Szukaj
Generic filters

Metamorfoza pokoju dziecięcego

Metamorfoza pokoju dzieci

Jak zmieniliśmy pokój dzieci? Pokażę Ci, jak na tym samym metrażu zrobiliśmy znacznie bardziej użyteczny pokój, w którym mieści się więcej rzeczy, który wydaje się większy i jest idealny dla dwójki dzieci.

Będę pokazywać dokładnie co wykorzystaliśmy i dlaczego, dzisiaj chcę się skupić na efekcie PRZED i PO. Gdy kupowaliśmy to mieszkanie to ten pokój przez jakiś czas pełnił funkcję naszego biura, potem miał być pokoikiem dla niemowlaka, ale okazało się, że łóżeczko stało w naszym pokoju. Był moment, że był sypialnią naszej czwórki, aż w końcu stał się pełnoprawnym dziecięcym królestwem.

Królestwem, to dobre słowo, choć nie ma tutaj koron ani złotych klamek 😉 Za to mogę wskazać kilka rzeczy, które sprawiły, że pokoik jest naprawdę ulubionym miejscem dzieci. Pierwsze to naklejki, ja jestem zakochana w załóżkowniku Dekornik góry, o dokładnie tym, 175 zł, i chwyta mnie za serce tekst: „mamo leżę i patrzę sobie na góry”, ale moje dzieci są najbardziej zachwycone swoimi kosmicznymi naklejkami, a tym samym kosmicznym biurkiem. Bardzo dużo rysują, piszą, wycinają i to właśnie przy biurku spędzają najwięcej czasu. Te naklejki to takie, 123 zł (bardzo fajny zestaw!).

[ramka-pp odznaka=”Wybór dzieci” top=”Idealna dekoracja na ścianę” produkt=”Naklejki kosmos” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/10/dekornik-kosmos-w.jpg” opis=”Dzieci marzyły o tym kosmosie odkąd kiedyś zobaczyły go u mnie na komputerze. Cieszę się, że go mamy, jakościowo super, wygląd – rewelacja!” cena=”123″ link1=”https://domowa.tv/oferta/naklejka-kosmos” rozmiar=”l”]

Kolejną rzeczą, którą dzieci uwielbiają jest nowy dywan. W ulice oczywiście. Poprzedni niby też był z tym motywem, ale mniej wyrazistym, a teraz ponoć jest to idealny tor rajdowy. Nie wiem, ja się tak nie znam, ale dzieciom bardzo się podoba 😉 dla mnie jest fajny po łatwy do odkurzenia. Wybraliśmy The Bears, o taki (zerknij, bo są też inne wzory).

[ramka-pp odznaka=”Kolejny wybór dzieci” top=”Miejsce do zabawy” produkt=”Dywan Race” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/10/dywan-race-w.jpg” opis=”Dywan z ulicami to był punkt obowiązkowy, ja chciałam stonowany, a dzieci rajdowy i udało nam się to pogodzić ;-)” cena=”199″ link1=”https://domowa.tv/oferta/dywan-race-thebears” rozmiar=”l”]

Gdybym ja miała wybrać jeszcze jedną rzecz to byłaby to komoda, już wspominałam, że chcę układać ubrania w pionie i teraz widzę, że to ma sens. Wszystko przez książkę „Magia sprzątania” tutaj. ok. 25 zł (warto przeczytać ;)). Póki co jest o wiele łatwiej zapanować nad porządkiem, a co ważne dzieci samodzielnie nie tylko się ubierają (łatwy dostęp do ubrań), ale też samodzielnie rozkładają suche pranie rolując bluzki czy spodnie. Jako komodę wybraliśmy Nordli Ikei, tutaj cała seria, jeszcze o tym wspomnę, ale póki co bardzo na plus!

