Szukaj
Generic filters

Test pieluszek dla dzieci

Test pieluszek

Siedzę w pieluchach na całego, więc postanowiłam to wykorzystać i zrobić test pieluszek jednorazowych 🙂 Jakich Wy używacie? Które pieluszki dla dzieci są lepsze a które beznadziejne? Dzisiaj moja subiektywna ocena razem z cenami. Jeśli zastanawiacie się dopiero jakie pieluchy wybrać dla dziecka to na pewno Wam ten tekst pomoże.

Już na początku zachęcam Was do zostawiania opinii jakie pieluszki Wy polecacie lub odradzacie?

Co by nie mówić o pieluszkach jednorazowych to są po prostu wygodne, na pewno z czasem poruszę temat wielorazówek, ale tym razem skupię się na tych pierwszych 🙂

Jakie pieluchy testowaliśmy

Tak, jak wspomniałam siedzę w pieluszkach, starsze dziecko nosi pieluszki rozmiar 5 a młodsze 1 a nawet już 2. Wszystkie testowane pieluchy to 5, ale dopisuję uwagi o mniejszych, których używałam przy pierwszym malcu a teraz przy drugim.Dopisuję też subiektywne uwagi mojego męża, bo nie mamy tych samych faworytów 🙂

Jeśli chodzi o ceny to pieluchy kupowałam w pierwszym kwartale 2014 roku.

Testowane pieluszki
Testowane pieluszki: Tesco, Softino, Auchan, Pampers, Dada, Fitti, Happy, Toujurs Lidl, Baby Dream

Przetestowałam większość dostępnych na rynku pieluszek, czyli:

 • Pampers (Active Baby, Sleep&Play oraz Premium Care)
 • Baby Dream Rossmann
 • Fitti Biedronka
 • Dada Biedronka
 • Toujours Lidl
 • Softino Lidl
 • Baby Comfort Auchan
 • Happy Bella
 • Tesco Loves Baby

I te pieluszki biorę pod uwagę w rankingu. Miałam okazję też używać Huggies (chyba wycofane już z PL? bo nigdzie nie mogłam ich dostać, a były fajne…), ostatnio zobaczyłam też pieluszki Seni oraz Carrefour, więc może z czasem dopiszę do rankingu, ale czekam na Wasze uwagi i odczucia 🙂

Co brałam pod uwagę, czyli w skrócie opis tabelki

Chłonność

Nasze starsze dziecko pije dużo wody, co też oznacza, że mamy na pokładzie małego strażaka 🙂 Idealny materiał na testera pieluszek jeśli chodzi o ich chłonność. Tutaj świetnie wypadają pieluszki dyskontowe (Toujours Lidla i Dada Biedronki) oraz Pampers i Tesco Loves Baby, gorzej Bella Happy i Baby Dream Rossmana, za to bardzo słabo również dyskontowe, ale te drugie czyli Fitti Biedronki, Softino Lidla i Baby Comfort z Auchan.

Niektóre pęcznieją  i zostają miękkie, a inne robią się sztywne i okropnie twarde, aż dziwi mnie, że dziecko daje radę chodzić z takim balastem między nogami.

Miękkość (cienkie i grube)

Już porównując na sucho wszystkie pieluszki widać wyraźną różnicę, niektóre są bardzo cienkie, miękkie a inne sztywne bądź grube a czasem i sztywne i grube.

Najcieńsze są Lidlowe Toujours a zaraz za nimi Tesco Loves Baby i Pampersy (każdy rodzaj, choć Premium Care są ciut grubsze w moim odczuciu niż inne). Za to najgrubsze na sucho (podkreślam) są Happy i te z Auchan a najsztywniejsze Fitti Biedronki i Auchan oraz Softino Lidla.

Za to po użyciu 🙂 twarde są: Softino, Fitti i Auchan, potem Dada. Najlepiej tu wypada w kwestii sztywności pełnej pieluchy, czyli, że nadal jest miękka Toujours, Tesco, Pampers Sleep&Play.

Zapinanie

W zasadzie większość pieluszek zapina się na takie taśmo-rzepy, które da się odpiąć/zapiąć wielokrotnie. Jednak muszę wyszczególnić jedną czarną owcę, która ma zapięcia w stylu zwykłej taśmy klejącej (beznadzieja!) i wielokrotnie nie umiałam tego rozpiąć nawet zdejmując brudną pieluszkę. Te pieluchy to Fitti z Biedronki.

Wygląd

Dla mnie pieluszki mogłyby być całkowicie białe i absolutnie by mi to nie przeszkadzało, ale kolorowe w sumie milej zmieniać 🙂 Jak byłam początkującym rodzicem to uwielbiałam kolorowy nadruk z jednej strony, wtedy nawet po ciemku widziałam, gdzie jest przód a gdzie tył. Ale teraz widzę, że większość pieluch ma nadruki i z przodu i z tyłu 🙂

Jeśli chodzi o wygląd to raz jeden podobały mi się pieluszki, to była seria świąteczna z Dady, taka z reniferem 🙂 Mega pomysłowe. A reszta pieluszek jest dla mnie podobna i tak kończą dokładnie tak samo 🙂

O tych Dada pisałam, z reniferem
O tych Dada pisałam, z reniferem
Ranking pieluszek :)
Ranking pieluszek 🙂 tutaj widać grubość

Ranking pieluszek

Maksymalnie 5 pkt (kropek), minimalnie 1 pkt. Przy wyglądzie dałam 4 lub 5, bo do tego przywiązuję najmniejszą wagę i każde są dla mnie w miarę OK 🙂

Mój osobisty ranking pieluszek
Mój osobisty ranking pieluszek

Zgodnie z tabelką najlepiej wypadły: Pampers Active Baby, Toujurs z Lidla i Tesco Loves Baby, ale spokojnie niemal na równi są z nimi Dada.

Cena

Fotografowałam swoje paragony i opakowania by pamiętać ile czego i za ile 🙂 Poniżej ceny w przeliczeniu na sztukę. Z tego co pamiętam nic nie było w promocji, ale na pewno na te warto polować 🙂

Ceny pieluszek na podstawie moich zakupów
Ceny pieluszek na podstawie moich zakupów

 Inne uwagi

Jako że nie wszystko da się ująć w tabeli to kilka odczuć osobistych 🙂

Pampers (Active Baby, Sleep&Play oraz Premium Care)

Absolutnie nie dostrzegam różnicy między Pampers Active Baby i Sleep&Play 🙂 możecie mi wyjaśnić, bo w używaniu one są dla mnie identyczne. Ogólnie Pampersy lubię i uważam je za jedne z lepszych. To co mi nie pasuje w nich to zapach, jest taki syntetyczny wyjątkowo 😀

Co do Pampers Premium Care to za tymi nie przepadam, tym bardziej, że 1 (new born) mają jakąś dziwną siatkę (kolejne rozmiary mają inny środek), która strasznie przyczepia się do delikatnej skóry noworodka. W efekcie dwukrotnie po Pampersach dzieci miały pieluszkowe zapalenie skóry a ja kombinowałam z innymi pieluchami. Za to większe rozmiary nie są na tyle WOW by płacić za nie więcej.

