Szukaj
Generic filters

Bugaboo Cameleon 3 – świetna spacerówka w nowej wersji

Bugaboo Cameleon3, tutaj wersja spacerowa, budka nierozsunięta, starszak na pokładzie :)

Nie wiem, jak to się stało, ale nie tylko zaczął mi się podobać, ale nawet mocno polubiłam ten wózek. W najnowszej wersji nawet bardzo, tak że zastanawiam się, czy Bugaboo Cameleon 3 nie powinien być TYM moim wózkiem. Wózkiem idealnym? No… blisko, ale nie, jednak nie. Ma jedną sporą, jak dla mnie wadę. O tym za chwilę, bo nie zmienia to faktu, że wózek uwielbiam.

Sprawdź aktualne oferty na wózek Bugaboo Cameleon 3.

Co takiego może być w tej trzeciej wersji Bugaboo Cameleon, że tak bardzo go polubiłam? A już Wam mówię: budka. Wielka, przedłużana budka. I co ważne, również, a może przede wszystkim, dla gondoli. Dla mnie ta budka to po prostu mistrzostwo świata. Taką budkę powinien mieć każdy wózek głęboki.

Ale oczywiście Bugaboo Cameleon3 to nie tylko budka. Jako że znałam już Cameleona to nowa jego wersja nie miała łatwo, zabierałam wózek w czasie testów w najróżniejsze zakątki. Plaża, kamienie, wiatr prosto od morza i wielka ulewa. Dał radę? Dał i nawet wyszedł z tego cało 🙂 haha, no dobrze to dla przypomnienia recenzja Bugaboo Cameleon poprzedniej generacji a poniżej jeszcze kilka faktów.

Trochę teorii. Bugaboo Cameleon3 to nowa, trzecia generacja popularnego wózka prosto z Holandii. Zmieniona została buda, kilka elementów wizualnych, składanie gondoli, koła (wszystkie zmiany znajdziecie poniżej).

Cameleon kamuflaż :)Czyli beżowa budka, gondola, plaża :)
Cameleon kamuflaż :)Czyli beżowa budka, gondola, plaża 🙂
Bugaboo Cameleon3, tutaj wersja spacerowa, budka nierozsunięta, starszak na pokładzie :)
Bugaboo Cameleon3, tutaj wersja spacerowa, budka nierozsunięta, starszak na pokładzie 🙂
Długa buda chroniąca od wszystkiego - najlepsza!
Długa buda chroniąca od wszystkiego – najlepsza!

Zalety

Sporo o zaletach i wadach pisałam już przy recenzji Bugaboo Cameleona drugiej generacji, wiele jest podobnych, ale jest też trochę zmian. Dla przypomnienia opiszę jednak go kompleksowo.

Wielka budka również w wersji z gondolą to moim zdaniem największa zaleta. Nawet na plaży przy sporym słońcu nie musiałam myśleć, czy osłonić dziecko przed promieniami słonecznymi wiecznie spadającą parasolką, powiesić pieluchę, zaciągnąć dodatkowy daszek czy cokolwiek innego. Po prostu rozsuwałam sporą budkę w Cameleonie. Taka budka powinna być w każdym wózku obowiązkowa! 🙂 Sprawdza się zarówno w opcji z gondolą, jak i spacerówką.

Jeśli już jesteśmy przy budce, to wpadłam po uszy w wymienne budki. Można dokupić kolorystyczną budę i prosto ją wymienić, zmieniając tym samym wygląd wózka. Można też uszyć fantazyjną lub przy mniejszym talencie poprosić kogoś o uszycie. Nie sądziłam, że tak mi się to spodoba 😀

Lekki i kompaktowy to moim zdaniem dwie ważne funkcje tego wózka. Składa się dość kompaktowo, jak na wózek wielofunkcyjny, dodatkowo ma składaną na płasko gondolę. Właśnie w tej najnowszej wersji zostało to ulepszone i składanie jest bajecznie proste. Za to jego lekkość spodoba się tym, którzy muszą wnosić wózek po schodach i uwaga wózek można też po schodach wciągać, jest niemal do tego stworzony (szczególnie w opcji „taczki”, czyli na samych tylnych kołach).