[ramka-pp odznaka=”Mój wybór” top=”Komoda na ubrania” produkt=”Ikea Nordli” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/10/nordli-w.jpg” opis=”Buduje ją się z segmentów. My mamy 1 z 8 małymi szufladami i 1 z 2 dużymi. Cena jest za mój zestaw 😉 bo ten z foto jest tańszy, zresztą zestawy można samodzielnie dobrać.” cena=”998″ link1=”https://domowa.tv/oferta/ikea-nordli” rozmiar=”l”]

Pokój dzieci – przed i po

Zapraszam Cię na vlog remontowy, to urywki, które nagrywałam w trakcie remontu, fajnie widać, jak ten pokój się zmieniał:

A teraz czas na kilka zdjęć. Oto pokoik dzieci, dwójki w wieku 3,5 i 5 lat. Przed i Po. My jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Najwięcej zrobiły białe ściany i jasne podłogi, dzięki nim pomieszczenie wydaje się o wiele większe. A druga rzecz to dobranie mebli, jak widzisz powierzchnia jest znacznie lepiej wykorzystana.

To jest ten sam kąt, po lewej PRZED, stała tam duża szafa, przed nią łóżko piętrowe. Teraz (po prawej) stoi łóżko piętrowe w miejscu szafy, jest dzięki temu więcej przestrzeni
To jest ten sam kąt, po lewej PRZED, stała tam duża szafa, przed nią łóżko piętrowe. Teraz (po prawej) stoi łóżko piętrowe w miejscu szafy, jest dzięki temu więcej przestrzeni
To też to samo miejsce, czyli prawy róg od okna. Poprzednio stał tu regał z książkami i zabawkami, teraz stoi duże biurko dwuosobowe.
To też to samo miejsce, czyli prawy róg od okna. Poprzednio stał tu regał z książkami i zabawkami, teraz stoi duże biurko dwuosobowe.
Nawet parapet doczekał się małej metamorfozy, oto okleina, czyli kilka minut by było pięknie :)
Nawet parapet doczekał się małej metamorfozy, oto okleina, czyli kilka minut by było pięknie 🙂
To też ta sama ściana, wcześniej stał tu mały stolik z krzesełkami, teraz jest tu regalik na zabawki i powstał kącik zabaw
To też ta sama ściana, wcześniej stał tu mały stolik z krzesełkami, teraz jest tu regalik na zabawki i powstał kącik zabaw
I jeszcze taka mała zmiana kuchenki dla dzieci, nowa ma przedłużany blat ;-)
I jeszcze taka mała zmiana kuchenki dla dzieci, nowa ma przedłużany blat 😉

Tak było

Nie chcę powiedzieć, że było źle, zresztą dwa lata temu pokazywałam, jak urządziliśmy ten pokój i byłam bardzo szczęśliwa, że dzieci mają swoje miejsce. Ale z czasem okazało się, że niektóre rozwiązania nie były idealne, a najbardziej przeszkadzała nam szafa, którą „kupiliśmy” razem z mieszkaniem i przez te lata nic z nią nie zrobiliśmy. Ale może to i dobrze, bo teraz lepiej wiedziałam na czym nam zależy. W końcu wydawać by się mogło, że taka szafa na wymiar jest pakowna, duża i co ja od niej chcę. Ale w naszym przypadku okazała się niefunkcjonalna i za duża. Zajmowała mnóstwo miejsca, a dzieci korzystały raptem z kilku półek.

Wcześniej był też regał Kallax, ogólnie go sobie chwalę, ale w pokoju dzieci okazał się za głęboki na książki, a dedykowane pudełka były duże i z ostrymi krawędziami co nie ukrywam mi przeszkadzało. No i najważniejsza rzecz stolik-biurko. Dwa lata temu dzieci, szczególnie młodsze, nie garnęło się do rysowania, pisania, był zatem mały stolik, a teraz przyszedł czas na normalne biurko. To była jedna z tych rzeczy, która mocniej nas pchnęła w kierunku zmian. Poniżej wypisuję meble, bo np. krzesełka spisywały się super jak dzieci były młodsze (nie do zdarcia).

