Szukaj
Generic filters

Podejmujemy Wyzwanie – Michał pobiegnie w Maratonie Warszawskim!

Co prawda tylko (lub aż) na 5 km, ale biorąc pod uwagę moją (Michała) kondycję, która po części wynika z bycia głównym konsumentem wszystkiego, co Paulina pichci na Kotlet.TV, to i tak solidne wyzwanie. Bardzo zależało nam na tym, abyście też coś z tego mojego biegania mieli, dlatego podjęliśmy Wyzwanie jakie rzuciła nam Flora i wspólnie postanowiliśmy, że najbliższy miesiąc poświęcimy na zgłębianie tajników dobrych treningów i odpowiedniej diety, a wszystko to zakończymy spektakularnym finałem, w który też będziecie mogli wziąć udział. Wszystko pod okiem profesjonalnego trenera. Przyłączycie się?

Biegnę na Piątkę w Maratonie Warszawskim! (źródło: Flora)
Biegnę na Piątkę w Maratonie Warszawskim! (źródło: Flora)

Zostałem zaproszony do podjęcia Wyzwania Flory. Mam miesiąc na przygotowanie się do udziału w Maratonie Warszawskim w biegu na 5 km, który będzie miał miejsce 29 września 2013 r. Nie jestem w tym wyzwaniu osamotniony, bo razem ze mną Wyzwanie podjęli też inni blogerzy: From movie to the kitchen, ByćIdealną.pl, Zajadam.pl. Czuwać nad nami będzie trener Mateusz Jasiński, który przygotuje dla każdego z nas indywidualny program treningowy. A my, jak to blogerzy, podzielimy się każdym detalem z Wami.

Obiecuję relacje z przygotowań (będzie poważnie, ale będzie i zabawnie), na pewno wiele miejsca poświęcimy odpowiedniej diecie (liczę na to, że Paulina będzie miała okazję dodać coś od siebie). Nie zabraknie też relacji z samego biegu (i tego, jak mnie żona dopinguje) i moich wrażeń po miesiącu treningów.

Jest też niespodzianka dla Was: jeżeli chcecie podjąć Wyzwanie Flory, możecie wziął udział w konkursie za pośrednictwem aplikacji na oficjalnym fanpage’u Flory na Facebooku. Zwycięzcy zyskają możliwość wzięcia udziału w przygotowaniach z trenerem i pobiegnięcia razem z nami, jak również szansę na wygranie sportowych gadżetów, np. profesjonalnych butów do biegania. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć tutaj: http://bit.ly/Wyzwanie_Flory.

A Wy macie jakieś doświadczenia z bieganiem? Może macie dobre rady, którymi chcielibyście się podzielić? 🙂

*Wpis powstał we współpracy z marką Flora.

6 Odpowiedzi

    1. Może za szybko biegasz. Ja dostałam kiedyś wskazówkę: biegaj tak, by móc oddychać cały czas przez nos (można też rozmawiać przez telefon ;]). Chodzi o to by wszystko szło powoli, bez pośpiechu. Przyjdzie czas na większą prędkość ;] Spróbuj jeszcze raz. Powodzenia!

  1. maraton to 42km a nie 5 😉 Z florą czy bez po miesiącu treningu większość ludzi jest w stanie przebiec 5km bez problemu.

  2. ja nienawidze biegac…za to kocham plywac! 🙂 ale maz biega po 3 km prawie co dzien taka praca 😉 plus do pracy i z powrotem na nogach 3 km w jedna str. Mnie by sie nie chcialo ech…

  3. Witam, ja biegałam regularnie przez 2 lata, jednak gdy 1,5 roku temu przeszłam operację więzadeł krzyżowych w kolanie, musiałam odpuścić bieganie. Obecnie wznowiłam treningi i biegam od 2 miesięcy wg planu treningowego http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy plan ten jest bardzo rozsądny, pomaga uniknąć przeciążeń, kontuzji i zniechęcenia. Rady dla początkujących- dobre buty, dopasowane do wymagań stopy i nawierzchni po której zamierzamy biegać. W dobrych sklepach sportowych można sprawdzić jaki ma się typ stopy i na tej podstawie dopasować obuwie. Rzecz druga rozgrzewka zawsze, zawsze, zawsze. Bardziej intensywna gdy biegamy rano, niedługo po przebudzeniu. Rozciąganie po treningu również jest konieczne. Program np na telefon komórkowy liczący interwały również się przyda, sympatyczna jest też aplikacja Endomondo. Pulsometr też jest przydatny, zwłaszcza dla osób pragnących głównie spalać tłuszczyk 😉 Pozdrawiam ciepło i życzę sukcesów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.