Szukaj
Generic filters

Tygodnie tematyczne

tygodnie tematyczne„. Myślę, że to fajny pomysł na zgłębienie tematu, rozszerzenie wiedzy i znalezienie wszystkiego czego szukacie w dość krótkim czasie. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten nowy projekt, bo jestem niesamowicie nakręcona na jego realizację 🙂 A ja też czekam na Wasze propozycje tematów.

Tygodnie tematyczne – ale o co chodzi?

Chcę w ciągu tygodnia codziennie dawać wpis z danej tematyki np. wózki, kosmetyki naturalne, szycie itd. Prócz tych wpisów będą pojawiać się też inne, aby ktoś, kto nie jest akurat zainteresowany tym tematem również coś fajnego znalazł dla siebie albo przy okazji skusił się na temat tygodnia 🙂 Lubię zgłębiać konkretne tematy, zagadnienia i dzielić się tym z Wami, czasem rozkładam to na raty, ale dochodzą kolejne pytania i czasem trudno mi to pogodzić by wszystkim odpowiedzieć. Pomyślałam, że w ciągu takiego tygodnia lepiej omówię dany temat, a też Wy będziecie wiedzieć czego się spodziewać no i może w wielu przypadkach będzie to motywujące dla Was :* Prócz tematów tygodnia będą też wpisy z innej dziedziny, aby nie było zbyt monotematycznie 🙂 oczywiście :*

Propozycje tygodni tematycznych

 • Wózki – codziennie nowa recenzja wózka, a na koniec tygodnia wpis o tym, jaki wózek dla kogo będzie najlepszy. Kilka w tym stylu znajdziecie w dziale wózki dziecięce.
 • Szycie – codziennie ciekawy wpis o szyciu, robienie wykrojów, konkretne ubranka, pobieranie miary, koszty i co tam nam jeszcze przyjdzie do głowy. Kilka w tym stylu znajdziecie w dziale szycie.
 • Chustonoszenie – dokładny opis wiązań, co dla kogo, od kiedy, z punktu widzenia mamy, dziecka i fizjoterapeuty. Kilka w tym stylu znajdziecie w dziale chusty.
 • Kosmetyki naturalne – proste receptury na super kosmetyki np. do kąpieli lub inne. Kilka takich wpisów znajdziecie w dziale kosmetyki naturalne.
 • Pieluszki wielorazowe – jak pielęgnować, ile, gdzie, jakie kupić. Poczytacie też o tym w dziale pieluszki wielorazowe.
 • Biżuteria – jak zrobić samodzielnie kolczyki, bransoletki, wisiorki. Kilka w tym temacie w dziale biżuteria hand made.
To moje propozycje, ale czekam na Wasze. Ja chciałabym zacząć od wózków, bo mam bardzo dużo zaległych recenzji i w zasadzie każdego dnia dostaję od Was mejle czy wiadomości z zapytanie w tym temacie 🙂 A potem? Czekam na Wasze propozycje <3

Proponowane kalendarium:

 1. Tydzień 1 (16.02 – 22.02.2014) Wózki
 2. Tydzień 2 (23.02 – 01.03.2014) Szycie
dalej – do wyboru, do zaproponowania 🙂 Czekam na Wasze komentarze i propozycje tygodni tematycznych, liczę, że projekt Wam się spodoba, a na blogu znajdziecie jeszcze więcej fajnej treści <3]]>

23 Odpowiedzi

 1. Fajne! Najbardziej z tego podoba mi się szycie i biżuteria. Sama proponuję hand made i podróże niebanalnie. Tak mi teraz przyszło do głowy 🙂

 2. Ja mam pomysł nie na tydzień tematyczny, ale na pojedynczy wpis. Mianowicie: zabawki/sprzęty szkodliwe dla dzieci. Co jakiś czas natknę się na informację, że coś może zaszkodzić dziecku, ale brakuje mi takiego zebrania informacji w jednym miejscu. Szczególnie cenne informacje mogą pochodzić od doświadczonej mamy. Słyszałam, że chodziki są szkodliwe, podobnie jak plastikowe autka, w których dziecko odpycha się nóżkami. Wiem też ze jest diametralna różnica między nosidłem a wsiadłem. Co jeszcze, drogie mamy?

  1. Super, to w takim razie czekam na wpis. A moje propozycje dot. tygodni tematycznych : chusty i podróżowanie z dziećmi

 3. Fajny temat to np. polecane książki, filmy itp. Na początku gdy powstała domowa były polecane książki, może warto do tego wrócić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.