Szukaj
Generic filters

Emmaljunga Scooter S – terenowiec na skrętnych kołach

Emmaljunga Scooter S

Tym razem wózek-czołg (w dobrym tego słowa znaczeniu), wózek terenowy, spory. Emmaljunga to wózki, które są trwałe i mają bardzo dobrą opinię. Nie będę ukrywać, że wizualnie zupełnie do mnie nie przemawiają, ale jak zawsze przedstawię Wam plusy i minusy.

Podrzucam Ci link do całej oferty (zawsze porównaj sobie ceny zanim kupisz :))

Wózek testowałam dzięki uprzejmości Ewy, z którą spotkałam się na spacerze w ramach akcji “Zamień się wózkiem i pójdźmy razem na spacer“, przyznaję, że ta (jak i kilka innych) recenzja dość długo czekała na publikacje, bo blisko rok. Ostatnio znowu miałam okazję sprawdzić Emmaljungę Scooter S i stąd o wszystkich wrażeniach.

Emmaljunga Scooter S to następca zwykłego Scootera, który nie ma skrętnych kół, za to następcą S jest Scooter S AIR z nowszymi, gumowymi kołami.

Emmaljunga Scooter S
Emmaljunga Scooter S
Emmaljunga Scooter S
Emmaljunga Scooter S

Plusy

Dla dużego dziecka, nawet do 4 lat (przynajmniej tak zachwala producent). O ile mało kto wozi czterolatka (o ile nie musi) to jest to o tyle cenna informacja, że po prostu większe dziecko również się zmieści. Co do maluchów to uprzedzę pytanie – na pewno dla dzieci siadających, bo nie rozkłada się na płasko.

Porządny i stabilny to w sumie cechy Emmaljungi, Scooter S to taka “nowocześniejsza” wersja, na pewno solidnie wykonany, nic nie skrzypi, nie buja w sposób niekontrolowany.

Duże, szerokie (naprawdę) koła, a przednie obrotowe. Koła piankowe odporne na przebicia. Jednak z piaskiem nie radzi sobie tak, jak sądziłam. Wózek jest ciężki i to jednak czuć. Nowa wersja to Emmaljunga Scooter S AIR, która ma gumowe koła w komorą powietrzną, które lepiej radzą sobie na tego typu nawierzchniach.

Amortyzacja jest na 4 koła, ale wózek jest raczej twardszy, nie buja przyjemnie na nierównościach, po prostu zapewnia komfort jazdy. Im cięższe dziecko tym amortyzacja lepiej wyczuwalna.

Hamulec nożny z tyłu, bardzo wygodny.

Rączka łamana, regulowana pokryta jest pianką. Łatwo można dostosować wysokość do rodzica.

Dużo kieszonek to taki bajer, o wiele bardziej przydałaby się rozsuwana budka (bo jest ciut krótka). Budka ma też okienko przez które można podejrzeć dziecko.

Pasy zapinane są osobno (lewe, prawe) i są wygodne, dodatkowo do pałąka jest doczepiany taki “język” jako osłonka na krok i zabezpieczenie przed wyjeżdżaniem dziecka w dół.

Regulowany podnóżek to przydatna rzecz szczególnie przy małych dzieciach.

W zestawie jest też osłona przeciwdeszczowa. W końcu ktoś wpadł na pomysł by zrobić kompaktową osłonę i w dodatku przyczepić ją na stałe do wózka. Dla mnie bomba.

Minusy

Brak możliwości demontażu pałąka to dość dziwna sprawa. Pałąk jest tutaj elementem stelaża i nie można go ani odgiąć ani zdemontować. Co w sytuacji gdy chcemy przenieść większe, śpiące dziecko do domu bywa irytujące i po prostu niewygodne.

Dziwna regulacja oparcia. To pewnie kwestia przyzwyczajenia, mianowicie trzeba całe siedzisko podciągnąć do góry i wtedy rozłożyć. Rozkłada się do pozycji półleżącej (nie leżącej!).

Duży. No to taki oczywisty minus, możecie przymknąć na to oko, bo wózek z zasady jest spory, za to składa się w jednym kawałku więc nie powinno być problemu ze zmieszczeniem do bagażnika. Raczej nie nadaje się do wnoszenia po schodach 🙂

Emmaljunga Scooter S
Emmaljunga Scooter S
Hamulec nożny, wygodny
Hamulec nożny, wygodny
Michał, wzrost 190 cm
Michał, wzrost 190 cm
Osłona przeciwdeszczowa
Osłona przeciwdeszczowa
Regulowany podnóżek, tutaj dziecko 2 letnie
Regulowany podnóżek, tutaj dziecko 2 letnie
Wózek złożony
Wózek złożony
Koła i bagażnik
Koła i bagażnik
Kieszonki w budce
Kieszonki w budce
Wygodne pasy
Wygodne pasy

Emmaljunga Scooter S – jak kupić

Wózek jest tylko w wersji spacerowej, zerknij tutaj na oferty, kosztuje ok. 1250 zł.

Używanych nie ma wiele, ale gdy przeglądam oferty to widzę za ok. 700-800 zł. Uwaga na starsze wersje, Scooter (bez S) nie ma skrętnych kół z przodu.

Emmaljunga Scooter S – dla kogo?

Solidny wózek na zimę i spacery po bezdrożach raczej nie jest to typowy mieszczuch, choć dzięki skrętnym kołom bez problemu w mieście sobie radzi. Odpada gdy musicie wnosić wózek po schodach lub macie bardzo niewielki bagażnik.

Wymiary

Waga wózka to ok. 11,3 kg. Wózek złożony 87 x 53 x 43 cm. Wymiary siedziska 87 x 30 x 16 cm.

Macie ten wózek? Jakie są Wasze opinie?

Jeszcze jedno spojrzenie na koła
Jeszcze jedno spojrzenie na koła oraz na przymocowaną osłonę od deszczu
Rączka wózka
Rączka wózka
Złożona budka
Złożona budka
Wózek z tyłu
Wózek z tyłu
Okienko w budce
Okienko w budce
  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to