Zresztą wciąganie wózka po schodach testowałam również normalnie z maluszkiem w gondoli. A wszystko dlatego, że hotele może i mają windę w środku, ale już na zewnątrz cztery stopnie do pokonania. Niby nic, zawsze ktoś może pomóc, ale cieszyłam się, mogę samodzielnie wciągnąć wózek po schodkach a dziecko niemal nie drgnie a już na pewno się nie wybudzi. Uznaję to za sukces.

Zresztą, jak już jesteśmy przy gondoli to choć ma standardowe wymiary (bo 75 cm długości) to jest bardzo fajna i dobrze wyprofilowana. Na wyjeździe robiła za całkiem dobre łóżeczko turystyczne 🙂

Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia siedziska w obydwu kierunkach, przy maluszku niespełna półrocznym wolałam widzieć co tam robi, za to starsze dziecko o wiele bardziej cieszyła perspektywa podziwiania świata niż mamy 🙂 Siedzisko na upartego można przełożyć nawet z dzieckiem.

Fajne są koła wiecznie pompowane z tylu, a z przodu amortyzowane z regulacją tejże amortyzacji. Tylne świetnie jadą po piasku, może nie tak fajnie, jak Micralite, ale sobie radzą dobrze 🙂 Za to regulacja amortyzacji w przednich to może trochę bajer, ale na nierównościach mi się podobało, na bruku już nie, ale o tym w wadach.

Odchylany pałąk to to czego brakowało poprzedniej wersji (pałąk było trzeba wypiąć cały, a tu można odpiąć z jednej strony by włożyć/wyjąć dziecko).

Świetna folia przeciwdeszczowa 🙂 haha ktoś powie folia, jak folia, ale zajmuje stosunkowo niewiele miejsca a co ważne chroni. Nie ukrywam, że nasz wózek zmókł doszczętnie na ulewie nad morzem i co? w środku pozostał suchy, mimo okienka 🙂

Ani wada ani zaleta

Standardowo kilka cech, które są czasem wadą a czasem zaletą, niekiedy zależy to od osoby a czasem od ustawienia np. gondola czy spacerówka.

Wielki kosz na zakupy to ogromny plus i chyba żaden inny wózek tego kosza nie przebije. Co prawda denerwuje mnie, że w opcji z gondolą nie ma łatwego do niego dostępu i gondolę zazwyczaj musiałam demontować by coś wyjąć, ale już w wersji ze spacerówką jest ok. Jego wielkość w dużej mierze mi rekompensowała niedogodności, bo chociażby na plażę mogliśmy zabrać koc, prowiant, kurtki, nosidło, namiot a potem wywieźć jeszcze z kilogram piasku. Ale tak poważnie, przy zakupach to, że w opcji z gondolą jest trudny dostęp jednak denerwuje.

Dla niektórych wadą może być brak regulowanego podnóżka choć mi to absolutnie nie przeszkadzało ani gdy w wózku siedział maluch, ani starszak.

Wózek nie składa się w jednym kawałku i to na pewno jest jakaś wada, choć z drugiej strony gdy wnosimy po schodach to siedzisko można zamontować w wersji wciągania wózka, jak taczki.

Przekładana rączka to dla wielu będzie plus, ale ja absolutnie nie umiem prowadzić wtedy wózka. Niektórzy zachwalają, że tak dobrze jedzie np. po śniegu, ale ja mimo zablokowanych kół przednich (które po przełożeniu rączki stają się tylnymi) nie umiem tym wózkiem jechać po innym terenie niż równy, jak stół 🙂

Rączka jest regulowana teleskopowo, ale mam wrażenie, że chodzi to jakoś ciężko. Nie wyłapałam tego w poprzednim modelu, więc może to mój testowy egzemplarz? Niemniej nie jest to jakaś wada, którą warto się przejmować, bardziej czepialstwo 🙂

