Przedstawiam Ci Joolz Day 2, uniwersalny wózek, który już wiem, że trafi do tegorocznego rankingu najlepszych wózków (lada dzień). Joolz Day 2 to nowsza wersja lubianego Joolza, poprawiony został tu m.in. kosz, który mi osobiście przeszkadzał w poprzedniej wersji. W tej recenzji znajdziesz dokładny film, a jeśli będę mogła Ci jeszcze pomóc to pisz 🙂 Daj znać, jak Ci się podoba.
Aktualną ofertę znajdziesz na ceneo.
Joolz Day 2 to wózek uniwersalny, sama dla swoich dzieci miałam wersję wcześniejszą (zobacz recenzję Joolz Day 1), stąd bardzo się ucieszyłam na wiadomość o nowej wersji tego wózka. Miałam go okazję testować najpewniej jako pierwsza zatem daję do Twych rąk pierwszą, kompleksową recenzję Joolz Day 2. Chcesz kupić? Zerknij na ceneo.
Poniżej znajdziesz też dokładny film, na którym pokazałam funkcje wózka, a niżej punkty z plusami i minusami, które znalazłam podczas użytkowania.
A teraz wersja tekstowa z moimi uwagami i zdjęciami 🙂
Czym się różni Joolz Day od Joolz Day 2?
Zmieniona została rama, powiększony kosz, łatwiejsze składanie i siedzisko również zostało udoskonalone. W zasadzie wózek przeszedł bardzo udany lifting!
Plusy
Duża i wygodna gondola to coś co skradło me serce już przy wcześniejszej wersji, po prostu gondola jest spora, wygodna, ma łatwy dostęp i jest dość wysoko, więc powinno się spodobać to wszystkim tym osobom, które zawsze narzekają na Bugaboo Cameleona i jego niską gondolę. Tutaj gondola to 77 cm długości, więc naprawdę sporo i spokojnie wystarczy 🙂
A potem dziecko przesadzamy do spacerówki. Siedzisko w Joolz Day 2 to siedzisko kubełkowe, ustawiane w obydwie strony (czyli i w stronę drogi i w stronę rodzica), wypinanie jest za pomocą prostokątnych białych guzików, działa lekko.
W spacerówce siedzisko jest regulowane (koła po obydwu stronach) i ma 3 pozycje, leżącą, pół siedzącą i siedzącą, w sumie ta regulacja jest jedyną rzeczą, którą bym zmieniła, bo wygodniejsza jest regulacja klipsem.
Dodatkowo mamy regulowany podnóżek (teleskopowo), czyli po wciśnięciu przycisku wyciąga się go i nawet większe dziecko spokojnie położy nóżki na dole (koniec siedziska jest z tworzywa, łatwe do czyszczenia). U mnie w wózku jeździł prawie 3 latek i super się mieścił, choć główka była blisko budki, niemniej nóżki super.
Spora budka z daszkiem przedłużającym to plus i na pewno warto doczepić ten mały daszek przedłużający, bo bez niego budka jest raczej klasyczna.
Na lato przyda się siateczka w budce, wystarczy tę dolną część budki zawinąć. Tutaj są takie drobne detale, jak np. magnes, który ładnie tę budkę trzyma, gdy nie używamy siateczki.
Łatwy montaż siedziska i gondoli na tym samym stelażu to świetne rozwiązanie, wszystko rozwiązuje się suwakami i naprawdę w kilka minut można przepiąć na stelaż gondoli siedzisko spacerówki.
Duży kosz na zakupy z łatwym dostępem to duża zmiana w stosunku do poprzedniej wersji. Tutaj kosz jest wielki, trochę jak w Joolz Geo, w dodatku można obniżyć miejsce gdzie się wkłada dzięki temu łatwo włożyć zakupy nawet gdy siedzisko jest przodem do rodzica.
Amortyzacja na tył wyczuwalna i łatwe prowadzenie to oczywiście wielkie zalety wózka 🙂 Mi z dużym dzieckiem (3 lata) łatwiej go prowadzić z siedziskiem w stronę drogi, ale ogólnie wózek jest bez problemowy. No może koła na niektórych powierzchniach gorzej sobie radzą typu żwir czy piach, ale spokojnie np. na leśnej drodze jadą bez problemu. Za to z niemowlakiem w gondoli jedzie czadersko, bez zastrzeżeń. Amortyzacja wyczuwalna jest zarówno przy większym (bardziej), jak i mniejszym dziecku.
Regulowana rączka w sposób teleskopowy, czyli wysuwany, więc można ustawić wysokość dogodną dla rodzica.
Proste składanie, możliwe do złożenia z siedziskiem w stronę drogi to kolejny plus. To składanie jest teraz jakieś łatwiejsze i naprawdę nie będzie problemem dla nikogo (w poprzedniej wersji nie zawsze mi wychodziło).
Wygodny pałąk w wózku, odchylany, na dobrej wysokości.
Fajny hamulec, umiejscowiony na środku, mi tak pasuje, nie kopałam w niego 🙂
Ani plus ani minus
Koła to w sumie jedyne do czego mogę się przyczepić, są OK, dobrze jadą, nie ślizgają się, są gumowe, choć mi bardziej przypominają piankowe. Jednak po lesie, po kamykach, czy śniegu jadą. Gorzej z drobnym żwirkiem czy piaskiem, ale to już moje czepialstwo 🙂
Minusy
Cena, wiadomo, że byłoby super, gdyby cena była trochę niższa, z drugiej strony wózek jest nie do zdarcia i można go potem odsprzedać. Jeśli jednak mam wskazać minus to na pewno będzie to właśnie cena.
Jak i gdzie kupić Joolz Day 2
To nowy model wózka, wersję 2 kupisz (zestaw 2w1) za 4439 zł, zerknij na ceneo, a tutaj za 4247 zł w mojej wersji kolorystycznej Hippo Grey (bardzo ładny moim zdaniem :)). Zerknij też do tego sklepu (bywają promocje).
Dla kogo Joolz Day 2
Moim zdaniem to wózek bardzo uniwersalny. Jeśli ktoś mnie pyta o wózek do końca wózkowania, taki, który go nie zawiedzie, to Joolz Day polecam baaardzo często, a wersja 2 ma wiele świetnych poprawek. Ograniczeniem może być cena i zdaję sobie z tego sprawę. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić to w tym segmencie cenowym to bardzo dobry wybór. Da radę w mieście i na wypadach do lasu, parku.
Wymiary
- Rozłożony: 90 x 59 x 99 – 109 cm
- Złożony bez siedziska: 65 x 59 x 30 cm
- Wnętrze gondoli to 81 cm, ale mierzyłam materac i ma 77 cm 🙂 co i tak czyni ją jedną z większych gondoli na rynku.
- Waga Joolz Day2 z siedziskiem: 12,9 kg
- Sam stelaż z kołami: 9,3 kg
Daj znać jak podoba Ci się wózek, a jeśli masz więcej pytań to chętnie pomogę.