Szukaj
Generic filters

Fotelik RWF: Joie Stages (0-25)

Odpowiedź firmy na FB

Szukasz fotelika RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy, najlepiej do 4 roku życia i w dodatku za niewielkie pieniądze? To przyjrzyjmy się Joie Stages. A tym samym zaczynamy serię z recenzjami konkretnych modeli fotelików.

Długo się do tego przymierzałam, ale skoro piszę o fotelikach dość dużo, szczególnie w ujęciu RWF, to chętnie przybliżę Wam te konkretne foteliki samochodowe, które znam, testowałam, mam, miałam czy mieć będę. W zasadzie jedno z najczęstszych pytań czy wręcz ataków na moją osobę (w sumie nie wiem czemu ;)) przy wpisie: 12 mitów na temat RWF dotyczy tego czy są foteliki tańsze bo/i nie każdego na to stać. Może też z tego powodu zacznę od Joie Stages. Ten fotelik kupisz tutaj, 739 zł. [rabat-pp kod=”4kids-krotki”]

Joie Stages – w skrócie

Joie Stages to jeden z tańszych fotelików, który umożliwia wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia 18 kg (czyli ok. 4 lat). To fotel RWF i FWF, czyli w przedziale wagowym 9-18 korzystasz z montażu tyłem, a potem gdy dziecko podrośnie montujesz fotel przodem do kierunku jazdy (możliwość montażu przodem od 9-25 kg, ale polecane jest wożenie tyłem tak długo, jak to możliwe – limit to 18 kg).

Jest to fotelik mocowany na pas samochodowy, czyli nie musisz mieć isofixa. Ale już na początku zaznaczę, że wymaga długiego pasa samochodowego!

Fotelik Joie Stages zamontowany tyłem w Skodzie Fabi
Fotelik Joie Stages zamontowany tyłem w Skodzie Fabi

Bezpieczeństwo

Wybierając fotelik dla dziecka tak naprawdę zawsze zaczynajcie od bezpieczeństwa, ewentualnie wybierzcie foteliki, które pasują do auta (czasem taki wybór bywa ograniczony) i porównajcie je w testach. Przy czym z tymi testami różnie bywa, bo obowiązkowe nie są, organizacje nie wszystkie foteliki biorą itd, itd. W skrócie niżej stan wiedzy na dziś:

ADAC

W przypadku Joie nie mamy jeszcze testów ADAC, dla tych, którzy lubią gwiazdki polecam poczekać. Niemniej marka Joie jeśli chodzi o foteliki ma niezłą historię w testach, więc nie jest to no name.

OAMTC

Tutaj zdania są podzielone. Bo Joie Stages wg OAMTC (bliźniaczego do ADAC) był brany pod uwagę jako fotelik tyłem jedynie do 13 kg, a nie 18 kg. Nie wiem czy to kwestia innego wariantu, czy zapisu. Ale gdyby jednak brać te testy pod uwagę to mówiąc krótko to taki średniak. W ocenie ogólnej dostał 2 gwiazdki, ale skupimy się na bezpieczeństwie (foto niżej). Za zderzenie czołowe ma 3*, za zderzenie boczne 2*, rotacja pasów 3*, stabilność na siedzeniu 3*. Ogólnie bezpieczeństwo zostało ocenione w tamtejszej skali na 3*. Zatem nie jest źle, a mogłoby być lepiej 😉 Zatem nawet jeśli te testy nie odnoszą się do naszego Joie to myślę, że są jakimś tam punktem wyjścia. Ale wiecie jak jest, to jeden z najtańszych foteli z jakąś historią, który ma opcję wożenia tyłem do 18 kg!

Testy OAMTC. Ale podkreślam, choć one są dla Joie Stages to zdania są podzielone czy dla obecnego w sprzedaży modelu!!!
Testy OAMTC. Ale podkreślam, choć one są dla Joie Stages to zdania są podzielone czy dla obecnego w sprzedaży modelu!!!

Test PLUS

W przypadku fotelików, które mają możliwość montażu nie tylko tyłem, ale również przodem test plus nie będzie miał miejsca, to tak słowem wyjaśnienia. Zatem Joie Stages NIE ma tego testu.

