Szukaj
Generic filters

Carnovember (dinovember) inspiracje i wrażenia tydzień 1

Listopauto u nas

Mam dla Was kilka inspirujących zdjęć do wspólnej zabawy – dinovember, a u nas carnovemer, czy jak ją obecnie nazywamy listopauto 🙂 O zabawie pisałam tutaj – dinovember poczytajcie. Uważam, że jest mega fajna, choć mam kilka przemyśleń po tym tygodniu.

Jeśli jeszcze się nie bawicie w tę listopadową grę, gdzie co noc ożywają zabawki to polecam 🙂 Fajna rodzinna zabawa. Serio. Kto nie zna to nadrabia: dinovember.

U nas co noc ożywają auta.

Po co? Padły pytania/twierdzenia, że zabawa nic nie wnosi. Pewnie znajdzie się wiele zabaw, które okiem dorosłych są „bez sensu”, ale warto czasem spojrzeć na świat oczami dziecka. Zabawa ta na pewno rozbudza wyobraźnię, nie tylko dorosłych (w końcu trzeba czasem nakombinować co tu przygotować w nocy), ale przede wszystkim u dzieci. Najnormalniej w świecie jest czymś niecodziennym.

Może jak byliście mali też marzyliście o świecie, gdzie obłoczki będą z waty cukrowej, a nocą pluszaki będą robić dla Was ciasteczka 🙂 No właśnie. Dzieci mają różne marzenia, wyobrażenia, a na pewno warto takie fantazje, kreatywność rozbudzać.

https://instagram.com/p/90DNSXBJnA/?taken-by=paulina.domowa

Moje wrażenia

Jeśli spytacie mnie, jak jest u nas to póki co… bez szału 😉 Jest reakcja, krótki komentarz i tyle. Nie ma jeszcze oczekiwania na poranek, emocjonowania się „co to będzie”. Może to u starszych dzieci, a może dzieci są różne. Na pewno się podoba. Stąd na pewno bawimy się dalej.

Co to się tu stało w nocy? Auta robiły ciastka?! Ale jak to! 🙂

Kilka zdjęć na zachętę, w dodatku zdjęć, gdzie wbrew pozorom wcale te samochody tak nie psocą.

Mamo! auta chciały robić ciastka! choć zobacz
Mamo! auta chciały robić ciastka! choć zobacz. Są całe brudne
Listopauto u nas
Listopauto u nas, czyli kolejny dzień: „Mamo, co te auta robiły, są całe brudne!”
Mamo dzisiaj autka są czyste :)
Mamo dzisiaj autka są czyste 🙂
Co one rysowały?
Co one rysowały?

https://instagram.com/p/9p-kb8BJs5/?taken-by=paulina.domowa

Tutaj był labirytn z kolejką samochodów, ale trochę mi chyba nie wyszło, bo dzieci wstały i wszystko rozebrały :) chyba uznały, że nie zbudowały tego samochody :)
Tutaj był labirynt z kolejką samochodów, ale trochę mi chyba nie wyszło, bo dzieci wstały i wszystko rozebrały 🙂 chyba uznały, że nie zbudowały tego samochody 🙂 Drugi nieudany „dzień” 🙂
I ostatni hit :) "Mamo choć szybko, zobacz, zobacz co te autka robią! Pływają na łódce, a małe autka zrobiły łódki z domków!"
I ostatni hit 🙂 „Mamo choć szybko, zobacz, zobacz co te autka robią! Pływają na łódce, a małe autka zrobiły łódki z domków!”

Jak widzicie wrzucam Wam fotki i udanych i nieudanych akcji 🙂 Jeszcze była jedna, ale nie mam zdjęcia – samochody czytały książkę. Nawet się podobało, może dlatego, że czytały Śnieżka i Węgielka (kilka fajnych książek klik klik). A tak to możecie podrzucać swoje, bo dzisiaj kolejna noc! 🙂

Dajcie znać co sądzicie i jak jest u Was? Ja chyba kolejnym razem jednak wezmę dinozaury, dają więcej możliwości 🙂

3 Odpowiedzi

  1. Nie bawimy sie w tym roku ale w przyszłym mysle ze to będzie fajny pomysł. Mam kilka propozycji np. Autka wybieraja sie na wycieczke,pakuja pitrzebne rzeczy do plecaka… moglyby zasadzic cebulke z ktorej wyrosnie szczypiorek, doniczka z cebulka troche rozsypanej ziemi i brudne autka na parapecie…. A moze balagan w szafce z ubrankami dzieci,kilka porozrzucanych ubranek i oczywiście autka w roli głównej .. Mozna zabawic sie w gotowanie,aurka chca ugotowac jaglanke, przy tym trochę balagania,rozsypuja kaszke,orzechy ale w koncu im sie udało jaglanka gotowa bp.na śniadanie… To kilka takich pomysłów na szybko. Mysle ze do przyszłego roku zdążę przygotować ich więcej
    .

  2. I jeszcze jeden pomysł. ja tez szyje dla dzieci wiec u nas napewno zabawki uszyja sobie kosz w którym zamieszkaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.