Szukaj
Generic filters

Koelstra Buggy Simba T4 – fajny wózek parasolka

Ha! napisałam to, fajny wózek typu parasolka. Ten kto czyta moje recenzje wózków wie, że parasolek nie lubię, ale przyznać muszę, że Koelstra Buggy Simba T4 miło mnie zaskoczyła. Nie wiem czy parasolki zacznę uwielbiać, ale ponieważ dostaję dużo wiadomości właśnie o spacerówki typ parasolka to podrzucam ciekawy model.

Sprawdź aktualne oferty na ten wózek (link jest do koloru jeansowego :))

A dodatkowo opisywana przeze mnie parasolka Simba ma czaderski kolor denim. Jak pewnie zauważyliście ostatnio jest spora „moda” na jeansowe tapicerki i… bardzo fajnie 🙂 nie są brudzące, ale też nie są czarne 🙂 Zapraszam Cię na recenzję w stylu: „pierwsze wrażenie”. Jeśli wózkiem będzie spore zainteresowanie to chętnie dogram film.

Plusy

Wózek jest stosunkowo lekki, bo waży ok. 6,7 kg, co jest ważne jeśli wózek musisz wnosić na górę. To wózek składany w parasolkę, czyli długi, wąski. Ma to swoje plusy i minusy, plusy bo możesz położyć pod ścianą, ale też warto zerknąć na wymiary jeśli masz mały bagażnik (czy nie jest za długi).

Blokada po złożeniu to niby drobiazg, ale znowu, gdy musisz wnosić to to docenisz bardzo.

Teraz przejdźmy do siedziska, które jak na spacerówkę jest w miarę wysokie, nadal, jak to klasycznie w parasolkach, niezbyt głębokie, ale gdy dochodzi regulowany podnóżek to dziecko spokojnie sobie może odpocząć czy się zdrzemnąć.

Tym bardziej, że ma wygodną regulację oparcia aż do pozycji prawie leżącej. I robi się to jedną ręką (w parasolkach często jest regulacja oburącz).

Budka nie jest ogromna, raczej z tych średnich, ale osłoni dziecko od słońca czy wiatru. Dodatkowo jest okienko w budce (z tyłu). Mogłaby być większe i tego ukrywać nie będę.

Choć wózek jest niewielki to kosz na zakupy jest wystarczający, siateczkowy, ale muszę Cię uprzedzić, że gdy dziecko śpi (rozłożone siedzisko to trudniej do niego coś włożyć lub wyjąć).

Fajne prowadzenie, bo lekko jedzie, oczywiście łatwo się podbija (parasolki zazwyczaj są tak wyprofilowane, że łatwo nimi wjechać na krawężnik i tutaj również to świetnie się sprawdza). W dodatku ma wygodne rączki.

Ani plus ani minus

Pałąk – nie ma go w zestawie, ten, który widzicie jest dodatkowym pałąkiem, ale można dokupić, a nawet jak zobaczysz na zdjęciu pałąk jest na tyle miękkie, że da się z nim też złożyć wózek.

Hamulec na kołami, ja za tym nie przepadam, ale jest wygodniejszy niż np. w Macalern XLR (tam hamulec mocno mnie denerwował :)).

Minusy

Koła. Mamy tutaj koła podwójne z możliwością zablokowania przednich do jazdy na prosto, ale nic na to nie poradzę, że nie rozumiem tego trendu, by w parasolkach dawać koła podwójne. Ani to wygodne, a w dodatku słychać na kostce. Jeśli komuś to nie przeszkadza (w tym wózku to tworzywo na kołach jest całkiem fajne) to luz, dla mnie podwójne koła to zmora 🙂

Koelastra Simba t4 koła
Koelastra Simba t4 koła
Hamulec
Hamulec
Hamulec
Hamulec
Pasy
Pasy
Pasy
Pasy
Rozkładanie siedziska
Rozkładanie siedziska
Rozkładanie siedziska
Rozkładanie siedziska
Podnóżek
Podnóżek
Podnóżek
Podnóżek
Budka
Budka
Budka
Budka i siedzisko siedzące
Siedzisko
Siedzisko
Siedzisko leżące
Siedzisko leżące
Składanie wózka z pałąkiem
Składanie wózka z pałąkiem
Składanie wózka z pałąkiem
Składanie wózka z pałąkiem
Bez pałąka
Bez pałąka
Pałąk
Pałąk
Pałąk
Pałąk
Pałąk
Pałąk
Kosz na zakupy
Kosz na zakupy

Gdzie kupić Koelstra Simba t4?

Wózek dopiero od niedawna dostępny jest w Polsce, zerknij tutaj na całą ofertę, od 688 zł (więc fajna cena!), a ja bardzo polecam Ci kolor denim o ten dokładnie, ok. 688 zł (jest śliczny!).

Zwróć uwagę też na torbę, ją można kupić oddzielnie, to chyba pierwsza torba, która mi się spodobała, kupisz ją tutaj, od 272 zł.

Dla kogo ten wózek?

Jeśli szukasz wózka typu parasolka to weź go pod uwagę, szczególnie w wersji denim 🙂

Wymiary

• po złożeniu : 106 x 26 x 22 cm
• po rozłożeniu 76 x 47 x 109 cm
• wymiary siedziska: 50 x 33 x 15-32 cm
• koła w jednostce inch: 6,0
• Waga: 6,7 kg

Koelastra Simba t4
Koelastra Simba t4
Koelastra Simba t4
Koelastra Simba t4

7 Odpowiedzi

  1. Wydaje mi się, że wiem, po co te podwójne koła… Parasolki mają zazwyczaj malutkie te kółeczka i ich podwójność ma chyba rekompensować malutkość 😉 Mam na myśli, że pojedyncze małe kółka mogą wpadać w różne dziury, blokować się na nich, a może podwójne nie wpadają? Ale też mnie to wkurza, w ogóle nie wydaje mi się wygodne, za to głośne jest. I zwiększa wagę całego wózka.

    1. Właśnie nie, pojedyncze małe dają lepiej radę niż podwójne, te podwójne hałasują i jest większe prawdopodobieństwo, że jedno z dwóch wpadnie. Testowałam ponad 100 wózków i nadal nie znalazłam uzasadnienia, chyba tylko przyzwyczajenie: parasolka=podwójne kółka

  2. Witam, obserwuje Twój blog a moją szczególną uwagę przykuwają tematy spacerówek. Od miesiąca poszukuję spacerówki dużej, zwrotnej, z wygodnym podnóżkiem. Mój syn ma dopiero 2,5 roku i mierzy 115cm w związku z czym jego waga to 21 kg. Czy mogłabyś doradzić jakiś model, sama nie potrafię znaleźć odpowiedniego.

  3. Witam, czy siedzisko jest do końca usztywnione czy pozostaje wolna przestrzeń na koncu w materiale tak jak w pliko mini?

  4. Lekkie wózki mają podwójne koła, żeby zachować stabilność i bezpieczeństwo na różnych typach tras, jadąc po różnych kątach nachyleniach i z różnym obciążeniem, analogicznie jak w tirach. Oj podszkol się Paulina, albo mężczyzn zapytaj… 🙂

    1. Są lekkie wózki, które są o wiele stabilniejsze niż parasolki i mają pojedyncze koła, więc tutaj nie doszukiwałabym się podobieństwa 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.