Z serii czepiam się dalej, bo wielu wad nie ma 🙂 to krótki pasek bezpieczeństwa. Podczas spaceru w Krynicy Morskiej i ciągłym podchodzeniu i schodzeniu z góry miałam pasek na nadgarstku, ale wtedy wózek trzeba trzymać dłonią blisko środka. No taka drobnostka a tak by mi wtedy ułatwiła to potworne złażenie z góry 🙂

wady

Trudne podbijanie. No to jest wada, której nie mogę przeboleć. Rączka jest delikatnie ruchoma do czego się przyzwyczaiłam, ale jestem niska i wjazdy na krawężnik, czy podbijanie przodu wózka na bruku było męczące. Po spacerze po Elblągu i tamtejszej Starówce byłam umordowana. Krawężnik, kostka – wróg numer jeden.

Będę czepliwa, ale nie mogę też darować niedopracowanego pałąka. Mianowicie po odpięciu go z jednej strony uderza on o wystający dzyndzel od montowania siedziska. To taka głupia sprawa, ale pianka na pałąku natychmiast jest uszkodzona. Mnie bardzo boli, że w tak głupi sposób można sobie „oszpecić” taki fajny wózek. Piszę więc to Wam ku przestrodze, byście uważali i może te bolce zabezpieczyć np. jakąś gumową nakładką albo pałąk pokryć fajnym materiałowym wykończeniem.

Choć wózek jest dość uniwersalny to jednak mój dwulatek już miał dość nisko budkę nad sobą. Warto o tym wiedzieć, gdyby ktoś z Was chciał kupić sobie ten wózek na koniec wózkowej przygody dla np. trzylatka. No wtedy może być mu tam za nisko.

No i cena. Opisywany model jest nowy, więc nawet trudno mi jak zawsze namawiać Was do zakupu używanych. Koszt to ok. 4 tys.

I na koniec jeszcze hamulec ręczny, którego nie lubię w tym wózku. Zaciąganie jest łatwe, ale zwalnianie wymaga użycia obydwu rąk. Niby hamulec został zmieniony w stosunku do poprzedniej wersji, ale nie jest to zmiana na plus.

Obydwu rąk wymaga również zmiana ustawienia siedziska, o wiele lepiej jest to rozwiązane w Buffalo (klips z tyłu za siedziskiem).

Tak czy tak, w obliczu tylu testowanych wózków są to wady dość błahe, no może poza podbijaniem, które mnie denerwuje i męczy. Jednak nadal uważam, że jest to świetny wózek, który mógłby być jedynym wózkiem od początku wózkowania aż do przedszkola.

Ciągnięcie po plaży? Nie ma sprawy. Jeden wózek na ramie, drugi z rączkę i jedziemy :)
Ciągnięcie po plaży? Nie ma sprawy. Jeden wózek na ramie, drugi z rączkę i jedziemy 🙂
Schodzenie - nigdy więcej wózkami do Krynicy Morskiej :D
Schodzenie – nigdy więcej wózkami do Krynicy Morskiej 😀
Fajna gondola, wyjątkowo lubię ten wózek w opcji głębokiej
Fajna gondola, wyjątkowo lubię ten wózek w opcji głębokiej
A tu opcja spacerowa w dodatku ze zmnienioną na czarną budką
A tu opcja spacerowa w dodatku ze zmienioną na czarną budką
Regulowana rączka, pozwala na wygodne prowadzenie i mi i Michałowi
Regulowana rączka, pozwala na wygodne prowadzenie i mi i Michałowi
Początkowo myślałam, że ślady na pałaku w testowanym wózku to ślady po ząbkach, ale to uszkodzenie od dzyndzelka, gdzie montuje się siedzisko. Jeśli kupicie sobie ten wózek to pamiętajcie o tym, zabiezpieczcie, bo szkoda w tak głupi sposób oszpecić sobie wózek :)
Początkowo myślałam, że ślady na pałąku w testowanym wózku to ślady po ząbkach, ale to uszkodzenie od dzyndzelka, gdzie montuje się siedzisko. Jeśli kupicie sobie ten wózek to pamiętajcie o tym, zabezpieczcie, bo szkoda w tak głupi sposób oszpecić sobie wózek 🙂

Jak kupować Bugaboo Cameleon3

To nowa generacja, kupisz go tutaj, ok. 4399 zł.

