Szukaj
Generic filters

Żelowe woreczki sensoryczne – zabawy dla dzieci zamiast tabletu

Żelowe woreczki sensoryczne

W dzisiejszym świecie dzieci mają coraz mniej doświadczeń sensorycznych, za to niesamowicie szybko w ich życiu pojawia się tablet i telefon. Spokojnie, nie będę dzisiaj demonizować tych sprzętów, oswajanie też musi mieć miejsce, ale tym razem chcę podsunąć wam pomysł na zabawę sensoryczną dla dzieci w której bardzo działają paluszki, niech będzie to taki tablet sensoryczny haha. Żelowe woreczki sensoryczne!

Zabawka jest prosta, niedroga i wciąga na długo. Poza tym  żelowe woreczki sensoryczne wiele walorów edukacyjnych i na pewno jest rozwojowa. Maluchy można po prostu zaciekawić wkładając do środka różne drobne, kolorowe przedmioty, a starszakom można zrobić woreczki z cyframi, zbiorami liczb itd.

Na filmie możecie zobaczyć dwa proste woreczki ćwiczące małą motorykę, rozwijające wyobraźnie. Takie woreczki świetnie stymulują zmysł wzroku i dotyku. Zadanie jakie ma maluch to poprowadzić małe przedmioty do domku/norki/koła. Ale dodatkowo dzieci są zafascynowane, jak „rybki” się przemieszczają, jak światło odbija się w tym żelu, jak można rysować paluszkiem różne wzory.

Potem możecie dorysować drugie koło i na przykład do małego koła prowadzić małe guziczki, do dużego duże. Albo koła kolorowe i trzeba dopasować elementy kolorystycznie, albo cyferki itd.Pomysłów jest szalenie dużo. Przede wszystkim dziecko poznaje, dotyka, może bardziej poczuć 🙂

Poprowadź rybę do domu
Poprowadź rybę do domu
albo kraba do jego domu
albo kraba do jego domu
albo kraba do jego domu, żelowe woreczki sensoryczne
albo kraba do jego domu, żelowe woreczki sensoryczne
Żelowe woreczki - guziki do okręgów
Żelowe woreczki – guziki do okręgów
Żelowe woreczki - guziki do okręgów
Żelowe woreczki – guziki do okręgów

Jak zrobić sensoryczny tablet?

 • potrzebujesz woreczki strunowe lub folię do laminowania
 • żel do włosów
 • przydadzą się też: guziki, cekiny, drobne zwierzątka
 • taśma klejąca

I to wszystko,więc koszt jest niewielki, za to zabawa na całego. Woreczki możesz przykleić na podłodze lub do szyby, ten drugi sposób daje dodatkową zabawę światłem.

I jak wam się podoba?

W innych wariantach można szaleć z wypełnieniem (choć żel jest najlepszy), ciekawy jest też żel do golenia, bo zmienia się w piankę i dziecko skupia się głównie na dotyku, mniej na wzroku (bo w piankowym worku niewiele widać :)).

Żelowe woreczki - guziki do okręgów
Żelowe woreczki – zaprowadź guziki do okręgów
Żelowe woreczki - zaprowadź guziki do okręgów
Żelowe woreczki – zaprowadź guziki do okręgów

26 Odpowiedzi

 1. Świetne te twoje pomysły na zabawki własnej roboty. Jak mój maluszek podrośnie (ma teraz 3 miesiące )to napewno z nich skorzystam. Tymczasem przeglądamy Twoje strony te wszystkie pomysły na zabawę i zabawki ze starszą córką(ma 9 lat) I planujemy wspólną zabawę jak synek podrośnie.

  1. Juz raz napisałam, że pomysł na tą zabawę, jak i na górę skarbów (tylko w wersji z lodem) widziałam na blogu Ewy Wojtan), gdzie jest mnóstwo świetnych pomysłów na zabawy.
   Niestety mój komentarz został skasowany. Dlaczego?

 2. Moja 2letnia córeczka była zachwycona;-) do woreczka z żelem doszłam niebieski brokat i małe muszelki ozdobne, długo się bawiła.. Zakończyliśmy jak zaczęła gryźć woreczek;-) dziękuje za pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.