Pampersy te zwykłe (nie premium care) to faworyt Michała.

Pampersy te zwykłe
Pampersy te zwykłe

Baby Dream Rossmann

Średniaki, jak dla mnie. Fajne za rozsądną cenę. Czasem rzepy trudniej odpiąć, ale ogólnie są OK.

Baby Dream pieluszki z Rossmanna
Baby Dream pieluszki z Rossmanna

Fitti Biedronka

Najgorsze pieluszki w moim odczuciu. Twarde, a już po użyciu zbijają się, zbrylają i inne cuda. W dodatku taśmy są masakryczne, jako jedyne mają takie taśmy, jak zwykła taśma klejąca. Jak się przyklei to trzyma tak, że trudno pieluszkę zdjąć, za to jak dotknie np. swetra to nici z zalepienia pieluchy. Nie wiem czy inne rozmiary też mają taką taśmę, bo sprawdzać nie będę.

Fitti czyli pieluszki z Biedronki
Fitti czyli pieluszki z Biedronki
Opakowaie pieluch Fitti
Opakowanie pieluch Fitti

Dada Biedronka

Pieluszki bardzo lubiane przez wielu rodziców, tak jak słyszę opinię. U mnie zmiennie, przeszkadzała mi ich twardość po użyciu, wydaje mi się, że obecnie są miękkie albo trafiłam na jakieś “soft” 🙂 W każdym razie są spoko. Dodatkowo mają ode mnie plus za serie z reniferem 🙂

Dada to drugi faworyt Michała.

A to Dada, czyli lubiane pieluszki z Biedronki
A to Dada, czyli lubiane pieluszki z Biedronki
Biedronkowe Dada
Biedronkowe Dada

Toujours Lidl

Moje ostatnie odkrycie. Kupiłam bez przekonania, ale są absolutnie najcieńsze z pieluszek, jakie u nas były testowane. Są jednak spore i potrafią odstawać z tyłu nad pupką. Mam też wrażenie, że dość często pupka dziecka jest wilgotna przy zmianie pieluszki czego nie zauważyłam przy innych pieluchach rozmiaru 5 i 2. Za to mają minus.

Są też na tyle cienkie, że czasem trudno mi ocenić czy pieluszka jest już pełna 🙂 ale ogólnie to jeden z moich faworytów.

Toujurs z Lidla
Toujurs z Lidla
Lidlowe
Lidlowe

Softino Lidl

Bardzo słabe, rekompensuje to cena, bo są niedrogie, ale nic zachwycającego. Grube, sztywne. Bez porównania z tymi lepszymi Lidlowymi.

Softino z Lidla
Softino z Lidla
Softino też z Lidla
Softino też z Lidla

Baby Comfort Auchan

Drugie słabe moim zdaniem z testowanych pieluch, są twarde, jakieś takie gumiaste i nieprzepuszczające powietrza. Jednak mają delikatny środek i za to mają u mnie plus. Bo o ile rozmiar 5 jest kiepski to rozmiar 2 kiedyś bardzo lubiłam. Nie wiem jednak czy coś w tej kwestii się zmieniło, czy to właśnie sprawa rozmiaru.

Baby Comfot z Auchan
Baby Comfot z Auchan
Pieluszki Auchan
Pieluszki Auchan

Happy Bella

To takie pieluszki, które niby są dość grube z wyglądu (jako jedyne w paczce są złożone na 3 a inne na 2), ale są bardzo porządnie wykonane. Mają delikatne falbanki, świetny pas przy pupie – nigdy nie odstają, nie śmierdzą i są bardzo delikatne w środku. To te pieluszki wybawiły nas z pieluszkowego zapalenia skóry.

Mają u mnie też plus za to, że bywają pakowane po 1 sztuce, co kiedyś już mi uratowało sprawę 🙂

W każdym razie to mój cichy faworyt, bo jak się przyjrzeć to pod wieloma względami biją inne na głowę.

Bella Happy
Bella Happy

Tesco Loves Baby

Moje odkrycie. Cienkie, niedrogie, ładne i chłonne. Kupiłam bez przekonania, ale kupuję je nadal, jak tylko mam okazję. Moim zdaniem jedne z lepszych pieluszek.

Mój faworyt.

Pieluszki Tesco Loves Baby
Pieluszki Tesco Loves Baby

Uffff to tyle w kwestii pieluch 😀 Nigdy nie podejrzewałam, że można tyle o pieluchach napisać haha. Czekam na Wasze typy, jakie pieluchy polecacie, jakie odradzacie?

Wasze opinie zbiorę i podsumuję, będę więc wdzięczna za każdy głos w tej sprawie 🙂

 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ “Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 121 Odpowiedzi

   1. o fajne muszę przyjrzeć się też takim, tym razem skupiłam się na pieluszkach takich popularnych, ale widzę, że tema rzeka ;D

   2. Brakuje mi najważniejszej informacji o zawartości metali ciężkich w pieluszkach. Różnią się w poszczególnych rodzajach A przecież to jest najbardziej istotna sprawa. Nie chcemy przecież obciążać niepotrzebnie marek dzieci już na tym etapie.

  1. Pampersy firmy Pampers ale te zwykłe w zielonym opakowaniu, bo ta wersja z rumiankiem uczula. Testowałam juz wszystkie pampersy hehe i tylko te są ok wg mojej córeczki 🙂

  2. nr 1 Pampers Active play – kupowane z większym zapasem w Lidlu w trakcie promocji za około 60 gr sztuka
   Nr 2 Dada ale wydzielały chemiczny zapach.
   Baby Dream – słabe – mało chłonne
   Używałam jeszcze Huggies ale nie przypadły mi do gustu, wydawały mi się twarde.

  3. na noc tylko i wyłącznie pampersy, a w dzień ujdą rossmanowe, inne nieakceptowalne. najgorsze jakie miałam, to jakieś najtansze made by tesco i by kerfur 😉

  4. nasze typy pieluch tj mój i Mikiego to tesco love -super są 😀 chłonne miękkie …jak dla mnie nie odbiegają od pampersów …noi fajna cena -my czsto kupujemy 2 za 50zł…
   drugi typ to pampersy premium care 🙂 oraz acitive baby …

   1. to nie jest ten sam producent Dada i Pampers ktos puscił plotkę i zyje swoim zyciem…
    W dadzie tyłek mokry po moczu a w pampersie nie… To jedyny plus dla pampersa…

   2. Dada fioletowe są robione na wzór Pampers premium care. Są tak samo chłonne, mają żółty pasek itd. Dodatkowo nie pachną chemicznie jak Pampers co jest na plus dla Dady! Pampers to najgorszy szajs na rynku!

