Prezenty dla starszaka 6+

Prezenty dla starszaka 6+

Ostatnia część podpowiedzi prezentowych dla dzieci, czyli co fajnego kupić dziecku starszemu, w wieku szkolnym i więcej. Oto prezenty dla starszaka, od 6 lat w górę.

Dzieci w tym wieku raczej wiedzą co chciałyby dostać, ale jest wiele rzeczy do odkrycia, a i czasem warto wyjść poza schemat ulubionych bohaterów czy przedmiotów. Poprosiłam o pomoc w stworzeniu tej listy kilku znajomych (rodziców starszaków) :)

Oczywiście jak zawsze czekam też na Wasze propozycje prezentowe dla większych dzieci.

Gry

Z sześciolatkiem i starszym dzieckiem możecie grać w jeszcze więcej gier. Tutaj wachlarz możliwości jest niemal nieograniczony. Fajne są gry familijne, ale też takie, w które dzieci mogą grać samodzielnie.

Gry dla starszaków (pingwiny na żywo bardzo mi się podobały)
Gry dla starszaków (pingwiny na żywo bardzo mi się podobały)

Zestawy kreatywne

Fajne są piaskowe obrazki, wymagają pewnej wprawy przy ich „robieniu”, ale też są czymś innym niż zwykłe kredki. Choć akurat kredek nigdy za wiele :)

Malowanie piaskiem? I nie tylko!
Malowanie piaskiem? I nie tylko!

Klocki

Świat klocków jest dla mnie wciąż zaskakujący. Mega podobają mi się klocki dla starszych dzieci pozwalające na tworzenie różnych konstrukcji. Od tych niewielkich, po ogromne.

Klocki dla starszych dzieci
Klocki dla starszych dzieci

Eksperymenty i odkrywanie

Jest teraz tyle zestawów dla małych odkrywców, że aż sama mam ochotę być dzieckiem :) Serio.

Odkrywanie, eksperymentowanie, szukanie
Odkrywanie, eksperymentowanie, szukanie

Biżuteria

Przyznaję się, że nie ogarniam do końca szału na biżuterię z gumek, ale skoro tyle dziewczynek się tym ekscytuje to chyba coś w tym musi być :) A jak nie to zwykłe koraliki też są bombowe.

Biżuteria :)
Biżuteria :)

Szycie

Gdy byłam mała to szyłam ubranka dla pluszaków, lale mnie nigdy nie pociągały. Ale jak patrzę na te piękne wykroje, manekiny, kuferki to naprawdę znowu chciałabym choć jeden dzień być małą dziewczynką.

Szycie (zobaczcie ten manekin, aaaah)
Szycie (zobaczcie ten manekin, aaaah)

Konstrukcje

To teraz coś dla chłopców. Jeden z najlepszych zestawów konstrukcyjnych Bricolo od janod nadal jest moim faworytem :) a tak to różnego rodzaju konstrukcje-auta, czyli kupujecie zestaw do skręcenia.

A gdyby tak zbudować zegar słoneczny :D
A gdyby tak zbudować zegar słoneczny :D

Puzzle

Podnosimy poprzeczkę i zwiększamy liczbę elementów. Zabawa dla całej rodziny :) Mi śni się do tej pory wspólne układanie krajobrazu z 1000 elementów haha.

Puzzle na wiele okazji
Puzzle na wiele okazji

 Zabawki w ruchu

Coś dla tych dzieci, które rozpiera energia :) Kilka zabawek do skakania, biegania i ogólnie ruchu.

I kilka zabawek ruchowych
I kilka zabawek ruchowych

Dajcie znać co dopisalibyście do tej listy :) Samych udanych prezentów.

Wpis zawiera linki afiliacyjne do sklepów coocoo.pl ,epinokio.pl mamagama.pl i taniaksiazka.pl, Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Nie wpływa to na cenę jaką Ty zapłacisz, ale będę wiedzieć, że cenisz moją rekomendację :) 

Komentarze:

  • Katarzyna Politowska
  • Odpowiedz

„Pingwiny na lodzie ” nas nie uwiodły ,ale za to „Spadające małpki ” już tak ,więc polecam -fajna gra zręcznościowa :-) i jeszcze klocki geomag

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.