Szukaj
Generic filters

Leniwiec E-zzy Whisbear – uroczy asystent rodzica

Leniwiec

Oto nowość od marki Whisbear, czyli leniwiec E-zzy. Najładniejsza funkcjonalna zabawka jaką widziałam. Skradł moje serce już jakiś czas temu, ale teraz chciałam Ci pokazać, jak działa, jakie ma funkcje, co robi poza szumieniem raz dla kogo będzie dobry.

Whisbear kilka lat temu zawojował rynek ze swoimi Szumiącymi Misiami. Wtedy żałowałam, że nie miałam takiego przy starszym, wymagającym dziecku, a posiłkowałam się puszczaniem szumu oceanu i innych uspokajających melodii. Teraz do rodziny Whisbear dołączył Leniwiec E-zzy. Absolutnie urocza zabawka-asystent, która jest zdecydowanie produktem premium.

Pierwszy raz Leniwca zobaczyłam chyba na ubiegłorocznych targach dziecięcych. Już wtedy było wiadomo, że to nie tylko nowy wzór maskotki, która szumi, ale pełna machina, która ma pomóc rodzicom ogarnąć nową sytuację. No może nie do końca ogarnąć, ale na pewno ułatwić spamiętanie wielu ważnych rzeczy. Leniwca E-zzy kupisz tutaj, 399 zł

Leniwiec E-zzy dlaczego warto kupić

Już na wstępie powiem Ci, że Leniwiec to Szumiący miś z dodatkowymi opcjami. Zwróć koniecznie na niego uwagę, jeśli potrzebujesz kilku produktów w jednym, bo aplikacja E-zzy łączy w sobie notes, poradnik, nianię elektroniczną i oczywiście kontrolę szumiącego misia w całość. Jeśli nie połączysz Leniwca z aplikacją to masz po prostu ładnego Szumiącego misia Whisbear, tylko o innym wyglądzie.

Co kupujesz i jak uruchomić

Leniwiec maskotka. Kupując Leniwca dostajesz pudełko z maskotką, szumiące urządzenie, kabel i instrukcję obsługi. W zasadzie jest gotowy do użycia. W tej wersji urządzenie szumiące działa na akumulatorki, nie na baterie (!). Możesz więc mieć dodatkowy zapas akumulatorków lub podładować za pomocą kabla (to taki zwykły kabel USB, jak do ładowania telefonu). W zestawie nie masz ładowarki jako takiej, ale kabel to ten klasyczny, więc nie ma z tym problemu. Za to musisz wcześniej dokupić akumulatorki, tych nie ma w zestawie. Najlepsze będą np. Eneloope, tutaj, ok. 30 zł

Aplikacja. Musisz zainstalować aplikację Whisbear, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i iPhone’a. Potem za pomocą bluetooth trzeba połączyć telefon z urządzeniem. Jest to dość proste, bo dzieje się “samo”, wystarczy tylko by urządzenie szumiące było włączone. Następnie konfigurujesz wszystko, nadając imię Leniwcowi, wprowadzasz imię dziecka, datę urodzenia itd.

Przy czym już teraz zaznaczę, że z czasem nie ma problemu by wprowadzić dane kolejnego dziecka bez utraty danych pierwszego, więc jak jedno wyrośnie z Leniwca to zabawka może pomagać zasypiać kolejnym maluchom w rodzinie 🙂 Wszystkie funkcje i możliwości opisałam niżej 🙂

Niestety jest jeden minus. Na dzień dzisiejszy aplikacja wymaga poprawienia, bo bardzo zjada baterię. Przynajmniej u mnie. Ciągle działa w tle. Mam nadzieję, że zostanie to poprawione.

Leniwiec E-zzy – jak działa

Poniżej opiszę Ci kilka najważniejszych funkcji zabawki-asystenta jakim jest ten przeuroczy Leniwiec E-zzy. Bo nie wiem, jak Ty, ale ja jestem absolutnie zakochana w nim, głównie ze względów wizualnych – jest po prostu słodki!

Leniwiec E-zzy to 3w1:

  1. zabawka szumiąca pomaga maluchowi spokojnie z zasnąć
  2. monitor snu czuwa nad snem dziecka
  3. asystent rodzica wspomaga codzienną opiekę nad maluszkiem

1. Zabawka szumiąca

Aby uruchomić Leniwca wystarczy wsadzić mu moduł szumiący w plecki (kieszonka na rzep) i już. Możesz włączyć szum i wyłączyć, ustawić poziom głośności szumu. Działa to intuicyjnie bo wystarczy jedynie przyciskać urządzenie. W tym module wyłączenie szumienia jest stopniowe, czyli nie kończy się i już, tylko stopniowo przechodzi do wyciszenia. Po skończonym szumie Leniwiec przechodzi w czas czuwania i włączy się samodzielnie, jeśli wykryje płacz malucha.

I to w zasadzie tyle. Bo cała zabawa zaczyna się z aplikacją 🙂 Jeśli ją włączysz to zyskujesz nowe funkcje i większą kontrolę nad szumem, czasem itd. To właśnie możliwość korzystania z dodatkowych opcji wyróżnia ten produkt na tle rodzinki Whisbear.

