Często pytacie o wózki 2w1, które nie byłyby bardzo drogie, a jednocześnie miały sporo funkcji i przy tym wyglądały zgrabnie. Jeśli Ty też szukasz takiego wózka to zerknij na Euro-cart Express. To prosty, fajny model wózka, który ma wiele opcji. Czy warto? O tym jak zawsze we wpisie.
Kto czyta moje recenzje długo ten wie, że z tego typu wózkami mam problem, boję się, że będą po prostu toporne. No nie będę ukrywać, większość wózków polskich marek jest dość podobna do siebie i… nie ma wow. Euro-cart Express dostał ode mnie szansę głównie ze względu na stelaż. To on zwrócił moją uwagę i pomyślałam wtedy: “okey, wygląda naprawdę fajnie” 🙂 No i faktycznie wózek choć spory nie wygląda ciężko, jeśli wiesz co mam na myśli. W dodatku ma kilka funkcji, które mogą Ci się spodobać. A wózek kupisz tutaj, 2169 zł
Dlaczego warto kupić Euro-cart Express?
To ciekawy wózek 2w1, który ma ładny, dość charakterystyczny wygląd. Polskiej firmy, bo wiem, że dla wielu to istotne. Poza tym wózek ma sporą budkę i jest wózkiem dość uniwersalnym, raczej miejskim, ale z możliwością pójścia do lasu czy inne bezdroża.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie możesz zobaczyć wszystkie możliwości Expressa. Uwaga film wyszedł dłuższy niż sądziłam, bo też opcji jest sporo. Zerknij, bo widać tutaj najlepiej, jak coś działa, co Ci się podoba, a co mniej.
Plusy
1. Ciekawy wygląd
Wiadomo, że wygląd to kwestia gustu. Ale mi wpadł w oko, przede wszystkim ze względu na dość charakterystyczny stelaż. Dla mnie to o tyle istotne, że wózek jest polskiej marki, a tutaj nie będę odkrywcza jeśli powiem, że wiele wózków wygląda dość podobnie do siebie. Stąd brawa dla Expressa za to, że wyróżnia się na tle konkurencji.
2. Regulacja wysokości ustawienia gondoli i siedziska
Od tej opcji zacznę, bo nie jest to bardzo często spotykana funkcja. Otóż możesz modyfikować wysokość, na jakiej umiejscowiona jest gondola czy siedzisko. Są 3 stopnie tej regulacji, choć moim zdaniem najciekawsza jest opcja niska i wysoka. Różnica niby niewielka, ale ustawienie gondoli wyżej spodoba się w szczególności wysokim rodzicom. Nie trzeba się schylać, to naprawdę wygodne!
Za to ustawienie niżej to już wygoda dla dziecka, które samodzielnie wsiada do spacerówki. Ja wiem, że dla wielu to taki dodatek, ale prawdą jest, że dzieci na pewnym etapie są na tyle samodzielne, że można im niektóre czynności trochę ułatwić 😉
3. Siedzisko
Siedzisko jest spore, wysokie oparcie sprawia, że wózek spokojnie starczy do końca wózkowania i nawet mój 4 latek (który dla Was specjalnie sprawdza wózki) nadal się mieści 😉 Wysokość oparcia to prawie 50 cm! Siedzisko ma regulację oparcia, w tym modelu mamy regulację skokową. Co ważne, pozycja siedząca jest dość pionowa, co jest fajne dla tych dzieci, które nie przepadają za taką lekko pochyloną pozycją. Nie wiem, jak u Ciebie, ale jedno z moich dzieci miało taką fazę, że zawsze chciało ciągnąć oparcie “do pionu”. Tutaj ten problem odpada.
Za to pozycja najbardziej pozioma to półleżąca, na tyle wygodna, że dziecko może spać. Szczególnie jeśli dołączymy do tego regulowany podnóżek.
Co ważne siedzisko możesz zamontować przodem, ale również tyłem do kierunku jazdy. Zatem dla rodziców maluchów to dobra wiadomość. Wypinanie siedziska jest dość proste, więc nie będziesz mieć problemu.
4. Podnóżek
No właśnie, bo wózek ma regulację podnóżka co jest wygodne przy mniejszych dzieciach. Za to starsze mogą oprzeć nóżki niżej. Podnóżek jest wykończony materiałem, który jest łatwy do czyszczenia.
5. Pałąk
Wózek ma pałąk, odchylany jednostronnie. Aby go wypiąć trzeba wysunąć go z “szyny”. Do pałąka można doczepić pas krokowy.
6. Budka
Brawa za budkę. Otóż budka ma powiększany panel, w dodatku zarówno w spacerówce, jak i gondoli (bo budki są oddzielne). W gondoli rzadko takie rozwiązanie się pojawia. Budka powiększana jest za pomocą suwaka. Jedyne do czego mogę się przy budce przyczepić to to, że aby ją złożyć trzeba użyć obydwu rąk, a także nie zawsze łapie dobre naprężenie. To detal, wiem, ale w końcu chcecie poznać opinię z użytkowania 🙂
W budce jest zasłaniania siateczka wentylacyjna, więc gdy na dworze upał, a maluch zaśnie w wózku to nie musisz się martwić, że się zapoci.
