Szukaj
Generic filters

Warto przeczytać – polecajki #1

Polecajki

Trafiam codziennie na ciekawe artykuły (no prawie codziennie), często sama chciałabym o tym napisać, ale nie na wszystko starcza mi wiedzy i/lub czasu 🙂 Stąd pomysł na serię wpisów, gdzie będę Ci podrzucać mądre, ciekawe linki. Warto poszerzać swoją wiedzę, czasem poznać inny punkt widzenia itd.

To zaczynamy, podrzucam Ci kilka ciekawych wpisów. Masz swoje warte przeczytania, coś interesującego ostatnio czytałaś? Podziel się!

1. Uczucie zimna, a dieta niskokaloryczna

 

O tym czemu na dietach z niską zawartością weglowodanów jest zimno, m.in na diecie dr Dąbrowskiej. To temat, który bardzo często powraca, ba, sama kiedyś, jeszcze przed dietą szukałam informacji czemu po bieganiu rano (na głodnego) jest mi tak potwornie zimno. I na blogu Ani znajdziecie bardzo proste wyjaśnienie. Ogólnie chodzi o niski poziom węglowodanów. Wystarczy jeść ich więcej, ale spokojnie, np. włączyć dynie, marchew, pietruchę czy też kasze.

http://hpba.pl/jesc-weglowodany-czy-nie-jesc/

2. Pielęgnacja dzieci, a rozwój dziecka

Bardzo ciekawy i mądry artykuł o właściwej pielęgnacji dzieci, coś co wydaje nam się takie oczywiste.
Dzisiaj wzięłam na ręce mojego czterolatka, złapałam jakkolwiek (pod ramiona, przyciskając między łopatki, czyli chwyt w wielu sytuacjach np. motaniu powodujący odginanie się dziecka), a on na to: „mamo, jak tak mnie łapiesz to ja się odginam”. Nigdy mu tego nie tłumaczyłam, złapałam inaczej, pod pupę, tak, że mógł wtulić się w pozycji bliższej naturalnej, embrionalnej. I było super. Tylko czterolatek (o dziwo) umie to nazwać, a niemowlę nie, a złe wzorce z maleńkości mają niestety konsekwencje później. Serio warto przeczytać.

http://www.polskatimes.pl/magazyny/magazyn-polski/a/jak-nasze-pierwotne-odruchy-determinuja-cale-nasze-zycie,11589995/

3. Lewoskrętna witamina C – ściema

O lewoskrętnej witaminie C, czyli o tym czemu to nie istnieje. Prostymi słowami Małgosia w tym wpisie wyjaśnia czemu to jest ściema. Ja sama często słyszę, jak to warto łykać witaminę C, ale tylko lewoskrętną. Nie mam je w aptece? To spisek! Otóż nie, po prostu coś takiego nie istnieje, powstało po to by ktoś na tym zarobił. Warto przeczytać:

http://pinkcake.blox.pl/2017/02/Lewoskretna-witamina-C-czyli-lekarstwo-na-glupote.html

4. O łączeniu nasion strączkowych, diecie eliminacyjnej

W moim codziennym menu często posiłki komponuję metodą eliminacjną, czyli węglowodanów staram się nie łączyć z białkami itd. Przy tym wszystkim zastanawiałam się co ze strączkami. Jem ich dużo, strączki to i białka i skrobia, zatem gdzie je wcisnąć? Wyszło na to, że albo lepiej traktować je jak białko albo łączyć ze wszystkimi 🙂

http://agnieszkamaciag.pl/dieta-nielaczenia-ii-podzial-produktow/2/ tutaj podstawy, a tutaj o strączkach http://agnieszkamaciag.pl/rosliny-straczkowe-w-diecie-nielaczenia/

5. Foteliki z wibracją i foteliki samochodowe okiem fizjoterapeuty

To jest bardzo mądry wpis, który czytałam jeszcze z 5 lat temu i który dał mi ogromną wiedzę na temat pielęgnacji, niewłaściwych wzorców i tego dlaczego te wszystkie foteliki z wibracjami są złe. Tutaj też znajdziesz informacje czemu fotelik samochodowy to nie wózek i nie należy go nadużywać. Naprawdę warto poczytać, bo to są (jak wielu osobom się wydaje) drobne rzeczy, ale one potem ciągną za sobą kolejne, wymagają rehabilitacji i ogólnie wiele, wiele pracy.

http://www.terapia-ndt.waw.pl/fotelik.php

Jestem ciekawa co zainteresowało Cię najbardziej i czy podoba Ci się ten nowy cykl wpisów. Jak sama chcesz podrzucić mi coś interesującego to byłoby super!

PS a jak szukasz pomysłu na dorbą książkę to zerknij na mój wpis: książki, przez które zarwiesz noc 🙂

1 Odpowiedź

 1. Cześć.

  Ostatnio natrafiłam na świetnego bloga. Składa się on ze świadectw kobiet, które urodziły naturalnie po cesarce (po jednej, dwóch a nawet trzech!)

  Niektóre wpisy obalają powstałe mity o niemożliwości sn po cc

  Warto śledzić.

  Oto link:
  http://naturalniepocesarce.pl/

  Co uważasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