Montaż

Fotelik montowany jest na pasy samochodowe, montaż nie jest trudny, ale wymaga długiego (!) pasa samochodowego. Z tego powodu w naszym samochodzie nie było możliwości zamontowania go tyłem do kierunku jazdy i jadąc na wakacje (fotelik u nas był z przeznaczeniem do kampera) jechaliśmy z 3 fotelikami. Przy czym zaznaczę, że nie jest istotny wiek samochodu, bo choć w naszym Fordzie Galaxy pas był za krótki, to w Skodzie Fabii rodziców był idealny. Dlatego wybierając fotelik zawsze sprawdzajcie listę kompatybilnych samochodów (fitting list). Aby Ci ułatwić lista dla tego fotelika dostępna jest tutaj.

1. Montaż RWF

Podsumowując montaż tyłem do kierunku jazdy jest na pasy trzypunktowe, jest dość prosty, musisz jednak mieć długie pasy w samochodzie oraz pamiętać o takiej dołączonej klamrze stabilizującej pasy (trudna do zaciśnięcia). Fotelik nie ma nogi, pasów kotwiczących, ani innych rzeczy, jego budowa jest taka, ze opiera się o kanapę i tutaj mamy zabezpieczenie antyrotacyjne. Fotelik w opcji RWF ma jedną pozycję (oznaczona na korpusie jako 4).

Ustawienie fotelik w pozycji tyłem - jedna, w pozycji przodem - trzy stopnie pochylenia
Ustawienie fotelik w pozycji tyłem – jedna, w pozycji przodem – trzy stopnie pochylenia
Klamra na pasy
Klamra na pasy
Nogi dziecka w RWF Joie Stages
Nogi dziecka w RWF Joie Stages
Tutaj widać ile zajmuje miejsca
Tutaj widać ile zajmuje miejsca

2. Montaż FWF

Tutaj mamy dwie opcje. Montaż na pasy i korzystamy z 5 punktowych pasów w foteliku (można ustawić aż 3 poziomy odchylenia) lub dla starszej grupy wiekowej (15-25) montaż na pasy gdzie dziecko korzysta z pasa samochodowego.

Tutaj przodem do kierunku jazdy (ten niebieski to Joie Stages)
Tutaj przodem do kierunku jazdy (ten niebieski to Joie Stages)

Wygoda i użytkowanie

Wbrew pozorom wygoda ma duże znaczenie, sama nie zdawałam sobie z tego sprawy dopóki nie przesadziliśmy naszego ówcześnie ponad 3 letniego dziecka do Joie Stages. Jako, że to dziecko w pełni komunikatywne to muszę niestety napisać, że fotelik okazał się twardy, a klamra w kroku zachodzi w taki sposób, że u chłopca powodowała dyskomfort. Dla mniejszych dzieci jest wkładka redukująca, ale po jej wyjęciu fotelik w niektórych pozycjach (tych pionowych) może okazać się mniej komfortowy. Jednemu dziecku to nie będzie przeszkadzać, innym może.

Okazało się, że dziecku wygodniej jechać tyłem (pozycja dość leżąca) niż przodem (wtedy w kamperze dopuszczałam taką ewentualność), bo było niewygodnie.

Za to samo zapinanie pasów, dociąganie chodzi lekko. Tak samo regulacja zagłówka. Fotelik wykonany jest z miękkiego materiału, więc miłego w dotyku, co też nie jest bez znaczenia. Ale choć materiał jest przewiewny to latem i tak dziecko lekko się poci.

Fotelik może się wydawać, że jest osadzony dość blisko od kanapy. Faktycznie jest blisko, ale dla dziecka nawet dużego to nie stanowi przeszkody. Tutaj musicie mi wierzyć na słowo. Dzieci z nogami zawsze coś zrobią 😉 Zresztą widać na foto, w resztę musisz mi uwierzyć.

Joie Stages ustawienie tyłem, my głównie z takiego korzystaliśmy
Joie Stages ustawienie tyłem, my głównie z takiego korzystaliśmy
A tutaj jeszcze widać siedzisko i obok wkładkę redukującą dla dzieci 0-6 mc
A tutaj jeszcze widać siedzisko i obok wkładkę redukującą dla dzieci 0-6 mc

Charakterystyka produktu

Niżej zebrałam głównie to czym chwali się producent z moimi ewentualnymi uwagami.