A poniżej różnice w odniesieniu do poprzedniej wersji (pełną rozpiskę różnic znajdziecie we wpisie o Bugaboo Cameleon+).

 • nowa budka – rozsuwana o całe przęsło, genialna
 • inne wykończenie mocowania kół przednich – brak dzióbka, teraz jest płasko w tym miejscu
 • odchylany pałąk – wcześniej był sztywny
 • inne kolory – teraz bazowym kolorem jest czarny i grafitowy, w poprzednich wersjach była bogatsza kolorystyka, bo był czerwony, pomarańcz, brąz, beż. Siedziska też były jakby dwu-trzy kolorowe.Teraz kolory zmienia się wkładkami lub/i budkami.
 • zmieniony hamulec a dokładniej jego spowalnianie – teraz taki guzik

I to chyba tyle 🙂 Najfajniejsza zmiana do budka, za to szkoda mi trochę kolorów, no chyba, że ktoś pokusi się na edycję limitowana np. bananowy Andy Warhol 😉

Dla kogo Bugaboo Cameleon3?

Dla każdego, kto nie mieszka przy starówce 🙂 A tak poważnie to serio dość uniwersalny wózek. Wygodny, lekki i co ważne dzieci w nim czują się dobrze 🙂 Jeśli ktoś woli kupić używany to polecam dokupić tę nową budkę – serio mega fajna jest!

I poniżej bardzo dużo zdjęć z naszych testów Bugaboo Cameleon3.

A Wam wpada w oko ta nowa budka? No i jak oceniacie Cameleona? Brzydal czy uroczy indywidualista? 😀

Kosz na zakupy - nie do pobicia :)
Kosz na zakupy – nie do pobicia 🙂
Dwulatek na długość spokojnie sie mieści, nawet zasnął - najwyższy komplement. Budka jednak jest dość nisko nad nim.
Dwulatek na długość spokojnie sie mieści, nawet zasnął – najwyższy komplement. Budka jednak jest dość nisko nad nim.
A tu z kolei malutkie niespełna pólroczne dziecko, też mu było dość wygodnie
A tu z kolei malutkie niespełna półroczne dziecko, też mu było dość wygodnie
Koła przednie z regulacja amortyzacji - tutaj największa
Koła przednie z regulacja amortyzacji – tutaj największa
Widok od frotnu
Widok od frotnu
Krótki pasek bezpieczeństwa, czyli w Krynicy by się przydał :)
Krótki pasek bezpieczeństwa, czyli w Krynicy by się przydał 🙂
Mega długa budka przy siedzisku spacerowym
Mega długa budka przy siedzisku spacerowym
Wiatr, morze, wielki deszcz - okienko w folii taka mała rzecz a cieszy
Wiatr, morze, wielki deszcz – okienko w folii taka mała rzecz a cieszy
Sorry Bugaboo, nie było miejsca pod daszkiem. Zmógł strasznie, ale w środku sucho :)
Sorry Bugaboo, nie było miejsca pod daszkiem. Zmógł strasznie, ale w środku sucho 🙂
Tutaj z dodatkową wkładką kolorystyczną. Ona mi się nie podoba, strasznie dużo nacięć, kombinacji. Ja wiem, wiem, uniwersalna, ale nie podoba mi się i już :)
Tutaj z dodatkową wkładką kolorystyczną. Ona mi się nie podoba, strasznie dużo nacięć, kombinacji. Ja wiem, wiem, uniwersalna, ale nie podoba mi się i już 🙂
Za to sam wózek cudo :) czyli na koniec fotka z oranżerii w ogrodzie botanicznym z Cameleonem :)
Za to sam wózek cudo 🙂 czyli na koniec fotka z oranżerii w ogrodzie botanicznym z Cameleonem 🙂

51 Odpowiedzi

 1. Ten pasek na rączce to chyba skrócili w porównaniu do poprzedniej wersji, ja miałam cameleona 2 i tam pasek był całkiem długi. Poza tym ja bardzo lubiłam ten ręczny hamulec 🙂