 • Regał Kallax Ikea z pudełkami i szufladami
 • krzesełka Mamut Ikea (są też inne kolory), tutaj, 39 zł
 • Stolik Ikea Lack, tutaj, 25 zł
 • Łóżko autobus, zerknij tutaj, od 1000 zł
Kącik zabaw był tu gdzie dywan, ale ta przestrzeń nie była dobrze wykorzystana, robił się straszny bałagan
Kącik zabaw był tu gdzie dywan, ale ta przestrzeń nie była dobrze wykorzystana, robił się straszny bałagan
Łóżeczko było urocze, bo był to autobus, ale wejście od tyłu sprawiało, że trudno było go przysunąć do ściany, poza tym mi przeszkadzało, że jest "nad ziemią" i pod spodem trudno się odkurzało
Łóżeczko było urocze, bo był to autobus, ale wejście od tyłu sprawiało, że trudno było go przysunąć do ściany, poza tym mi przeszkadzało, że jest „nad ziemią” i pod spodem trudno się odkurzało
Stolik do rysowania był mały i z czasem zastawiany zabawkami
Stolik do rysowania był mały i z czasem zastawiany zabawkami
No i szafa, wielka, ale zupełnie niefunkcjonalna i przez półki ciągle był tutaj bałagan
No i szafa, wielka, ale zupełnie niefunkcjonalna i przez półki ciągle był tutaj bałagan

Tak jest

W nowym pokoju zależało mi by było duże łóżko (które będzie można dosunąć do którejś ze ścian), duże biurko już z perspektywą na szkołę, komoda na ubrania i sekcja zabawy. Ogólnie wszystko w pokoju staraliśmy się podzielić na sekcje (odpoczynku, zabawy, nauki, ubierania) by wszystko miało swoje miejsce i by dzieci faktycznie chciały i miały gdzie spędzać czas.

Dużo czasu poświęciłam na wybór różnych pudełek na zabawki, schowków, worków itd., tak by wszystko mogło mieć swoje miejsce. Chciałam by było lekkie dla dzieci, ale też z perspektywą łatwej modyfikacji za kilka lat. Meble na zabawki to polecana przez Was ikeowa seria Trofast. Moim zdaniem jest mniej urodziwa niż Kallax, ale o wiele bardziej funkcjonalna. Ma świetne pudełka. Większe na zabawki typu kolejka, samochody, mniejsze na kartki. Podoba mi się też nowość Play&Go, czyli worek mini (u nas śliczny wzór Disney Mickey Black). Pełni również funkcję niewielkiej maty, a do środka pochowaliśmy figurki zwierzątek.

Białe wnętrze, białe meble, białe podłogi to wszystko znacznie powiększyło przestrzeń, ale żeby było dziecięco to są naklejki. To one oraz inne dodatki dodają temu pokoikowi tego czegoś co sprawia, że można powiedzieć „to królestwo moich dzieci”. Jeśli za jakiś czas im się znudzą/wyrosną z jakiegoś motywu to łatwiej będzie odkleić i przykleić coś nowego 😉

No dobrze to dzisiaj taki wpis z szybką metamorfozą, w kolejnym wpisie pokażę już dokładnie co i dlaczego wybraliśmy, teraz skrótowo co jest w pokoju:

