Remont mieszkania: dzień 11 i 12 malowanie przedpokoju i drzwi

Remont mieszkania: dzień 11 i 12 malowanie przedpokoju i drzwi

Przyznaję, że nasz remont nie ma szalonego tempa, ale z drugiej strony mamy całkiem normalne obowiązki. Choć czasem z zazdrością myślę o remontach trwających 2 tygodnie, a może raczej z pewnym niedowierzaniem? Tak czy tak utknęliśmy w przedpokoju. Mimo wszystko już jest blisko, że zmienimy lokalizacje i zajmiemy się pokojem dzieci ;-)

Dzień 11 i 12

W końcu przedpokój jest pomalowany. Pierwsza warstwa nie była obiecująca, bo prześwitywał paskudnie morelowy kolor ścian. Ale już druga nie pozostawia złudzeń – jasno! Wszystko wydaje się większe, a my zastanawiamy się nad tym czemu od początku nie malowaliśmy na biało?

Czasem przemyka mi przez głowę jakaś szalona myśl w stylu: „a może by tę ścianę pomalować na delikatny, pastelowy liliowy” albo „a może delikatnie szary?”. Ale odganiam ją. Biało! Trochę obawiam się jak będzie wyglądać wszystko w bieli, ale najwyżej wtedy coś udekorujemy.

Michał maluje ściany na zmianę z edukacją w zakresie domofonów (okazuje się, że model jest jeden i trudno wymienić na coś bardziej porywającego, co najwyżej da się zmienić na świeży, a nie zażółcony) oraz w zakresie zamków. Niestety tutaj jest problem. Obecnie zamki do drzwi są ciut wyższe niż kiedyś i nie możemy dobrać takiego zamka do WC, który by pasował. Póki co nie mam na to pomysłu.

Ja zajmuję się drzwiami wejściowymi. Jedna warstwa, druga i nadal wyglądają… paskudnie. Jako, że piszę ten wpis już po dwóch dniach to zdradzę Ci, że w końcu stanęło na 6 warstwach farby i są białe! W zasadzie nic im nie można zarzucić, ale pewnie przyozdobię je jakąś naklejką. Był moment, że myślałam o naklejkach na całe drzwi, teraz rozważam jakieś „klasyczne”, coś jak tego typu, może w koty.

Zatem drzwi są skończone, ściany, sufit pomalowane, teraz czas na ościeżnice i podłogi. Michał zapragnął skuwać kafelki, ja upieram się nad położeniem na obecne wykładziny, ale obawiam się, że niestety nie zmieści się pod drzwiami. Na samą myśl o kuciu mam ochotę uciekać :) poproszę o wsparcie haha.

No i to chyba na tyle, mam nadzieję, że lada dzień powstaną fotki: „przed i po” ;)

PS: aaa i mam świetny sposób na umilanie sobie remontu, audiobooki, czaderskie rozwiązanie. Teraz na zmianę czytam (jeden kryminał, o tutaj lista) i słucham drugi (był moment, że mieszały mi się wątki, ale już sobie to ogarnęłam ;-)).

Przydatne informacje

Michał drugi i trzeci raz maluje ściany, wygląda to już baaardzo fajnie
Michał drugi i trzeci raz maluje ściany, wygląda to już baaardzo fajnie
Ja zabieram się za drzwi wejściowe
Ja zabieram się za drzwi wejściowe
Powiedzmy sobie szczerze - po dwóch przejazdach nadal są paskudne!
Powiedzmy sobie szczerze - po dwóch przejazdach nadal są paskudne!
Malowanie zamków na czarno
Malowanie zamków na czarno
Po 5 przejazdach drzwi są obiecujące, no i mamy nowy biały domofon :)
Po 5 przejazdach drzwi są obiecujące, no i mamy nowy biały domofon :)
Koziołek, który tylko mi się podoba :)
Koziołek, który tylko mi się podoba :)

Komentarze:

koziłki też tylko mi się podobały, więc nie kupiłam.
tak czytam i czytam o tym waszymremoncie i wydaje misie ze wszystko robicie na odwrot. sciany pomalowane a podloga nie tknieta?toc to winno isc na odwrót-najpierw podłoga potem ściany. przedpokoj tez chyba powinien być na końcu, a pokoj dzieciakow już na rozpoczęcie roku powinien być gotowy. sama nie wiem ale ja zawsze na rozpoczęcie roku bylam gotowa.

  • Cass

Przy malowaniu ścian i kładzeniu podłóg najczęściej najpierw się maluje a potem kładzie podłogi – ale tak sprawa się ma, gdy na podłodze nie ma nic. Przy skuwaniu starych kafelek też mi się wydaje, że powinno się zacząć od podłogi a potem malować. I przedpokój powinien być remontowany jako ostatni, bo przy remoncie kolejnych pomieszczeń i tak wszystko będzie się przez niego wnosić, przenosić, wystawiać itp. U nas też zawsze zaczynało się od pokoju dzieci, potem pozostałe pokoje a przedpokój na końcu.

Paulina Stępień
  • Paulina

Niekoniecznie. Ogólnie zasada jest, że najpierw ściany, ościeżnice i podłogi na koniec. Temat kafelków to odrębna sprawa i te akurat lepiej zrobić wcześniej, u nas to mały fragment i wciąż znak zapytania. Niemniej u nas będą kładzione panele, kolejność jest OK.
Co do przedpokoju to wynika to w dużej mierze z tego, że w pozostałych pokojach chwilowo z kilku względów nic nie można zrobić, a dwa – muszą wrócić do mieszkania koty, przedpokój jest jedynym pomieszczeniem, które musi być zrobione, bo inne da się „odciąć” :)

  • Monika

Nie ma to jak wsparcie. Paulina ma dzieci w przedszkolu, one pewnie nawet dobrze nie odróżniają wakacji od roku szkolnego. Nie przesadzajmy!!

Moi znajomi pomalowali najpierw ściany A potem sufit! To dopiero jest na odwrót

Zamiast skuwania może przemalujecie kafle na szaro, tak jsk kiedyś przemalowaliście kafle w kuchni.

Paulina Stępień
  • Paulina

Tak biorę to pod uwagę, jedyna obawa to to, że to podłoga zaraz przy wejściu więc może nie znieść tak dobrze tego, jak kafelki na ścianie ;)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.