 • dla dzieci od urodzenia do wagi 25 kg (do ok. 7 lat)
 • możliwość montażu fotelika tyłem do kierunku jazdy (RWF) aż do 18 kg (zalecane ze względu na większe bezpieczeństwo dziecka) i przodem do kierunku jazdy (FWF) od 9 do 25 kg
 • boczne wzmocnienia gwarantują dodatkową ochronę głowy, ciała i bioder dziecka
 • wzmocniona konstrukcja Baby Armor zapewnia stabilną pozycję podczas uderzenia, przedłuża żywotność materiałów i obciąża dodatkowo fotel dla lepszej stabilności
 • Grow Together™ zintegrowana regulacja wysokości zagłówka z pasami fotelika
 • regulowany jedną ręką 5-stopniowy zagłówek pozwala na dopasowanie fotelika do wagi i wzrostu dziecka
 • 4-stopniowa regulacja kąta pochylenia fotelika (1 tyłem i 3 przodem). Zmiana kąta pochylenia fotelika (przodem) możliwa jest wyłącznie przed jego zamontowaniem
 • wykonany z oddychających materiałów zapewnia dodatkowy przepływ powietrza
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
 • boczne kieszonki
 • dobrze oznaczone, kolorowe, naklejki instruktażowe
 • wyściełana wkładka redukcyjna dla niemowląt zapewnia lepsze dopasowanie i większe bezpieczeństwo maluszka (do ok. 6 miesiąca)
 • możliwość schowania 5-punktowych pasów w skorupie fotela dla dzieci powyżej 15kg
 • certyfikat ECE R44/04
 • wyróżniony nagrodą Red Dot

i ściąga, czyli:

 • instrukcja tutaj
 • lista samochodów kompatybilnych tutaj

Cena i jak kupować

Joie Stages to fotelik dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, bez względu na opcję kupisz go tutaj, 739 zł. [rabat-pp kod=”4kids-krotki”]

Patrząc na to, że możesz w ten sposób kupić fotelik od 0 do nawet 7 lat to moim zdaniem fajna oferta. Jedyny minus takiego rozwiązania (w sensie, że używasz od 0) to to, że tego fotelika nie wyjmiesz łatwo z samochodu by przenieść bobaska do domu (jak często robi się z łupinkami – pierwszymi fotelikami z grupy 0-13). Ale coś za coś 😉

Aha fotelik występuje również w wersji isofix, ale ja dzisiaj skupiłam się wyłącznie na opcji montowanej na pasy samochodowe!

Joie Stages
Joie Stages

Joie Stages – dla kogo?

To tak, fotelik Joie Stages będzie dobrym wyborem, jeśli szukasz niedrogiego fotelika z opcją montażu tyłem do kierunku jazdy (RWF) nawet dla dzieci do 4 rż. (co jest rekomendowane, ja również polecam). Zwróć też uwagę na niego jeśli nie masz isofixów, masz starszy samochód, schowki w podłodze (tu nie ma nogi, która bywa problematyczna) lub jedziesz… kamperem 😉

Daj proszę znać jeśli masz dodatkowe pytania. Chętnie poznam również Twoją opinię.

35 Odpowiedzi

 1. Z joie stages nie korzystaliśmy na początku (zaraz po urodzeniu), bo tak jak piszesz wygodniejsze są nosidełka, które przenosisz z dzieciątkiem, ale jako drugi fotelik (tzn. jak dziecko już stabilnie siedzi) gorąco polecam. Wielki plus za możliwość zmiany kąta nachylenia fotelika.Synek ma 2,5 roku i już nie lubi jeździć tyłem stwierdza,że jest mu niewygodnie i ciasno , więc myślę,że do 4 r.ż. nie wytrzymamy,żeby wozić go tyłem.

 2. Moją 3-latka też już nie chce tylem. Czasem obracamy ją jak zaśnie 🙂 Mamy Joie Steadi i fotelik wędruje pomiędzy 3 autami, ale tylko w jednym da się go zamontować tyłem, i tak niestety przywykła do jazdy przodem.