Ale jeszcze muszę napisać raz – on jest cudowny, on w sensie leniwiec, projekt tej maskotki mnie całkowicie oczarował. Jest dość spory aż 46 cm, ma długie łapki, z różnych materiałów (miękką, szeleszczącą itd.), a końcu łapek ma magnesy, więc bez problemu przyczepisz go do łóżeczka. Może też siedzieć, byś noszony, wożony itd. Jestem pewna, że dla wielu dzieci, które wyrosną z okresu niemowlęcego stanie się tym ukochanym “misiem” 🙂

1a. Zabawka szumiąca – opcje z aplikacją

Zatem Leniwiec zadziała i bez aplikacji. Po prostu ona daje dodatkowe możliwości. Na przykład patrząc na szum to za pomocą apki możesz:

  • włączyć/wyłączyć szum
  • regulować poziom głośności
  • wybrać rodzaju szumu (szum różowy, biały lub szum fal morskich)
  • ustawić czas trwania szumu
  • włączyć/wyłączyć funkcję CRYsensor (automatycznie reagującej szumem na płacz dziecka)
  • ustawić czas nasłuchu funkcji CRYsensor
  • ustawić zułość funkcji CRYsensor
  • zaplanować szumienie o danej godzinie

2. Monitor snu

To jest opcja, która bardzo mi się podoba! Szczególnie analiza snu, bo dzięki niej możesz dokładnie wiedzieć kiedy następowało wybudzenie dziecka i włączanie zabawki. To może wydawać się nieistotne dla niektórych rodziców, ale pamiętam, że przy starszym dziecku prowadziłam taki dziennik w wersji papierowej. Dał on fajne wnioski, bo godziny pobudek były powtarzalne, miały związek z rodzajem snu dziecka i znając je potrafiłam z czasem wcześniej maluszka wyciszyć, pogłaskać, bez pobudki.

Zresztą muszę Ci powiedzieć, że choć mój Starszak ma prawie 6 lat to nadal jedna godzina, kiedy się wierci pokrywa się z czasem godziny kiedy się wybudzał za maluszka na straszny płacz 😉

I choć dla niektórych rodziców to nie będzie istotne, to moim zdaniem warto obserwować, dzięki temu niekiedy łatwiej jest pomóc dziecku, bo jego aktywność może wynikać z danej fazy snu, konieczności przytulenia, pogłaskania, nie zawsze tylko np. karmienia 🙂

Zatem jako asystent snu leniwiec ma takie dwie opcje:

  • Funkcja CRYalert: Leniwiec E-zzy, łącząc się z aplikacją automatycznie powiadamia rodzica, gdy dziecko zaczyna płakać wysyłając alert na telefon rodzica (czyli zastępuje trochę nianię elektroniczną)
  • Analiza snu: aplikacja stale monitoruje działanie urządzenia szumiącego, dostarczając szczegółowe statystyki i pozwalając ocenić jakość snu dziecka przyróżnych ustawieniach szumu

3. Asystent rodzica

Ta funkcja spodoba się wszystkim zabieganym, czyli… każdemu 🙂 Masz tutaj kalendarz, porady i umiejętności. Kalendarz to wiadomo, możesz wpisywać swoje daty, ale też aplikacja powiadomi Cię o wskazanych działania odpowiednich dla wieku dziecka itd. Bardzo fajne są porady, serio, podziwiam jaki ogrom pracy poszedł w przygotowanie porad dla rodziców. Warto poczytać. A ostatnia opcja to zapisywanie umiejętności, coś co mnie mega ujęło, bo sama niestety nie wszystko pamiętam idealnie i zanim zaczęłam prowadzić album Project life to są takie daty, które mi umknęły. A telefon ma się pod ręką, łatwo wpisać nową umiejętność, a dodatkowo możesz dodać zdjęcie czy film i wysłać bliskim (brakuje mi jedynie, że nie można dodać zdjęcia dla samych siebie przy tych notatkach :)).

Zatem opcje to:

  • kalendarz
  • porady
  • umiejętności

Ile kosztuje i gdzie go kupić

Leniwiec to najbardziej zaawansowana zabawka z rodziny Wsihbear, jest też największy, ma aż 46 cm z łapkami 🙂 Kupisz go tutaj, 399 zł. 

Dla kogo?

Szumiący miś jest dla każdego rodzica. Pytanie tylko, którego z rodzinki szumiących misów trzeba Tobie. Najprostszy to Whisbird, czyli Szumiący ptaszek. Ma jeden szum, włączasz-wyłączasz. Jest uroczy. Klasyczny to Szumiący Miś Whisbear, który my cry sensor, potrafi czuwać, włączać szum, jest większy i szalenie ładny. I nasz Leniwiec E-zzy. Najbardziej rozbudowany, który prócz opcji szumu, nasłuchiwania, ma również możliwość ustawienia wszystkich opcji pod konkretne dziecko, prowadzenia dziennika. Jest takim trochę pomocnikiem, nianią elektroniczną i szumiącą zabawką w jednym. Whisbear kupisz tutaj, od 100 zł. [rabat-pp kod=”whisbear-krotki”]

No to tyle, nie wiedziałam nawet, że mogę tyle napisać o Leniwcu 🙂 Jakby co pytajcie :*

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to