Szukaj
Generic filters

Mój ranking sklepów internetowych (markety i delikatesy)

Robicie zakupy w sklepach internetowych? Takie codzienne, spożywcze, ale też chemię i inne przydatne (mniej lub bardziej) rzeczy? Odkąd w domu mamy dziecko staram się robić zakupy wyłącznie przez internet (przynajmniej te duże zakupy), wielka oszczędność czasu. A Wy?

Jednak, jak zaczynałam robić takie zakupy to zupełnie nie wiedziałam od czego zacząć, który sklep wybrać itd. Dzisiaj podzielę się z Wami moimi odczuciami, ale czekam też na Wasze komentarze, które sklepy sobie chwalicie a które odradzacie?

Testowałam (zakupy minimum 2 razy) wszystkie sklepy ogólno-spożywcze, nazwijmy je internetowymi marketami. Większość z nich ma siedzibę też fizycznie.

Sprawdziłam:

 • E’Leclerc (hipernet24.pl)
 • Frisco.pl i a.pl (obecnie to w sumie Frisco po prostu)
 • Tesco (ezakupy.tesco.pl)
 • Auchan (auchandirect.pl)
 • Piotr i Paweł (e-piotripawel.pl)
 • Alma (alma24.pl)

Wszystkie te sklepy sprawdzałam w swoim miejscu zamieszkania (Warszawa), każdy z nich dowozi zakupy do mnie. To chyba największy problem, bo często ta weryfikacja odbywa się po kodzie pocztowym lub rejonie. Jak jest u Was z dostępnością (dowozem do Waszego miejsca zamieszkania) sklepów internetowych.

Powiem tak, dla mnie nie ma idealnego sklepu internetowego, każdy ma wady. A szkoda. Niektóre sklepy są drogie, inne mają drogą wysyłkę a jeszcze inne długi czas oczekiwania na dostawę. Ale! Tak naprawdę dają ogromną wygodę, zakupy wnoszone są do domu (zgrzewki wody, wszelkie ciężkie produkty itp.) i nie traci się na to czasu.

Unikam jak ognia wielkich marketów, chodzę jedynie do osiedlowych sklepików, więc dla mnie zakupy internetowe w takich e-marketach to strzał w 10-tkę. A Wy, jak oceniacie?

Czas dostawy

To dla mnie najważniejszy parametr przy zwykłych zakupach (podkreślam zwykłych, podstawowych, gdzie ceny produktów zazwyczaj są podobne we wszystkich sklepach). Sprawdzałam czas dostawy wiele razy, ale najlepiej to zobrazuje przykład z dnia 30.12 (wiem wiem, paskudna jestem, wszyscy wtedy zakupy robili).

Tego samego dnia (niedziela) zakupy były w stanie dostarczyć: E’Leclerc, Piotr i PAweł oraz Alma

 • Na kolejny dzień (poniedziałek 31.12): Auchan
 • Na środę pozostałe: Frisco, Tesco, A.pl
 • I to w sumie zgadza się mi do tej pory, jak chcę zamówić coś “na dziś” to wybieram Piotra i Pawła lub E’Leclerc.

Ceny

Uwaga! Ceny w sklepach internetowych nie zawsze są takie, jak w realnych sklepach tej samej marki! Poza tym, musicie pamiętać, że dochodzi wysyłka. W ten sposób zakupy w niby tańszym sklepie mogą Was wyjść drożej niż w delikatesach (Alma oraz Piotr i Paweł).

Na przykład w Auchan za wysyłkę zapłacicie 19 zł, w E’Leclercu między 9 a 60 zł (zależy od wagi i kosztu produktów, im cięższe a tańsze tym droższa wysyłka, mi zazwyczaj wychodzi ok. 18 zł). W Piotrze i Pawle dostawa darmowa jest w konkretne dni lub powyżej jakiejś kwoty zakupów.

Warto zwracać na to uwagę, bo naprawdę można zaoszczędzić 🙂

Dostawa i pakowanie

Wszystkie sklepy dostarczają zakupy swoimi samochodami w ustalony dzień i w ustalonych przez Was godzinach. I nigdy mi się nie zdarzyło, by któryś sklep nie wywiązał się z tego, czy był za późno.

pakowanie:

 • E’Leclerc (hipernet24.pl) – pudełka ogólne hurtowe np. po batonach marki X
 • Frisco.pl i a.pl (obecnie to w sumie Frisco po prostu) – siatki foliowe
 • Tesco (ezakupy.tesco.pl) – siatki foliowe
 • Auchan (auchandirect.pl) – pudełka z napisem auchan
 • Piotr i Paweł (e-piotripawel.pl) – siatki lub za dopłatą pudełka
 • Alma (alma24.pl) – siatki

Wszędzie zamówiłam delikatną sałatę, wszyscy dostarczyli mi ją w dobrym stanie (na górze torebki a nie gdzieś zgniecioną). Wszystkie sklepy dzielą również zakupy tematycznie (chemia, mrożonki, jedzenie). Dodatkowo E’Leclerc przywozi w lodówce (np. mrożonki) i można natychmiast przepakować do swojej. Najgorzej pakuje Alma (oszczędność foliówek aż do przesady).

Mój ranking sklepów internetowych

Nie ma idealnego, ale powiem Wam, gdzie robię najcześciej zakupy:

 1. Piotr i Paweł oraz E’Leclerc
 2. Auchan, Frisco
 3. Tesco
 4. Alma

To mój osobisty ranking. Wybór w szczególności za szybką dostawę (zazwyczaj muszę coś mieć na dziś lub mi się tak wydaje :)), duży asortyment, dość uśrednione ceny. Tutaj w mojej “jedynce” nawet skłaniam się do Piotra i Pawła ze względu na często darmową dostawę.

Auchan ma ode mnie plusa za to, że zawsze wszystko ma albo ja miałam farta 🙂 Inne sklepy zazwyczaj dzwonią uzgodnić braki (np. zamienić papier toaletowy firmy X na ten firmy Y). Tutaj jedynie Frisco nie dzwoniło a po prostu dostarczyło z brakami, za co minus, bo na pewno dało się zamienić a tak zostałam bez jakiegoś produktu i musiałam biec do sklepu stacjonarnego. Za to Tesco zamieniło sobie samo (raz, bo drugim razem było wszystko), ale były to niewielkie zamiany na produkty w tej samej cenie.

Alma jest na końcu, bo jednak cenowo wypada w moim odczuciu najgorzej i też często nie było tam jakiegoś produktu na którym mi zależało (np. świeżego mięsa).

O i to mój osobisty ranking, a Wy, jak oceniacie sklepy? Macie ulubione? Robicie zakupy online? Jeśli nie to zachęcam, bardzo wygodna sprawa 🙂

A to już tak na rozbawienie :) Czy Wasze koty (a może psy też?) zawsze interesują się pudełkami?
A to już tak na rozbawienie 🙂 Czy Wasze koty (a może psy też?) zawsze interesują się pudełkami?
 • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

  Postaw mi kawę na buycoffee.to