7. Gondola
Gondola jest spora, bo ma 80 cm długości, więc to jedna z większych. Jest również dość szeroka. W środku wyściełana miękkim materiałem (w kratkę :)). Gondola ma regulację pochylenia tej części zagłówkowej. Więc malucha, a dokładniej jego główkę, możecie minimalnie unieść.
Oczywiście gondola ma również możliwość umieszczenia wyżej lub niżej na stelażu. Mi przy gondoli pasowało bardziej to wysokie położenie. Aha, do gondoli jest osłonka, możesz ją przypiąć na napy, ale by wyjąć dziecko wystarczy, że odepniesz suwak. Niewielka rzecz, ale wierz mi, wiele ułatwia.
8. Składanie
Wózek możesz złożyć razem z siedziskiem spacerowym. Jest dość płaski, choć spory. Za to samo składanie jest bardzo, bardzo proste i nawet do ogarnięcia jedną ręką. Naprawdę dla mnie super. Lubię, gdy przy wózku nie trzeba się namęczyć by go złożyć np. po to by włożyć do bagażnika samochodu.
9. Kosz
Kosz jest wystarczający by zmieścić zakupy, czy potrzebne rzeczy. Kocyki, zabawki, piłeczki i co jeszcze potrzebujesz na spacer z dzieckiem. Zabudowany po bokach, ale na tyle wygodny, że nawet gdy siedzisko jest rozłożone to nadal jest do niego bezproblemowy dostęp.
10. Prowadzenie
Wózek mimo swojej wagi jedzie bardzo dobrze, jest cichy, fajnie tłumi wszelkie nierówności na drodze. Testowałam go na chodniku, kostce bauma, drodze leśnej i kamykach, wszędzie dał radę. Amortyzacja jest na tył i przód, przy czym ta na tył jest na tyle wygodna, że nie koliduje z podbijaniem. Czyli nadal bez problemu wjedziesz na krawężnik.
11. Hamulec
Hamulec umiejscowiony na środku, działa lekko i natychmiast po wciśnięciu blokuje koła, bardzo stabilnie. Aby spowolnić trzeba podbić od dołu.
12. Regulacja rączki
Rączka regulowana jest teleskopowo. Regulacja nie jest duża, ale wystarczająca by dostosować łatwość prowadzenia do wzrostu rodzica.
13. Dodatki
Obiecałam wspominać o dodatkach. Zatem najfajniejszy jest plecaczek 🙂 No serio. Ja ogólnie nie jestem fanką torb typowo wózkowych, bo uważam, że są mało sexy. Ale plecaczek to pierwsza rzecz tego typu, która mi się podoba. Jest zgrabny, ładny i można go nosić nawet bez wózka. Ma specjalne zaczepy by przypiąć go do rączki wózka, ale możesz go też nosić jak zwykły plecak – przy dziecku super sprawa!
W plecaczku jest mały składany przewijak, jest też moskitiera i folia od deszczu.
Ani na plus ani na minus
1. Regulacja budki
Wspomniałam już o tym wyżej, ale uprzedzam, że aby złożyć budkę trzeba wcisnąć dwa przyciski po jej bokach jednocześnie. Niby nic, w zasadzie przy takiej fajnej budce (bo jest fajna!) to drobiazg, ale wspominam. Reszta bez zarzutu!
Minusy
1. Waga
Waga wózka jest dość spora, ale też wózek raczej klasyczny. Jeśli nie szukasz wózka, który musisz wnosić po schodach itd. to nie będzie to dla Ciebie problem 🙂
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek to tegoroczna nowość. Możesz go kupić w zestaw 2w1 za ok. 2169 zł. Niżej znajdziesz wszystkie dostępne kolory. Wózek ze zdjęć i filmu, który ja mam to kolor Anthracite.
Dla kogo wózek
Fajny wózek jeśli szukasz niedrogiego wózka polskiej marki, który ma wiele możliwości i ładny wygląd. Wózek zasługuje na wyróżnienie chociażby z powodu sporej budki i dość wysokiego na 50 cm oparcia!
Wymiary na koniec
- złożony stelaż z kołami: 95 x 58 x 37
- gondola: 80 cm, szerokość 37 cm
- regulacja położenia gondoli od ziemi: 53-58 cm
- siedzisko: oparcie 49 cm, głębokość 25 cm, szerokość 31 cm
- waga: stelaż 9,90 kg. W wersji z gondolą: 15,1 kg.
Daj znać jak Ci się podoba ten wózek, a jak masz dodatkowe pytania to daj znać w komentarzu!