  1. U nas pewien kryzys był, gdy starszy przesiadł się na przodem, ale szczerze mówiąc ja jestem odpowiedzialna za bezpieczeństwo. Krótko wytłumaczyłam, że do 4rż., jest najbezpieczniej tyłem i wtedy przesiądzie się na fotelik przodem. I od tamtej pory nawet to sam wszystkim tłumaczył 🙂

 3. Mierzylismy Joie Stages w Tylem.pl -najtanszy wtedy fotelik, od tego zaczelismy temat RWF, wyjechalismy (po 3h! cierpliwej obslugi :)) z Britax Roemer, roznica w cenie byla ok 150zl. Joie jest dosc niski – przez to moze mniejszy, dziecko moze mniej widziej niz w takim bardziej rozbudowanym od dolu. Tak czy siak bralismy go pod uwage jako ze mozna go potem odwrocic i mysle ze przy mocno ograniczonym budzecie i tak lepiej Joie niz ktorykolwiek z montowanych tylko przodem. Pozdrawiam, aaaa Paulina „antyRWF hejtem” sie nie przejmuj, trzeba naglasniac o RWF, nawet jak ktos nie moze/nie chce kupowac niech wie ze jest taka opcja przewozenia dzieci i to nie jest fanaberia czy moda.

 4. Po długich przymiarkach w sklepie skończyło się właśnie na joie, choć byliśmy przygotowani na każdą opcję cenową, do naszego samochodu (renault grand sceniczne) pasował tylko ten jeden…

 5. Mam ten fotelik od ponad 2 lat. Polecam bardzo. W lutym przełożyłam go niestety przodem do kierunku jazdy bo mój trzylatek (rocznik 2015)… ma już ponad metr i 19 kg. Także nici z wożenia do 4 urodzin tyłem. Przełożyłam go tylko i wyłącznie dlatego, że Młody zrobił się za ciężki, masz rację, dziecko zawsze coś sobie wymyśli z nogami 😉 Syn nigdy nie narzekał na jazdę tyłem, w ogóle nie było takiego problemu.

 6. My mamy inny Joie (Spin) i uwielbiam go. Jeździ wielki trzylatek i ma jeszcze miejsce. Musi się już przesiąść do następnego fotelika i też chcemy tyłem. Liczę na Minikida

 7. Cześć, czy w Twoich fotelikowych recenzjach pokażesz jeszcze inne rwf montowane na pasy? Przymierzam się do zakupu fotelika dla mojej 11 miesięcznej corki- jeszcze mam trochę czasu:-) zanim przejdzie z kołyski do fotelika ” starszego” , ale już robię rozeznanie. RWFy są na szczycie mojej listy ale akurat ten nie jest faworytem. Czekam na wiecej:-)

 8. Jeśli dobrze pamiętam to potrzeba do niego 160 cm pasa 😉 mamy i używamy już drugi rok, córka nie narzeka. Dla mnie absolutną zaletą jest w miarę łatwe ściąganie tapicerki do prania, zwłaszcza podczas odpieluchowania… No 😉

  1. Ja mam od tygodnia 🙂 póki co jest super, mam już jedną wadę, ale ogólnie jestem na tak. Za jakiś czas podzielę się opinią. A co byś chciał wiedzieć na szybko?

 9. Jest to tegoroczny model i przez co jest mało opinii na jego temat, więc każda jest przydatna. Ja również nie oglądając fotelika na żywo mam jedna wadę, a mianowicie kolorystyka:) Potrzebuję fotelik dla 3 letniej córki i jak jej pokazałem to nie przypadł do gustu, bo bury:))
  Wiem natomiast że jest bezpieczny, do 25 kg można używać pasów wewnętrznych. Córka jest szczupła, więc 25kg osiągnie pewnie dość późno.
  Pytanie na szybko to komfort użytkowania dla dziecka, czy nie za twardy, czy pasy dobrze leżą, dociskają, nie uwierają. Jakiej jakości są materiały? W przyszłości planujemy długie podróże, wiec komfort bardzo istotny.

