Koszty wakacji z przyczepą kempingową nad morzem

Koszty wakacji z przyczepą kempingową nad morzem

Ile wydaliśmy na wakacje z przyczepą kempingową po Polsce? Pogoda była paskudna, często ratowaliśmy się dodatkowo płatnymi atrakcjami. Ale też zwiedzaliśmy piękne latarnie morskie.

Takie podliczenia kosztów wakacji robię od lat (znajdziesz wszystkie tutaj), sama z nich potem korzystam, ale też wiem, że wielu osobom ułatwiają zaplanowanie własnych wyjazdów. Poprzednie było bardziej ogólne, więc teraz takie szczegółowe.

Plany – szacunki przed podróżą

Tym razem było w miarę łatwo, bo bazowałam głównie na wyliczeniach podróży z przyczepą kempingową po Polsce sprzed roku.

Podpowiem Ci jakie przyjęłam założenia i już zdradzę Ci co źle obliczyłam :)

Piszę Ci o moich założeniach dlatego, bo może to ułatwi Ci również zaplanowanie swojego wyjazdu. Ogólnie te szacunki wyszły w miarę dobrze, choć polskie morze nie jest najtańszą destynacją :)

Mapa wakacje 2017
Mapa wakacje 2017
Nasza przyczepa
Nasza przyczepa
Nasze maluchy
Nasze maluchy
Odpoczynek przy śniadaniu
Odpoczynek przy śniadaniu

Nasza podróż – ile czasu i kto jechał

Zacznijmy od początku, jeśli sobie robisz kalkulację dla siebie to przelicz razy swoją liczbę dni. My byliśmy 19 dni.

Wypożyczenie przyczepy kempingowej

Pożyczaliśmy dokładnie tę samą przyczepę co rok temu. Ma dobre DMC więc nie mieliśmy dużego wyboru, bo Ford Galaxy aby tworzył zestaw z przyczepą i nie przekraczał DMC 3500 ma niewielkie pole do popisu :)

Koszty wynajmu są różne, im nowsze tym drożej. Większość to ok. 200 zł – 250 zł za dobę, ale starsze przyczepy (nadal super) można trafić za 70-100 zł za dobę. Dużo zależy od rejonu Polski.

Prócz tego musicie wziąć pod uwagę kasę na zwrotną kaucję od. 1000 – 2000 zł. Kaucja zostaje zwrócona po powrocie, ale trzeba mieć to na uwadze. Wysokość kaucji zależy od wieku przyczepy i wypożyczalni.

Podsumowanie na 18 dni: 18*80 zł + 50 + 50 +20 +20= 1580 zł za wypożyczenie

Tankowanie

Nasza ford palił trochę więcej niż bez „ogona”. Bardziej 9 l/100 niż swoje 7-7,5 l/100. Jazda była też zdecydowanie wolniejsza i niekomfortowa po zmroku.

Noclegi i parkingi

Noclegi były znaczącym wydatkiem. Polskie morze nie jest najtańszym kierunkiem. Na szczęści, mimo szczytu sezonu, zawsze gdzieś znaleźliśmy miejsce. Trudniej było w Gąskach, ale też się udało. Ceny były za rodzinę 2+2. Czasem za dobę wychodziło nam 72 zł, czasem bliżej 100 zł.

Dodatkowym kosztem były parkingi. Czasem podjeżdżaliśmy gdzieś samochodem i trzeba było zapłacić za jego postój. I podobnie z WC, okazuje się, że każda wizyta była płatna, a z dziećmi na mieście nie ma wielu opcji.

Na jednym z kempingów
Na jednym z kempingów

Zakupy jedzeniowe i inne

Choć mieliśmy pakiet jedzenia na start to i tak sporo wydaliśmy na jedzenie. W sumie koszt podobny jak w domu, tylko więcej „przyjemności”, jakiś takich podjadajek.

Jedzenie na mieście

W zasadzie jedliśmy własne jedzenie, albo robiłam lunchboxy. Ale zdarzało nam się jeść lody, pić kawę i czasem kupić coś dobrego lub pójść na coś smacznego. Aha, pamiętajcie o moim ebooku tutaj.

Nasze lunchboksy
Nasze lunchboksy

Atrakcje

W tym roku zwiedzaliśmy lataernie morskie. To niedroga zabawa, bo wejście kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych. Co w porównaniu z biletami do parku miniatur jest naprawdę niewielką kwotą, a zabawa o wiele lepsza.

Za to fajnie było zobaczyć ogrody Hortulus czy Miasto Myszy. Na niepogodę sprawdził się też labirynt kukurydzy :)

Fokarium
Fokarium
Ogrodu Hortulus
Ogrodu Hortulus
Latarnia morska Stilo
Latarnia morska Stilo

Koszty średnie za dzień

Znając sumę z kolejnego punktu i podsumy z wyżej wymienionych to jeszcze dorzucę kwoty”dzienne”, może to ułatwi Ci planowanie swojej podróży jeśli na taką się zdecydujesz. Co ciekawe, jedzeniowe są podobne lub nieznacznie wyższe niż ubiegłoroczne poza Polską! Za to duuużo niższe są te związane z samochodem.

Podsumowanie kosztów

To ile w sumie wydaliśmy na 18 dni naszych wakacji w Polsce nad morzem

Ogólnie czy to dużo czy mało to już kwestia tego jakie kto ma możliwości i potrzeby. Dzielę się tymi informacjami, bo myślę, że to fajnie móc wiedzieć ile co kosztuje, liczę też, że podzielisz się swoimi doświadczeniami. Uściski i samych udanych podróży!

Bywało dość zimno
Bywało dość zimno
Zachody słońca nad morzem
Zachody słońca nad morzem

Komentarze:

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.