  5. Mój faworyt to Toujours z Lidla. Też kupiłam je bez przekonania, ale potem kupowałam tylko je na zmianę z Dada. Na początku jak dziecko było małe to kupowałam Pampers rozmiar 1 i 2, czasami 3.
   Pytałaś czym różnią się Pampersy Active Baby od Sleep&Play. Te drugie są nasączone rumiankiem,czy czymś takim, co odparzało moje dziecko. Nie byłam z nich zadowolona.

  6. u nas pampersy białe i zielone. Ale uzywalismy też toujours z lidla i babydream i złego słowa nie powiem 🙂 ale na pampersy zawsze znajdzie się jakaś promocja i za rozsądną cenę można kupić, także raczej jestem im wierna 🙂

  7. Only Pampers Active u nas 🙂 Dady u nas były tylko raz uczulały przez cały czas aż zrobiły ropne rany i były mało chłonne i śmierdzące. Z Lidla na początku uczulają, ale z czasem już nie, no i chłonność mają dobrą. Pampers Active super chłonność, nie uczulają, mają bardzo przyjemny zapach czego inne nie mają, a to dość istotne czy starszym dziecku. Jak się złapie na promocji to wcale dużo drożej nie wychodzą 🙂

  8. używaliśmy:
   1. pampers
   2. tesco loves baby
   3. dada
   z pampersów marki pampers zrezygnowalismy, ponieważ śmierdziały strasznie chemią, mała miała podrażnienia od nich. teraz używamy dady, na przemian z tesco loves baby = przystepna cena, chłonne, miękkie, kolorowe dla nas idealne 🙂 polecamy

  9. Ja używałam różnych pieluszek ale stwierdzam że Pampers najlepszy / po pieluszkach z Biedronki mój synek ma zawsze odparzona pupę

   1. Moje dziecko miało tylko raz odparzoną pupkę i to po pampersach właśnie. Od tamtej pory kupuję dada z biedronki czy też z drogerii hebe (bo i tam są dostępne dada a że mam kartę stałego klienta to i czasem jakaś promocja). Też używałam tych baby dream z rossmanna ale jak dla mnie gorsze od dada – mniej chłonne. Zastanawiałam się nad tymi z Lidla i chyba się skuszę po tym poście.
    Dziekuję

   2. U mnie również mały odparzył się na Pampersach tych zielonych ;/ i strasznie je przesikiwał za to DADA sprawdzila się idealnie Bella Happy również choć są mniej chłonne od Dady;)

   3. my przez pierwsze pół roku używaliśmy Pampersów różnych, najgorsze były te białe sensitiv, czy jakoś tak, przy zielonych często przelatywało, rumiankowe nie uczulały, ale wydawały mi się jakieś kiepskie, no to zmieniliśmy na Dada i niby było dobrze, ale są trochę sztywne, no i teraz od miesiąca walczę z odparzeniami, więc jutro kupię już inne na spróbowanie. Tak przy okazji, taka ciekawostka: pieluszki Dada są dostępne w Hebe, bo to drogeria Biedronki 🙂

   4. Bo Pampersy to sama chemia! Perfumowane, wybielane chlorem. Płaci się tylko za markę! Za tą cenę warto poszukać innych, nieuczulających pieluszek, chociażby Huggies lub równie czystych w składzie Pufies.

  10. temat ciekawy i ważny:)
   Ja zaczęłam od pieluszek pampers ale potem już kupowałam dada z biedronki. Moim zdaniem te pieluszki są porównywalne a różnica w cenie istotna, dlatego faworytem są pieluszki dada. Testowałam tez bella happy i huggies, ale nie przypadły mi do gustu.

  11. moja indywidualna ocena różnicy między Pampers Active Baby a Pampers Sleep&Play: otóż o ile te pierwsze to wg mnie jedne z lepszych pieluch to te drugie bardzo często u nas przeciekają/przepełniają się… po prostu bardzo często i bardzo szybko spodnie są mokre. Nie wiem z czego to wynika ale przy Pampers Active Baby się nie zdarzało a przewędrowaliśmy od rozmiaru 1 do 5 (więc było na czym testować:))

  12. Toujours są świetne, ale trzeba uważać w sklepie, gdyż są dwa rodzaje. Jedne cienkie (to właśnie te fajne) i drugie tańsze ale grubsze, twarde i ogólnie kiepskie…

   1. właśnie… softino to softino, czyli marność. A ja natknęłam się na Toujours w dwu rodzajach: droższe i tańsze (bez DryLock). Nie wiem czy w każdym lidlu są w sprzedaży ale na pewno istnieją – wiem, bo dałam się nabrać na niższą cenę:)

  13. Też mamy za sobą pieluszkowe eksperymenty i naszym subiektywnym zdaniem w okresie noworodkowym najlepiej sprawdzały się po prostu pampersy, a szczególnie Premium Care new born. Inne w tym okresie uczulały maluchy.
   Bardzo zadowoleni byliśmy z Huggies (te córka nosiła najczęściej) oraz Tesco.
   Potwierdzamy staranne wykończenie Happy Bella, ale jakoś nas nie porwały.
   Synowi najczęściej kupowaliśmy pieluchy w drogerii Schlecker, mieli pieluchy jakości Pampers za cenę Dady, dla nas idealne. Nie uczulały, chłonne, miękkie… niestety już ich nie ma (drogerię wykupiła jakaś inna firma i zrezygnowała z produkowania m.in. tych pieluch).
   Przerzuciliśmy się na pieluchy z Rossmanna i nie mamy im nic do zarzucenia.
   Stanowcze nie mówimy pieluchom Dada – uczulały równo oboje dzieci.
   Próby nie przetrwały także pieluchy Gaga z Tesco (nie wiem czy nadal są produkowane).

  14. moja córka już dawno wyrosła z pieluszek, ale głównie pampersów używaliśmy, po pieluchach bella dla maluszków bodajże nazywają się happy miała cała pupkę zsypaną 🙁 więc nigdy po nie juz nie sięgnęłam.

