Zagadki obrazkowe 2-3 lata Kapitan Nauka – opinia

Zagadki obrazkowe 2-3 lata Kapitan Nauka – opinia

Dzisiaj chciałam pokazać kolejną edukacyjną zabawkę dla mniejszych dzieci, zagadki obrazkowe dla 2-3 latka z serii Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe to 200 zadań, które możesz rozwiązywać z dzieckiem, a raczej Ty zadajesz pytanie, a maluch stara się odpowiadać :) Fajny sposób na spędzenie czasu z dzieciakami.

Karty z zagadkami są spięte, więc się nie rozpadną. Nie ma tutaj odpowiedzi, jak w podobnych kartach CzuCzu, za to jest więcej zagadek i na stronie są przeważnie po 2 zadania.

Ilustracje są ładne, czytelne i z tej serii są dwie, jedne to: Zagadki obrazkowe Re, re, kum, kum – te przybliżają świat zwierząt, a drugie to Zagadki obrazkowe Hip, hip, hurra! z codziennymi sytuacjami.

Co jest w pudełku?

W środku znajdziesz spięte karty i w sumie 200 zagadek. Karty są kolorowe.

Jak grać

Na kartach są różne zadania, choć schemat jest powtarzalny: co nie pasuje, co się schowało, gdzie się schowało, za którym przedmiotem dany zwierzak się zmieści, co jada zwierzątko, kto idzie w lewo, kto jest wyżej/niżej/za itd. Ty zadajesz pytanie, a maluch wskazuje prawidłową odpowiedź. W Re, re, kum, kum są zadania ze zwierzakami, w Hip, hip, hurra więcej z ludźmi.

Hip, hip hurra jedno z zadań z misiem :)
Hip, hip hurra jedno z zadań z misiem :)
193 okey przyznam sie chwilę patrzyłam cosię nie zgadza hahahahha
193 okey przyznam sie chwilę patrzyłam cosię nie zgadza hahahahha

Czego uczy gra

Uczy logicznego myślenia i przybliża świat zwierząt lub codzienne sytuacje. Jest świetnym pretekstem do poszerzenia słownictwa. Dobrze trenują skupienie.

Moja opinia

Fajne zagadki, które szczególnie w opcji „zwierzęcej” przypadły do gustu mojego Maluchowi. Stopień trudności jest różny, ale z większością poradzi sobie dwulatek. Jako że mam w domu też 4 latka to mogę dodać, że większość dla niego była już za prosta. Ale dla dziecka 2-3 lata bombowe.

Podsumowanie

Gdzie kupić? Możecie kupić np. w taniaksiazka, od 14,99 (cena okładkowa 19,99)

A jak Wam się podobają?

Re, re, kum, kum czyli zwierzakowe zagadki :)
Re, re, kum, kum czyli zwierzakowe zagadki :)
Re, re, kum, kum tutaj zagadka: kto pierwszy
Re, re, kum, kum tutaj zagadka: kto pierwszy
Co je dzik?
Co je dzik?

Komentarze:

  • Kamila Jabłońska
  • Odpowiedz

Poznam :)

Świetna sprawa! Dziś Pani w klubie malucha z nich korzystała, a dzieci chętnie odpowiadały na pytania :)

Mam podobne zagadki ale z CZUCZU. Bardzo polecam! Super skonstruuowane pytania. W jednej zagadce można po zmodyfikowaniu zadać nawet kilka pytań! Moje 3 letnia córeczka je uwielbia :)

Paulina Stępień
  • Paulina

Tak też mamy z CzuCzu, a teraz doszły Kapitan Nauka więc mamy jeszcze więcej, tamte już tak wymęczone na wakacjach, że niektóre są znane haha :) Tu mi się podoba bardzo ten komplet „zwierzakowy”

Zamówiłam:)

Mamy z tej firmy karty do nauki kolorów. Są super, synek uwielbia od ok 8 miesiąca. Układa, ogląda, przenosi, rozrzuca, pokazuje, nazywa i nigdy mu się to nie nudzi :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.