Lunchbox menu #18 – na słodko, trasa Bielany Warszawa

Lunchbox menu #18 – na słodko, trasa Bielany Warszawa

Ostatnio dostałam sporo pytań o lunchboxy bardziej przekąskowe, na słodko, na szybko, niekoniecznie na cały dzień. Zatem w tym wpisie kilka pomysłów na takie słodsze menu, akurat z naszych dwóch wyjść rowerowych. Może będzie to dla Was kolejna fajna inspiracja, a przy okazji podpowiadam fajną trasę po Warszawie północnej (Bielany).

Niżej kilka pomysłów na słodsze dania do pudełka, ale też takie „na szybko”, ja je przygotowywałam gdy jechaliśmy już po obiedzie lub na długo przed nim, wiedząc, że jedliśmy/będziemy jeść główny posiłek w domu. Na końcu wpisu jest też fajna trasa rowerowa po warszawskich Bielanach, dla nas to akurat trasa na basen, ale potem na lody, więc może będzie to dla Ciebie fajny pomysł, tym bardziej, że prawie cały czas jest ścieżka rowerowa (co gdy jedziemy z dziećmi jest dla mnie istotne).

Nasze pudełka

Tym razem zobaczysz też pudełka marki Joseph Joseph, których nie używam tak często jak Monbento, ale również są szczelne.

Pudełka Joseph Joseph (te szare)
Pudełka Joseph Joseph (te szare)

Co spakowałam do pudełek

Tak, jak wspomniałam, to głównie szybsze posiłki, sporo na słodko, zestawy są dwa. Fajnym patentem są naleśniki z dodatkiem maku, po pierwsze są ładne, ale też mak jest dobrym źródłem m.in wapnia. Na diecie bezmlecznej warto go włączyć d menu.

Zestaw 1:

Pudełko na słodko
Pudełko na słodko
Pudełko na słodko
Pudełko na słodko
Kanapki
Kanapki
Naleśniki na wynos
Naleśniki na wynos

Zestaw 2:

Drugi zestaw też mocno owocowy, tutaj są świetne placki, nawet dwa rodzaje :) akurat zrobiłam różne, bo tak miałam składniki, nie ma w tym większej ideologii :)

Placuszki w lunchboxach
Placuszki w lunchboxach
Placuszki w lunchboxach
Placuszki w lunchboxach
Pudełko Joseph Joseph
Pudełko Joseph Joseph
Czas na piknik
Czas na piknik

Wycieczka przez lasek Bielański

Podrzucam niżej też fajną trasę rowerową, dla nas to była często trasa na basen. Podjeżdżaliśmy z rowerami na parking, siadaliśmy na rowery i jechaliśmy z dziećmi pływać. Ogólnie nie mogła być zbyt długa ze względu na lekcje pływania, ale jednocześnie na tyle atrakcyjna by chciało się wszystkim jechać :)

Trasa przez lasek z
Trasa przez lasek z "takimi" przeszkodami
Fotelik
Fotelik
Na rowerze ;-)
Na rowerze ;-)

Trasa pierwsza zaczyna się na Dewajtis, jest tam jest osiołek, możecie zanieść mu jabłka i marchewki (nie chleb!!!), przy czym nie karmimy sami osiołka, są tam często opiekunki, można zostawić mu jedzenie. Z informacji praktyczny to jest tam parking, ten płatny ma dłuższe miejsca (z bagażnikiem na hak istotna informacja).

I ruszacie ścieżką wzdłuż lasu, potem tory tramwajowe, kolejny lasek, tym razem bielański i pędzicie w stronę ulicy Powstańców Śląskich. My tu sobie odbijamy na basen, ale po basenie lody :) Tym razem Karmelove, całkiem niezłe, ale nie szałowe wg mnie. Potem powrót. Trasa ma ok. 18km

Trasa po Bielanach, aż a lody
Trasa po Bielanach, aż a lody

Druga trasa jest krótsza, to takie kręcenie się, ale też z lodami. U nas też z basenem, ale podrzucam, może Wam się spodoba. Lody po drodze to Lody naturalne na Sokratesa, całkiem dobre, szczególnie lazur (heheh, Michał mówi, że tylko ja to daję radę jeść, ale moim zdaniem są serio dobre :)). A potem powrót. Całość ma ok. 9 km.

Trasa po Bielanach, też z przystankiem na lody
Trasa po Bielanach, też z przystankiem na lody

Co do fotelików, kasków itd. To mamy fotelik Britax Romer Jockey Comfort (tutaj o nim pisałam), fajny, bo ma regulację oparcia na wysokość i można go lekko odchylić. Póki co to mój fotelikowy faworyt. Z kasków dzieci mają Bobike plus, to mój hicior tegoroczny, bo są lekkie, przewiewne i ładne. Kupisz je tutaj, 89 zł. W tym sklepie Babyprodukty.pl (sklep oficjalnego dystrybutora) kupisz wszystko 5% taniej z kodem: domowatv.

A o rowerze pisałam sporo tutaj :)

Mam nadzieję, że takie pomysły na trasy rowerowe też Ci się spodobają i może będą dodatkową motywacją do ruszania z dziećmi na wycieczki :)

Komentarze:

Już 2 razy robiłam naleśniki z makiem i są świetne. Pokochalismy po prostu!

Super trasa rowerowa, mieszkam na Białołęce i zwykle jeżdżę rowerem wzdłuż Wisły, albo na północ albo na południe w stronę mostu Północnego i kolejnych mostów, a na Bielany jeszcze się nie zapuszczałam rowerem. Na pewno wypróbuję którąś z tych tras, dzięki:)

Super! A na widok twoich boxów i co w nich zawsze się robię głodna, jestem pod wrażeniem. Moje dzieci ze względu na „braki SI” niewiele jedzą, moje pudełka nie są tak kolorowe. pozdrowienia

Paulina Stępień
  • Paulina

Cieszę się, że Ci się podobają i mam nadzieję, że coś podpatrzysz :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.