  15. nam też dady pasowały, tylko teraz kiedy jeszcze noc zakładamy wylewa jej się dość często i sie zastanawiamy czy nei zmienic na inne, poza tym nie mam zastrzeżeń

  16. my używamy dada z biedronki (wcześniej używaliśmy dla synka, obecnie dla córki), uważam że są bardzo dobre, zero odparzeń, mięciutkie, chłonne, nic nam nie przecieka i nie wylatuje bokiem – no chyba że kupa jest mega wielka to się czasem zdarzy

  17. u mnie DADA DADA i tylko DADA!!
   Doczekam się przed rozwiązaniem moim filmiku bądż wpisu o różnicach miedzy drugim a pierwszym porodem? czy nie mam co liczyć na pomoc?

  18. Zdecydowanie Dada z biedronki! Przetestowaliśmy wiele pieluszek: pampersy (odparzały pupkę dziecka), pieluszki z tesco (przemakały bokiem), pieluszki baby dream z rossmana (na początku spisywały się ok, ale chyba potem trafiałam na jakieś buble, ogólnie jakość pieluch się zepsuła), najlepiej spisały się u nas pieluszki Dada, które kupuję do dziś 🙂

  19. U nas sprawdziły sie wielorazowe , bo niestety po jednorazowkach robily sie opdarzenia ( uzywalam bella) a od 2 miesiaca zycia corki zaczelam zakladac wielorazowki i do tej pory nie miala ani jedego nawet zaczerwienienia , takze polecam. Jedynie na noc uzywamy dada z biedronki

  20. My mamy Dady z Biedronki i są najlepsze dla mojej córki, Pampersy ciągle przeciekały po bokach i to w nocy, musiałam córkę przebierać i to ją rozbudzało. Próbowałam też Babydream i mogą być. Ale polecam też Dada Pantsy z Biedronki (pieluchomajtki).

  21. U nas najlepiej sprawdziły się babydream Rossmana (najchłonniejsze), na drugim miejscu Pampersy, a na trzecim Dady.

   Najgorsze to zwykłe Tescowe (co 2 pielucha przemoknięta), a na drugim miejscu Tesco loves baby – dramat – na 5 pieluch – 3 były przemoknięte…

   1. U Nas pampers też się nie sprawdza, odparza się pupka i mam wrażenie, że syn także nie jest zadowolony, bo często gdy mu pieluche z pampersa zakładam to aż piszczy i wierzga by nie zakładać. Wcześniej tak nie robił. Z dada, z tesco, netto i gdzieś jeszcze to też odparzały. Pokupowałam ekologiczne z babylove i wielorazowe i będziemy na dniach je testować

  22. Pierwsze dziecko, najpierw pomarańczowe pampersy, później happy, drugie dziecko pampers niebieski, po dadach było zapalenie skóry, ale teraz zaczynam powoli wprowadzać dady ( na 6 pieluch 1-2 dada)

  23. U nas tylko Pampers.Probowalam Dada-od razu zaczerwieniona skora i odparzenie, wszystkie inne strasznie smierdza moczem, dlatego zostajemy przy Pampers.

  24. DADA!!! moim zdaniem nie różnią się od Pampersów z wyjątkiem ceny… więc po co przepłacać, a reniferki potwierdzam, że były sweeeeet!

  25. U nas przy pierwszym dziecku, córce zaczełam od Pampersów zwyklych i były super potem byly Dada kiedy już małą śmigała, Papmersy rumiankowe uczulały, Happy i Baby Dream przeciekały, Huggies były ok. ale bardzo sztywne. Przy synku pampers był tylko na poczatek moze na miesiac potem były juz Dada i tak są do teraz i nadal je chwalę, dostałam raz z Biedronki Fitti ale bardzo odparzały tak wiec dla nas Dada najlepsza.
   Pozdrawiam 🙂

  26. Świetny post 🙂
   My właśnie teraz testujemy Fitti… KOSZMAR! Nigdy więcej! Po nocy Inia ma mokrą nie tylko pieluchę, ale i spodnie od piżamy a i prześcieradło też już musiałam prać. Przy żadnych innych pieluchach się to nie zdarzało :/ Chyba, że tak nagle moja 2 letnia córka zwiększyła objętość swoich siuśków 😉 Szkoda… bo chusteczki Fitti są świetne, rewelacyjna cena i skład, a z tymi pieluchami tak słabo pojechali 🙁
   Najczęściej używamy Dady, Tesco Loves Baby i Toujours (ale innych niż na fotkach). Babydream też używaliśmy, niby ok, ale coś mi w nich nie pasuje. Pampersów używaliśmy przy pierwszej córce a przy drugiej może ze 2 opakowania na początku – strasznie przeszkadza mi ich chemiczny zapach, jest dla mnie nie do zniesienia :/ aha, no i Premium Care uczuliło wcale nie taką delikatną pupę mojej córki.

   1. Ja myślę, że ultra dry bo super fit mają żyrafę z przodu:) Właśnie testuje jedne i drugie bo nigdzie nie mogłam znaleźć recenzji, która by wyraziła czym się różnią.

  27. Ja używam tylko z biedronki są rewelacyjne i polecam!!!!!!!!!!!!!!!nawet w szpitalu już je miałam…potem testowałam inne, ale żadne im nie dorównywały.

   1. Jolka tak jak napisałam na samym początku rankingu: “Co by nie mówić o pieluszkach jednorazowych to są po prostu wygodne, na pewno z czasem poruszę temat wielorazówek, ale tym razem skupię się na tych pierwszych :)” więc o wielorazowych kolejnym razem 🙂 a Ty używasz?

  28. My używaliśmy Huggiesów, Pampersów sleep and play i tych zwykłych i Dady. Nie widzę różnicy w jakości między Pampersami a Dadami(może tylko różnią się tym, że Pampersy ładniej pachną,ale jak dziecko zrobi już swoje to nawet perfuma z pampersa nic nie pomoże;) ), za to jest różnica w cenie więc używamy Dady i sprawdza się bardzo dobrze.Są chłonne,nie przeciekają i dobrze trzymają się na pupie. Mojego synka Dady nie uczulają, ale wiadomo każde dziecko ma przecież inną skórę. Huggiesy były też ok ale już od dawna nie widziałam ich w żadnym sklepie. Dzięki za ten wpis, następnym razem wypróbuję jeszcze te pieluszki ,które polecasz:)

  29. My rośniemy zdrowo z Dada 😉 testowaliśmy też inne ale te się sprawdziły najbardziej. Fajne też mieliśmy z Kauflandu, porównywalne ceną i jakością z Dada. A rzeczywiście Fitti do bani, raz kupiłam i się męczyłam z nimi !!!

