Szukaj
Generic filters

Memo zabawki i Memino przeciwieństwa Granna – opinia

Nie zapominam o najmniejszych dzieciach. Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla dwulatka to weźcie pod uwagę Memo lub Memino. Dwie fajne gry, które są świetnym wprowadzeniem do grania jako takiego, ale też są bardzo kolorowe i podobają się dzieciom 🙂

Czasami zastanawiam się, co ja mam napisać o danej grze, przecież jest taka prosta! Ale potem przychodzi refleksja, że zanim miałam dzieci to najnormalniej w świecie nie znałam nawet tak prostych gier, a na pytanie co kupić dwulatkowi nie umiałabym wprost odpowiedzieć. Stąd właśnie takie wpisy, by pokazać, że można kupić coś innego niż grające zabawki. A warto kupować gry od początku, bo rozwijają, bo ćwiczą, bo są świetną zabawą. Poczytajcie o korzyściach z grania, ale też żeby wybór nie był zbyt łatwy to zobaczcie inne gry dla 2+ oraz inne prezenty dla mniejszych dzieci.

A teraz Memo i Memino!

Co jest w pudełku?

W pudełku Memo zabawki znajdziecie 24 grube karty z ilustracjami zabawek. W sumie 12 par. W memino podobnie, też 24 karty, tylko tutaj na obrazkach są przeciwieństwa: wesoły zajączek i smutny, lato i zima itd.

Karty są grube i mają zaokrąglone rogi.

Jak grać w memo?

W wersji dla małych dzieci, czyli takich 1,5+ gramy w karty jawne. Po prostu dajecie kartę dziecku i szuka takiego samego obrazka (czy w memino przeciwieństwa, choć akurat przeciwieństwa zostawiłabym na 2+, mniejsze mogą nie ogarnąć tak szybko).

A im starsze dziecko tym bardziej ćwiczymy nie tyle spostrzegawczość co pamięć. Wszystkie obrazki są rysunkiem do dołu i dziecko znajduje pary, ale dobiera je poprzez odwracanie kafelków i pamiętanie co gdzie leży.

Memo zabawki i Memino przeciwieństwa
Memo zabawki i Memino przeciwieństwa
Karty Memo
Karty Memo
Karty Memino
Karty Memino
Memo i Memino
Memo i Memino
Memo czyli pamięciowa gra
Memo czyli pamięciowa gra

Czego uczy gra?

Ćwiczy spostrzegawczość i trenuje pamięć, uczy też tego, jak się skupić. Poszerza słownictwo, bo dzieci chętnie nazywają to co znajdują.

Moja opinia

Świetne gry na początek, to jedno z moich ulubionych wersji memo i dzieciaków też. Choć moje dzieci już tę grę znają do znudzenia to do tej pory potrafią usiąść razem i odwracać obrazki i zbierać do pary na zasadzie kto zbierze więcej. Myślę, że duża tutaj zaleta ładnej grafiki, ale też kart jest stosunkowo niedużo, więc rozgrywka idzie szybko 🙂

Podsumowanie

 • moja ocena: 5/6
 • gra: Memo oraz Memino
 • wyd: Granna
 • wiek: 2+ (spokojnie 1,5+ szczególnie Memo zabawki)

Gdzie kupić? Memo zabawki kupić możecie w dobre-ksiazki, 23 zł, a Memino przeciwieństwa w dobre-ksiazki za ok. 21 zł. Możecie też poszukać używanych, ja swoje kupiłam za 10-12 zł każdą.

Memino
Memino
Memino
Memino
Memo
Memo
Grube karty
Grube karty
Ładne ilustracje
Ładne ilustracje

2 Odpowiedzi

 1. Bardzo Ci dziękuję za te wpisy!!! Nie ukrywam, że czerpię z nich garściami :-D. Mam 21 miesięczne bliźniaki i wcześniej jako jedynaczka żadnego doświadczenia z dziećmi. Niby te wszystkie rzeczy takie proste jak czytam, ale dobrze że jest Twój blog bo bym często o nich nie wiedziała. Spróbuję memo z moimi Smokami, chociaż nie będzie łatwo bo jednemu jest trudno się skupić dłużej na jakiejś zabawie i przeszkdza drugiemu. Książeczki o Kici Koci robią furorę! Jeszcze raz dziękuję za Twoje wpisy i czekam na następne!!!

  1. Ewa najtrudniejsze są początki, ale warto. Dla mnie to jest fascynujące, jak widzę, jak poprzez zabawę dzieci się rozwijają.
   To memo jest o tyle fajne, że ma ilustracje zabawek, więc powinno być dobre nawet dla wiercipiętków 🙂

   Z dwójką dzieci, zanim zaczęli sami w to grać, grałam tak, że jednemu dawałam do szukania jeden obrazek, a drugiemu drugi i to działało 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.