Pokazywałam już Joolz Geo, ale tym razem nowa wersja, Joolz Geo 2, przy którym jest kilka istotnych zmian. Na tyle fajnych, że wózek uważam za bardzo ciekawy model dla dwójki dzieci. Bo to jeden z tych wózków, które możesz kupić z myślą o powiększeniu rodziny, szczególnie jeśli masz dzieci z niewielką różnicą wieku.
[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”To świetna okazja” produkt=”Joolz Geo 2 Duo” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2018/01/joolz-geo-2-prod-w.jpg” opis=”Wózek, który może być zarówno wózkiem dla jednego dziecka, jak i dla dwójki, a przy tym lekko się prowadzi. To fajny wybór jeśli planujesz powiększenie rodziny.” cena=”5685″ link2=”https://domowa.tv/oferty/joolz-geo2-rozne”]
Joolz Geo 2 to nowość i zawsze mnie cieszy kiedy mam okazję testować wózek jako pierwsza, sprawdzać co się zmieniło, co poprawiono, jakie funkcje doszły. W tej wersji jest kilka zmian. Koła, pasy, budka, pałąk i siedzisko. Brzmi nieźle prawda? 🙂 A wózek kupisz tutaj.
Dlaczego warto kupić Joolz Geo 2?
Jeśli szukasz wózka dla dzieci z niewielką różnicą wieku, a jednocześnie takiego, który może być wózkiem pojedynczym oraz nie jest długi jak tramwaj to zerknij na Joolz Geo 2 koniecznie. To wózek o wielu możliwościach, który powiększa się w miarę potrzeb. Chcesz dwa siedziska proszę, idziesz na spacer z jednym dzieckiem – nie ma problemu 🙂 No i dobre wykonanie!
Zobacz moją recenzję wideo
Koniecznie musisz zobaczyć film z recenzją tego wózka 🙂 Wiem, że nie każdego kręcą wózki, ale słowem wstępu to pokazuję sporo wózków, często recenzuję zanim wejdą do stałej sprzedaży itd, niemal każdy ma recenzję wideo abyście mogli zobaczyć je „na żywo” 🙂 I choć zaraz będzie 100 recenzji wózków (tak!) to TEN film wyjątkowo mi się podoba. Sceneria piękna, przyznaję, że nagrywać było trudno, ale bawiłam się świetnie, co pewnie widać. Za to na samym filmie możesz zobaczyć wszystkie ustawienia i możliwości wózka 🙂
Plusy
1. Wiele możliwości
To wózek, który możesz mieć od początku, a potem mieć nadal jeśli zdecydujesz się na dzieci z niewielką różnicą wieku. Możesz wpiąć gondolę, zmienić ją na spacerówkę, a potem dołożyć siedzisko na dole i wozić młodsze dziecko. To fajne rozwiązanie jeśli szukasz wózka, który jest jak pojedynczy, ale daje możliwości wózka dla dwójki dzieci.

2. Koła
Na plus zasługują koła, w tej wersji są zmienione (wizualnie również są inne niż w poprzedniej wersji GEO). Obecnie są to koła odporne na przebicia i o ile do poprzednich miałam jakieś „ale”, tak obecne uważam za świetne! Dodatkowo na uwagę zasługuje system blokady kół przednich do jazdy na wprost. Aby ustawić koła przednie w pozycji „prosto” wystarczy kliknąć na białe guziki, to bardo wygodne!



3. Spora gondola
To co lubię w Joolzie i tym i Day to m.in. gondola, jest spora, szeroka i bardzo komfortowa. Gondola ma około 85 cm, a 82 cm mierzona po materacyku, to naprawdę sporo!



4. Siedzisko z możliwością ustawienia w obydwie strony
Siedzisko jest kubełkowe, w tej wersji wózka zostało trochę zmienione i jest osadzone wyżej, by rodzicowi było wygodniej. Co prawda producenci zawsze reklamują to jako wygoda w restauracji, że podjeżdżasz do stolika i już, ale szczerze mówiąc ja tam wolę dziecko z wózka wyjąć 😉 Niemniej siedzisko zostało ulepszone.
Ale to o czym chciałam napisać to fakt, że oczywiście jest możliwość zamontowania go przodem do rodzica, jak i przodem do drogi. Tę funkcję na pewno docenisz mając młodsze dziecko, które wolisz oglądać cały czas 🙂


