O mnie

Rozgość się, mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej na blogu domowa.tv. Ja jestem Paulina Stępień, poznajmy się bliżej.

Jakiś czas temu musiałam opisać swoją osobę i to czym się zajmuję w kilkunastu słowach. Okazało się o bardzo trudne! Napisałam więc:

Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywy.

I to prawda, ale bardzo skrótowe. Zatem poznajmy się bliżej.

Zawodowo

Nazywam się Paulina, jestem dietetykiem, kobietą z milionem pasji i mamą trójki dzieci. Blog Domowa.tv powstał z początkiem roku 2013. Za to od 2009 roku prowadzę jednego z pierwszych blogów kulinarnych – kotlet.tv, zyskał on ogromną popularność dzięki przepisom w formie wideo. Teraz takich filmów jest mnóstwo, ale wtedy to był szał! Nie będzie przesadą jeśli powiem, że z moich filmików niejedna osoba nauczyła się robić idealne kruche ciasto czy drożdżowe (mam do nich sentyment!). Skończyłam kilkadziesiąt kursów kulinarnych, a także gotowałam z najlepszymi szefami kuchni.

W 2014 roku wydałam pierwszą książkę kulinarną „Mała wielka uczta”. Początkowo moja kuchnia była dość tradycyjna, taka, jaką wyniosłam z domu rodzinnego, od mamy czy babci. Po drodze skończyłam wiele kursów, gotowałam z najlepszymi szefami kuchni i sporo podróżowałam.

A kilka lat później założyłam bloga lifestylowego, tego, którego czytasz domowa.tv. Pojawiły się w naszej rodzinie dzieci i co tu ukrywać, to wszystko się zmieniło. Musieliśmy inaczej zorganizować czas, a także wziąć pod uwagę ich alergie. Zmieniliśmy całkowicie swój sposób odżywiania, obecnie jemy wegetariańsko, a z powodu mojej choroby od pewnego czasu również bezglutenowo. Wszystko przeorganizowaliśmy i szykowanie jedzenia do pudełek okazało się dla nas najlepszą opcją by nie tylko oszczędzić, ale też zdrowo jeść i móc dużo podróżować z trójką naszych dzieciaków.

I tak od wielu lat jestem zakręcona na punkcie jedzenia do lunchboksów. U mnie na blogu znajdziesz wiele wpisów z naszymi pięknymi piknikami, pomysłami na dania do śniadaniówek, ale też podróżami, gdzie zawsze zabieramy lunchboksy. Są też rankingi termosów, pudełek i… chyba jestem jedną z najbardziej zakręconych osób na tym punkcie. Jeśli mogę Ci coś doradzić w tym temacie to pisz, o lunchboksach mogę gadać godzinami ?

W 2019 wydałam pierwszego eboka z daniami do lunchboksów. W każdego ebooka włożyłam całe serducho i myślę, że to czuć. Przepisy są dokładnie tymi, które od wielu lat „testuję” na naszej rodzinie pakując do kolejnych pudełek (do których mam słabość) i biorąc ze sobą na wynos. Zapraszam Cię do sklepu.

Prywatnie

Uwielbiam podróże kamperem, jeździmy całą rodziną, a od kilku lat mamy własnego kampera. Nasze podróże są szalone i piękne.

Poza tym lubię się uśmiechać, jeździć na rowerze, tworzyć albumy scrapbookingowe, noszę non stop spódnice lub sukienki i pić kawę. Jestem mamą trójki dzieci i żoną super męża. Razem z rodziną gramy w gry planszowe, a w zimowe wieczory planujemy kolejne wakacje. Cieszą mnie małe rzeczy.

Na zakupy biegam z woreczkami z materiału oraz własnymi pudełkami, a przy sklepowych półkach spędzam długie minuty studiując etykiety produktów. Wciąż wzbudza to pewne uśmiechy, choć mam nadzieję, że jak będziesz to czytać za kilka lat to powiesz: “I co w tym dziwnego, przecież to normalne i oczywiste”. Staram się żyć bardziej eko i świadomie, ale sama wciąż się tego uczę.

Jestem zwyczajną dziewczyną, kobietą, która chce pokazać, że da się żyć zdrowiej i bardziej świadomie.

Czego możesz spodziewać się na blogu

Piszę sporo o jedzeniu, zdrowszym odżywianiu, ale bez spiny. Są treści eko, bo blisko mi do ruchu #lesswaste, świadome zakupy, dobre materiały. Dużo podróży, pikników, kampera, rowerów. A czasem bardzo zwyczajne polecenia książek, gier planszowych i prezentów. Na tym blogu jest największa baza recenzji wózków dla dzieci, choć moje dzieci już są większe, a tematy poszły dalej to macie ogormną bazę 🙂

 • Zdrowsze jedzenie, a także porady dietetyczne bez spiny
 • Lunchboksy, świadaniówki, bo bez nich się nie ruszam
 • Pomysły na pikniki, bo je uwielbiam całą sobą
 • Testy termosów, pudełek – największe zestawienia
 • Mealprep i planowanie posiłków
 • żywność – zdrowa, ekologiczna, wegetarianizm, weganizm i fleksitarianizm
 • Zrównoważone zakupy
 • Plastik i inne tworzywa
 • Zero waste, minimalizm i ograniczanie
 • Jazda na rowerze (rowerowa rodzina)
 • Podróże kamperem
 • Kawa i herbata, bo piję wiele
 • Sporo książek, bo sporo czytam i lubię polecenia od Was
 • Gry planszowe, bo mamy ich całe półki
 • Tematy związane z klimatem
 • Sporo DIY, scrapbooking, szycie i inne pasje kreatywne
 • Rodzicielstwo
 • A czasem totalnie na luzie 🙂

Chcę pokazywać, że można żyć zdrowiej, świadomie!

Zaparz sobie herbaty, kawy, zrób koktajl czy to na co masz ochotę i zostań tu ze mną na dłużej 🙂