to można polubić, to całe kamperowanie
















Kamper z piętrowym łóżkiem – jako ciekawostka
Gdy oddawaliśmy kampera to na miejscu stał jeszcze jeden, więc w sumie jako ciekawostkę wrzucam kilka ujęć na niego, tym bardziej, że to jest układ, który chciałabym dla nas kiedyś 😉





Kamper z zewnątrz
Ten kamper (ten nasz, nie ten dodatkowy, którego dodałam zdjęcia wyżej, tylko ten z niebieskim środkiem ;-)) ma 7 metrów i 3,5 metra wysokości, więc to spory pojazd. Ale jeździło się nim dobrze, choć wiadomo, że nie jest aż taką rakietą. O jeździe pisałam tutaj.




Kamper ciekawostki
I jeszcze kilka ciekawostek 😉 wiele rzeczy już opisywałam we wcześniejszych wpisach, ale niektóre chętnie rozwinę, poza tym często o to pytacie 😉
1. Lodówka
Działa w 3 trybach, na postoju na gaz, na postoju na prąd i w trakcie jazdy na akumulator samochodowy. Po prostu po zaparkowaniu wystarczy ją przełączyć. My używaliśmy gazu, bo na tym wyjeździe nie staliśmy podłączeni do prądu.


2. Prąd i gaz
Nasz kamper ma solary, oznacza to tyle, że jesteśmy samowystarczalni. Akumulator kamperowy wystarczy by działało oświetlenie, pompa wody, ładowanie sprzętu i drobny sprzęt. No właśnie, działał na przykład inhalator dla dziecka, ale już blender do koktajli ciągnął na pół gwizdka, a suszarka nie dała rady. Za to by naładować telefony nie ma problemu. Trzeba mieć jednak to na względzie.
Za to kuchenka działa na gaz, po zaparkowaniu odkręca się butle i tyle, można korzystać z kuchenki. Tak samo można włączyć grzanie wody do kąpieli.

3. Woda
Poczytaj o kamper serwisie, bo tak zrobiłam super filmik, gdzie dokładnie pokazuję co i jak. Ale w skrócie to wężem tankujesz wodę do zbiornika (ok. 100 l). A potem ta woda w trakcie używania przelatuje do drugiego zbiornika na wodę szarą (czyli mydliny, zmywanie, kąpiele itd.) i taki zbiornik opróżniasz nad specjalnymi punktami.


4. WC
To osobna sprawa, najczęściej w formie kasetki. Starczy na 1,5-2 dni, zależy też ile osób. Też odsyłam do wpisu o camper serwisie.
5. Okna
U nas miały osłonki od słońca, moskitiery, firanki. To jest o tyle fajne, że na postoju zasłaniasz i nikt Cię nie widzi 😉
6. Panel
W kamperze jest taki panel, który pomaga kontrolować poziom wody w zbiornikach, poziom akumulatorów itd.

7. Szafki
Jest sporo szafek, szafeczek, więc można wszystko zmieścić. Poza tym ten model miał ogromny bagażnik!

I to chyba tyle, mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na większość pytań, ale śmiało zadawaj, pytaj, a jeśli masz doświadczenie to proszę podziel się swoją opinią 🙂
11 Odpowiedzi
Jeszcze jestem ciekawa jak z miejscem na ubrania? Gdzie są szafy np na kurtki itp?
Moje pytanie bardziej organizacyjne. Czy szykując się do wyjazdu rezerwujecie miejsca na kempingach czy podjeżdżacie i nie ma problemu z postojem/ noclegiem jeśli chodzi o kamper? My do tej pory podróżowaliśmy z namiotem, a chcielibyśmy spróbować teraz z przyczepa bądź kamperem.
Do tej pory podróżowaliśmy poza sezonem. Maj, czerwiec. Na noclegach, postojach dla kamperów nie było problemu, w sezonie myślę może być gorzej. Jak rozmawialiśmy z kilkoma osobami to bywa różnie, pewnie zależy od miejsca. My nigdy nie rezerwowaliśmy, jak w zeszłym roku na kempingu nie było miejsca to jechaliśmy na kolejny. Tak naprawdę szybciej z kempingami mieliśmy problem kilka razy, ale z postojami póki co nie.
W zeszłym roku mieliśmy kartę zniżkową na kempingi: http://domowa.tv/karta-acsi-camping-card-karta-znizkowa-na-kempingi-czy-warto/
i ona nam ułatwiała znalezienie kempingu.
W tym roku parkowaliśmy głównie na postojach dedykowanych, płatnych ok. 10 euro za dobę, jedynie pod Wenecją było tłoczno i w Weronie (tutaj czekaliśmy przed szlabanem, aż ktoś wyjedzie, ale w sezonie musi być bardzo kiepsko).
Czyli duże miasta pewnie gorzej, mniejsze moim zdaniem okey 🙂
Zamiast schowków na zewnątrz i kuchenki w środku widać tylko twoja twarz . Powinnaś niżej pokazywać bo nic nie widać . Pozdrawiam
Bielska-Białej a nie Bielsko-Białej. To są dwie nazwy miast, funkcjonują równorzędnie i odmieniamy obie. Już we wcześniejszym wpisie pijawił się ten błąd 😉 Ja wiem, że wpis nie o tym ale ja po prostu zwracam uwagę na takie rzeczy.
Mieszkanka Bielska-Białej 🙂
Dziękuję zaraz poprawię 😉
🙂 trafiłam tutaj jako wózkomaniaczka. Z wózka córeczka wyrosła, a ja wpadłam po uszy w kampera po ubiegłorocznej relacji. Do tego stopnia, że niedawno odebraliśmy takie cudo, piękne, super wyposażone i nowiuteńkie. Szykujemy się właśnie na sezon, ale w planach są też wyjazdy zimowe 🙂 Tym się fantastycznie jeździ a już samo przebywanie obok kampera mnie relaksuje 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂
Super! Trzymam kciuki za same fajne podróże 🙂
Taka suszarka do włosów 12V nie dała rady? Ja taką mam w kamperze i daje radę. Nie jest mocna i dłużej trzeba suszyć niż taką zwyczajną, ale ja muszę mieć suszarkę (długie włosy i co rano myję).
Wiesz to była taka normalna mała suszarka 🙂 ja nie suszę akurat, to nie sprawdzałam wcześniej, ale ogólnie pewnie 12v da radę tak jak mówisz
Ile kosztuje wynajem takiego kampera