Jeśli szukasz wózka uniwersalnego, który dobrze się prowadzi, a jednocześnie nie kosztuje majątku to koniecznie zerknij na Britax B-Motion 4 plus. We wpisie pokazuję go zarówno w wersji spacerowej, jak i głębokiej.
Bardzo lubię recenzować tego typu wózki, to moim zdaniem takie pewniaki. Wygodne, fajnie wykonane i w dobrej cenie. Jeśli ktoś szuka wózka, na który ma ograniczony budżet to polecam zerknąć właśnie na Britax B-Motion (w wersji 4 lub 3 kołowej). Wózek kupisz tutaj, 1399 zł
Dlaczego warto kupić?
To jeden z tych wózków, który spokojnie starczy od początku do końca wózkowania. Możesz dokupić gondolę, a potem masz świetną spacerówkę z lekko terenowym charakterem, więc uniwersalną bez względu na miejsce, w którym mieszkasz. Dodatkowo wózek jest zgrabny i łatwo się składa. Stosunek cena-jakość jest naprawdę ogromnym plusem.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie możesz dokładnie zobaczyć, jak wózek się prezentuje. Standardowo skupiłam się na opcjach, a moje dodatkowe uwagi znajdziesz w tekście poniżej. Na filmie zwróć uwagę na składanie – jest naprawdę szybkie i wygodne!
Plusy
1. Budka
Jeśli czytasz moje recenzje to wiesz, że do budki zawsze przykładam dużą wartość, bo prawda jest taka, że dobra, dużą budka to ogromna wygoda. Nie musisz już wtedy posiłkować się pieluszką czy dodatkową parasolką by osłonić malucha od słońca czy wiatru. I taka budka jest również tutaj. Jest spora, na końcu ma dodatkowy daszek od słońca. Osłania dziecko bardzo dobrze, a co ciekawe, nawet mój spory synek mieścił się nadal bez problemu, mimo, że z wózka nie korzysta.
Ta ostatnia informacja jest cenna o tyle, że naprawdę wózek jest dobry do końca przygody z wózkowaniem. Aha, w budce jest dodatkowe odsłaniane okienko z siateczki, więc zawsze możesz podejrzeć malucha.
2. Siedzisko wózka
Oparcie w wózku jest rozkładane, mamy tutaj regulację paskową, czyli płynną. Oznacza to, że samodzielnie wybierasz położenie oparcia, co moim zdaniem jest wygodne. Jeśli chodzi o działanie regulacji, to na początku działa gorzej, ale wyrabia się z czasem (widać na filmie). Za to podnoszenie oparcia jest bajecznie proste.
Po rozłożeniu oparcia masz pozycję idealną do spania, a w dodatku naprawdę długą, szczególnie jeśli dodać do tego rozkładany podnóżek!
Jeszcze słowo o pasach, działają lekko i wygodnie, wypinane są prawe i lewe oddzielnie (nie musisz spasowywać), a dodatkowo możesz rozłączyć część naramienną od biodrowej (przydaje się, gdy będziesz zimą wpinać śpiworek).
Po rozłożeniu na płasko możesz z tyłu podnieść osłonkę oparcia (w której jest kieszeń) i masz siateczkę wentylacyjną – wierz mi, to nieocenione w upalne dni, gdy dziecko śpi w wózku.
3. Podnóżek
Jak już wspomniałam podnóżek jest regulowany, więc dla malucha możesz ułożyć go w pozycji leżącej, a starszakowi obniżyć. Leżąca pozycja jest wtedy naprawdę długa! Za to w pozycji siedzącej dziecko ma dodatkowe wsparcie pod nóżki i… łatwe wsiadanie, jeśli zamarzy mu się taka “samodzielność” 🙂
4. Pałąk
Ciekawy jest pałąk w tym wózku. Po pierwsze okryty łatwą do wyprania tapicerką, a po drugie wygodnie wypinany i to w taki sposób, że odgina się bez konieczność zdjęcia go z dwóch stron.
5. Regulowana rączka
Rączka w wózku jest bita pianką i jest regulowana. Regulacja jest tutaj tzw. łamana, czyli naciskasz dwa przyciski po obu stronach i ustawiasz rączkę w pożądanej pozycji. Dzięki temu spokojnie dopasujesz wygodne ustawienie by i wysoki i niższy rodzic miał komfortowo.