5. Siedzisko regulowane
Siedzisko jest regulowane, ma trzy pozycje i jest to regulacja po wciśnięciu okrągłych guzików po boku wózka. To jest jedyna niewygoda, bo trzeba użyć dwóch rąk. Niemniej można ustawić pozycję do spania.
4. Spory kosz
Kosz na zakupy w Joolz Geo2 to mistrzostwo świata 🙂 jest duży, w dodatku łatwo go wypiąć, a na dodatek jak chcesz włożyć zakupy to możesz krawędź delikatnie odchylić by łatwiej te zakupy włożyć do środka. To z opisu wydaje się drobiazg, ale wiele ułatwia.

5. Przedłużona budka
W tej wersji wózka budka została dodatkowo przedłużona, więc dobrze chroni od słońca, wiatru czy deszczu. Nie jest może wizualnie największa, ale co nawet widać na filmie ładnie osłania dziecko. Z tyłu budki jest podnoszony panel, a pod nim siateczka wentylacyjna – ważna rzecz w trakcie upalnych dni.


6. Pałąk
Pałąk jest wypinany (możesz go wypiąć z jednej strony i odchylić co jest bardzo wygodne przy wsadzaniu dziecka) i jest umiejscowiony na dobrej wysokości. W dodatku pałąk jest też ładny, eko skóra, przeszycia – bajery, ale wizualnie cieszy oko.
7. Łatwy system zmiany siedziska na gondolę
Muszę o tym wspomnieć, bo ostatnio mam okazję testować sporo wózków, gdzie siedzisko i gondola mają wspólny stelaż i tylko trzeba przepiąć wybrane na tenże stelaż. I w Joolzie to jest super rozwiązane. Ja wiem, że przepina się raz, może dwa w ciągu posiadania wózka, ale system suwaków jest zaprojektowany bardzo dobrze i naprawdę można to zrobić w kilka minut. Jeśli masz niewielkie mieszkanie to też docenisz, że gondola to w efekcie niewielki, płaski element, więc nie będzie problemu z przechowywaniem jeśli zaczniecie korzystać ze spacerówki.

8. Hamulec
Umiejscowiony nad jednym kołem, działa lekko. Latem może być niewygodnie w sandałach, ale to detal 🙂

9. Rączka regulowana
Rączka jest regulowana w sposób teleskopowy (wysuwana) więc możesz dostosować wysokość do swoich potrzeb. U nas jest spora różnica wzrostu, więc to wielka wygoda.


10. Pasy
Pasy są oczywiście pięciopunktowe, ale mają fajny „myk” mianowicie cześć biodrowa i naramienna złączone są za pomocą magnesu, więc działa lekko, nie rozpina się przypadkiem, a jednocześnie bez problemu rozłączyć jeśli czujesz taką potrzebę (starsze dziecko, konieczność wpięcia śpiworka itd.).

11. Łatwe składanie wózka
Wózek składa się lekko, możesz to zrobić razem z siedziskiem, a potem pociągnąć na kołach do samochodu 🙂




Ani plus ani minus
1. Niewielkie siedzisko na dole
Wózek ma tak naprawdę niewielkie siedzisko na dole, ono zdecydowanie jest dla młodszego z dzieci, ale spokojnie starczy aż starsze skończy etap wózkowy, czyli tak do 1,5 – 2 lat młodszego na pewno posłuży. Okazjonalnie to na dole może jechać starsze dziecko, ale moim zdaniem wygodniej jest mniejszemu.



