Szukaj
Generic filters

Wakacje kamperem 2019: dzień 20 Hiszpania! i piękne Besalu

Besalu

Jakoś wcale nie planowaliśmy Hiszpanii. Ale plany są po to by je zmieniać. I tak dziś wjeżdżamy do Hiszpanii. Na szybko szukam różnych pięknych miejsca, bo niewiele mam przygotowane. Ale to jest fajne w podróży kamperem – kombinujesz 🙂

Francja, szczególnie autostrady, nie są tanie. Liczą nas w klasie 3 przez naszą wysokość i za każdym razem płacimy po 30 euro na bramkach. Stąd z pewną ulgą wjeżdżamy do Hiszpanii.

Dzień 20

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Hiszpanii. Przed nami około 200 km. To znowu sporo, ale może uda się z jednym postojem.

W późnej porze obiadowej jesteśmy już w Hiszpanii. Początkowo zatrzymujemy się w miasteczku Peralada. Wyczytałam, że jest tutaj ładny zamek, ogród, bociany. Szybko się jednak okazuje, że wszystko jest w remoncie i zamknięte. Po krótkim spacerze (same miasteczko urocze, tak inne niż francuskie!) ruszamy dalej.

Peralada, ładnie, ale wszystko zamknięte, remont
Peralada, ładnie, ale wszystko zamknięte, remont
Takie piękne kwiaty
Takie piękne kwiaty
Czasem pytacie czy dzieci wzięły zabawki - proszę :)
Czasem pytacie czy dzieci wzięły zabawki – proszę 🙂

Tym razem wyznaczam nam cel Besalu. Wygląda uroczo. To średniowieczne miasteczko z niesamowicie fotogenicznym mostem, który możliwe, że będziecie kojarzyć z pocztówek. Postój jest obok, bardzo fajny, my naszym małym kamperem nie mamy problemu by zaparkować. Szybko biegniemy na stare miasto.

Wszystko kamienne, więc z wózkiem się trochę męczymy. Ale widoki piękne. Jest już wieczór, słońce świeci miękko, zatem jest bardzo magicznie.

Udaje nam się kupić lody (pyszne!) o smaku puddingu ryżowego, omnomnom. A potem włóczymy się to tu to tam, podziwiamy widoki z punktów, odpoczywamy..

Dzisiaj tu będziemy nocować, a potem wymyślimy gdzie jedziemy dalej. Bo Michała kusi Girona!

Nocleg

To taki parking-postój blisko tego starego mostu (tak dosłownie przez ulicę), czasem parkują tu zwykłe samochody, nie tylko kampery. Na wodę trzeba mieć żeton z informacji turystycznej. Ale postój jest za free. GPS: 42.1987, 2.70405.

A to już Besalu
A to już Besalu
Pięknie. Ciepło, wieczór, cudowne słońce
Pięknie. Ciepło, wieczór, cudowne słońce
Kamienne uliczki
Kamienne uliczki
Lody
Lody
To cel każdej naszej podróży haha
Sami zobaczcie jak cudownie
Sami zobaczcie jak cudownie
  • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ “Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.