  30. Nie wiem gdzie takie drogie papersy można dostać ale ja ostatnio kupiłam pomarańczowe Sleep&Play w netto w promocji rozmiar 3 wyszło mi 39 gr za sztukę 🙂 a mój mały bardzo dobrze się w nich czuje i nie ma żadnych oparzeń i są bardzo chłonne. Czasem całą noc w jednej pieluszce prześpi i rano pupcia różowiutka 🙂

  31. Nie wiem gdzie takie drogie papersy można dostać ale ja ostatnio kupiłam pomarańczowe Sleep&Play w netto w promocji rozmiar 3 wyszło mi 39 gr za sztukę 🙂 a mój mały bardzo dobrze się w nich czuje i nie ma żadnych oparzeń i są bardzo chłonne. Czasem całą noc w jednej pieluszce prześpi i rano pupcia różowiutka 🙂
   Kiedyś kupiłam belli “Happy” 3 i były takie sobie, strasznie gruby wkład i jednak wilgoć było trochę czuć, do tego w pasie były trochę przyciasne

  32. Pampers Active Baby i Sleep&Play
   Pierwsze maja ruchome-rozciągliwe boczki, drugie nie.
   Oba dobre. Tescowe tez fajne Inne sie nie sprawdziły.

  33. Ja używam Pampers Active Baby, a przez pierwsze miesiące na noc używałam też Premium Care (bardzo je lubiłam, ale rzadko są na nie promocje, a bez są drogie).
   Z innych testowałam tylko Dady i nie spisały się.

  34. Na dzien pampers active baby a na noc te zielone baby-dry. Nie lubie tych pomaranczowych bo mala dostala odparzenia. Chetnie sprobuje dady ze wzgledu ns twoj post:)

  35. Ciekawe, bo przy moim 3 latku, który robi siku w czasie dziennej drzemki okazjonalnie, a w nocy przeważnie, właśnie te cienkie Lidlowe Softino sprawdzają się najlepiej. I nawet sporo chłoną. Kolejna zaleta taka, że można kupić małe opakowanie. Inne pieluszki były trochę za grube.
   Teraz przy drugim dziecku używam Dady (2-ki), ale faktycznie Pampersy (zarówno zwykłe, jak i w wersji soft) wydają się delikatniejsze w dotyku. Choć odparzeń nie ma w żadnym z przypadków.

  36. Ja od samego początku używam tylko Pampers Premium Care.Mimo ze nie sa najtańsze (chociaz w Tesco można dostać Mega Pakę za 0,75zl za szt- tez takie są) to moje dziecko przy zmianie pampersa ma suchutką skórę ( w każdym innym przypadku, a wiele przetestowalam miała mokra pupę jakby się wlasnie posikała). I tylko w tych pieluszkach nie ma odparzeń.
   A Pampers Active wołają o pomstę do nieba. Nie sa duzo tańsze a w ogole nie chłoną i przyklejają sie do pupy. Kupiłam w Niemczech pampersy Active Baby a w środku były jak te Premium Care u nas. Polska…
   Z reszta każde dziecko jest inne i inaczej reaguje skóra, wiec sadze ze trzeba wiele wypróbować i podjąć decyzję samemu co jest najlepsze dla mojego dziecka.

  37. W rankingu nie znalazły się pieluchy pampers activbaby-dry – te polecam są dużo lepsze nic samo activbaby. W ogóle to pampersy rzucane na Polskę a te co można kupić w krajach zachodnich to dzień do nocy.
   W moim odczuciu activbaby są gorsze niż dady.
   Ostatnio (jakieś 2 tygodnie temu) odkryłam pieluszki lidla toujurs i są naprawdę dobre – chłonne a przede wszystkim nie śmierdzą chemią.
   Pieluch jednorazowych używamy na przemian z wielorazowymi – choć na te ostatnie trochę się obraziłam bo po wprowadzeniu synkowi stałych pokarmów jego mocz zaczął intensywniej “pachnieć” co w nich baaardzo czuć.
   Mój ranking jednorazówek:
   1 Activbaby-dry (kupione w lidlu)
   2. Activbaby-dry (kupione w rossmanie)
   3 Toujurs
   4. ex aequo Pampers Premium Care (używaliśmy tylko 1)
   i Dada
   5. Pampers Activ Baby

   A i jeszcze mała uwaga co do przedstawienia wyników testów. Fajnie by było jakby dane w tabelkach były posegregowane, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny.

  38. A ja się nie zgodzę, że Dada i pampers to to samo. Dwójki bardziej odpowiadały mi dady, ale za to 4 pampera. Bo maja elastyczne boki.

  39. Ja używam tylko Pampers Sleep & Play i mimo że nie mają elastycznych boczkow są dla mnie lepsze niż te zielone Pampersy [które odparzyly nam pupke]. Chłonne i tanie za 58szt w Kauflandzie płacimy 24zl 😉

  40. używaliśmy od początku belli happy, tych białych, byliśmy bardzo zadowoleni, nie miały zapachu chemii, moim zdaniem lepsze od pampersów, jednak teraz nie ma nigdzie już tych białych grubszych happy, tylko takie bladofioletywe flexi system, są moim zdaniem o wiele gorsze, z rozm. 3 bardzo często się wylewało, zwłaszcza po nocy, albo sporej kupce, teraz kupiliśmy pierwsze 4-ki happy i strasznie smierdzą!! tragedia… już lepsze są pampersy sleep and play, choć też dosyć intensywnie pachną, pewnie bez perfum by śmierdziały chemikaliami jak te co teraz kupiliśmy belli, skuśiliśmy się też nie dawno na tanie z auchan, nie pamietam nazwy dokładnie, śmierdziały tak, że nie dało się wytrzymać, nie założyłam tego dziecku na pupę, wyrzuciliśmy całe opakowanie. też zaczynam przygodę z wielorazowymi, niestety zaczęłam od tańszej pieluchy i cała przemokła razem z ubrankiem i kocem 😛 jestem bardzo zawiedziona nową serią happy, nie dość, że słabo wykonane to jeszcze śmierdzą chemikaliami, te które mieliśmy na początku, new born, 2 i 3 takie składane potrójnie były porządnie wykonane i sprawiały wrażenie bardziej naturalnych, nie miały zapachu, ani nachaalnych perfum, ani chemikaliów, niestety już nie mogę ich nigdzie dostać, teraz chyba wypróbuję dada albo te z lidla tujours

  41. Ja używam jak na razie rozmiaru 3 – w dzień używamy: papmpersy active baby – gdy wychodzę na dłużej, wg mnie utrzymują nawet do 6 h komfort dziecka – poluję na okazje cenowe, w dzień używamy jeszcze pieluszki Dada ale wg mnie nie dorównują pampersom – max do3 h godzin i trzeba zmienić pieluszkę, skóra dziecka jest okropnie wilgotna po nich, a teraz jeszcze lidl dry lock, też max 3 h – ale mój największy faworyt, który używamy na noc to Pampers Premium Care – mój mały przesypia w jednym papmersie całą noc!!! Tak jak piszą na opakowaniu wytrzymują 12 h!!!

