Wenecja, Murano i pyszne jedzenie

Wenecja

Wenecja zachwyca! Jeśli nie mówiłam jeszcze, jak bardzo podoba mi się gubienie się w gąszczu tutejszych wąskich uliczek, przechodzenie nad kolejnymi kanałami i podziwianie gondoli… ale mówiłam już na pewno, bo Wenecja zachwyca.

I wcale nie śmierdzi! Pachnie morzem i zatoką, troszkę glonami czy mokrym drewnem, jak w morskiej przystani, pachnie też solą i wilgocią, ale na pewno nie pachnie brzydko. Przynajmniej nie teraz latem i nie dla mnie 🙂

W Wenecji uciekaliśmy od dużych uliczek prowadzących na Rialto czy do placu św. Marka, o wiele większą przyjemność sprawia chodzenie po wąskich, pustych uliczkach, w których nie ma tylu turystów, jest pusto, cicho i słychać tylko plusk wody, a czasem przepłynie kanałem gondola. Zaraz potem można trafić do fajnej trattorii z wyśmienitym włoskim jedzeniem. Gdzie właściciele sami na miejscu przygotowują panne cottę, a nawet najmniejsza porcja tiramisu smakuje, jak marzenie.

Po pysznej przekąsce najlepiej wybrać się na dalszy spacer, ja polecam zobaczyć okoliczne wyspy. Jest tam spokojniej niż w centrum Wenecji, a zachwycają również kanałami i pięknymi kolorami domków.

Dzienny bilet (12 godz.) na tramwaj wodny to koszt 16 euro, ale za 3 euro można popłynąć w jedną stronę na wybraną wyspę, na przykład na Murano. Murano jest barwna a w każdej uliczce spotkacie sklepik z wyrabianym tutaj szkłem. Figurki ze szkła murano, wazony, podstawki, talerze, kieliszki… żyrandol? Wszystko, proszę bardzo. Wszystkie zachwycają. Niektóre są jak namalowane kredkami lub jak nadmuchany balonik, aż dziwne, że nie pękają po dotknięciu.

Garść informacji

Wybieracie się na Murano i potem chcecie wrócić do Wenecji? Jeśli jest późno to lepiej kupcie bilet powrotny wcześniej, bo na Murano kasę zamykają o 17 a biletomatów nie znaleźliśmy. Cena tiramisu w tutejszych restauracjach to od 4-9 euro. Dzienny bilet za 16 euro pozwala na nieograniczone zwiedzanie tutejszych wysp.

Wenecja widziana z Murano
Wenecja widziana z Murano
Wenecja
Wenecja
Murano
Murano
Tu jest cudownie - mówiłam?
Tu jest cudownie – mówiłam?
Wenecja. Budynki zniszczone od wody, zapach wilgoci, ale latem na pewno nie śmierdzi :)
Wenecja. Budynki zniszczone od wody, zapach wilgoci, ale latem na pewno nie śmierdzi 🙂

15 Odpowiedzi

 1. hm… jakby to rzec – te filmy które wgrywasz na YT ja ogladam w
  identycznym laptopie 🙂 mam taki sam jak Ty!

 2. @Kizia1213 w trasie jesteśmy cały czas, nadajemy na zywo 🙂 obecnie
  jestesmy 3 tydzien a planujemy w sumie być dwa miesiące, więc jeszcze
  troszkę przed nami. Oczywiście na własną rękę 🙂

 3. Wspaniała podròż „kotleta” i wspaniałe filmy ,mam pytanie jakim sprzetem
  dokładnie krecicie filmy?Widziałem na poprzednich filmach że to aparat…..

 4. @kotlettv tak sobie wyobrażam 🙂 filmu raczej nie da się na tym obrobić
  /chyba, że macie lepszy w środku/ ale do torebki jest super! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.