Szukaj
Generic filters

Wiązanie chusty – plecak prosty i większe dziecko

Plecak prosty ze starszym dzieckiem

Tym razem odrobina większe dziecko i wiązanie chusty na plecak. Czyli plecak prosty z większym, siadającym dzieckiem. Taki brzdącem, który chce uciekać z pozycji leżącej i przygotowywania tobołka.

Polecam Ci chusty bawełniane, miękkie na początek, zerknij tutaj oraz na lenny lamb tutaj, od 125 zł. Dla dużych dzieci może okazać się zbawienny dodatek np. lnu do chusty.

Kolejny raz możecie zobaczyć, jak wsadzać dziecko na plecy w chuście tkanej. Tym razem jednak dziecko jest ciut większe, przynajmniej siadające. Kolejnym razem pokażę Wam bardzo duże dziecko, ale teraz właśnie taki mały wiercipiętek 🙂

Jeszcze raz dla przypomnienia

Plecak prosty – dla kogo, od kiedy

 • wiązanie idealne dla każdego wieku, nie ma ograniczeń
 • wspiera prawidłową pozycję dziecka, a także rodzica
 • równomiernie przenosi ciężar na rodzica (ramiona i obręcz biodrowa)
 • dla siadającego dziecka można zamotać plecak z wyjętymi rączkami, choć trzeba brać pod uwagę, że jak zaśnie to warto to poprawić

Wiązanie plecak prosty z siadającym dzieckiem – film

Film ma za zadanie utrwalić zdobytą wiedzę podczas spotkania z doradcą, bo tylko wtedy zobaczycie jak idealnie dociągnąć chustę i wiązać swoje dziecko 🙂 Ma też zachęcić i zmotywować do noszenia, pokazać różne sposoby noszenia dziecka.

Błędy czego uniknąć

 • Przy większym dziecku paradoksalnie łatwiej o błędy, bo cięższe dziecko osiada bardziej w chuście i wychodzą błędy w niedociągnięciu.
 • uwaga na za dużą dupkowpadkę i możliwość podwieszenia dziecka za doły podkolanowe. Dupcia powinna być ciut niżej niż kolanka, ale nie znaczy to, że ma być skrajnie nisko
 • można poprawić materiał, tak by maksymalnie dużo było pod pupką dziecka między rodzicem, a dzieckiem
 • uwaga na skrzydełka (takie luki, które wyjdą, gdzie dziecko ma źle ułożone rączki w chuście), uwaga też na rączki, które wędrują na ramiona rodziców (to trzeba poprawić :)).

I w praktyce – wiązanie plecak prosty

Dość często wspominam, że my bardzo dużo nosimy w plecaku prostym, to świetne wiązanie. Przy większym dziecku sprawdza się na spacerach (chusta pod ręką, gdy zmęczy się na kolejnym kilometrze). Plecak prosty bez problemu wiąże też Michał, jako osoba wyższa i postawna ma dłuższą chustę.

Domowo :) na pocieszenie, dziecko roczne, chusta lennylamb tango
Domowo 🙂 na pocieszenie, dziecko roczne, chusta lennylamb tango
Na spacerze, roczniak, chusta ellevill
Na spacerze, roczniak, chusta ellevill
Prawie trzylatek, chusta pellicanobaby
Prawie trzylatek i odpoczynek po kilku godzinach w zoo, chusta pellicanobaby
Zima
Zima
Kolejna piekna chusta i mój prawie trzylatek, na chwilke, by się przytulić
Kolejna piekna chusta i mój prawie trzylatek, na chwilke, by się przytulić, chusta pellicanobaby

 

11 Odpowiedzi

  1. od urodzenia, a niektóre szkoły zakładają, że odkąd dziecko samodzielnie trzyma głowę 🙂

 1. Witam, a ja mam pytanie, co zrobić z moim meeega wiercącym się bobasem, jak tylko chcę ją zawiązać w chuście to ona od razu prostuje nogi, chusta ucieka spod pupy i z wiązania i dociągania nici:/ moje dziecko ogólnie jest bardzo emocjonalne,ruchliwe i „żywe” i nie usiedzi w jednym miejscu i teraz to wiązanie to była taka męka że przerzuciłam się na tule.łatwiej było jak była malutka.można teraz coś zrobić z takim małym uparciuchem wiercipiętą?

  1. Dobre pytanie! Podpisuję się pod nim i proszę o odpowiedź.

   Fajnie wyglądają Twoje dzieciacki w tym wiązaniu, tylko … jakoś tak młodnieją. W życiu nie dałabym im roku i 3 lat. Wyglądają na jakieś 3-4 miesiące, starsze góra 8. To nie przytyk, widziałam na innych zdjęciach, że wyglądają na tyle ile mają:-P. Nie zwracał wam ktoś uwagi na to?

  2. W sensie, że młodnieją? 😀 haha. Jak patrzę to po prostu to nadal są małe dzieci, choć niekiedy wydają mi się już takie „dorosłe” 🙂

 2. Witam a ja bym chciala sie poradzić czy noja mała zaraz skonczy 9 miesiecy nie jest za mała na chustę? Czy moze na tym etapie lepiej kupic nosidlo?

 3. Paulina, a ta pierwsza chusta to przypadkiem nie Marsylianka? 🙂 mam taką samą i kupiłam ją jako ww. 🙂

 4. Witaj. Możesz mi doradzić jakie wiązanie zastosować na mojego rzucającego się 6 miesięczniaka,który przy okazji ma ponad 9kg?:) próbowałam tego plecaka ale wyskakiwał mi w czasie dociagania.I wszystko na marne.A wrzucic go na plecy to też nie byle co;)

 5. Jaką chustę polecacie do wiązania typu plecak prosty dla trzylatka (102 cm wzrostu, 16 kg wagi) i osoby noszącej – 184 cm wzrostu. Czy jest jakaś opcja, żeby w tym wiązaniu uwolnić ręce dziecka ? Szalenie mi się podoba ten sposób 'transportu' dziecka, zwłaszcza że mój siostrzeniec lubi być noszony na plecach (’na barana'), ale wtedy mam ręce zajęte podtrzymywaniem mu pupy, bo jest jeszcze za mały żeby mnie objąć nóżkami w pasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.