Jak zrobić wykrój stanika (soft) – DIY

Jak zrobić wykrój stanika (soft) – DIY

Pokażę wam, jak zrobić własny wykrój stanika dopasowany do rozmiaru piersi. Na jego podstawie uszyjemy biustonosz miękki (soft), ale dokładnie w ten sam sposób modelujemy stanik na kopie (sztywny). To projektowanie od początku, jest z tym trochę pracy. Spisuję to też po to by nie zapomnieć samej :)

Bardzo spodobały mi się miękkie biustonosze, mam swój ulubiony krój, a dzisiaj chcę wam pokazać, jak samodzielnie zrobić taki wykrój stanika, a dokładniej miseczki. Jak przenosić zakładki, jak mierzyć itd.

Nie będę ukrywać, jest z tym trochę pracy, ale warto :)

Na filmie widać krok po kroku, jak zmieniam form 3D w płaski wykrój, zatem jeśli macie ochotę uszyć to do dzieła :) Zrobiłam najprostszy model bo z jedną zaszewką, można kombinować z kilku elementów, z koronką itd.

Zawsze musicie zastanowić się z czego szyjecie, jeśli chcecie wykorzystać koronkę i jej ozdobny brzeg to musicie „naprostować” krawędzie. Jeśli po rozcięciu wychodzą wam dwie zaszewki, a chcecie jedną to trzeba przenieść taką zaszewkę w pożądane miejsce itd.

Aha i jeśli wam się podoba to ja wam polecam kurs, mega fajna opcja (tu pisałam o pierwszych wrażenia).

Rysowanie
Rysowanie
Forma 3D
Forma 3D
Forma płaska
Forma płaska
uszyte staniki
uszyte staniki

I jak? Skusicie się? :)

Komentarze:

Hej ! Do wykroju 3D uzywasz manekina, a masz jakis pomysł jak zrobić to bez niego? Strasznie mnie zachęciłaś tym wpisem ale nie wiem jak sobie poradzić :(

Paulina Stępień
  • Paulina

Musiałabyś przykładać do własnych piersi, ale wtedy wykrój robić lepiej na bazie jakiegoś podobnego materiału niż papieru

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.