Sezon wyjazdów, a co za tym idzie wakacyjny, w pełni, więc czas przyjrzeć się niewielkim wózkom w sam raz w podróż. Oto Spin. Euro-cart Spin. Wózek, o który często pytacie. Jest to niewielka, miejsca spacerówka, o ciekawym designie i bardzo malutkiej wadze. Czy warto?
Spina pierwszy raz zobaczyłam na targach Kids Time w Kielcach, zwrócił moją uwagę wypolerowanym stelażem, który muszę przyznać wpadł mi w oko. Niby można powiedzieć, że to kolejny miejski, malutki wózek, ale mi podoba się ten trend, że tego typu wózków jest więcej. Tym bardziej, że każdy kolejny ma coś czego nie miał poprzednik. I tak jest również ze Spinem. Ale więcej we wpisie, jak zawsze 😉 A wózek kupisz go tutaj, 620 zł.
Dlaczego warto kupić Euro-cart Spin?
To niewielki miejski wózek o wadze piórkowej. Powinnaś zwrócić na niego uwagę, szczególnie jeśli szukasz wózka w podróż lub do miasta. Jego przewagą jest m.in. rozkładany podnóżek, to wygodne, szczególnie dla młodszych dzieci.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie możesz zobaczyć pełną funkcjonalność wózka. Skupiam się na wszystkich możliwościach. Zwróć uwagę na rozkładanie oparcia, ale również na pałąk (który tu jest ciekawy) i podnóżek.
Plusy
1. Waga
Zacznę od wagi, bo jest wręcz piórkowa. Waży niecałe 6 kg, czyli naprawdę niedużo. Jest to wózek miejski, kompaktowy, idealny w podróż. Niewielka waga ułatwia wnoszenie go na czwarte piętro, ale również masz mniej dźwigania podczas podróży. Wiesz, przekładanie do bagażnika (zajmuje niewiele miejsca), zabranie do pociągu czy samolotu – to nie problem.
2. Niewielkie rozmiary + torba
Wspomniałam już wyżej, że jest niewielki i faktycznie to malutki wózek, ale o wielu możliwościach. Jednak ja szczególnie chciałabym zwrócić Twoją uwagę na torbę. Jest wygodna (wózek wchodzi do niej bez oporu), zapinana na suwak i z uszami. W sam raz by spakować wózek w podróż. Jest cienka, więc nie zajmie sporo miejsca. Piszę o tym, bo sama wiem po sobie, że często łatwiej do bagażnika zmieścić coś w torbie niż luzem, gdzie inne rzeczy zaczepiają o koła itd.
3. Siedzisko
Siedzisko w wózku jest rozkładane, mamy tutaj regulację paskową. Dzięki temu regulacja jest płynna, czyli opuszczasz oparcie tyle ile chcesz. Jeśli chodzi o ustawienie siedziska to mamy pozycje siedzącą, która jest dość pochylona (to może być jakiś minus dla dzieci lubiących bardziej być jak na krzesełku, ale z drugiej strony jest dla nich wygodniejsza), a najniższa pozycja to prawie leżąca, na tyle wygodna by dziecko mogło spać, szczególnie jeśli dodamy do tego podnóżek.
No właśnie, bo w tym modelu jest rozkładany podnóżek. Zatem zwiększa się pozycja do spania, czyli przede wszystkim odczują to maluchy, które w wózku lubią jeszcze przysnąć. Dla starszaków podnóżek możesz opuścić, a dziecko nóżki może oprzeć o podnóżek z tworzywa. Co ciekawe ten drugi podnóżek ułatwia samodzielne wchodzenie do wózka i pełni rolę stopnia. Nie wiem, jak u Ciebie, ale moje dzieci zawsze to lubiły.
A i jeszcze jedno, zaskoczyło mnie oparcie i osadzenie budki, bowiem w tym wózku bez problemu mieści się mój czterolatek! Oczywiście testował go specjalnie dla Ciebie abym mogła Ci napisać czy to możliwe, że duże dziecko się zmieści, a wózek starczy do końca wózkowania 🙂 Zatem tak.
