Malutki wózek o wielkich możliwościach. Odkąd go pierwszy raz zobaczyłam wiedziałam, że skradnie wiele serc. Niedrogi, kompaktowy i bardzo wygodny do prowadzenia. Poznaj Kekk Xinn. Czy warto go kupić, czy jest lepszy od Keesa oraz Yoyo, a także czego mu brakuje – o tym we wpisie.
Kekk Xinn to nowość od Keesa, obecnie Kees to teraz Kekk – to tak słowem wstępu aby wiedzieć, że jest to jednak marka z jakąś historią 😉 Xinn wyróżnia się na tle małych wózków dwiema rzeczami – ma podnóżek, który nadal nie jest oczywistością w segmencie wózków idealnych w podróż, a także można prowadzić go jak walizkę. To jest proste, a jednocześnie genialne rozwiązanie! Wózek kupisz tutaj, 619 zł.
Dlaczego warto kupić Kekk Xinn?
To mały wózek w sam raz w podróż. Weź go pod uwagę, jeśli szukasz lekkiej, małej spacerówki, która ułatwi wakacyjny wyjazd lub masz dziecko, które trochę chodzi, a trochę musi podjechać 🙂 Xinn ma przewagę, bo składa się walizeczkę i łatwo go ciągnąć za sobą. Poza tym jest dość podobny do Kees K2Go.
Plusy
1. Niewielka waga
Mała waga to ogromna zaleta, wózek waży 6 kg, więc idealnie wpisuje się w klasę malutkich, lekkich, kompaktowych wózków w podróż (zobacz mój ranking lekkich spacerówek). Waga będzie ważna nie tylko w podróży, ale też gdy szukasz wózka, który bez problemu wniesiesz np. na 4 piętro bez widny.
2. Kompaktowy + składanie
Wózek jest nie tylko lekki, ale też składa się do niewielkich wymiarów. Składa się w małą kanapeczkę i po złożeniu osiąga wymiary 60 x 44 x 31 cm. A co najfajniejsze po złożeniu ma wysuwaną rączkę, dzięki czemu łatwo ciągnąć wózek za sobą, jak walizeczkę.
Jeśli chodzi o składanie to można zrobić to jedną ręką, jest dość intuicyjne. Na rączce jest podwójna blokada, którą trzeba spowolnić, a potem wózek złożyć.
3. Regulowane oparcie
W wózku jest regulowane oparcie. Mamy tutaj regulację paskową, więc można delikatnie opuścić oparcie do pożądanej pozycji. Ogólnie pozycja to spania to tzw. półleżąca, czyli taka akurat na drzemkę. Wygodna, szczególnie, że w tej wersji dochodzi rozkładany podnóżek (o tym dalej).
W Xinnie w przeciwieństwie do K2Go, nie ma siateczki w oparciu, za to jest siateczka w budce (o tym również napiszę dalej :)).
4. Siedzisko
Siedzisko jest wystarczające, a na wysokość (to mnie zaskoczyło) nadal takie, że pomieści nawet 4 letnie dziecko, gdybyś czuła taką konieczność. To dobra wiadomość szczególnie gdy patrzymy na ten wózek, jak na wózek w podróż, gdy wiadomo, że dziecko może się zmęczyć itd.
Siedzisko jest wygodne, wyprofilowane tak, że pupa dziecka nie osuwa się do przodu. Pasy są pięciopunktowe, łatwo się je wpina (prawa i lewa część).
5. Regulowany podnóżek
Tutaj muszę podkreślić ten fakt, bo wózek, choć malutki, ma regulowany podnóżek. A dzięki temu maluchy, które zasną w wózku mają wygodniej, zwiększa się pozycja do spania, no i rodzice nie martwią się, że nóżki dyndają 🙂 Regulacja działa lekko choć wymaga dwóch rąk.
6. Wypinany pałąk
W tym modelu wózka mamy pałą w formie kierownicy, dla jednych ta opcja jest lepsza, dla innych klasyczny, ten na pewno bardzo lubią dzieci. Pałąk można całkowicie wyjąć i zasłonić otwór po nim.
7. Kosz
Kosz jest niewielki, ale zabudowany po bokach, więc potrzebne rzeczy wrzucisz bez problemu. Jest z tego materiału co reszta wózka co w moim odczuciu jest bardzo spójne. Zazwyczaj kosze wózkowe są czarne, siateczkowe, więc ten motyw podoba mi się 🙂 choć oczywiście to już kwestia estetyki.
8. Hamulec
Jest super! Bo nie trzeba go podbijać od spodu by spowolnić! Umiejscowiony na środku, malutki, ale chodzi lekko. Naciskasz z jednej strony by zatrzymać wózek, a potem z drugiej by spowolnić. To taka prosta rzecz, a wierz mi, w sandałach docenia się bardzo 😉
9. Prowadzenie
Wózek prowadzi się lekko, jest zwrotny, nie hałasuje na kostce. Pewne problemy miałam z podbijaniem z dużym dzieckiem, ale nadal jest to możliwe 🙂 Za to samo prowadzenie, pokonywanie przeszkód – super.
Ani plus ani minus
1. Budka
Budka jest składana i wygodna. Tak naprawdę wielkość tej budki jest taka, jak w innych tego typu wózkach, choć nie oszukujmy się nie jest ogromna. Osłoni jednak buzię malucha. Co fajne mamy tutaj okienko z siateczką do podglądania dziecka i wentylacji.
2. Rączka
Póki co żaden model wózka małego kompaktowego nie ma regulacji wysokości rączki. Tutaj jest na wys. 103 cm. Trudno mi dawać minus, jedynie uprzedzam. Jednak nawet Michał (190 cm wzrostu) nie ma problemu z prowadzeniem.
Kolory wózka
Wózek występuje w 3 kolorach.
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek występuje w trzech wersjach kolorystycznych. To nowość, ale już dostępny jest w sprzedaży. Kupisz go tutaj, 619 zł.
Ja mam kolor denim blue.
Dla kogo ten wózek
Idealny dla rodziców podróżujących, którzy szukają czegoś lekkiego i kompaktowego, a przy tym z wieloma możliwościami. Wózek jest fajnie skonstruowany, jedzie dobrze, sprawdzi się też przy większych dzieciach.
Wymiary na koniec
- waga wózka: 6 kg
- wysokość rączki: 103 cm
- siedzisko: wysokość oparcia: 46 cm, głębokość siedziska: 21 cm
- długość podnóżka: 17 cm
- po złożeniu z kołami wymiar: 44 x 31 x 60 cm
- po rozłożeniu wymiar: 103 x 44 x 75 cm
- średnica kół 12/14 cm
Daj znać, jak Ci się podoba 🙂