 2. Ja lubie reczny hamulec I ten pokrowiec na deszcz jest rewelacyjny. Mam wersje 2 ale mozna zamienic budke na ta ze zdjec wiec nie trzeba od razu kupowac cam3. Jedyny dodatkowy plus jaki widze to pałąk ale nie kazdy ich uzywa takze pozostane przy moim cam2:))) ps. Polecam budke breezy do cam3- jest cudowna:)

 3. A zapomnialam dodac: dla mnie to zdecydowanie indywidualista a nie brzydal, uwielbiam jego wyglad I lekkosc. Moj maz znosil cameleona 2 generacji z gondola z 9 piętra gdy nie chcialo mu sie czekac na pustą winde i to z 2 miesiecznym dzieckiem na pokladzie takze dla mnie to wozek ideał. A przy moim wzroscie (179) podbijanie jest bardzo proste:))

  1. Czy moge prosic o zdj jak wyglądałaś z wózkiem przy tym
   Wzroście ? Błagam !

  1. Ja kupiłam Uppa Baby Vista ponad 7 lat temu, dwójka moich dzieci w nim się wyjeździła i myślę, że gdybym miała teraz trzecie, to spokojnie wózek dałby jeszcze radę 🙂 Uwielbiałam go, choć dla mnie jest troszkę ciężki. Zawsze byłam zachwycona bugaboo, ale już miałam móją vistę, który był jednak trochę tańszy. Jeśli nie zależy Ci na gondoli aż tak bardzo, to możesz tez spróbować Uppa baby Cruz, wydaje mi się, ze jest lżejszy od Visty. W USA jest na pewno popularny, nie wiem czy w UK tez jest dostępny. I jeszcze jedno: wadą może być to, że duże kola są trochę szeroko rozstawione i pamiętam jak czasem miałam problem przejechać miedzy regalami w mallu. Cruz ma to chyba lepiej rozwiązane. http://uppababy.com/cruz/overview/

 4. Zaskoczyłaś mnie ty, ze wózek źle się podbija, dla mnie on jest właśnie rewelacyjny pod tym względem. Mało który tak mi się dobrze podbijało. Hamulec wolę ręczny w wózku niż nożny, a długi pasek mnie denerwował. Czyli wszystkie Twoje negatywy dla mnie są pozytywami 😀 Ale numer, co 🙂

  1. Ewelina hihi, no ja się umęczyłam na bruku gdy musiałam go co chwile podbijać – może to kwestia, że był z gondolą 😉 tak pod krawężnik to jeszcze spoko, ale jak wpadał w małe przeszkody to ciężko, ale ja niewysoka jestem, może to to 😉
   Hamulec ręczny wolę też, ale ten trudno się spowalnia 😉
   Widzisz ile mam tyle opinii 😉

 5. Wózek ideał niemalże i pewnie gdybym miała opcje wyboru raz jeszcze byłby moim numerem 1. Nasz pierwszy wózek – quinny buzz 3 uwazam za totalny niewypał( mieliśmy starszą wersję) i szybko go odsprzedałam. Jego miejsce zajął Baby Jogger City Elite- początkowo wielka miłośc. Teraz jednak widzę w nim coraz więcej wad… Miałaś może okazje go używac?

 6. Wózek byłby ideałem, ale niestety nie dla nas.Przy naszym Okruszku(1,5 roku i 75cm) jest najzwyczajniej za głęboki(co u innych byłoby na plus)
  . Taki maluch nie widzi co się dzieje po bokach. Przeszkadza mi to, córka nie siedzi w tym wózku a właściwie półleży. Przy większym dzieciaczku to nie jest problem. Dodatkowo mam wrażenie, że siedzisko jest dość nisko osadzone. Poza tym minusem dla mnie jest to, że owszem składa się cudownie, ale tylko jeśli nie mamy nic w: kieszonkach przy rączce(wysypujace sie przekąski itp to nic przyjemnego;) ) czy koszu pod wózkiem( ten jest wspaniale pojemny i dodatkowo jest do niego swietny dostęp z kazdej strony). Poza tym ma dla mnie same plusy(amortyzacja, składanie,hamulec,koła,łatwość prowadzenia,kosze na zakupy,pałąk niepiankow,wieeelgachna budka z okienkiem i wywietrznikami z zapieciami na magnesy,zdejmowane hmm wnetrze można prać w pralce, nadaje się na każdy teren itp itd)