 • łóżko Ikea Kura (pomalowane przeze mnie), o takie, 499 zł i do tego materace oraz na dół dno łóżka o takie, 50 zł
 • regał przy łóżku to Trofast, o ten, 119 zł i pudełka (po 5 i 10 zł)
 • koc bawełniany b-cz. Papco, 39 zł
 • naklejki góry, załóżkownik Dekornik, tutaj, 175 zł
 • naklejki kosmos, Dekornik tutaj, 123 zł
 • lampki przy łóżku, Pepco, 19 zł (kupione latem)
 • poduszka z króliczkiem H&M home, 29 zł
 • poduszka w koty i niebieska, ikea, ok. 15 zł
 • dywan w ulice, The bears model race, tutaj, 199 zł
 • biurko model Pahl (rosnące), Ikea tutaj, 249 zł (jest też mniejsze)
 • krzesełka w stylu skandynawskim, o tego typu tylko mini, ok. 90 zł
 • Play&Go worek mini na klocki Disney Mickey Black, ok. 69 zł (to nowość! zerknij też na duże, bo rozwiązanie jest mega fajne, tutaj)
 • półki na książki to pomalowane pół na przyprawy Bekvam z Ikeam, o takie, 14 zł
 • pojemniki na kredki to pojemniki kuchenne Sunnersta (będą wisieć na listwie), takie, po 2 zł
 • komoda na ubrania to kombinacja Nordli: 1×8 szuflad, 1×2 szuflady i cokół/blat, tutaj wariacje, w sumie 998 zł
 • regał na zabawki to również model trofast, tutaj
 • naklejki na mebelki i szuflady to powycinane z resztek po górach (minimalnie je skracałam od dołu)
 • nawilżacz Bo jungle manual, kupisz tutaj, 229 zł
Łóżko jest piętrowe, ale każde z dzieci ma swoją "przestrzeń", obok łóżka jest też szafka z szufladami na skarby i książki
Łóżko jest piętrowe, ale każde z dzieci ma swoją „przestrzeń”, obok łóżka jest też szafka z szufladami na skarby i książki
A to kosmiczne biurko, czyli najjaśniejsze miejsce w pokoju i takie, gdzie dzieci spędzają dużo czasu. Tutaj jeszcze te kubeczki będą podwieszane, dojdą też lampki
A to kosmiczne biurko, czyli najjaśniejsze miejsce w pokoju i takie, gdzie dzieci spędzają dużo czasu. Tutaj jeszcze te kubeczki będą podwieszane, dojdą też lampki
A tu szerszy kadr i widać półkę na książki i gry
A tu szerszy kadr i widać półkę na książki i gry
Tutaj też widać łóżko piętrowe, ale również Play&Go worek na klocki Disney Mickey Black, akurat tutaj są zwierzaki
Tutaj też widać łóżko piętrowe, ale również Play&Go worek na klocki Disney Mickey Black, akurat tutaj są zwierzaki
O takie figurki, bardzo fajne rozwiązanie bo ciągle brakowało nam na nie miejsca
O takie figurki, bardzo fajne rozwiązanie bo ciągle brakowało nam na nie miejsca
Dywan w ulice
Dywan w ulice
Jak widać zmieści sie tutaj baaaaardzo dużo resoraków
Jak widać zmieści sie tutaj baaaaardzo dużo resoraków
Kącik, który udało się zagospodarować poprzez postawienie małej kuchenki do zabawy
Kącik, który udało się zagospodarować poprzez postawienie małej kuchenki do zabawy
Bardzo pojemna komoda dzieci
Bardzo pojemna komoda dzieci
I ubrania, które wyglądają jakoś lepiej niż w szafie
I ubrania, które wyglądają jakoś lepiej niż w szafie

Daj znać, jak podoba Ci się metamorfoza, a jak masz pytania o konkretne rzeczy to śmiało pisz. Na dniach pokażę taki dokładny przegląd pokoju 😉

69 Odpowiedzi

  1. łóżko to ikea kura, na dole jest dodatkowy materac ze stelażem, malowałam całość na biało. Biurko to też ikea, model pahl, rosnące, więc mam nadzieję starczy na długo 🙂

 1. Fajnie. Tak na przyszłość: ja do szafy i szuflad powstawialam pudełka po butach albo specjalne do szafy z Ikei i tam poukladalam rzeczy według metody Mari Kondo.

 2. Aaaaa prześlicznie 🙂 Pokój wyszedł super po remoncie i faktycznie czyściej się wydaję. a co do bałaganu wcześniej to Cię rozumiem bo faktycznie mam podobnie i co by się no ułożyło i jak to zawsze wrażenie bałaganu daje. też pomyśle o komodach… 😉 jesteś moją inspiracją aż mam ochotę Córeczce zrobić mały remoncik ale ma dopiero 9 miesięcy i mały pokój mamy wspólny jako sypialnia. a i takie łóżko mi się podoba tylko że jedno dziecię jest ;)… pozdrawiam. I życzę wszystkiego dobrego. Emilia B. 🙂

  1. Też mieliśmy ten etep, ale teraz cieszę się ogromnie, że dzieci już są na tyle duże, że mogą mieć swój pokój. Komodę polecam, dla mnie bomba, bo dziecko może wybrać dowolną bluzkę bez wyrzucania pozostałych 😉

  1. A jeszcze jedno pytanie – nie widzę górnego oświetlenia u Was, rozważam spidera żeby dobrze oświetlić i miejsce do zabawy i biurko ale nie jestem do końca przekonana bo nie widziałam go na żywo. Jak to rozwiazaliscie?