  42. Najlepsze zawsze i wszędzie Pampers Active Baby ! A testowaliśmy już od urodzenia (bo od znajomych w prezentach paczki różnych firm nam się trafiały): Huggies, Dada, Baby Dream, Bella. Obecnie maluszek ma 2 lata i przy jego aktywności ruchowej i dużej objętości wypijanych płynów te są idealne 🙂 Zawsze czatujemy na promocje w Lidlu, Kauflandzie albo Tesco, rekordowo rozmiar 4 kupiliśmy za 64 grosze bodajże 😉 Ale nigdy nie daliśmy więcej niż 70gr/szt.

  43. Dla mnie super sa te bella happy, nie przeciekaja nawet po calej nocy:) ok te z tesco, a pampersy pomaranczowe, to dramat, nie maja nawet elastycznych rzepow, pieluszka przecieka bardzo szybko. testowalam duzo pieluszek i pampersy wcale nie sa najlesze. Istnieja tez pampersy active fit, ale sa mniej chlonne od belli, a du drozsze.

  44. Dla mnie najlepsze: chłonne, cienkie i miękkie nawet po całej nocy siurania Pampers Active Baby, kolejne to Sleep & Play (minus za brak elastycznego rzepa), Huggies; egzamin tez zdały New Borny z BabyDream. Dady Biedronkowe nie wznieciły mnie jakos wyjątkowo i sa u mnie tak “między-pomiędzy” 😀 Kompletnie nieudane natomiast dla mnie: twarde, sztywne, grube i nieprzepuszczające powietrza to pieluchy z Kauflanda i BabyDream rozmiary powyżej 2.

  45. Mały ma 15 mcy. Od początku używliśmy Dady ze względu na przystępną cene. Trafiłam kiedyś na super promocję Pampersów w Auchan.. i masakra. W nocy przebieraliśmy malucha ze trzy, cztery razy. Aż tak przemoczony, że musieliśmy pościel całą zmieniać.. Więc znów wróciliśmy do lubianej Dady. Do czasu gdy nie zmieniliśmy rozmiaru na 4. Dada nie wchłaniała wszystkiego i zbyt często była przepełniona. Więc znów Pampers ale nie kupuję mega promocji bo przeczytałam, że jak się firmie trafi wadliwa seria to idą w suer promocje prawie, że darmo.. :/ Smutne. Ale póki co rzeczywiście uznajemy tylko Pampers Active Baby bo rzeczywiście pupa sucha i nie przemakają. Kupiliśmy raz Sleep&Play to rzeczywiście dramat.. cienkie, nie mają elastycznego zapięcia.. Często trzeba zmianiać więc bez sensu.. Bo tym teście spróbuję tesco loves baby. Mam nadzieję, że rzeczywiście będą ok 🙂

  46. Niedawno odkryłam nowe ulepszone Bambino baby love,cena 19,99zł za opakowanie 5 -38 sztuk,rewelacja według mnie-wytrzymują spokojnie całą noc u mojego prawie 2,5 letniego synka,rzepy super trzymają,nie wiem jak z 2 ale sprezentowałam siostrze teraz 3 od 4-9kg i bedzie testować.Wcześniej sprawdziły się i Dada i Pampers zielone opakowanie ale minusem jest cena, kupiłam w supermarkecie stokrotka ale wykupiłam cały zapas 3 i szukam gdzie jeszcze mogłabym je dostać..polecam!

  47. Niedawno odkryłam nowe ulepszone Bambino baby love,cena 19,99zł za opakowanie 5 -38 sztuk,rewelacja według mnie-wytrzymują spokojnie całą noc u mojego prawie 2,5 letniego synka,rzepy super trzymają,nie wiem jak z 2 ale sprezentowałam siostrze teraz 3 od 4-9kg i bedzie testować.Wcześniej sprawdziły się i Dada i Pampers zielone opakowanie ale minusem jest cena, kupiłam w supermarkecie stokrotka ale wykupiłam cały zapas 3 i szukam gdzie jeszcze mogłabym je dostać..polecam!

  48. Używaliśmy wszystkich rodzajów Pamperów i zarówno białe, jak i zielone są świetne, pomarańczowe wydają mi się ciut węższe w pasie, ale wszystkie wytrzymuj noc. Dada mieliśmy 1 i były fajne, 2 już niekoniecznie . Zdażyło się, że synek rano miał mokrą piżamkę. Mimo zmiany pieluszki w środku nocy. Ale to był okres noworodkowy i mały jadł i sikał i tak w kółko. Może trafiliśmy na jakąś słabą partię, nie wiem, bo drugiej paczki nie kupiłam. Toujours są beznadziejne. Za każdym razem na siusiaku są krople moczu nawet po 1-2 godzinach noszenia pieluszki. Używaliśmy jeszcze Nino z Polo lepsze niż te z Lidla, ale nie tak miękkie jak Dada i Pampers. Nino są całe białe nie mają kolorowych obrazków. Moja subiektywna opinia jest następująca: Dada i Nino na dzień ok, ale na noc tylko Pampers. Jak mój starszy syn nosił pieluchy ,a było to dawno temu to super były niebiesko- żółte Huggies.

  49. Witam w klubie mamusiek, których pociechy pija hektolitry a potem gdzieś to muszą wysiusiać! Pieluch z lidla spróbowałam zupełnie przy okazji, wzięłam z półki bez przekonania, ale stwierdziłam, że za taką cenę to nie będzie szkoda wyrzucić i zaskoczyłam się niesamowicie pozytywnie, od tamtej pory nie uznaje innych pieluch są rewelacyjne!!!!!

  50. Ja osobiście nie polecam żadnych pieluch jednorazowych. I nie dlatego, że jeszcze żadnej nie użyłam. Od kilku dni jestem na etapie zgłębiania wiedzy o pieluchach wielorazowych. Jestem do nich przekonana oczywiście ze względów finansowych, ale przede wszystkim nasze dziecko nie będzie miało styczności z tablicą Mendelejewa. Owszem, jednorazówki są wygodne, ale w tym momencie rodzice myślą tylko o sobie, a nie o dobru dziecka.

