Klocki konstrukcyjne dla dzieci – opinia

Klocki Bricolo Janod

Tym razem kolejna fajna zabawka dla dzieci, która jest warta zainteresowania. Są to klocki konstrukcyjne, spore, drewniane, które rozwijają wyobraźnię i rozwijają małą motorykę.

To co mi się spodobało w tych klockach (poza samym pomysłem) to wykonanie. Są spore, drewniane i takie, że aż chce się dotykać. Bardzo lubię zabawki dobrze wykonane, szczególnie te z drewnianymi elementami. Gdy zalewa nas fala tandety to doceniam podwójnie fajne i mądre zabawki 🙂

W szafie św. Mikołaj schował klocki Bricolo, nie powiem wam jeszcze co na to dzieci, mogę póki co opowiedzieć o swoich odczuciach, a że sam pomysł na prezent podoba mi się bardzo to może i dla was będzie inspirujące.

Duże drewniane elementy
Duże drewniane elementy
Śrubki - wszystkie są tej samej długości!
Śrubki – wszystkie są tej samej długości!
To ten zestaw 50 el Janod Bricolo
To ten zestaw 50 el Janod Bricolo

Czy warto?

Zestaw, który kupiłam ma 50 elementów, przyznam, że po zobaczeniu go trochę mi było szkoda, ze nie wzięłam 100 elementów, bo różnica w cenie nie jest dwukrotna. No, ale jakby co zestaw można rozbudowywać.

Czego mi brakuje? Brak mi jakiejś książeczki z instrukcjami, podpowiedziami, takimi na początek. Na pudełku są trzy przykładowe konstrukcje, ale przyznam, że taka książeczka to byłoby TO.

A tak zostaje własna wyobraźnia 🙂

W zestawie są drewniane elementy, śrubki, zakrętki, kostki łączące, koła i klucz oraz śrubokręt. Śrubki są tej samej długości i są spore, więc nawet mniejsze dzieci mogą po prostu ćwiczyć paluszki i wkręcać i wykręcać.

  • 2 x drewniane elementy z 4 dziurkami
  • 8 x drewniane elementy z 3 dziurkami
  • 4 x drewniane elementy z 2 dziurkami
  • 4 x 3 kolory śrubek (w sumie 12 kompletów śrubka i zakrętka)
  • 6 kół
  • 3 kwadratowe łączniki
  • śrubokręt i klucz

Co daje ta zabawka?

rozwija małą motorykę oraz rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Ćwiczy koordynacje, ale też pobudza zmysł dotyku (niektóre elementy są bardziej szorstkie – śrubki, inne gładkie – koła).

  • Moja ocena: 5/6

Gdzie kupić? Taki zestaw Janod, Bricolo możecie kupić np. w mamagama, 125 zł.

Macie? Podoba Wam się? 🙂

Drewniane listewki, śrubokręt, klucz itd.
Drewniane listewki, śrubokręt, klucz itd.
Klocki Bricolo Janod
Klocki Bricolo Janod
Mój "rower" haha
Mój „rower” haha

3 Odpowiedzi

  1. Swietne sa ! szkoda ze sa troszke drogie a czy sa podobne wart ceny ? dla 2,5 latka ?? zaczelo sie od boscha w zestawie byly wlasnie 3 elementy z dziurkami a to za mało !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.