  1. Rafał no dobrze, może wada to złe słowo 🙂 chodzi o to, że to jest fotelik montowany na isofix+top tether+pasy, czyli full opcja, co jest mega fajne. Tylko właśnie miałam nadzieję, że w 3 grupie wagowej uda się go zamontować wyłącznie na pasy (w samochodzie bez top tether), jednak nie jest to zalecane.
   Zatem to w sumie źle zabrzmiało, że wada, bo fotelik jest mega stabilny.
   Ogólnie pasy fajnie się dociąga, głowa nie leci, dziecko zasnęło w kilka minut i mówi, że wygodnie 🙂 Przy pasie krokowym czasem zsuwa się ta miękka gąbeczka (gdy pas nie jest zapięty), więc jedyna uwaga, że trzeba jej pilnować.
   Póki co mega na plus, a z kolorów to my mamy kolor ember, na żywo jest bardzo OK 🙂
   o ten https://4kids.com.pl/produkt/opis/21520/fotelik_bold_9_36_kg_ember
   Tak czy tak, co byś nie wybrał to pamiętaj o rabacie, w tym sklepie macie rabat 5% z kodem „domowatv”, więc warto 😉

 10. Paulina czy mogłabyś polecić jakiś dobry fotelik dla 4-latka? To już taki montowany przodem do kierunku jazdy. W najbliższym czasie czeka nas ten zakup i fajnie by było skorzystać z opinii na temat przetestowanych przez Twojego Starszaka fotelików 🙂

  1. Jasne 🙂 a kiedy wymieniasz? Będą w maju nowe recenzje, bo nie wszystkim zrobiłam zdjęcia 🙂 my mamy teraz tak: joie bold (bo chciałam nadal z pasami 5 punktowymi i to nasz the best), Britax XP sict (ten mamy rok dla starszaka super) i teraz do kampera (hahaha) będzie Cybex Solution M-fix – jestem go bardzo ciekawa 🙂
   Zatem będzie o fotelikach w najbliższym czasie sporo 🙂

 11. Mój komputer zrobił mi psikusa i nie wysłał odpowiedzi….Fotelik będę musiała wymienić max do dwóch miesięcy (chyba nawet szybciej). Więc Twój wpis na ten temat będzie bardzo pomocny. Już dziękuję za polecenie 3 fotelików 🙂 …. A tak z innej beczki to życzę udanej majówki we Włoszech!!! Zazdroszczę (ale tak pozytywnie :)) … Świetny pomysł z wycieczkami kamperem, myślę że kiedyś też tak ruszymy w podróż 🙂 koniecznie pisz relację z podróży, bo ich czytanie to bardzo wciągające zajęcie;)

  1. Dzięki! 🙂 no to super, po majówce będą na pewno 🙂 swoją drogą zapraszam Cię na instastories jeśli nie oglądasz, z wyjazdu na pewno na żywo tam coś będzie 🙂 uściski!

  1. Joie spin jest dużo droższy. Ma też stopę która nie wszędzie pasuje. Sama wiem jak namawialam meza ba RWF. On i rodzina stwierdzili że to wymysł i wydanie na niego dodatkowo paru stow było nierealne. Ludzie są w różnej sytuacji, dlatego są różne modele. A zdecydować muszą rodzice. Pozdrawiam

 12. Wydaje mi się ze klamra jest źle zainstalowana. W instrukcji jest tylko na zewnętrznym pasie i tak mnie uczyła pani w sklepie w UK. Oglądając filmy anglojęzyczne o instalacji fotelika ta klamra jest również instalowana na zewnętrznym pasie a nie na obu.

 13. Witam,
  Rozważamy fotelik JOIE STAGES ISOFIX lub JOIE STAGES bez isofix.
  I tu pytaniea.

  1. Fotelik JOIE STAGES ma najwyraźniej 3 pozycje przodem do kierunku jazdy i jedną pozycję tyłem do kierunku jazdy.
  Czy fotelik JOIE STAGES ISOFIX ma takie same możliwości regulacji fotelika czy może większe? (jeszcze nie dogooglałem tego)

  2. Czy państwa zdaniem jest różnica w bezpieczeństwie fotelika JOIE STAGES zapinanym na pasy samochodowe a zapinanym na isofix?

  3. Czy owy fotelik bez isofixa jest równie stabilny (tyłem i przodem do kierunku jazdy) co fotelik z isofixem?

  4. Ogólnie większość RWFów ma pewien odstęp pomiędzy siedziskiem a kanapą. U britaxa jest to ok 10 cm u niektórych znacznie więcej. Jak patrzę to w joie nie ma wcale odstępu :/ niby mówi się, że dziecko sobie poradzi ale…. tu tego odstępu nie ma wcale.To nie problem? Raczej szybko wyrośnie lub szybciej zacznie marudzić że niewygodnie. Poza tym dostać nogami w twarz w trakcie wypadku nie wydaje się być czymś akceptowalnym.

