Zabawa sensoryczna – piana i poszukiwania

Zabawa sensoryczna – piana i poszukiwania

Świetna zabawa sensoryczna, która robi wiele bałaganu :) Zatem polecam ją wam do realizacji w ogródku. W zabawie dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale też stymulowany jest zmysł dotyku, co po pierwsze jest istotne przy wszelkich nadwrażliwościach, a po drugie dziecko głównie przez dotyk rozpoznaje przedmioty ukryte w pianie. Mamy tuta i rozwój wyobraźni i ćwiczenie małej motoryki i (jeszcze raz) świetną zabawę.

Jeśli planujecie zrobić sensoryczną pianę w domu to zastanówcie się dwa razy. Albo wstawcie naczynie do wanny, od razu będzie lepiej :)

Okazuje się, że taka gęsta piana jest bardzo łaskocząca w ręce i nie każde dziecko może to lubić, zabawa ciekawi, ale jeśli macie dzieci, które boją się piasku czy trawy to proponuję ustawić im dodatkową miskę z wodą by mogły opłukać ręce.

Do środka wrzuciłam różne figurki zwierząt morskich. Pianę zrobiłam barwiąc ją barwnikami spożywczymi.

Jak zrobić pianę?

Uwaga też na zapach, jeśli macie delikatne lub bezzapachowe to super, bo może być mocne :)

Jak wam się podoba?

Sensoryczna piana - ubijana mikserem :)
Sensoryczna piana - ubijana mikserem :)
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana
Sensoryczna piana

Komentarze:

  • Sylwia Szafarczyk
  • Odpowiedz

Jak tylko bedzie cieplo to wyprobujemy :)

no super! do odtworzenia!!!!
tak sie bawilam z dziecmi w pance do golenia! ale ona szybko „znika”…niemniej malowanie pianka do golenia po stole jes tez super!

  • Urszula Jastrzębska
  • Odpowiedz

Wypróbuje

Dobre przed kąpielą, później dolać tylko wody do wanny i kąpiel gotowa a przy buncie kąpielowym pomysł wspaniały na zachęcenie dziecka do wejścia do wanny

Bardzo fajna zabawa- ja wsadzilam dziecko od razu do wanny w porze kapieli z niewielka iloscia wody i miska piany. Zabawa swietna. Musialam dorabiac w trakcie ;) Poszlysmy nawet z corka o krok dalej i ubilysmy zawartosc jendego pianotwora- fajnie pachnialo i szybko sie ubilo. :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.