Materiały na lato – moje zakupy

Materiały na lato

Szycie ma jedną wadę (a może to zaleta?) można wpaść w zakupo-materiałoholizm. Jest co raz więcej pięknych materiałów, a pokusa taka duża. Dzisiaj kilka wybranych materiałów na lato z moich ostatnich zakupów. Część z nich już kroję licząc, że wyrobię się z uszyciem czegoś na wyjazd, a reszta poczeka. Na szczęście całe lato przed nami.

Niech ten wpis będzie inspirujący i motywujący, ile pięknych materiałów jest, bo to co z nich można uszyć to już kwestia wyobraźni lub… zaglądania do nas na bloga <3

Ostatnio oszalałam na punkcie motywu „hawajskiego”, papugi, kwiaty, palmy – wszystko co kolorowe kojarzy mi się z latem i to takim gorącym. Kupiłam też kilka klasyków, jak kratkę vichy czy grochy, a także ponadczasowych materiałów typu len.

Mam kilka fajnych perełek, bo prócz kupowania na metry co jakiś czas wyszukuję coś ciekawego albo w second handzie albo wśród chust i pareo. Można znaleźć spory kawałek materiału za niewielkie pieniądze.

To kilka moich „paczek”, bo ja to głównie zamawiam przez internet 🙂 O adresach pisałam: gdzie kupuję materiały dla dzieci, a tu gdzie kupuję materiały dla siebie.

Tiul na spódnice
Tiul na spódnice

Tiul miękki siatka i miękki ciągliwy w jedną stronę na spódnice 🙂 Z Motex.

Szyfon i żorżeta
Szyfon i żorżeta

Szyfon w sowy, materiał żorżeta (zobacz uszyte spodnie) i cienki jeans, z którego chyba uszyję kombinezon. Szyciowelove na allegro. Uwaga na długą wysyłkę i kiepski kontakt!

Motyle, kwiaty, palmy
Motyle, kwiaty, palmy

Motyle, które miały być dzianiną, a są tkaniną (poczytaj o różnicach między dzianiną, a tkaniną) i z których zamiast t-shirtu będzie hmmm sukienka może? I dwie dresówki – w kwiaty i palmy. Tkaniny, materiały nowości na Facebooku. Uwaga na pomyłki dzianina -tkanina.

Dzianiny
Dzianiny

Dzianiny na bluzeczki z dresowka.pl (zobacz jakie różne bluzeczki już uszyłam).

Palmy, grochy, filk, len
Palmy, grochy, folk, len

Szyfon w palmy na letnią bluzkę, grochy – chyba na sukienkę, kwiaty folkowe na bluzkę, a niżej len z wiskozą (super, bo się nie gniecie!). Textilmar. Super obsługa.

Papugi, bawełna, dresowka, papugi znowy
Papugi, bawełna, dresowka, papugi znowu

Bawełna satynowa na sukienkę (już kroję), bawełna podszewkowa, super dresówka ze srebrną nitką, ciekawy materiał w papugi na bluzkę. Amstii. Zamówienie mejlowe, ale szybko.

Materiały na lato
Materiały na lato, na dole widać tę chustę, która będzie spodniami 🙂

Tutaj jest mieszanka różnych materiałów, ale trzeci od dołu to chusta-parego w orientalny wzór, będą z tego spodnie. Koszt niecałe 20 zł, a drugi długi i szeroki materiał w truskawki kosztował mnie ok. 9 zł, więc warto poszukać takich chust 🙂

To moje skarby 🙂 Będzie duuuuużo szycia. Teraz idę gdzieś dokupić czas hahaha 🙂 Coś Wam wpadło w oko?

8 Odpowiedzi

  1. Boskie masz te materiały. Ja jeszcze nie mam odwagi kupować tkanin na razie uczę się szyc na dzianinach. Czy do wszystkiego co szyjsz dla siebie będzie wpis?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.