  2. Justyna pokój jest dość wysoki, na filmie widać w trakcie remontu takie duże UFO 🙂 oświetla idealnie cały pokój. Na biurku będą lampki, póki co jest jedna, ale nie jest idealna 🙂

  1. W zestawie są elementy łączące, więc spina się to w stabilną całość.
   Tak naprawdę to są segmenty po dwie małe szuflady i najpierw je sklada się w całość i do tego kolejne.
   Ogólnie zalecają 6 pięter, można nieźle pokombinować w zależności od metrażu 🙂

 3. Jak dla mnie zbyt bialo ale na pewno jest ladniej niz bylo. Sama mam przestronne biale mieszkanie i po kilku latach tesknie za kolorami 🙂

 4. A co macie na oknach? chciałabym zrezygnować z ciężkich zasłon… ale brak pomysłu 🙁 za 2 tygodnie czeka nas remont i chyba zrezygnuję z tej zieleni… proszę o poradę jaki kolor wybrać? pod oknem stoi już wąskie długie biurko białe. Wszystkie meble dookoła są jak ta mała szafka.

 5. Cały pokój jest prześliczny 🙂 Krzesełka są urocze 🙂 w filmiku wspominałaś że krzesełka nie są obrotowe. Dlaczego nie chcieliście obrotowych? Ze względu na bezpieczeństwo dzieci?

  1. Przy obrotowych dziecko ciągle się mimochodem kręci, więc spada skupienie oraz pogarsza się pozycja przy biurku 🙂 nie wiem czy unijne tego potem, ale teraz jestem zadowolona, że siedzą wygodnie 🙂

  2. Słuszna uwaga 🙂 nie zastanawiałam się nad tym wcześniej. Wezmę pod uwagę przy zakupie biurka i krzesełka dla mojego malucha

 6. Witaj,mam pytanie kiedy nagrasz haul zakupowy??? Podczas remontu kupuję się zazwyczaj do domu jakieś dodatki, ciekawa jestem co,gdzie i za ile kupiłaś.

 7. Pięknie! Jestem pod ogromnym wrażeniem zmian 🙂 Nie mogę sie doczekac wpisu o kuchence. Sama mam taką i jest swietna, ale zawsze muszę zostawiać do niej stolik żeby stworzyc „blat roboczy” dla kucharzy 😉 Taki pomysł z rozkladanym blatem…. genialne!!! Na pewno wykorzystam, czekam tylko na szczegóły 🙂 pozdrawiam

 8. Zmiany na ogromny plus 🙂 tylko jak dla mnie stanowczo za biało. Pomału sama biel staje się nie modna, coraz częściej stawia się na kolory no i fajnie 🙂 biel jest bezpieczna, pomieszczenie wydaje się większe i czystsze ale czy przytulne. Jest to chłodny kolor.. Ale na pewno kilka pomysłów fajnych, dużo ładniej jak było. Ciekawa jestem jakie będą wasze wrażenia po jakimś czasie, czy będziecie tęsknić za kolorami 🙂 pozdrawiam

 9. Bardzo mi się podoba efekt metamorfozy:-) Jestem ciekawa czy metoda Komodo spisuje się u Ciebie i czy porządek jest cały czas utrzymany?

  1. Póki co jest, najbardziej podoba mi się, że sama nie muszę póki co ingerować, bo dzieci nawet jak stolika mniej dokladnie to w szufladzie wygląda to i tak dobrze 🙂 ale dam znać za jakiś czas

 10. Bardzo udana metamorfoza. Piękny i funkcjolany pokolik. Też jesteśmy w trakcie urządznia pokoju dla dwójki i chcemy kupić Kurę z Ikei. Możesz podpowiedzieć jakie materace wybraliście? Pozdrawiam