Pasy są pięciopunktowe, wygodne, wpinane tak, że osobno wsuwa się w klamrę lewą i osobno prawą część pasów. Osobiście tak wolę 🙂
4. Budka
Budka jest dość obszerna jak na wózek tej klasy, czyli miejski i lekki. To głównie za sprawą przedniej części budki, gdzie jest taki jakby daszek słoneczny, który fajnie zacienia siedzisko. Budka ma okienko, klapka w okienku jest na magnes (drobiazg, ale cieszy).
5. Pałąk
My ten pałąk nazywamy kierownicą! Nie jest to typowy pałąk, ale taki pałąk mocowany w kroku. Od razu zaznaczę, że bez problemu, jednym kliknięciem można go wyjąć. Mi się podoba. Co ważne wykonany jest z tworzywa, które nie tylko jest antypoślizgowe, ale również nie musisz się obawiać, że dziecko cokolwiek odgryzie z pałąka (nie ma tu pianki itd., tworzywo jest odporne!).
6. Składanie
Spina możesz złożyć jedną ręką, składa się łatwo na płaską “kanapkę” i ma blokadę przed samoistnym rozłożeniem. Nie mogę się tutaj absolutnie do niczego przyczepić.
7. Prowadzenie
To co mnie pozytywnie zaskoczyło to prowadzenie. Nawet z dużym dzieckiem nie miałam problemu z podbijaniem pod krawężnik czy manewry w sklepie. Wózek jedzie lekko. Przednie koła są amortyzowane, co jest wyczuwalne szczególnie przy większym dziecku. Amortyzację zobaczysz na filmie ww.
8. Hamulec
Niby nic, a cieszy, bo hamulec jest zrobiony tak, że nie trzeba go podbijać by go spowolnić. Oznacza to tyle, że nawet w sandałach jest wygodnie. Jak więc działa? Umiejscowiony jest na środku, klikasz w dół i jest włączony, klikasz na górną część i wyłączasz. Proste.
9. Kosz na zakupy
Jest niewielki, ale pomieści sporo. Ważne, że zabudowany jest po bokach, więc nawet jak wrzucisz luzem ubranka, jakieś kocyki, jedzenie i chusteczki to nic nie powinno wypaść.
10. Ciekawy wygląd
Wygląd to kwestia gustu. Mi spodobał się polerowany na wysoki połysk stelaż aluminiowy, ma fajną ramę, ładne materiały.
11. Dodatki
Prosicie bym pisała co jest w zestawie, tutaj mamy kilka rzeczy, więc warto o tym wspomnieć. Po pierwsze wspomniana na samym początku cienka torba transportowa, a poza tym folia od deszczu (na całą tapicerkę) i trzymadełko na kubek. Jest również osłonka na chłodniejsze dni przypinana na rzepy do stalaża.
Ani plus ani minus
1. Rączka
Brak regulacji rączki można by uznać za minus, ale w tym segmencie wózków one zazwyczaj regulacji nie mają. Stąd nie uznaję tego za wadę. Tutaj wysokość rączki jest taka akurat. Na plus za to zasługuje to, że rączka jest pełna i ładnie wykończona eco skórą.
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek występuje w trzech kolorach, kupisz go tutaj, 620 zł.
Jak widzisz jest to jeden z tańszych wózków, które będą idealne w podróż. Dodatkowo musisz wiedzieć, że w zestawie otrzymujesz pokrowiec na nóżki, folię od deszczu, a także uchwyt na kubek. Folia od deszczu zakrywa w pełni tapicerkę wózka, więc nawet większy deszcz nie będzie problematyczny! Aha no i oczywiście wspomnianą na początku torbę.
Dla kogo wózek
Rozważ go jeśli szukasz niewielkie wózka do miasta, lekkiego, który łatwo się składa i ma wszystko. Przyda się w podróży, szczególnie dla mniejszych dzieci, bo ma regulowany podnóżek i dość sporą budkę, jak na tak kompaktowy wózek.
Wymiary na koniec
- wózek rozłożony: 75 x 44 x 103
- złożony: 44 x 31 x 60
- siedzisko: szerokość 31 cm, wysokość oparcia 46 cm, głębokość 21
- podnóżek: 17 cm
- waga: 5,9 kg
Daj koniecznie znać jak wózek Ci się podoba. Mnie naprawdę miło zaskoczył, a przy okazji wyszły cudowne wiosenne zdjęcia 😉