  51. Ranking pieluszek wg nas 😉
   1 Pampers Premium Care -okazały się najlepsze, niestety cena powala, więc ich już nie kupujemy
   2 Dada (starsza wersja, bo ta nowsza niby super cienka i super chłonna okazała się porażką)
   3 Pampersy Active Baby -dość chłonne, ale moim zdaniem mają zawyżoną rozmiarówkę
   4. Babydream klasyczne -dość miękkie, raczej chłonne, jeśli chodzi o izolację wilgoci to odnoszę wrażenie, że różnie to wygląda w zależności od rozm. pieluszki, tzn. mniejsze rozmiary 2 i 3 lepiej izolują wilgoć niż np. 5 (ale to moje subiektywne wrażenie)
   5. Babydream Fun&Fit- nie najgorsze, ale daję minus za falbankę z tyłu zamiast elastycznych boczków, poza tym chłonność przyzwoita, ale jeśli chodzi o izolację wilgoci, to wypadają gorzej niż wersja klasyczna
   To tyle, jeśli chodzi o pieluchy, których używałam bądź używam i jestem skłonna kupić ponownie.
   A teraz pieluchy, których nie chcę już ponownie, choćby mi dawali za darmo. Tu nie ma rankingu, kolejność jest przypadkowa, bo nie mogłam się zdecydować, które z nich są najgorsze. Oto niechlubni kandydaci na megabadziew pieluchowy roku:
   – pieluchy Babydream Premium Dry (z dry lockiem) -sztywny, mało chłonny koszmarek z dziwnym wkładem, który wcale nie izolował wilgoci
   – pieluchy Pampers Sleep&Play -kupiłam je jeden raz skuszona przystępną ceną i drugi raz tego nie zrobię. Nie zrobiły co prawda krzywdy pupie juniora, ale też niczym specjalnie też nie ujęły. Minus za brak elastycznych boczków.
   – pieluchy Bella Happy – były w użyciu 2- krotnie i za każdym razem doprowadziły tyłek mojego synka do katastrofy – mega odparzenia, z którym później długo walczyłam. Po raz pierwszy w szpitalu po urodzeniu pakowali w nie mojego pierworodnego, mały dostał takiego odparzenia, że miał rany na tyłku wielkości 50gr monety (sic!). Nie skojarzyłam jednak wtedy tego z pieluchami. Po raz drugi kupiłam je (z braku innych pieluch) rok temu i powtórka z historii ale tym razem szybciutko je odstawiłam. A więc tym pieluszkom mówimy nieodwołalnie Good bye, never ever!
   – pieluchy Bambino – użyłam ich dwukrotnie (czyli 2 pieluchy), nic sie nie działo, ze skórą co prawda, ale same pieluchy dość toporne, trudne do dopasowania (może ze względu na brak elastycznych boczków, tylko elastyczna falbanka z tyłu), nic specjalnego
   – i tu uwaga: pieluchy Dada najnowsza wersja – “cieńsza pieluszka, większa chłonność” ta jasne, tzn. pieluszka rzeczywiście jest cieńsza, ale jeśli chodzi o chłonność, to chyba jakiś ponury żart. MAły co rusz był przesikany, choć pielucha była zmieniana co 2-3 h, tyłek ciągle mokry, a co gorsza również odparzony. Poddałam się w połowie opakowania. Z pewnością więcej już nie kupię tego wynalazku.
   Pozdrawiam serdecznie tych, którzy mieli cierpliwość do przeczytania moich wywodów 🙂

  52. Hmm a o pieluchach Vibelle słyszałaś? Zabrakło ich w rankingu, a szkoda, bo są cieńsze od Pampersów a porównywalne jakością i ceną do Tesco Loves Baby. Można je kupić w Aldi. BTW i tak wygrywają pieluchy wielorazowe, choć nie

   1. Miało być: choć nie każdy może sobie na to pozwolić (z różnych względów) 🙂

    Pozdrawiam 🙂

  53. Przetestowaliśmy Pampersy Active i Premium, Dadę, Babydream, Tesco loves baby. Tesco i Babydream nie przypadły nam do gustu (twardość i wilgoć), Dada byłaby Ok, gdyby nie to, że przepuszczała bokami mimo naprawdę dobrego zapięcia pieluchy. Maluch nie raz i nie dwa miał mokre spodenki.
   Zostały Pampersy Active baby ze względu na falbanki, które chronią obranka przed przemoczeniem. Do tego dosyć dobrze chłoną wilgoć.
   Wersja premium jest za bardzo sztuczna.
   Muszę spróbować tych pieluszek z Lidla.

  54. Najlepsze jakich do tej pory uzywalismy to Tesco Loves Baby Ultra Dry. Cienkie, chlonne, dobre zapiecie, elastyczne boczki, nic nie przecieka.
   Dady uzywalismy 2 i 3. O ile 2 byly ok, o tyle o 3 juz nie moge tego powiedziec. Kiedy dziecko jest bardziej aktywne to wszystko wycieka bokiem. Mam tez wrazenie ze pieluszka nie wchlania wszystkiego. Po ok. 2 godz. pupa malej jest mokra i lekko zaczerwieniona oraz czuc intensywny zapach moczu.
   Pampers Slep&Play u nas sie nie sprawdzily, poniewaz odparzaly mala.

  55. U nas tylko Happy. Pampersy odparzyły i strasznie śmierdzą :/ Do tego mocz spływał pod pupkę i zmieniając (po3h) dziecko miało mokre plecy ! Kilka razy kupka poszła bokiem. Masakra, strasznie się zraziłam… Innych nie używaliśmy, ale po co skoro Happy są niezawodne…
   Dada i BabyDream też robi P&G i odruchowo boję się, że też zapalenie skóry by wyszło…

   1. P&G nie robi Dady. Firma wydała oficjalne oświadczenie że nie jest ich producentem. Ktoś z kodu kreskowego rozszyfrował, że Dada to produkcja czeska – firma ONTEX (ta od pieluszek Helen Harper).

  56. Drogie mamy polecam Wam pieluszki ekologiczne Bambo Nature. U mnie zdały i nadal zdają egzamin. Na początku kupowałam pieluszki ekologiczne Muumi, jednak z uwagi na cene musielismy poszukac czegos tanszego. Pieluszki z marketów, tez jakies tam mielismy, ale z nich nie byłam zadowolona.

