Szukaj
Generic filters

Bunchems klocki rzepy

Bunchems

Wciągająca zabawka dla dzieci pozwalająca na budowanie różnych konstrukcji i zwierzaków. Bunchems to klocki rzepy. Nowość z targów Kids Time, która niesamowicie wpadła mi w oko.

Pomysł fajny, przypominają takie rzepy prawdziwe – roślinne. Czepiają się podobnie. Tylko Bunchems są kolorowe i czepiają się przede wszystkim do siebie. Co prawda na YouTube znajdziecie wiele filmów o tym, jak wyciągnąć rzepa z włosów…. ale ogólnie zabawa wydaje się bardzo fajna 🙂

Bunchems zestaw duży kupisz tutaj, 99 zł

Bunchems co to takiego?

Bunchems to takie rzepowe kulki wielkości tych roślinnych rzepów. Są bardzo kolorowe, a w zestawie są dodatkowo oczy, skrzydełka, nóżki i inne bajery, które umożliwiają zbudowanie zwierzaka/stwora/pojazdu i innych cudów, które wymyśli dziecko.

Różne zestawy
Różne zestawy
Tutaj robię pszczołę
Tutaj robię pszczołę

Wrażenia?

Ja zwracam uwagę na tego typu zabawki głównie pod kątem sensorycznym, tutaj rzepy są ciekawe w dotyku, trochę „łaskoczą” co mi się podoba jeśli spojrzeć na to jako na zabawkę ułatwiającą pracę z różnymi nadwrażliwościami w obrębie rączek.

Druga rzecz, która mi się spodobała to łatwość tworzenia konstrukcji. O ile klocki typowo konstrukcyjne jak drewniane Janod (swoją drogą świetne) czy plus plus (trudniejsze o wiele) wymagają pewnej wprawy i większego „przewidywania” i planowania, o tyle Bunchems można łączyć jak popadnie i zawsze coś wyjdzie… najwyżej gąsienica 🙂

To jest o tyle fajne, że nawet mniejsze dzieci powinny dać radę, szczególnie doczepić rzepy do plastikowych nóg, uszu i wyczarować kota czy ważkę.

Na targach miałam okazję oglądać kilka zestawów, niektóre są dedykowane budowaniu np. owada, a inne to wielokapaki z różnymi kolorami i akcesoriami.

Gdzie kupić i czy warto?

Moim zdaniem warto, są fajne, szczególnie w ujęciu sensorycznym.

  • Duży zestaw kupisz np. tutaj, 99 zł
  • a taki do budowania 2 zwierząt np. owadów możesz kupić na ceneo, 39 zł

Jak wam się podobają takie klocki? 🙂

Dołączyć można oczy
Dołączyć można oczy
I gotowa pszczoła
I gotowa pszczoła

7 Odpowiedzi

    1. to nowość w Polsce, ale na allegro już znajdziesz haha, ok 49 zł za zestaw np. biedronka czy zwierzaki, na amazon.de podobnie, ale są też te duże paki za ok 24 euro.

  1. dzis kupiłam córce mega pakę bunchems ,popołudnie cała rodzinka mieliśmy niezła zabawę .Na końcu zrobiliśmy piłkę i posprzątane 😉 Polecam ( z włosów da sie wyciągnąć nawet bezbolesnie moja corcia ma długie) zapłaciłam 30 euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.