X-lander zmierza w dobrą stronę, a ulepszony model X-cite spodoba się każdemu, kto szuka uniwersalnego wózka z opcją 2w1, a nawet 3w1. Przyznaję mnie bardzo zaskoczył. Fajne siedzisko, duża budka i dużo opcji dodatkowych.
Jednym z moich pierwszych wózków wiele lat temu (jakkolwiek to nie brzmi) był X-lander, ale to ten wózek, który dla Was teraz testowałam naprawdę mi się spodobał. Lekki, zwrotny, z super budką. Zdecydowanie X-lander zmienia się w dobrą stronę, bo to kolejny model (po X-fly), który zasługuje na uwagę. Wózek kupisz tutaj, 1598 zł
Dlaczego warto kupić?
Wózek ma fajne kubełkowe siedzisko, super rozsuwaną budkę, a dodatkowo do niego można dokupić gondolę czy wpiąć fotelik (rekomendowany jest b. dobry Britax Baby-Safe i-size). Zatem spokojnie może służyć od narodzin do końca wózkowania.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie zobaczysz wszystkie opcje wózka, zwróć uwagę na to, jak się składa wózek, ale też zerknij, jak w nocy świecą się diody LED (super sprawa!).
Plusy
1. Siedzisko
W tym modelu siedzisko jest kubełkowe, więc dobre nawet dla ciut drobniejszych dzieci, a dodatkowo X-cite ma lekko regulowany podnóżek, więc to siedzisko jest kubełkowe, ale jeszcze daje możliwość ustawienia podnóżka by było jeszcze lepiej. Siedzisko jest regulowane, mamy tutaj regulację skokową, a dokładnie trzy pozycje ustawienia siedziska. Siedzącą, półleżącą i leżącą.
Regulacja pochylenia siedziska jest za pomocą klipsu z tyłu oparcia, więc jest to szalenie wygodne. Dodatkowo siedzisko można obrócić, więc może być ustawione przodem do rodzica. To jedna z tych opcji, o które bardzo często mnie pytacie, zatem zapamiętajcie, że w tym modelu to jest. I co ważne, gdy jest przodem do rodzica to regulacja położenia siedziska jest również w 3 pozycjach.
Pasy w wózku są 5 punktowe i aby wpiąć trzeba wpiąć każdy z osobna (naramienny, biodrowy z lewej i prawej). Ma to swoje plusy, ma minusy, ale na pewno pasy działają lekko (zarówno wypinanie, jak i wpinanie).
2. Budka
Budka jest duża, z przedłużką z przodu, tzw. daszek słoneczny oraz dodatkowo można ją rozszerzyć o całe przęsło. To przedłużenie jest ukryte pod suwakiem, więc możesz zawsze estetycznie zapiąć.
Budka jest bardzo starannie wykonana, od środka ma ładny materiał, a nawet malutką kieszonkę na np. smoczek 🙂 Jest też drugi suwak na budce, a tam kryje się panel z siateczką wentylacyjną, więc w upalne dni można odsunąć i maluch ma trochę większy przewiew.
3. Podnóżek
Siedzisko jest kubełkowe, więc podnóżek układa się zgodnie z ustawieniem siedziska, ale! w tym modelu można dodatkowo go lekko modyfikować, więc to b. fajna opcja.
4. Pałąk
W tym wózku pałąk jest wypinany, ale nie trzeba tego robić z obydwu stron tylko z jednej i odchylić. To zdecydowanie najwygodniejsza opcja 🙂
5. Składanie
Wózek składa się łatwo i w miarę na płasko, a co ważne, składa się razem z siedziskiem. Jeśli potrzebujesz (mały bagażnik) to można wypiąć koła. I tutaj to wypinanie kół jest szybkie, bo naciska się guzik na kole (czasem trzeba szukać jakiegoś guziczka na ramie wózka). Wózek ma też blokadę przed rozłożeniem.
6. Prowadzenie
X-cite fajnie się prowadzi nawet z większym dzieckiem. Jest zwrotny. Jeśli chodzi o podbijanie to wiadomo, że lepiej z siedziskiem ustawionym w stronę drogi 🙂
7. Kosz na zakupy
Kosz jest płytki, ale duży i w dodatku można go rozszerzyć. Powiedziałabym, że to kosz bardziej zakupowy (wstawiasz siatki, torby, torebkę) niże na rzeczy luzem.
8. Diody LED
Zawsze do takich bajerów podchodzę z rezerwą, ale akurat tutaj to ledowe, dodatkowe oświetlenie jest wyraźne i zdecydowanie wpływa na zwiększenie widoczności wózka po zmierzchu,
9. Regulowana rączka
Rączka jest regulowana i jest to regulacja teleskopowa, czyli rączka się wysuwa. Spokojnie ustawisz wysokość dla siebie bez względu na wzrost.
10. Dużo dodatków
W zestawie masz osłonkę na nóżki i moskitierę, która ukryta jest w kieszonce w podnóżku (genialne rozwiązanie!). Ale możesz dokupić też gondolę (X-Pram lub X_Pram light) czy adaptery by wpiąć fotelik, co sprawa, że zyskasz wózek 2w1 lub nawet 3w1.
Minusy
1. Hamulec
W zasadzie przyczepię się tylko do hamulca, bo choć działa lekko, to umiejscowiony jest w takim miejscu, że trudno go wyłączyć i trzeba wcisnąć nogę między koło, a kosz. Oczywiście to nie jest jakaś tragedia, ale może w kolejnej wersji zostanie to poprawione? 🙂
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek występuje w kilku wariantach kolorystycznych, cena za samą spacerówkę to 1598 zł, tutaj.
Do tego możesz dokupić gondolę, adaptery i fotelik (rekomendowany jest b.dobry Britax Baby-safe i-size). Pamiętaj też, że X-lander oferuje “Darmowy przegląd po roku”, moim zdaniem ciekawa opcja dodatkowa, a także usługę door to door, czyli odbiór wózka od klient jeśli wystąpi jakaś usterka (w ciągu 30 mc).
Dla kogo ten wózek
Spodoba Ci się, jeśli szukasz uniwersalnego wózka, który jest stosunkowo lekki, a ma wszystko. Zwróć uwagę na obracane siedzisko oraz fakt, że jest to siedzisko kubełkowe.
Wymiary na koniec
- waga spacerówki: 10,8 kg
- wymiary po złożeniu: 91 x 60 x 32 cm
- wymiary siedziska: wysokość: 52 cm, szerokość: 29 cm, głębokość: 22 cm