   1. No moze bycie eko jest zdrowe dla pupy bobaska, ale cena bamboo jest powalajaca! Ok 1,20 za szt! Masakra jakas! U nas byly juz Dada w rozm 1,2 a teraz 3. I jestesmy z corcia ich fankami! Fakt ze przy przechodzeniu z rozmiaru mniejszego na wiekszy pojawialy sie wycieki ale z czasem sie to unormowalo. Kupka czasami ucieka gora, ale mysle ze takiemu powaznemu problemowi nie podolalaby ani jedna pieluszka! Baby dream rozm. 1 ok, ale juz 2 koszmanie sztywne! Podobnie tesco w rozm 2. Testowalismy takze 2 pampers active i chlonnosc ok. Bez podraznien itp. Ale strasznie nie odpowiadal mi ich chemiczny zapach. Teraz zrobimy test toujour z lidla i moze te vibelle z aldi 🙂

   2. Nie pisalam ze chce byc eco tylko o ekologicznych pieluchach jednorazowych i ich cenie w porownaniu do uzytych w rankingu a takze czesto komentowanych pieluszek popularnych. W mojej subiektywnej opinii wielorazowe pieluchy nie sa tak super eco jak sie na pierwszy rzut oka wydaje. Niby wszystko zdrowe, naturalne, ale jednak trzeba przeciez to wyprac, czyli do kosztow eksloatacji nalezy doliczyc zuzycie wody, pradu i detergentow ( oczywiscie ekologicznych). Ach i jeszcze cenny czas jaki musimy poswiecic na doprowadzenie tych wszystkich otulaczy, wkladow weglowych, bambusowych itp do stanu ponownej uzywalnosci. Wole ten czas poswiecic coreczce! Nie jest to dla mnie pieluszkowe rozwiazanie ani tanie, ani przyjemne, ani mocno ekologiczne. Pozostane wierna niedrogim jednorazowkom. Ale inne mamy niech testuja co im i pupkom ich dzieciaczkow pasuje. Niech kazdy znajdzie swoj zloty srodek 🙂

  57. Zgadzam się ze wszystkim w egzemplarzach przeze mnie wypróbowanych, tj. Pamprers Preium Care, Pampers Active Baby, Touyours, Dada, Babydream 🙂 Z tym, że ja najbardziej lubię chyba jednak Babydream ze względu na ładny zapach… 😉

  58. U mojego synka (w tej chwili rozmiar 2-3) najlepiej sprawdzają się Pampersy. Dada jest wg mnie bardzo mało chłonna, wiele razy miał przemoczone ciuszki nawet po półgodzinnej drzemce, po za tym pachwinki całe zaczerwienione. Dziwne są też rozmiarowo, bo przy wadze 5.300 dwójki są za małe, a trójki za duże. Pieluszki Happy Belli wywoływały wysypkę.

  59. U Nas przede wszystkim bella happy(1,2,3,4). Nie mają chemicznego zapachu, są przewiewne i chłonne. Rzeczywiście roz.1 są bardzo grube w porównaniu z innymi ,ale dzięki temu pomagają w prawidłowym ustawieniu bioderek niemowlaka, no i plus za wycięcie na pępek. Inne rozmiary też nie należą do najcienszych, ale nie zawodzą i bardzo dobrze dopasowują się do ciała. Dada tylko roz. 2 mi odpowiadał, pampersy activ-baby, a pampersy sleep & play mnie rozczarowały brakiem elastycznych zapięć. Trzeba pamiętać, że każda pupka jest inna, więc tak naprawdę, drogie mamy, nie zostaje Nam nic innego jak tylko testować i wybierać to co dla szkraba najlepsze.

  60. Pampersy od Pampersa premium care, bo po innych wysypka… Odparzenia, itp. One sa drogie, ale naprawde dobre, przy zabkowaniu malutka miala bardzo rzadkie kupki, ktore podraznialy skore, po nocy dupka czerwona, nawet w pampersach premium care, dodatkowo po umyciu tylka trzeba bylo sudokremem lub alantanem smarowac. Kiesys maz kupil dady z biedry… To byla mega pomylka, nawet gdybym chciala zaoszczedzic na pampach to nie moge^^

  61. Ostatnio miałam szanse wyprobowania Pampersów Baby Active Dry. Moge je polecic kazdej matce, są mega chłonne a jednoczesnie super cienkie, co jest dobra sprawa zwłaszcza latem, W dotyku barzo delikatne, mają przyjemny niedrażniacy zapach.

  62. przez pierwszy miesiąć używaliśmy bambo naturals i były super tylko strasznie drogie, zachęcona opiniami kupiłam dada newborn i jest okropnie śmierdzą chemią i juz po godzinie pieluszka przepuszzcza wilgoć na pupę dziecka, kupiliśmy na wypróbowanie bella happy newborn i zobaczymy co będzie

  63. Pampersy i Tesco najlepsze. Rossmanowe FUN&FIT mogą być, ale mają kiepskie zapięcie. Natomiast DADA – okropne. Przeciekają po nocy, a gdy jest kupka, to znajduje się ona wszędzie, tylko nie w pieluszce. Pupa jest po nich wilgotna i powstają odparzenia. Męża siostrzenica, która ma 14 miesięcy i nigdy nie miała uczulenia na pieluchy, ani odparzonej pupy, to po DADA obszar pieluszkowy u niej był tak zaogniony, jakby ktoś ją polał wrzątkiem, a szwagierka użyła tylko 5 pieluch.

  64. Warto wspomnieć o składzie niektórych pieluszek (przede wszystkim Pampers). Przykładowo: Petrolatum, Stearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Aloe Barbadensis Leaf Extract. Fatalny skład natłuszczacza Pampersów dla mnie je eliminuje – tanie (najtańsze) pochodne ropy naftowej. Jeśli ktoś inwestuje np. w naturalne produkty lub lepsze kosmetyki naturalne (momme, bentley itp.) to Pampers całkowicie mija się z celem. Fakt że parafina i wazelina dobrze chroni przed wilgocią itp. ale sama w sobie może być przyczyną wielu problemów.
   Niestety nie zawsze to co reklamowane i na pozór lepsze jest zdrowsze 😉

  65. Brakuje mi jednej mega kwestii. Jak z kupkami? Bo nam we wszystkich pieluchach kupa ucieka jak nie gora to bokiem. Obecnie uzywamy pampers premium i w tych jako tako lepiej.

  66. A sklad?? Co to za analiza w ktorej nie ma mowy o skladzie poeluchu. Wyglad? Naprawde to takie wazne?? Wiele pieluch zawiera chlorek wapnia, ktorym sa wybielane nie ma o tym ani slowa :/

   1. Jeśli ktoś na prawdę przejmuje się składem pieluszek to radzę szerokim łukiem omijać markę Pampers. Chyba że linia Pampers Pure.

  67. Nie wiem jak robiony był test, ale marka z Lidla jest w praktyce bardzo słaba. Drugi raz kupiłem bo duża promocja, ale chyba najgorsze że wszystkich co stosowaliśmy. Dobre to dada premium, a na większe dziecko babydream rozm 6 rewelacja.

  68. Najlepsze pieluchy to Huggies z Kubusiem Puchatkiem, tyle że trudno dostępne i drogawe, ale na prawdę warto ich poszukać i wypróbować. Dada Ultra Care też są super, może odrobinę sztywniejsze ale za tak niską cenę to żaden negatyw.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.