Szukaj
Generic filters

X-lander X-follow – lekka miejska spacerówka

X-lander X-follow

Oto nowość od X-lander i to jaka fajna nowość! X-follow to wózek, który jest niewielki, ma wygodny sposób składania i małą wagę, a przy tym dużą budkę. Przyznasz, że brzmi dobrze! Zatem zapraszam na recenzję, zobaczymy jakie ma plusy i minusy.

Fajna niewielka spacerówka o dużych możliwościach. Z zachwytem obserwuję, jak zmieniają się wózki na przestrzeni lat. Obecnie pojawiają się świetne, dopracowane modele, które mają wszystko to, o czym piszę od dawna. Jak chociażby: duża budka, podnóżek i do tego niewielka waga. I tak oto dziś recenzja X-lander X-follow. Totalnie nowego modelu od X-lander, modelu, który naprawdę zasługuje na uwagę. A do kupienia tutaj.

X-lander X-follow

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie zobaczysz dokładnie jak wygląda wózek, szczególnie zwróć uwagę na to, jak się składa. Bo składanie jest naprawdę mistrzowskie!

Plusy

1. Siedzisko

W wózku jest siedzisko z pasami pięciopunktowymi, które wygodnie się wpina. Pasy są regulowane (można dobrać wysokość). Za to samo siedzisko ma regulowane oparcie i to do pozycji naprawdę dobrej na drzemkę.

Regulacja oparcia jest paskowa, płynna, więc możesz bez problemu dopasować to do swoich potrzeb. Pasek działa lekko, można regulować jedną ręką.

Gdy siedzisko jest położone to tworzą się takie boczne osłonki, co jest super podczas bardziej wietrznych dni. Szczególnie ostatnio bardzo to doceniłam testując wózek, gdy mój synek zasnął, a na dworze pogoda była mało przyjemna 🙂

2. Budka

Wózek jest niewielki, a budka mistrzostwo! Patrzcie, to co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwością (jak to mały wózek i spora budka?) teraz okazuje się możliwe. Bo X-follow to kolejny model miejskiego wózka, który ma rozsuwaną budkę.

Plus za to, że suwak jest świetnie i estetycznie zamaskowany! W budce jest też okienko siateczkowe zamykane na magnes (jako wywietrznik i żeby podejrzeć maluszka). A z przodu jest taki fragment budki nazywany przeze mnie daszkiem od słońca.

3. Podnóżek

Wielki plus za podnóżek. Jest regulowany, więc dla malucha wygodnie aby móc oprzeć nóżki (szczególnie w czasie snu). Co ważne, podnóżek pokryty jest gumowanym niebrudzący materiałem, więc łatwo utrzymać go w czystości. Za to da starszego można podnóżek złożyć, aby dziecko mogło wygodnie wsiadać do wózka samodzielnie.

Podnóżek w wózku

4. Pałąk

Brawa za pałąk, bo jest wypinany i to tak, że da się go odgiąć z jednej strony. Bardzo wygodne. Wpina się też lekko i nawet przy w czasie zimniejszych dni tworzywo nie stawia oporu.

5. Składanie

I tak doszliśmy do składania, od którego wypadałoby zacząć, bo w tym wózku składanie jest super. Cały proces składania można zrobić za pomocą jednej ręki. Na rączce jest blokada, wystarczy ją spowolnić i tyle. Można to zrobić nawet z dzieckiem na ręku. Bomba. Zero schylania, kucania, szukania guzików pod siedziskiem itd.

Wózek blokuję się po złożeniu, więc można go wygodnie schować do bagażnika, czy przenieść w ręku, jeśli jest taka konieczność. Aby był bardziej kompaktowy to jest jeszcze doczepiona napka, podtrzymującą oparcie.

6. Waga

Waga jest niewielka, może nie jest to najlżejszy wózek na rynku, ale bardzo lekki, a ma naprawdę wszystkie udogodnienia. Waży 7,6 kg. Co ważne, wózek można wygodnie chwycić i wnieść np. Na 4 piętro bez windy.

Napka podtrzymująca oparcie po złożeniu
Napka podtrzymująca oparcie po złożeniu

7. Kosz na zakupy

Kosz na zakupy jest kompaktowy, zabudowany po bokach. Ale co fajne, można go powiększyć. Od strony hamulca ma taką harmonijkową budowę, ułatwia to wkładanie pakunków na dół wózka, ale jednocześnie można ten bagażnik w ten sposób powiększyć – genialne w swej prostocie.

8. Hamulec

Wygodny, bo można nacisnąć zarówno by wózek unieruchomić, jak i by go spowolnić. Takie detale docenia się latem.

Ani plus ani minus

1. Podbijanie

No dobrze, muszę się do czegoś przyczepić, chociaż chyba dla zasady 🙂 Z większym dzieckiem ciężko się podbija przy krawężnikach. Z drugiej strony wózek jest mega stabilny, nie trzeba się obawiać, że nam się przechyli do tyłu. Więc coś za coś. Szczególnie, że prowadzi go się super lekko. Bardzo fajny.

Gdzie kupić i ile kosztuje

Wózek X-lander X-follow występuje w kilku kolorach, więc możecie wybrać pośród pięknych barw (mój to zielony hello green, ale cudowny jest yellow!). A wózek kosztuje około 849 zł, najłatwiej kupić tutaj.

Dla kogo ten wózek

Dla każdego, kto mieszka w mieście i szuka świetnej spacerówki na codzień. To jest wózek, wg mnie, zarówno na wakacje, jak i normalne spacery każdego dnia. Nawet jeśli mieszkasz na 4 piętrze bez windy, to wniesienie go nie jest problemem. W dodatku cena jest niewysoka, jak na wózek, który ma wszystko 🙂

Wymiary na koniec

  • Waga: 7,6 kg
  • Złożony: 59 x 31 x 52 cm
  • Rączką: 106 cm

I jak wam się podoba?

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to