Szablony Alexander – opinia

Tym razem zabawka edukacyjna dla dzieci, głównie przedszkolaków, czyli Szablony Alexander. Produkt polski, mega fajny pomysł (dzieci w większości lubią takie kreatywne zabawy), tylko mam kilka zastrzeżeń do wykonania. Znacie?

Kupiłam dwa zestawy Szablonów Alexander. Jeden to szablony dla dziewczynek, a drugi szablony dla chłopców. Już na wstępie powiem, że bardzo nie podoba mi się taki podział (gender-srender). Tak naprawdę w jednych są szablony zwierzątek, a w drugich pojazdy. Czy nie można by tak ich nazwać? No można! 🙂

Co jest w środku?

W pudełku znajdziecie 8 szablonów (każdy negatyw i pozytyw), kredki, ołówek i notatnik. Fajny to jest zestaw na jakiś wyjazd, podróż. Wśród szablonów są takie:

  • w wersji dziewczyńskiej (czyli tej ze zwierzątkami) są m.in: kotek, pies, ptak, serduszko, kwiatek, słoń.
  • w wersji dla chłopców (czyli tej z pojazdami) są m.in: samolot, łódź, pociąg, samochód, czołg.
Szablony
Szablony
Szablony
Szablony
Kredki z zestawu
Kredki z zestawu
Notes i szablony
Notes i szablony

O co chodzi?

Myślę, że nie ma tu wielkiej filozofii 🙂 ale jeśli dajmy na to szukacie prezentu, a sami nie macie dzieci to podpowiem: bierze się notes, przykład szablon, odrysowuje i potem koloruje 🙂 Mega fajne, bo można narysować słonia, samolot, które zazwyczaj (!) przedszkolaki uczą się rysować i jeszcze samodzielnie nie potrafią.

Moja ocena

Zamysł bardzo fajny, tylko mam kilka ALE. Kredki w zestawie są średniej jakości, świecowe, ale naprawdę słabo rysują, szkoda wielka. Warto zatem dokupić własne. Niektóre szablony, jak pociąg czy łódka, nie mają zgładzonych rogów. Niby detal, ale lubię, gdy zabawki dla dzieci są dopracowane, tak by dzieci się nie zadrapały, bo to nadal zabawka kierowana do młodszych maluchów (!).

Gdybym miała coś jeszcze poprawić to polakierowałabym szablony by były trwalsze, choć z drugiej strony dzieci mogą je pokolorować jeśli chcą 🙂

Fajna zabawa, szablony proste dla przedszkolaka, gdyby dopracować ww. szczegóły byłoby super, a tak ocena będzie niższa.

  • moja ocena: 4-/6

gdzie kupić? Ja trafiłam na promocji w sklepie stacjonarnym, ale zerknijcie chociażby na dobre-ksiazki, koszt ok. 15 zł.

Znacie? Jak oceniacie?

Szablony w akcji
Szablony w akcji
Kredki - moim zdaniem warto dokupić inne
Kredki – moim zdaniem warto dokupić inne
A tutaj w akcji, czyli moje dzieci tworzą :)
A tutaj w akcji, czyli moje dzieci tworzą 🙂
A tutaj w akcji, czyli moje dzieci tworzą :)
A tutaj w akcji, czyli moje dzieci tworzą 🙂
Szablony
Szablony

5 Odpowiedzi

  1. Fajna sprawa te szablony 🙂 Był to udany prezent dla trzylatka od znajomych 🙂 Mały od razu wziął się za rysowanie. A kupiłam je w Pepco, ceny nie pamiętam.

  2. My używamy kartoników, które zostały po wypchnięciu elementów gry „kot w worku”. Działa identycznie, a jest gratis do fajnej gry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.