  i moje minusy dla innych mogłyby być pozytywami 🙂

  1. Btw gdybyś miała chęć przetestować to zapraszam przy okazji wizyty w trójmieście na wspólny spacer 😉 ostatnio tak sobie pomyślałam jadac z nim na rolkach,ze jesli Michał nadal biega to bylby zachwycony City Elitem:)

 7. A Ja mam pytanie, co,to zamspacerówka wisi na ramieniu, szukam jakiejś kompaktowej spacerówki / parasolki na podwórki starszego synka 2 lata, mimo chęci i zapału godzinny spacer daje po nóżkach.

 8. Paulinko mam do Ciebie pytanie odnośnie tego wózka. Czy te siedzisko kubełkowe sprawdza się? Bardzo podoba mi sie ten wózek, ale to jedyna rzecz, która mnie w nim martwi.

  1. Tola ono jest bardzo fajne, jedni wolą rozkładane a inni kubełkowe to chyba kwestia przyzwyczajenia trochę. W każdym razie nie obawiałabym się, szczególnie, że bugaboo ma fajnie wyprofilowane.

 9. Zapraszam na spacer do Sopotu na alejki spacerowe w pobliżu ścieżki do jazdy na rolkach, można też wózek wypróbować na plaży hhehe. Tylko mój wózek niekoniecznie zainteresuje bo to model raczej oklepany i chyba coś już było o nim w komentarzach itp. Tako city move 2013, jak na mieszkanie z windą i w miarę równe chodniki jest ok ale do auta ledwo nam sie mieści. Nasz synek Mikołaj ma 3 miesiące. Gdybyście byli zainteresowani to pasuje nam każdy termin oprocz 20-24 paźdz. Pozdrawiam i zachęcam:)

 10. Witam mam pytanko, czy nowa budka przedłużana do bugaboo cameleon 3 bedzie pasować na starsza wersje bugaboo cameleon 2?
  Pozdrawiam Katarzyna

 11. Witam a czy ten wózek jest wózkiem „miękkim” tzn czy nie jest sztywny w prowadzeniu??? Czy według Ciebie Paulino jest lepszy pod tym względem Mima lub Joozl, bo ja uwielbiam spacery 🙂

  1. Aleksandra jest dość miękki, choć wiadomo wymienione wózki nie są na stelażu krzyżakowym, więc nie są AŻ tak miękkie 🙂 ale wystarczająco. Zależy, gdzie lubisz spaceru, joolza i cameleona świetnie mi się prowadziło.

 12. A który zdecydowanie byś poleciła? Ja mieszkam w mieście i chodzę wszędzie gdzie tylko mogę, dla mnie dzień bez spaceru to dzień stracony 🙂 oczywiście przy w miarę ładnej pogodzie. Rodziców mam na wsi i też często do nich jeżdżę, więc wskazane krawężniki i chodniki 🙂 Jak już wydać pieniądze to chociaż, żeby wiedzieć za co 😉

 13. Po przeczytaniu recenzji z landera zaczęłam się zastanawiać czy dla drugiego nie znalazła bym na rynku czegoś lepszego. Ale jeśli to ma być dobra alternatywa to ja podziękuję.

  Porównanie tych 2 wózków jest jak porównanie limuzyny i terenówki. To się nie może udać.

  1. Każdy ma inne potrzeby, ale pomiędzy xlanderem i cameleonem jest jeszcze wiele wózków 🙂 np. baby jogger elite, albo gt, to są fajne terenowe, a nowoczesne wózki.