Gdzie kupić i ile kosztuje Joolz Geo2
Wózek możesz kupić w wersji mono, duo i twin. Czyli albo dla jednego dziecka, albo dla dwójki (spacerówka oraz spacerówka i gondola na dół) albo dla bliźniąt (dwie gondole, dwa siedziska spacerowe). Wózek kupisz tutaj, ok 5695 zł za komplet.
Pamiętaj też, że obecnie mamy wersję 2, która ma poprawione koła, dłuższą budkę, ulepszone siedzisko i kilka drobiazgów wizualnych 😉
[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”To świetna okazja” produkt=”Joolz Geo 2 Duo” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2018/01/joolz-geo-2-prod-w.jpg” opis=”Wózek, który może być zarówno wózkiem dla jednego dziecka, jak i dla dwójki, a przy tym lekko się prowadzi. To fajny wybór jeśli planujesz powiększenie rodziny.” cena=”5685″ link2=”https://domowa.tv/oferty/joolz-geo2-rozne” rozmiar=”l”]
Dla kogo ten wózek
Na pewno spodoba Ci się, jeśli szukasz wózka dla dzieci rok po roku, wtedy masz mnóstwo możliwości, a jednocześnie masz wózek, który jest kompaktowy.
Wymiary na koniec
- wózek rozłożony: 83 x 60 x 93 – 109 cm
- wózek złożony z siedziskiem: 89.5 x 60 x 30 cm
- górna gondola: 85 x 40 x 26 cm (materacyk 82×33)
- dolna gondola: 82 x 40 x 25 cm (materacyk 76×33 )
- waga stelaża z kołami: 9 kg
- siedzisko: 3 kg, gondola 4 kg
- siedzisko dolne 3 kg
- waga wózka ze spacerówką: 12 kg
- waga wózka z dwoma siedziskami: 15 kg
- obciążenie wózka 40 kg
Daj znać, jak Ci się podoba 🙂


15 Odpowiedzi
Wersja dla dwojki mnie nie przekonuje, malo miejsca to dziecko nizej ma i wygląda na to, ze jest jedynie w wersji lezacej…
możesz na dole mieć gondolę albo siedzisko spacerowe, one nie jest leżące, raczej takie półsiedzące. To dolne siedzisko jest raczej dla tego młodszego z dwójki dzieci, moim zdaniem akurat na tyle kiedy starsze dziecko przestanie korzystać z wózka i młodsze wskoczy na górne siedzisko 😉 Tak do roku-półtora jest okey
Noo chyba ze tak, czyli to nie jest wersja dla bliźniaków a raczej dla dzieciakow urodzonych rok po roku.. Noo taka opcja jeszcze wchodzi w gre 😉
A widzialas najnowsza wersje Bumbleride Indie Twin?
A jak wpada w porównaniu z iCandy peach 3?
iCandy jest ciut inny, to mój faworyt, ale bardzo trudno dostępny. Ale Joolz Geo jest naprawdę dobrym wózkiem i tej jedzie dobrze.
Korzystałam i polecam! Wasze Yoyo służy nadal moim dziewczynom
My się wozimy w podwójnym out n about nipper 360 . zupełnie inny rodzaj wózka podwójnego bo dzieci są obok siebie ale jestem baaaaardzo zadowolona. Wózek SAM JEDZIE. Czasem go biorę nawet jak idę tylko z jednym dzieckiem bo pchanie go to sama przyjemność 🙂
Świetne zdjęcia – zwłaszcza to z podskokiem 🙂
Podoba mi się, że nosisz takie buty do spódniczki – wbrew powszechnym opiniom, że u niskich osób taki zestaw skraca nogi. A u Ciebie wygląda super. Sama jestem niska i zawsze unikałam takich zestawów. Teraz widzę, że jednak można – też tak spróbuję 🙂
Wiem, że mój wpis jest nie na temat, ale po prostu musiałam to napisać :)))
Dziękuję 🙂 bardzo lubię oglądać ten film i te zdjęcia, bardzo podoba mi się ta śnieżna sceneria 🙂
Proszę, doradź! Joolz day 2 czy cybex priam? Joolz skradł moje serce ale priam mnie przekonuje spacerówka w wersji lux… czy jest sens dopłacać kilkaset złotych do priama?
Priam jeśli masz taką możliwość 🙂
Stoję przed podobną decyzją. I chciałabym podpytać dlaczego właśnie priam? Aktualnie bliżej mi do Joolza przede wszystkim z powodu lepszej amortyzacji. Ale może jest coś czym priam zdecydowanie przebija Joolza? Oba wózki znalazłam w podobnej cenie. Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Witam. Czy joolz day 2 czy joolz geo 2? Będę rodzić zimą i mieszkam w domu gdzie osiedle jeszcze nie ma zrobionych dróg asfaltowych. Zależy mi na wózku który sprawdzi się w trudnych warunkach nawierzchni i niestety rownież pogodowych. Z góry dziekuję za odpowiedź
Czy moze byc ta duza spacerowka u gory a na dole gondola i gondola na gorze a spacerowka na dole