3. miesiąc życia dziecka – poznaje rączki

3. miesiąc życia dziecka – poznaje rączki

Trzy miesiące, ile się wydarzyło w tym czasie! Nasze dziecko zaczyna poznawać świat, jest do tego chętne. Powolutku robi się komunikatywne, można je rozśmieszać, zagadywać. To cudowne, bo do tej pory były tylko „na rączki do mamy”. A teraz mi jest lżej ;-)

Podobno najgorsze są pierwsze trzy miesiące, znaczy najtrudniejsze. W końcu to nowy człowiek, który poznaje świat a my poznajemy jego. Przy pierwszym dziecku po trzech miesiącach nie widziałam żadnej zmiany na lepsze, dziecko nadal dużo płakało. Tym razem jest inaczej i widzę, że faktycznie świat przed dzieckiem staje otworem, że zaczyna być ciekawe i chętne do jego poznawania :) Póki co skupia się na rączkach.

A co przewidywane jest w 3 miesiącu życia?

Uwielbiam i uwielbiałam czytać co dziecko potrafi robić. Wiadomo, że każde dziecko jest inne i tu nie ma co panikować, po prostu mnie fascynuje, jak czytam, że dziecko zaczyna widzieć świat w trójwymiarze. Tego normalnie się nie zauważa a to jest po prostu niesamowite, że takie zmiany zachodzą u małego człowieczka :)

Jak to jest u nas?

Z tych nowych umiejętności jednej nie lubię – łez. Te malutkie słone łzy, które pojawiają się przy płaczu łamią mi serce na milion kawałków. Nie lubię!

Za to kocham to gruchanie, uśmieszki, piski. Fajne to jest :)

Co jeszcze? Uwielbia leżeć na macie lub kocu, plecki, brzuszek, plecki, brzuszek i tak sobie „paczy” :) Czasem piszczy, wzdycha i leży. Fajne, bo już nie wymaga tylko noszenia, biegania w kółko, tylko zaczyna być ciekawe tego co dookoła :)

Dodatkowo polubiliśmy się na nowo z wózkiem, tak więc bójcie się, będę testować wózki w poszukiwaniu idealnego hihi :) Nadal nosidło, chusta są w użyciu, ale wózek, szczególnie w te upały, to wielkie wybawienie!

Pamiętacie jak Wasze dziecko zaczęło się interesować rzeczami dookoła? :)

Komentarze:

  • Kaśka Prażucha
  • Odpowiedz

chyba mamy dzidziusia w podobnym wieku :))) i na podobnym etapie :)))

Paulinko, Nie myślałaś wypróbować wózka bugaboo buffalo? Słyszałam, że to jeden z najlepszych wózków jakie można kupić. Cena trochę odstrasza, ale z drugiej strony, może warto, skoro ludzie odsprzedają je dopiero powyżej 3 lat użytkowania?

Paulina Stępień
  • Paulina

Jolka tak będą jego testy na pewno :) póki co jadą do mnie dwa inne wózki.

Mamy w podobnym wieku dzieci :)
Syn numer 2 -4 lata
Syn numer 2 – 4 miesiące

Nie wiem jak jest u ciebie, ale kiedy rodzi się drugie dziecko to jest inaczej. Nie mówię o tym że jest więcej pracy i mniej snu. Teraz bardziej doceniam każdą chwilę i rozczulam się każdym momentem. Jest bosko :)

Jestem ciekawa twojego testowania wózków. Mój ma 4 miesiące i już się nie mieści w gondoli. Czas wybrać dobrą spacerówkę :)

Paulina Stępień
  • Paulina

To chyba najtrudniejsze, właśnie gdy malec przestaje mieścić się w gondoli a jest jeszcze za mały na spacerówkę.

Kochana, skoro robisz wpisy o rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu, to czy napisałabyś coś o rozwoju dwulatka, trzylatka itp. ? :)

Paulina Stępień
  • Paulina

Kinga, jasne :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.