Wiele z Was polubiło model EasyGo Minima, który pokazywałam prawie dwa lata temu. A teraz nowość, jeszcze ciekawsza, powiększona wersja Minimy. Ma ulepszone składanie, ciut większe koła i kilka innych detali, a przy tym wózek nadal pozostał lekki. Jeśli szukasz wózka małego, lekkiego i uniwersalnego to zerknij na ten model.
Minima to jeden z tych wózków, który uważam za bardzo udany model, stąd zaciekawiła mnie nowość Minima Plus. To trochę większy wózek, głównie przez koła. Ma ulepszone kilka rzeczy, które na pewno spodobają się wielu osobom, a jednocześnie waga nadal pozostaje niewielka. No i kolory – biała rama i pastelowe elementy, co ja na to poradzę – podoba mi się 🙂 Wózek kupisz tutaj, 789 zł
Dlaczego warto kupić?
Wózek jest z kategorii lekkich, kompaktowych, ale w tym modelu mamy większe koła, trochę większą budkę, rączkę, która jest wyżej i zdecydowanie prostsze składanie. Idealny jeśli szukasz wózka malutkiego (w podróż, do samochodu, do wnoszenia), a jednocześnie uniwersalnego.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie możesz zobaczyć dokładnie wszystkie opcje wózka. Zwróć szczególną uwagę na rozkładanie siedziska (lekko działa), a także na składanie i rozkładanie wózka (bardzo udane i szybkie!).
Plusy
1. Siedzisko
Siedzisko w Minimie jest wystarczające by pomieścić nawet sporego przedszkolaka! Oparcie na wysokości 41 cm, szerokość to 35 cm, a głębokość 23 cm. Nawet mój spory synek, który pomaga mi w testach, nadal mieści się pod budką, co na pewno jest dobrą informacją jeśli szukasz wózka w podróż dla dziecka, które może się zmęczyć 🙂
A jednocześnie wózek jest dobry i dla mniejszych szkrabów. Ma świetną regulację oparcia. Regulacja jest stopniowa (a nie paskowa jak zazwyczaj w tego typu kompaktowych wózkach), chodzi lekko (jest trzystopniowa). Możesz rozłożyć aż do pozycji półleżącej, czyli takiej, w której maluch komfortowo się zdrzemnie. A jeśli dodać do tego rozkładany podnóżek (o tym dalej) to ta pozycja do spania jest naprawdę wygodna!
Siedzisko wózka jest z miękkiego, miłego w dotyku materiału. Pasy są 5 punktowe, wpina się je lekko, ale co ważne można rozpiąć część naramienną od biodrowej (ułatwia montaż śpiworka zimą). Na pasach są osłonki w kolorze budki.
2. Podnóżek
W Minimie mamy regulowany podnóżek, czyli dla młodszych dzieci jest to bardzo wygodne by nóżki nie zwisały, za to starszaki mogą wygodnie oprzeć stópki o plastikowy podnóżek niżej (ułatwia też samodzielnie wchodzenie do wózka). Aha i jeszcze dodam, że ten podnóżek rozkłada się łatwo, nie trzeba klikać po bokach, tylko od spodu. To niby detal, ale naprawdę to wygodne!
3. Wielkość i waga wózka
Wózek jest niewielki, a jednocześnie ma chyba wszystko. Może być spokojnie wózkiem w podróż, ale też codzienną spacerówką. Co ważne, mimo, że model PLUS został powiększony to waga wózka nadal jest niewielka, bo 7 kg. Waga wózka to nie tylko wnoszenie, wkładanie do bagażnika, ale również prowadzenie, więc warto zwracać na to uwagę.
4. Składanie
Wózek składa się w małą, zgrabną kanapeczkę. To moim zdaniem (i już wiele razy to podkreślałam) wygodniejsza opcja niż składanie w tzw. parasolkę. Co więcej wózek po złożeniu samoistnie się blokuje, więc nie musisz się obawiać, że się rozłoży, a łatwiej go wnieść po schodach, włożyć do bagażnika itd.
Zresztą samo składanie zostało ulepszone. Najpierw składa się budkę (guziki po bokach), a potem wystarczy wózek złapać za pałąk i podnieść do góry, więc jest to świetne rozwiązanie i bardzo szybkie. Wózek nie ubrudzi się, a Ty masz go w ręku, a np. dziecko w drugim 🙂
Za pałąk można go przenosić. Wózek też samoistnie stoi, więc możesz go złożyć i wygodnie postawić nawet w małym mieszkaniu czy pociągu podczas podróży. W zestawie jest też taka cienka torba transportowa.
Tak samo plus za rozkładanie, bo wystarczy odpiąć blokadę, a potem podnieść rączkę i wyrzucić wózek trzymając za rączkę. I już. Czyli można to zrobić bardzo szybko.
5. Budka
Budka w wózku nie jest wielka, ale ma z przodu dodatkowy daszek słoneczny, to zdecydowanie polepsza osłonę przed słońcem. Budka jest wykonana z miłego, miękkiego materiału, a na górze jest zamykane okienko do podglądania malucha. Za to z tyłu materiału budki, na oparciu jest zamykana kieszonka na drobiazgi, jakieś herbatniki, portfel czy nawet wodę.
6. Koła i prowadzenie
W tym modelu Minimy cały wózek jest powiększony, a widać to właśnie po kołach. Nadal są niewielkie, ale większe niż w poprzednim modelu. Lepiej radzą sobie z nierównościami. Przednie koła są amortyzowane. Ogólnie wózek bardzo dobrze się prowadzi, mnie zaskoczył na plus!
7. Hamulec
Hamulec działa lekko i co ważne aby go spowolnić to nie trzeba go podbijać, wystarczy kliknąć z drugiej strony. To niby taki detal, ale w sandałach latem to bardzo się przydaje!
8. Kosz na zakupy
Kosz zakupowy nie jest wielki, ale dobrze zabudowany po bokach, więc możesz włożyć podstawowe rzeczy albo wskoczyć na małe zakupy do sklepu.
9. Pałąk
W wózku jest pałąk, ładny, obity eko skórą (trwały i łatwy w utrzymaniu czystości), aby go wypiąć trzeba go wyjąć z obydwu stron jednocześnie. Może w kolejnej wersji będzie to ulepszone? 🙂
Ani plus ani minus
1. Brak regulowanej rączki
Rączka została podwyższona, teraz to 106 cm, co moim zdaniem jest akurat, ale jakbym musiała się do czegoś przyczepić to właśnie brak regulacji 🙂
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek jest nowością na rynku, występuje na białym stelażu w kilku, pastelowych kolorach. Kupisz go tutaj, 789 zł
W zestawie z wózkiem dostajesz folię od deszczu, osłonkę na nóżki i cienką torbę transportową na wózek (to fajny dodatek, przyda się w podróży).
Dla kogo ten wózek
Wózek będzie super jeśli szukasz czegoś niewielkiego, głównie do miasta z okazjonalnymi spacerami po gorszej drodze. Jest lekki i składa się do kompaktowych rozmiarów, więc sprawdzi się również w podróży. Można dokupić do niego adaptery do wpięcia fotelika (w miejsce pałąka).
Wymiary na koniec
- waga: 7 kg (sprawdzone na mojej wadze)
- wózek rozłożony: 77 x 48 x 106 cm
- wózek złożony: 24 x 48 x 65
- siedzisko: szerokość 35 cm, wysokość oparcia 41 cm, głębokość 23 cm.
- długość podnóżka: 20
- rączka wysokość: 106 cm
Daj znać, jak Ci się podoba 🙂