Szukaj
Generic filters

Wakacje z namiotem 2018: dzień 11 najdłuższy most

Kopenhaga

Ruszamy ze Szwecji w stronę Danii. Dziś trochę o tym, że szwedzka Ikea jest mało oblegana, a najdłuższy most łączący dwa państwa jest naprawdę dłuuuuugi.

Byłam ciekawa mostu łączącego dwa państwa, bo ze Szwecji można się wydostać właśnie drogą lądową, czyli przez most, choć nie jest to najtańsza opcja 🙂

Vlog z podróży w stronę Kopenhagi

We vlogu most, a także nasz nowy kemping, już w Kopenhadze.

Dzień 11

Budzimy się rano, jemy leniwe śniadanie i pakujemy się do samochodu. Wbrew pozorom posprzątanie domku, ogarnięcie formalności i spakowanie wszystkiego nie zajmuje nam mniej czasu niż pakowanie namiotu. Możesz odczytać to również w ten sposób, że nie udaje nam się ruszyć skoro świt 😉

Po drodze chcemy zajrzeć do Ikei, no dobra brzmi to zabawnie, ale ciekawi jesteśmy, szczególnie Michał, czy ta szwedzka różni się czymś od innych ikei. Bo jednak w Polsce Ikea to takie miejsce, gdzie jest zawsze tłoczno. I teraz nie wiem czy ta była na uboczu, ale tutaj jest pusto i mniej zadbanie. Nie chcę byście zrozumieli mnie źle, ale ta Ikea jest taka mniej “premium” 🙂 Za to da się zjeść i to w całkiem rozsądnej cenie, szczególnie jak na Szwecję. Jest też chili sin carne (czyli bez mięsa) więc nie zginiemy 🙂 Za to najlepszy jest zestaw FIKA, czyli za 20 koron kawa plus ciastka, w sumie jestem niemal pewna, że u nas też by miało wzięcie. Ja bym kupowała :)))

Potem jedziemy w stronę mostu. Niestety nie wykupiliśmy biletu online (a można) więc zapłacimy ciut więcej za przejazd. Ogólnie przejazd mostem nie należy do super tanich. Öresundsförbindelsen składa się z mostu ok 8k, potem wyspy i potem jeszcze ponad 3 km tunelu. Gdzieś w połowie mostu zaczyna się Dania. Przejazd kosztuje ok. 200 zł za osobowy samochód.

I tak docieramy do Kopenhagi. Jest już popołudnie, wjeżdżamy na jeden z ciekawszych kempingów, przynajmniej pod względem infrastruktury (łazienki). rozbijamy namiot. Dzieci bawią się na placu zabaw, Michał kupuje najbardziej śmierdzące sery (śmierdzą równie mocno, jak kiszony śledź!). I zasypiamy. Jutro w planach zwiedzanie Kopenhagi. Oby nie padało!

Paragon z Ikea, podziel na dwa plus minus
Paragon z Ikea, podziel na dwa plus minus
Plan kempingu
Plan kempingu
Most łączący Szwecję i Danię
Most łączący Szwecję i Danię
Tunel
Tunel
Rozkładanie namiotu
Rozkładanie namiotu
Łazienka dla dzieci
Łazienka dla dzieci
  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to