6. Składanie
Składanie w tym modelu jest genialne. Naciskasz spowolnienie blokady, a potem łapiesz za pasek pod siedziskiem i już. Złożone. Zimą jedyną wadą tego rozwiązania może być to, że siedzisko składa się tapicerką na zewnątrz, ale uwierz mi, że nie jest to aż tak dokuczliwe 🙂
7. Kosz
Kosz w wózku jest spory i co ważne, dobrze zabudowany po bokach. Nie musisz się martwić, że coś wypadnie. Do kosza masz nawet dostęp, gdy siedzisko jest w pozycji leżącej.
8. Gondola
Do wózka możesz dokupić zarówno sztywną, jak i miękką gondolę. Na zdjęciach widzisz sztywną, czyli taką klasyczną gondolę. Ma ona standardowe wymiary (75 x 33 cm), więc jest wystarczająca. Możesz ją zamontować na dwa sposoby, co widzisz na zdjęciu i filmie. Choć oczywiście lepszym i wygodniejszym sposobem montażu jest ten, gdzie demontujesz pokrycie spacerówki 🙂
Gondolę wpina się na adaptery, dołączone do gondoli podczas zakupu. Wpina je się w miejsce gdzie był pałąk w wersji spacerowej. Całość jest dość intuicyjna i działa lekko.
Budka w gondoli jest standardowej wielkości, choć dodatkowe daszek z przodu na pewno poprawia osłonę od słońca. Co fajne jest tutaj odpinana siateczka wentylacyjna, więc latem to wygodne rozwiązanie aby maluszek nie miał zbyt ciepło.
Środek gondoli jest ładnie wykonany i ma dodatkowy pas na rzep. To taki pas bezpieczeństwa, ostatnio pojawia się w wielu modelach i myślę, że to fajny krok.
Ani plus ani minus
1. Hamulec
Hamulec jest umiejscowiony obok prawego koła. Z jednej strony działa lekko, ale z drugiej jest malutki i trzeba się przyzwyczaić by dobrze w niego trafić, a potem go podbić w celu spowolnienia. Ogólnie nie chcę się go czepiać, bo to, że jest obok koła, a nie centralnie jest wygodne dla osób wysokich (idąc nie kopie się w niego), ale na pewno nie jest super rozwiązaniem ze względu na wspomnianą wielkość.
2. Prowadzenie
Wózek ma koła wiecznie pompowane, wszystkie amortyzowane. Nadaje się na każdy teren, więc spacer po parku, galerii handlowej, czyli krzywym chodniku – da radę 🙂 Jednak samo prowadzenie nie jest aż tak super lekkie, jak bywa w niektórych modelach i wymaga odrobinę więcej siły. Nadal jest to wózek bardzo zwrotny, ale jednak zwracam na to uwagę.
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek możesz kupić z dowolną wersją kolorystyczną (kolor to budka i osłona na pałąk oraz osłonka nóżek do spacerówki). Dzięki temu możesz mieć od klasycznej po bardziej szalone wersje kolorystyczne (czarny, ale też żółty czy czerwony!) 🙂 Wózek w wersji spacerowej kupisz tutaj, 1399 zł.
Do wózka możesz też dokupić gondolę, albo kupić w komplecie 2w1, wtedy wózek kosztuje ok 2100 zł. I jeszcze zwróć uwagę na fotelik, ten również będzie pasować, a w tym wypadku może być to ciekawe rozwiązanie, szczególnie, że wiele fotelików Britax ma dobre noty w testach ADAC (o wyborze fotelika poczytaj tutaj).
PS: wózek występuje również w wersji 3 kołowej.
Dla kogo ten wózek?
Wózek Britax B-Motion 4 plus będzie idealny dla każdego, kto szuka wózka w rozsądnej cenie i dobrego jakościowo, który nie będzie wielkim czołgiem, a dobrym wózkiem starczącym do końca wózkowania.
Wymiary na koniec
- waga: 11,5 kg
- maksymalna waga dziecka: 20 kg (max obciążenie 26 kg)
- siedzisko szer: 29 cm, gł. 24 cm
- rączka regulowana: 84-112 cm
- wielkość wózka: 110 x 55 x 105 cm
Daj znać, jak Ci się podoba 🙂