 11. Rewelacja! I przy okazji dziękuję za inspirację, wczoraj zamówiłam dywan z the Bears, oczywiście „raceowy”:-) Już nie możemy się doczekać kiedy przyjdzie No i mam nadzieję że faktycznie jest łatwo spieralny, bo ta biel przy moim trzylatku jest ryzykowna, ale nie mogłam się oprzeć

 12. Mam pytanie odnośnie materacy..bo tez mam w planach zakup tego łózka i takie ustawienie jak u Pani…na dole pewnie jakis grubszy…gdzie Pani kupowała…? Pozdrawiam

  1. Tutaj wszystko rozpisałam i pokazałam 😉 materace mamy piankowe, ale pod dolnym jest dodatkowe dno-stelaż, które kupuje się osobno 😉

 13. Witam.Mam pytanie odnośnie farby którą użyła Pani do pomalowania łóżka,także zakupilismy kure i chce je przemalować też na biało i czy szlifowana byla rama Pozdrawiam

  1. Ja szlifowałam, ale w przypadku nowego łóżka nie trzeba 🙂 ja miałam używane.
   Farba to był altax jakaś hipoalergiczna, ale niestety trochę złazi, gdzie były uderzenia (normalnie nie) będę lakierować najpewniej.

 14. Hej :). Czy komoda po dłuższym czasie użytkowania nadal się sprawdza? Właśnie jestem na etapie „projektowania” pokoju moich chłopaków- 2 lata i 5 lat- i się zastanawiam- komoda czy szafa? Z szafy korzysta teraz 5-latek, ale z porządkiem jest kiepsko. Młodszego ubrania są w komodzie, ale w sypialni, więc nie wiem jak młodszy sobie poradzi.
  Biurko to duże też wystarczy na dwójkę? Bo się zastanawiam czy wziąć dwa czy jedno wystarczy…
  Pomożesz? 😉

  1. Moim zdaniem to był najlepszy zakup! Nie wiem czy za kilka lat nie zmienię na duże szuflady, ale póki co bluzki, spodenki, koszulki, piżamy, bluzy – mieszczą się i jest porządek, a na pewno większy niż był w szafie. Dzieci same układają, sama się ubierają, ja tak naprawdę nie ingeruję w to, ale gdy coś zdarza mi się dołożyć to nie wywracam się z przerażenia 🙂 wcześniej z szafy wszystko wypadało, teraz rolują ubrania i jest serio bombowo! 🙂
   biurko póki co wystarczy, my mamy to większe. Rysują, malują, może za 5-6 lat wymienię, ale póki co większe byłoby pretekstem do bałaganu, bo biurko to jedyne miejsce, gdzie obecnie w tym pokoju panuje niestety chaos :)))
   czy pomoglam trochę? 😀

 15. Czy krzeselka nie sa za nisko do stolika. Mam takie same a chce dokupic wlasnie to biurko ale 9bawiam sie ze moja 2. 5 latka bd siedziała za nisko

 16. Witam mam pytanie odnośnie materacy bo mamy z mężem dylemat, gdzie Pani zakupila jeśli można spytać czy warto z allegro też myślę o piankowym z kokosem.pozdrawiam

 17. Trochę późno trafiłam na tą stronę, a szkoda 🙂 choć u mnie jak najbardziej na czasie. Skąd jest naklejka samochód która jest naklejona na pudełko trofast? Też chcę kupićten regał ale każde pudełko chciałabym okleić taka czarną naklejką żeby było wiadomo co w nim jest i żeby wyglądało ładnie 🙂

 18. Czy te krzesełka nie są za niskie dla 6latki? Chciałam je kupić właśnie do tego biurka, ale chyba nie są wcale wyższe od krzeselek malmut i czy one jeszcze trochę wystarcza, czy jednak szukać czegoś innego?

 19. Paulina, jakie konkretnie krzesełka macie, jakiej firmy, jaki wymiar, jak się sprawdzają? Chcemy kupić takie samo biurko jak macie i zastanawiam się nad krzesłami, jak dla mnie obrotowe odpadają na razie. A i cena jest inna, możesz podać konkretny link? Mamy chłopców 122 i 101 cm, będą pasować, na jak długo starczą wg ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.