Szukaj
Generic filters

Prezenty świąteczne – co dostaliśmy w 2021

Prezenty 2021

Te wpisy to taka moja mała tradycja, lubię je 🙂 Choć z roku na rok przywiązuję mniejszą wagę do prezentów, głównie są to prezenty dla dzieci i nie ukrywam, że większość to prezenty z drugiej ręki.

Dla mnie fajny, trafiony prezent #zdrugiejreki jest jak najbardziej OK. Oczywiście nie mówię tu o nietrafionych rzeczach z czyjejś szafy, gdzie ktoś oddaje dalej by się pozbyć danego przedmiotu. Tylko o fajnych rzeczach, dobranych do obdarowywanej osoby. Czy klocki Duplo z drugiej ręki są mniej warte? Szczerze? To absolutnie nie 🙂 Książki, zabawki – są super do tego by przekazywać dalej.

Sporo w tym roku sprzedaliśmy zabawek (z chłopcami robiliśmy przegląd) a dzięki temu było miejsce na nowe. W tym roku prezenty były trafione, przynajmniej patrząc na to, że dzieci kolejny dzień siedzą i nawet trudno je wyciągnąć na sanki 🙂 W końcu mamy piękne białe święta!

Kulodrom Migoga

Hicior! Mieli już kilka kulodromów, ale tutaj są różne warianty, więc można różne komplety łączyć ze sobą. Jako, że to kulodrom z drugiej ręki to każdy dostał jeden zestaw, więc jak budują trasę to jest ogromna. W dodatku jeden z zestawów ma windę (serio szał!!! winda jest czaderska, bo kulki wjeżdżają same na górę). Bardzo polecam zapamiętać sobie, super sprawa!

Książki

U nas zawsze sporo książek, chłopcy (szczególnie najstarszy) dużo czytają, a najmłodszy ogląda. Tytuły są totalnie dziecięce zgodne z życzeniami dzieci. Nie silymy się na sztywne pozycje do których nie zajrzą tylko takie książki, które faktycznie przeczytają. U nas w tym roku to “Szkoła trzęsiportków” – cała seria, “Kapitan Majtas” i dla najmłodszego okienkową Kicia Kocia 🙂

Lego

Zestawy lego są u nas zawsze dobrym prezentem. Jeszcze kilka lat temu się wzbraniałam, ale dzieci lubią. Spisują sobie wymarzone i mają listę tych, które by chcieli.

Duplo

Podobnie z Duplo, w tym roku wygrała rakieta kosmiczna. Był też zestaw z namiotem, ale jednak rakieta wygrała. Przez chwilę rozważałam zestaw z torem Duplo i pociągiem, ale są bardzo drogie nawet z drugiej ręki, a wcale nie mam pewności czy byłby hit.

Gry planszowe

Jako skromnie z grami, bo te kupuję po prostu bez okazji. Pojawiła się “Najlepsza gra o kotach”, zobaczymy czy warta zainteresowania. A dla najmłodszego gra tyu memo z myszkami “Mysie chowanki” – wygląda fajnie i póki co jest spoko.

Dla nas

Z dorosłymi (w sensie z nami) jest tak, że w sumie jeśli coś bardzo nam potrzeba to możemy to kupić, bez czekania na święta. W tym roku mamy symboliczne fajne prezenty i myślę, że to OK. Michał dostał rękawiczki do ponoszenia ciężarów, a ja szczotkę do masowania biustu, bo na punkcie szczotkowania mam totalnego bzika i baaardzo to lubię.

Dostaliśmy też piękne rzeczy od kochanych znajomych, w tym urocze filiżanki na kawę 🙂 a resztę zostawię do swojej wiadomości haha.

I to tak. Krótki wpis, który mam nadzieję może was zainspiruje, a może podzielicie się swoimi prezentami? Fajne książki i gry zawsze mile widziane!

A na koniec zostawiam kilka pięknych imowych zdjęć. W tym roku wymyśliłam, że oplotę przyczepkę rowerową lampkami Led. Wyszło naprawdę ładnie. Za rok do naszego zaprzęgu rowerowego doczepię renifery. Mówię Wam, będzie szał! 🙂

W tym roku były też pierogi, bezglutenowe! Uwielbiam pierogi. Jeśli tęsknicie za takimi tradycyjnymi daniami w wersji GF to skoczcie do sklepu po najlepszy ebook z przepisami GF: “Bezglutenowe: Tradycyjne“. Poza pierogami bardzo polecam ptysie!

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to