 14. hej. waham się nad uszyciem nowej budki dla cameleona. Czy mogłabym prosić posiadaczkę rozszerzanej budki o informację z jakiego materiału jest wykonana budka (bawełna czy poliester)? Sama mam wersję jeans, a chciałabym trafić z materiałem mniej więcej w oryginał:) z góry dziękuję za odpowiedź

 15. Paulina podasz mi Twojego maila,chciałabym prosić Ciebie o radę,ale nie na forum publicznym.
  pozdrawiam

 16. Kochana, ogromna prośba o poradę. Rodzę w listopadzie i dzieciaczek będzie w gondoli miał jeździć całą zimę i obawiam sie czy taka gondola na nasze warunki będzie wystarczająca. Czy sam materiał to nie za mało? Czy według Ciebie ta gondola zda egzamin w zimie?

  1. Dorota tak naprawdę to dziecko i tak zawsze ma kombinezon, kocyk czy co tam jeszcze 🙂 jeśli chodzi o warunki jezdne to warto pomyśleć nad kołami terenowymi, no chyba że będzie zima taka jak w tym roku, z mała ilością śniegu 🙂

 17. Witam,
  Mam wielki dylemat.
  Buagaboo Cameleon 3 Czy Joolz Day Quatro.
  1) 4 razy w roku jade do rodziców ok 900 km, wiec ważne dla mnei jest aby wózek nie zajmował całego Bagażnika.
  2) Dośc często będę podróżowała komunikacją miejską.
  3) Chciałabym aby nie był zbyt ciezki, gdyż mieszkam na 1 pietrze i bede musiała zapewne wnosić go na górę( i tak jest juz wojna o miejsca na parterze na wózki, wiec ja pasuje i grzecznie zabiore wózek na góre)
  4) aha, moje dziecko urodzi sie na początku lutego. Tu gdzie mieszkam, od 5 lat nie było śniegu a zimy nie są typowo zimowe i stosunkowo wczesnie zaczyna się wiosna(chyba ze ja poprostu miałam takie szczęscie przez ten czas)
  5) Wózek będzie używany przede wszystkim w mieście, więc nie obawiam się super wyboistych terenów.

  Baaardzo proszę o pomoc!!
  Na początku byłam zdecydowana na Joolz’a, jednak coraz bardziej podoba mi sie również Bugaboo( z przedluzana buda i w kolorach takich jak u was ;)) Boje sie jednak o wielkość Bugaboo( w bagażniku) oraz tego ,ze jest zbyt niski( mąż wysoki , ja również -jak na kobiete).
  Proszę o rade!!!

  Pozdrawiam
  Anna (która jest w kropce)

  1. Pani Anna na pewno ma już wózek- ale odpisze dla innych Pań, które szukają wózka 🙂

   W sklepie porównywałam Joolz Day 2 oraz Bugaboo Cameleon 3. Porównywałam wózek z gondola.

   Joolz Day 2 podobał mi się bardziej wizualnie, moim zdaniem lepiej się składał i miał lepszy dostęp do kosza.

   Bugaboo jest znacznie lżejszy, przez co nawet sklepie łatwiej go było prowadzić, ma tez lepsza budkę, łatwiej tez było wyjąc gondole ze stelaża. Niby w obu przypadkach trzeba naciskać na 2 guziki, ale jakoś w JD2 się trochę męczyłam. Łatwiej było mi podbić bugaboo niż JD2.

   Zależało mi na:
   – wadze wózka (mieszkam na 1p bez windy)
   – na budce dużej (w poprzednim wózku miałam dokupiona parasolkę i szlag mnie trafiał, bo chodząc po osiedlu co chwile skręcałam, wiec świeciło słońce z innej strony i musiałam przestawiać parasolkę).

   Obie te cechy miał Bugaboo, wiec ostatecznie go kupiłam i nie żałuje. Jest lekki, fajnie się prowadzi. Ale jak widzę na spacerze czasem JD2 to dalej wzdycham :p

 18. Witam Panią. Jak większość dziewczyn mam dylemat w sprawie wyboru wózka. Bugaboo pierwszy raz zobaczyłam u Pani, zainteresował mnie, jeszcze bardziej mnie zainteresował jak obejrzałam go w realu. Przeszkodą w jego zakupie jest cena. Używanych jest dość mało. Może Pani mogła by podpowiedzieć gdzie szukać tego wózka?Myślałam nawet żeby szukać go poza granicami kraju u producenta,ale nie mam doświadczenia w takich zakupach. A może warto zwrócić uwagę inny wózek, podobny do tego- Pani przetestowała ich wiele. ?!

