Co zobaczyć w Barcelonie?

Barcelona :) Fantastyczne oceanarium

Za pierwszym razem Barcelona wydała mi się po prostu fajna, za drugiem razem najchętniej zostałabym tu na dużo dłużej. Ale załóżmy, że przyjeżdżacie tu na kilka dni, może tydzień, może dwa. Co zobaczyć w Barcelonie? Oto subiektywny przewodnik 🙂

W sumie w Barcelonie nie można się nudzić, gdzie nie pójdziecie będzie fajnie. Czy pójdziecie na plażę, czy wzdłuż La Ramba, czy podziwiać budynki (nie tylko te Gaudiego) to nie będziecie się nudzić.

1. Targ La Bouqeria

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla smakoszy. Po prostu trzeba tu przyjść, wsłuchać się w gwar targu, kupić koktajl, kokosa, pieroga, zjeść ostrygę i trochę krojonej świeżej szynki. Jeśli macie kuchnię to kupcie owoce morza albo po prostu świeże warzywa i ugotujcie coś. O mniam! Aby Was dodatkowo przekonać zobaczcie moją relację z targu La Bouqeria.

Na targu można kupić ostrygi "na raz" :)
Na targu można kupić ostrygi „na raz” 🙂

2. Park Guell

Trzeba kawałek pojechać metrem, potem wspiąć się trochę pod górę, ale warto. Piękny malowniczy, bajkowy park, który kiedyś miał być osiedlem. Przejdźcie się w górę a nie tylko na popularny mozaikowy plac w centrum parku. Kilka zdjęć z parku Guell też w jednej relacji 🙂 Wysiąść polecam Vallcarca – fajniejsze dojście do parku.

Park Guell absolutnie bajkowy
Park Guell absolutnie bajkowy

3. Barcelonetta

Skoczcie na plażę! Serio. W październiku spokojnie można leżeć na piasku, kąpać się albo po prostu moczyć nogi. Barcelonetta kiedyś nie miała najlepszej sławy, teraz od kilkunastu lat, po igrzyskach, jest tu fajna plaża miejska. Obok dużo restauracji, więc z głodu nie zginiecie 🙂

Morze! koniecznie! :)
Morze! koniecznie! 🙂

4. Kolejka linowa i wzgórze Montjuic

Uwielbiam kolejki, tutaj jest jedna do zamku a druga nad wodą prosto na plażę. Mi podoba się ta nad morzem właśnie, piękne widoki i szybko można się przedostać na drugą stronę. Warto kupić bilet w jedną stronę 🙂

Aby się nią przejechać najlepiej wysiąść na Placa d’ Espanya i przejść się spacerem obok muzeum aż do kolejki.

Wzgórze Montjuic
Wzgórze Montjuic
W drodze do linowej kolejki
W drodze do linowej kolejki

5. Casa Batlló oraz Sagrada Familia

Pierwsze to budynek mieszkalny zaprojektowany przez Gaudiego, który jest przepiękny. Warto zobaczyć 🙂 A Sagrada Familia to punkt obowiązkowy do obejrzenia, zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Szczerze to bazylika ta zachwyciła mnie chyba bardziej od środka 😉

Sagrada Familia :) czyli, jak zrobić zdjęcie by było ją widać :)
Sagrada Familia 🙂 czyli, jak zrobić zdjęcie by było ją widać 🙂

6. Okolice La Ramla

Zajrzeć w każdą najmniejszą uliczkę, skoczyć na kawę, przejść obok Kościoła Santa Maria del Mar z XIII wieku, popatrzeć na mimów na La Ramla, kupić kwiaty, albo miętę i zrobić potem mojito haha. Albo zajść na gofry.

Gofry
Gofry

7. Oceanarium

Tunele podwodne a nad głowami pływające rekiny. I płaszczki. I kolorowe rybki. Naprawdę fajnie tam pójść, serio! A z dziećmi to podwójnie. Zachwyt gwarantowany.

Barcelona :) Fantastyczne oceanarium
Barcelona 🙂 Fantastyczne oceanarium

5 Odpowiedzi

  1. We Wrocławiu otwarli oceanarium zwane Afrykarium. Muszę tam pojechać, bo zdjęcia robią wrażenie, Tobie Paulinko też polecam.

  2. Paulinko, polecam Ci Afrykarium, które mieści się na terenie ZOO we Wrocławiu. Wejście jest w cenie biletu do zoo. Obiekt ten jest bardzo duży – można podziwiać wiele gatunków zwierząt, ryb, przepiękne rafy koralowe, etc. Naprawdę serdecznie polecam, tym bardziej, że dla mojego 2-latka była to mega frajda 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.