Szukaj
Generic filters

Klocki Plus Plus mini – opinia

Plus plus klocki

Klocki kreatywne do układania różnych figur i niewielkich, precyzyjnych budowli. Czy warto kupić klocki Plus Plus mini i dla kogo będą fajne? 🙂

Lubię zabawki, klocki, które wymagają czegoś od dziecka, pewnego kreatywnego myślenia, kombinowania, tworzenia. Może też dlatego sięgnęłam po klocki Plus Plus. Są Midi i Mini.

Midi są dwa razy większe, raczej do układania płaskich konstrukcji, mogą być i dla mniejszych dzieci. Choć gdy widziałam u znajomej te Midi i potem zobaczyłam Mini, to osobiście to te drugie bardziej mnie pociągają, choć są dla większych dzieci i wymagają większej precyzji – są zdecydowanie mniejsze.

Są zestawy bazowe i różnego rodzaju kity. Ja wybrałam kit 3w1, gdzie można zbudować rower, samochód lub jakiegoś ludzika (? to chyba ludzik).

Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini

Jakie są te klocki?

Początkowo myślałam, że są takie „piankowe” w dotyku, ale nie, są całkiem sztywne, twarde i nie elastyczne. Mimo to, można z nich robić konstrukcje 3D, ale tylko w ten sposób, że zagina się konstrukcję. I tutaj potrzeba pewnej wprawy i zdecydowanie bardziej doświadczonych rączek.

Wszystkie klocki są w tym samym kształcie i z jednej strony to jest dobre, ale z drugiej strony, jeśli raz ułoży się coś nie tak, to potem robi się dziura i nijak się z niej nie wybrnie. Trzeba układać je naprzemiennie takimi samymi sekwencjami.

Do płaskich budowli myślę, że 4+ to dobry wiek, ale te przestrzenne bardziej 5+ w górę. Zresztą i na odstresowanie dla dorosłych polecam.

Czego uczą klocki plus plus?

Na pewno ćwiczą paluszki, uczą kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia, pozwalają tworzyć coś nowego, zdecydowanie trenują cierpliwość haha.

  • Moja ocena: 4/6

Gdzie kupić klocki: Taki zestaw (choć są też bardziej kolorowe) możecie kupić np. w mamagama, 48 zł

Dajcie znać czy znacie i jak sprawdzają się po dłuższym używaniu 🙂

Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini
Klocki plus plus mini

8 Odpowiedzi

    1. są świetne i muszę z doświadczenia powiedzieć – Wytrzymałe! Moje dzieci sporo się bawią

  1. A ja zawsze polecam lego bo u nas sie najlepiej sprawdzaja, od jakiegos czasu na rynku dostepnego sa lego junior 4+ cos sobie przypominam ze duplo nie lubisz, ja tez nie lubilam ale sunek tak 🙂

    1. Aaaaas i od 4 lat sa tez start owe zestawy np 5508 i 10663
      Dodam ze nie sprzedaje lego, za to namietnie kupuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.