  1. Dzień dobry! Ja w styczniu kupiłam Cameleona 3 na olx.pl. Tam proszę szukać. Na allegro również ma Pani kilka ofert.

 19. Pani Paulino! Kupiłam używany Bugaboo Cameleon 3, roczny (powód sprzedaży – powiększenie rodziny i kupno podwójnego wózka). Jedna sprawa mnie martwi – o chodzącej rączce czytałam, ok, rusza się rzeczywiście – ale czy to normalne, że rusza się też SIEDZISKO (i gondola i spacerówka; są jakieś luzy po nadzianiu na te haki). Czy to NORMALNE? Ratunku, bo nie wiem, czy oddawać wózek czy nie. Pozdrawiam!

  1. Juz wlasnie to zdjecie wyhaczyłam -zaryzykowałam i zamowilam 🙂 dziekuje 😉

  2. Witam, pani Joanno będę bardzo wdzięczna za informację, jak sprawdza się wózek przy Pani wzroście? Mam podobny dylemat, czy wózek nie jest za niski? Czy nie jest ciężko kłaść w nim dziecko? Również jestem wysoka i zastanawiam się , czy wygodne jest korzystanie z tak niskiego wózka. Pozdrawiam serdecznie!

 20. Dziewczyny ile mniej więcej może kosztować używany cameleon 3? Chce kupić i zastanawiam się czy skoro używany to nie powinien być w granicach 50-60% taniej?

 21. kupiam Cameleona 2, i zastanawiam sie czy gondola i wszystkie inne akcesoria typu budka czy spiworek z 3ki beda pasowac???

  1. Pani Magdo i znalazła pani odpowiedz na pytanie? Ja bym chciała wymienić gondole i kosz z 2 na 3 ale boje sie zaryzykować..

 22. Ja właśnie kupiłam używanego Cameleona 2 w cudownym zestawieniu czerwonej bazy z żółtą budką i wyściółką. Muszę powiedzieć, ze jak na wózek z 2008 roku, w ogóle nie widać po nim, że jest już tak „leciwy”. Nie wiem czy to zasługa jakości użytych materiałów, czy poprzednich właścicieli, ale naprawdę wygląda jak nowy i wszystkie mechanizmy działają bardzo sprawnie. Każdemu bym poleciła ten wózek. Może prowadzi się troszkę ciężej jak x-lander x-run, ale tam ten wózek jest na sztywnej ramie i ogromnych 16-to calowych kołach. Poza tym wszystkie funkcje są super i co najważniejsze – dzidziuś bardzo zadowolony, kiedy go posadziłam do nowego pojazdu! Cena nowego wózka faktycznie przeraża, ale można znaleźć używane i bardzo dobrym stanie, a wtedy wydatek nie jest już tak duży, zważając na jego uniwersalność i funkcjonalność!

 23. A ja właśnie w temacie tej cudownej budki. Wyobrażam sobe że to może być super (zwłaszcza latem) tak osłonić dziecko przed słońcem, ale czy użytkowniczki nie miały problemu z wentylacją ]??? Na zdjęciach wydaje się że w opcji całkowitego rozłożenia dziecko ma jedynie malutki lufcik??? (Tu siateczka w joolzie przekonuje mnie bardziej). Sytuacje wydaje mi sie pogarszać fakt ze duzo wersji kolorystycznych jest czarna „od środka”. Ma ktoś jakieś przemyślenia, doświadczenia. Będe wdzięczna za radę.

 24. Kochany Domowy Kotleciku 🙂 Od kilku dni nie robię nic innego tylko czytam po 10 razy te same posty na Waszym blogu. I mam (na razie;-) dwa pytania. Czy w tej spacerówce pasy nad ramionami można montować na różnych wysokościach? I czy jeżeli ustawimy siedzisko przodem do rodzica może być ono w pozycji zupełnie siedzącej? Synu jest raczej drobiażdżkiem i nie wiem jak mu się ta fura sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