  PS: Przepraszam bo najwyraźniej stronka się zwiesiła i dodała komentarz zanim dopisałem resztę textu.

  Pozdrawiam serdecznie,

  1. Joie Stages isofix czy na pasy to kwestia montażu zależy od samochodu, moze być tak, że łatwiej będzie z bazą bo wymaga długich pasów, a może być i tak, że kanapa będzie zmieniać położenie i lepiej jednak na pasy. To chyba warto sprawdzić
   W każdym razie isofix eliminuje ewentualne błędy montażu, aczkolwiek dobrze zamontowany fotelik jest tak samo bezpieczny.
   Poza tym isofix tylko do 18 kg, potem i tak montaż na pasy 🙂

   Co do odstępu to może być różny w różnych samochodach, czasem łącze isofix jest głębiej osadzone. Zazwyczaj te na pasy są bliżej kanapy niż te na baze, co jest logiczne, ale akurat bym się nie przejmowała, spokojnie do tego 4-5 roku życia dzieci się mieszczą.

 14. Witam,
  wedle producenta http://joie-polska.pl/produkt/26-stages-isofix stage isofix (nie stage fx) jest całkiem na isofix. 🙂
  Pytanie ile w tym realnego limitu zrostu, tu producent milczy 😉

  Gdybam jeszcze nad everystage ale przeczytałem kika opinii jakoby fotelik sprawiał problemy, że niby gorsze materiały, bardziej się dziecko poci, przecierają się elementy i usadzenie jeszcze bardziej problematyczne.

  PS: Na co dzień jakie foteliki masz? Pytam w kontekście czy twoje maluchy korzystają z opisywanych fotelików czy raczej tylko w celach testu na krótki okres sprawdzałaś owe foteliki (joie stages).

  Pozdrawiam!!

  1. OK, ale po 18 kg isofix pełni rolę pomocniczą i wtedy używasz pasa samochodowego
   https://4kids.com.pl/pliki/Instrukcje/p-im0293h_2-stages-isofix-manual_gb_20170512.pdf

   Stages był u nas długo, był też w kamperze dość długo bo był jedynym RWFem który pasował, teraz mamy (ale dzieci już duże i niemowle)
   joie traver (15-36)
   britax kidfix II xp sict (15-36)
   britax baby safe i size (0-13)
   i w kamperze
   britax kidfix xp sict
   cybex aton
   joie traver

   długo mieliśmy joie bold, stages, be safe itd.
   Matko dużo tych foteli :)))))
   Ogólnie staram się opisywać najlepiej, ale też każde auto inne.

 15. Zastanawiam się and Joie every stage i tu pojawia się pytanie do osób użytkujących(A raczej rodzicòw użytkowników)-czy pozycję mogę zmienić jeśli dziecko już siedzi w foteliku czy przed „zamontowaniem „pasażera?I jeśli tak to jak bo szukam I szukam I nie mogę znaleźć. I jeszcze jedno pytanie najważniejsze czy pasuje do BMW 3

 16. 2lata używam joie stages w xsara n1.
  Pas jest wystarczająco długi. Ale siedzisko tylnej kanapy sporo opada ku oparciu. Przez co pozycja w foteliku jest bardziej pionowa niż w autach z płaską kanapa. Czasem łebek leci jak dziecko przytnie komara.
  – fotelik tyłem, przypięty pasami jest niestabilny. Dociskam przednim siedzeniem, żeby nie latał po kanapie!
  – często rotują się wewnętrzne pasy.
  – zaciąganie wewnętrznych pasów od jakiegoś czasu jest pierońsko ciężkie. Unosi się cały fotelik.
  Córka 2lata 8mscy ostatnio twierdzi że jej nie wygodnie. Wcześniej bez zastrzeżeń.
  akby ktoś jeszcze się zastanawial., Nad zakupem.

 17. Avionaut Aerofix jest tyłem i przodem do isofix i ma test plus, więc proszę nie wprowadzać w błąd, że ten test dla fotelików tyłem i przodem jest nie do zrobienia.

 18. Fotelik do Hyundaia Santa Fe pasuje, pas jest wystarczająco dlugi. Użytkuje od jakiegoś tygodnia. Pas przez który muszę przełożyć córkę żeby włożyć ją do fotelika wcale nie jest tak uciążliwy. Dziecko wygodnie siedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.