Bieganie – 2 mc treningu

Bieganie – 2 mc treningu

Kiedy zaczynałam biegać w połowie sierpnia dawałam sobie duży margines na niepowodzenia. Chciałam spróbować, sprawdzić, dać szanse temu całemu szaleństwu jakim jest bieganie. Dzisiaj, gdy nie biegam dwa dni czuję, że czegoś mi brak. I chyba jest to jeszcze większym szaleństwem niż to, że w ogóle biegam :)

Halo, gdzie jest guzik włącz światło? Ciemno jakoś haha #running

A post shared by Paulina Stępień | Domowa.TV (@paulina.domowa) on

O moim bieganiu pisałam tutaj: czemu zaczęłam biegać, a także o moich pierwszych 5 km.

Dzisiaj znowu biegłam 5 km, tylko tym razem czułam, że spokojnie mogę więcej. Że nie jest to walka, tylko całkiem fajny dystans. Biegnę i na ostatnim kilometrze uśmiecham się coraz bardziej i bardziej, cieszy mnie to. Serio.

Już pisałam nie raz i nie dwa, że jestem ostatnią osobą na świecie, którą posądzałam o bieganie, a jednak… dzisiaj bieganie sprawia mi frajdę. Gdy nie biegam dwa dni to czuję, że czegoś mi strasznie brak. Obecnie biegam cztery razy w tygodniu, zawsze rano. Zdarza mi się czasem zaspać wtedy przekładam trening na kolejny dzień i wtedy bardzo mi gro brakuje :) Szalone to!

Biegam, bo lubię
Biegam, bo lubię

Muzyka

Od tygodnia biegam z muzyką. Fajne TO! Nadaje nieźle rytm i nagle okazało się, że potrafię biec… szybciej :) Mam ją włączoną na jedno ucho, bo lubię też dźwięki wokół no i wolę słyszeć wszystko, dla bezpieczeństwa. Ale to mi wystarczy by wczuć się w jakiś rytm.

Wszystkie rekomendacje i polecane playlisty na spotify mile widziane!

Tempo

Czasem czytam gdzieś u kogoś, że dzisiaj ledwo co truchtał, bo tempem 6:20-6:30 i wtedy dopadają mnie myśli „Paulina to całe bieganie jest chyba nie dla ciebie”. No cóż, takie tempo to w mojej wyobraźni (póki co) jakiś dziki sprint hahaha :) Na szczęście po chwili przychodzi opamiętanie i zadaję sobie jedno pytanie – „po co biegasz?”.

Biegam, bo sprawia mi to frajdę, nastraja dobrze, daje siłę i ZEN. Niesamowite pokłady cierpliwości. Odkąd biegam denerwuję się jakieś 80% rzadziej, odkąd biegam mam z 70% więcej energii, siły i chęci. I to jest fajne :)

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie jara mnie tempo, ba! dzisiaj, gdy każdy z moich szalonych 5 km biegłam równym, jednostajnym tempem to byłam z tego dumna. Tak samo, gdy zeszłam poniżej 8 minut na km. Dumna jestem, że potrafię biec równo, że w ogóle po ponad 2 mc potrafię biec dłużej niż 2 minuty ciągiem hahahaha :) Ale nie jest to mój cel.

W sumie moim celem jest po prostu droga, bieganie. Chciałabym dać radę zimą i mam nadzieję, że mi się uda :)

A skoro ja biegnę to Ty też dasz radę :) Wierzę w to!

biegam, bo same mnie niosą
biegam, bo same mnie niosą

PS Dostaję od Was bardzo dużo wiadomości, że Was motywuję, że same zaczynacie biegać. Jest to dla mnie miłe i czuję dodatkową siłę by nie przestać :) dziękuję! i trzymam za Was kciuki!

PS2 nawet moja mama ostatnio zadzwoniła do mnie i powiedziała: „wiesz, zobaczyłam, że ty już po biegu, to uznałam, że sama chociaż poćwiczę” :)

Miłego dnia!

Miłego dnia ;) patrzcie jaka piękna ruda jesień #autumn #running

A post shared by Paulina Stępień | Domowa.TV (@paulina.domowa) on

Komentarze:

  • Gosia Mielniczek
  • Odpowiedz

W aplikacji Spotify są playlisty do biegania – posegregowane wg wybranego tempa :)

  • Basia Kraszewska
  • Odpowiedz

Rozumiem Cię dobrze, bo gdy nie jeżdżę rowerem to mam deprechę :) Muszę coś wymyślić na śnieg i mróz, gdy już nie pojeżdżę. Najchętniej włożyłabym biegówki i pośmigała, ale w mieście nie ma na to szans. Kijki kupię.

Paulina Stępień
  • Paulina

Moje biegówki są zakurzone na szafie… uhhhh

Ja lubię hop-bec do biegania na rmfon

Ja wczoraj biegałam pierwszy raz po ciąży (Mała ma 4,5 miesiąca i tatuś zabrał ją na spacer). Udało mi się biec 30 min, 4,2 km. Baterie doładowane. Jestem z siebie zadowolona :)

Paulina Stępień
  • Paulina

Nieźle, mam nadzieję, że po takim dystansie, po długiej przerwie, nie będziesz zmęczona :) powodzenia! bieganie jest b. fajne :)

A są juz jakieś efekty w postaci utraty wagi czy zmiany sylwetki?

Paulina Stępień
  • Paulina

Wagowo nie, ale moja sylwetka jest smuklejsza, nie wiem, jak to ładnie ubrać w słowa, ale widzę po nogach, pupie, że jest wszystko bardziej „zwarte” :) może waga, wymiary jakoś niewiele na to wskażą, ale czuję się zdecydowanie lepiej fizycznie.

Również biegam,ale sporadycznie tak jakoś 2,3 razy w tygodniu.Dziennie 6 albo 7 kilometrów.Tylko,że po 2 kilometrze muszę chwilę odpocząć,myślę że i tak mam niezłe tempo bo zajmuje mi to tak około 12 minut czasami ciut powyżej 11.Następne dwa kilometry idą już trochę lżej bo mięśnie rozgrzane i nie mam takiej zadyszki.Ale myślę że muszę trochę zmienić tempo żeby te 5 km przebiec bez żadnej przerwy a może tu chodzi o systematyczność.E sama nie wiem i tak jestem dumna z siebie że potrafię przebiec tyle kilometrów w tym wieku.

Paulina Stępień
  • Paulina

Może to chodzi o to rozgrzanie właśnie? Mi czasem też początek idzie kiepsko, a potem mogłabym biec i biec :) trzymam kciuki!

Wspaniale. ogólnie bieganie jest fajne, ale nie dla wszystkich, ja na przykłąd nie mogę gdyż potem mam problemy z kolanami, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło wolę cardio:) Miłego pozdrawiam

Paulina Stępień
  • Paulina

U mnie problemem były buty ;) ale oczywiście nie jest dla każdego, warto jednak znaleźć przyczynę, czy to coś „stałego” czy może da się znaleźć rozwiązanie :)

cos widzę, ze wyładniałaś, cera Ci się wygładziła w porównaniu ze zdjeciami sprzed 2 mies :))

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.