Wykrój pieluszki wielorazowej – jak zrobić + pdf

Wykrój pieluszki wielorazowej – jak zrobić + pdf

Mam dla Was gotowy wykrój pieluszki wielorazowej dla dziecka, tej najpopularniejszej tzw. kieszonki. Taką pieluszkę możecie samodzielnie uszyć, jeśli macie tylko ochotę. Korzystajcie! :) Uszycie pieluszki nie jest trudne, a cenowo wychodzi całkiem korzystnie, szczególnie biorąc pod uwagę całą wyprawkę.

Poczytajcie o rodzajach pieluszek wielorazowych, o kosztach w porównaniu z jednorazówkami. A dzisiaj bardzo praktycznie, czyli jak zrobić wykrój i gotowy pdf. Kolejnym razem dokładny instruktaż krok po kroku, jak szyć pieluszkę.

Wykrój pieluszki

Przygotowałam dla Was wykrój pieluszki wielorazowej. Stworzyłam go na bazie kilku modeli + poprawiłam swój prototyp, tak by pieluszka ładnie układała się na pupie.

Gotowy PDF z wykrojem pieluszki wielorazowej

Jak korzystać z gotowego wykroju? Wydrukujcie wykrój, złączcie tam gdzie są małe kropki, zlepcie taśmą (jest w dwóch kawałkach) i wytnijcie. Wykrój nie zawiera marginesów na szwy.

Tak kładłam wykrój do odrysowania dla Was do pdf.
Tak kładłam wykrój do odrysowania dla Was do pdf.

Jak zrobić swój wykrój

Możecie też przygotować swój wykrój i uszyć dłuższą, szerzą, z przeszyciami lub bez, czy jaką tam chcecie :) Poniżej instrukcja obrazkowa, jak zrobić samodzielnie swój wykrój.

Krok 1. Przygotowałam najfajniejsze pieluszki (ecodidi, nappime, babyetta, kokosi – zobacz mój wielki test, ale ogólnie to te lubię najbardziej). Kartkę, ołówek i dobre chęci.Przygotowanie wykroju pieluszki

Krok 2. Każdą pieluszkę (ja robiłam na bazie kilku) odrysowałam naciągając na maksa pieluszkę.Przygotowanie wykroju pieluszki

Krok 3. Połączyłam, zrobiłam jedną uniwersalną linię, zaokrągliłam brzegi itd.Przygotowanie wykroju pieluszki

Krok 4. Wycinam.Przygotowanie wykroju pieluszki

Krok 5. Składam na pół i dopracowuję swój wykrój, w końcu pieluszka musi być symetryczna :)Przygotowanie wykroju pieluszki

Krok 6. Odrysowałam raz jeszcze aby nie mieć setek różnych linii. Naniosłam punkty od napów (w zasadzie te naniosłam po uszyciu bawełnianego prototypu). I już.Przygotowanie wykroju pieluszkiGotowy wykrój macie wyżej. A w kolejnej części będzie szycie pieluszki krok po kroku :)

Komentarze:

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.