Tym razem bardzo ciekawa spacerówka polskiej marki Baby Design, więc wózek, o który dość często pytacie. To model Look Air, czyli na pompowanych kołach, co już na początku dodam , czyni go dość uniwersalnym. O plusach i minusach oczywiście przeczytasz w poniższej recenzji 🙂
Bardzo cieszy mnie, że aktualnie jest kilka modeli ciekawych wózków spacerowych, które nie są wielkie, nie są zbyt małe, tylko takie akurat. Mają wszystko. Czyli dużą budkę, duże rozkładane siedzisko, a jednocześnie są przyjazne w prowadzeniu. I muszę przyznać, że Baby Design Look Air śmiało dołącza do tej wózkowej “rodziny”. Udany model za rozsądne pieniądze. Wózek kupisz tutaj, 999 zł
Dlaczego warto kupić?
Wózek ma wszystkie cechy dobrej, uniwersalnej spacerówki, a jednocześnie możesz go kupić za rozsądne pieniądze. Duża budka, pompowane koła, regulowana rączka. Będzie dobrym wyborem jeśli dość często chodzisz na spacery zarówno miejsce, jak i po lesie czy parku, za to Twój maluch lubi w wózku przysnąć.
Zobacz moją recenzję wideo
Na filmie możesz zobaczyć wszystkie opcje wózka, to jak się składa, jak pochyla się oparcie i wypina pałąk.
Plusy
1. Budka
Kto czyta moje recenzje od dawna ten wie, że duża budka to podstawa. Taka budka nie tylko świetnie osłoni dziecko, ale też Ty nie musisz kupować np. dodatkowej parasolki czy wieszać pieluszki. W Look Air budka jest spora, w dodatku powiększana (rozsuwana za pomocą suwaka), więc jej wielkość możesz dopasować do swoich preferencji.
Z przodu jest dodatkowy daszek chroniący od słońca, więc z połączeniu z fajnie zabudowanym siedziskiem maluch jest naprawdę dobrze osłonięty. W budce jest też siateczkowe, zamykane okienko. Możesz podejrzeć dziecko, a latem pełni dodatkowo opcję wentylacyjną.
2. Siedzisko
Siedzisko jest spore, rozkładane do pozycji półleżącej. I co ciekawe mamy tutaj regulację paskową (czyli płynną), ale rozwiązaną w nietypowy sposób. Nie musisz ciągnąć za pasek (czy paski). Tylko aby rozłożyć wciskasz przycisk, a by podciągnąć oparcie to kręcisz takim jakby pokrętłem. Dzięki temu całość jest estetyczna i nic się nie plącze. To naprawdę fajne rozwiązanie.
Oparcie siedziska jest dość wysokie (48 cm) jeśli chodzi o oparcie, nawet mój 5 latek nadal się mieści pod budką, więc spokojnie mogę powiedzieć, że wózek starczy do końca wózkowania. A jeśli dodać do tego rozkładany podnóżek ( którym za chwilę) to macie sporą, wygodną pozycje do spania dla młodszych dzieci.
Dodatkowo latem możesz podnieść z tyłu materiał i siedzisko jest świetnie wentylowane, bo z tyłu jest siateczka. Uwierz mi, jak dziecko przyśnie gdy jest upał to jest to nieocenione!
W wózku są pasy pięciopunktowe, można rozdzielić część naramienną od biodrowej (przydatne zimą, gdy zechcesz zamontować śpiworek). Pasy działają lekko.
3. Podnóżek
Jak wspomniałam wyżej, w wózku jest podnóżek z regulacją. Dla maluchów ustawiasz go do góry, a starszakom obniżasz. Większe dzieci mogą oprzeć nóżki o taką gumowaną część (łatwa w utrzymaniu czystości).
4. Regulowana rączka
W tym modelu mamy regulację rączki, jest to rączka tzw. łamana, czyli by ustawić wysokość to wciskasz guziki po obu stronach i ją ustawiasz wyżej/niżej. Dla mnie przy 160 cm wysokość odpowiednia jest gdzieś po środku.
5. Koła i prowadzenie
W tym modelu wszystkie koła są pompowane, więc spokojnie można powiedzieć, że to wózek z terenowym zacięciem. Dał radę jechać po trawie, żwirku i dobrze radził sobie na drodze gruntowej. Nie ma też problemu z podbijaniem.
6. Hamulec
Hamulec jest świetny! Otóż mimo, że umiejscowiony z boku, obok jednego koła to działa lekko i co najważniejsze włączasz i spowalniasz przez kliknięcie/nadepnięcie. Nie trzeba podbijać (a latem w sandałach to naprawdę niewygodne). I jeszcze ma taki bajer jak wskaźnik, czyli jest zielony kolor to spowolniony, a czerwony to włączony i wózek jest w opcji postojowej 🙂
7. Pałąk
Pałąk możesz ustawić na dwóch wysokościach, co jest fajne (łatwiejsze dopasowania do wzrostu dziecka). Jedynie uczulam, że aby wyjąć to należy wypiąć go z dwóch stron jednocześnie.
8. Kosz na zakupy
Zabudowany, miękki, spokojnie pomieści podstawowe rzeczy, które musisz zabrać na spacer.
Ani plus ani minus
1. Składanie
Składanie wózka jest proste, bo ma blokadę z boku, którą trzeba wcisnąć, a potem pociągnąć za pas pod siedziskiem. Wózek samoistnie się blokuje przed rozłożeniem. Wózek możesz złożyć w opcji szybkiej (razem z pałąkiem), ale możesz też wypiąć pałąk czy koła jeśli masz niewielki bagażnik. I to wszystko na plus. Na mały minus jedynie zasługuje fakt, że potem po rozłożeniu prócz kliknięcia trzeba doczepić taki “pasek” z tyłu do stelaża. To czepialstwo z mojej strony, ale też podkreślam byście nie pominęli 🙂
Gdzie kupić i ile kosztuje
Wózek możesz wybrać pośród pięciu wersji kolorystycznych! W zestawie otrzymujesz dopasowaną kolorystycznie osłonkę na nóżki i pasującą folię przeciwdeszczową. Wózek możesz zobaczyć również na stronie producenta tutaj, a kupisz go np. tutaj, 999 zł
Dla kogo ten wózek
Look Air jest dość uniwersalnym wózkiem, więc jeśli szukasz dobrej spacerówki, która nada się i do miasta i w teren to zwróć na niego uwagę. Dużą budka i spore siedzisko są na pewno dużym atutem!
Wymiary na koniec
- wózek rozłożony wys. 87-111, długość 75, szer. 60
- siedzisko: wys. oparcia 48, szer 33, głębokość 26
- wózek złożony: wys 29 x 72 x 60
- waga: 9,9 kg
- max waga dziecka: 15 kg
Dajcie znać jak Wam się podoba?