Szukaj
Generic filters

Test pieluszek dla dzieci

Test pieluszek

Siedzę w pieluchach na całego, więc postanowiłam to wykorzystać i zrobić test pieluszek jednorazowych 🙂 Jakich Wy używacie? Które pieluszki dla dzieci są lepsze a które beznadziejne? Dzisiaj moja subiektywna ocena razem z cenami. Jeśli zastanawiacie się dopiero jakie pieluchy wybrać dla dziecka to na pewno Wam ten tekst pomoże.

Już na początku zachęcam Was do zostawiania opinii jakie pieluszki Wy polecacie lub odradzacie?

Co by nie mówić o pieluszkach jednorazowych to są po prostu wygodne, na pewno z czasem poruszę temat wielorazówek, ale tym razem skupię się na tych pierwszych 🙂

Jakie pieluchy testowaliśmy

Tak, jak wspomniałam siedzę w pieluszkach, starsze dziecko nosi pieluszki rozmiar 5 a młodsze 1 a nawet już 2. Wszystkie testowane pieluchy to 5, ale dopisuję uwagi o mniejszych, których używałam przy pierwszym malcu a teraz przy drugim.Dopisuję też subiektywne uwagi mojego męża, bo nie mamy tych samych faworytów 🙂

Jeśli chodzi o ceny to pieluchy kupowałam w pierwszym kwartale 2014 roku.

Testowane pieluszki
Testowane pieluszki: Tesco, Softino, Auchan, Pampers, Dada, Fitti, Happy, Toujurs Lidl, Baby Dream

Przetestowałam większość dostępnych na rynku pieluszek, czyli:

 • Pampers (Active Baby, Sleep&Play oraz Premium Care)
 • Baby Dream Rossmann
 • Fitti Biedronka
 • Dada Biedronka
 • Toujours Lidl
 • Softino Lidl
 • Baby Comfort Auchan
 • Happy Bella
 • Tesco Loves Baby

I te pieluszki biorę pod uwagę w rankingu. Miałam okazję też używać Huggies (chyba wycofane już z PL? bo nigdzie nie mogłam ich dostać, a były fajne…), ostatnio zobaczyłam też pieluszki Seni oraz Carrefour, więc może z czasem dopiszę do rankingu, ale czekam na Wasze uwagi i odczucia 🙂

Co brałam pod uwagę, czyli w skrócie opis tabelki

Chłonność

Nasze starsze dziecko pije dużo wody, co też oznacza, że mamy na pokładzie małego strażaka 🙂 Idealny materiał na testera pieluszek jeśli chodzi o ich chłonność. Tutaj świetnie wypadają pieluszki dyskontowe (Toujours Lidla i Dada Biedronki) oraz Pampers i Tesco Loves Baby, gorzej Bella Happy i Baby Dream Rossmana, za to bardzo słabo również dyskontowe, ale te drugie czyli Fitti Biedronki, Softino Lidla i Baby Comfort z Auchan.

Niektóre pęcznieją  i zostają miękkie, a inne robią się sztywne i okropnie twarde, aż dziwi mnie, że dziecko daje radę chodzić z takim balastem między nogami.

Miękkość (cienkie i grube)

Już porównując na sucho wszystkie pieluszki widać wyraźną różnicę, niektóre są bardzo cienkie, miękkie a inne sztywne bądź grube a czasem i sztywne i grube.

Najcieńsze są Lidlowe Toujours a zaraz za nimi Tesco Loves Baby i Pampersy (każdy rodzaj, choć Premium Care są ciut grubsze w moim odczuciu niż inne). Za to najgrubsze na sucho (podkreślam) są Happy i te z Auchan a najsztywniejsze Fitti Biedronki i Auchan oraz Softino Lidla.

Za to po użyciu 🙂 twarde są: Softino, Fitti i Auchan, potem Dada. Najlepiej tu wypada w kwestii sztywności pełnej pieluchy, czyli, że nadal jest miękka Toujours, Tesco, Pampers Sleep&Play.

Zapinanie

W zasadzie większość pieluszek zapina się na takie taśmo-rzepy, które da się odpiąć/zapiąć wielokrotnie. Jednak muszę wyszczególnić jedną czarną owcę, która ma zapięcia w stylu zwykłej taśmy klejącej (beznadzieja!) i wielokrotnie nie umiałam tego rozpiąć nawet zdejmując brudną pieluszkę. Te pieluchy to Fitti z Biedronki.

Wygląd

Dla mnie pieluszki mogłyby być całkowicie białe i absolutnie by mi to nie przeszkadzało, ale kolorowe w sumie milej zmieniać 🙂 Jak byłam początkującym rodzicem to uwielbiałam kolorowy nadruk z jednej strony, wtedy nawet po ciemku widziałam, gdzie jest przód a gdzie tył. Ale teraz widzę, że większość pieluch ma nadruki i z przodu i z tyłu 🙂

Jeśli chodzi o wygląd to raz jeden podobały mi się pieluszki, to była seria świąteczna z Dady, taka z reniferem 🙂 Mega pomysłowe. A reszta pieluszek jest dla mnie podobna i tak kończą dokładnie tak samo 🙂

O tych Dada pisałam, z reniferem
O tych Dada pisałam, z reniferem
Ranking pieluszek :)
Ranking pieluszek 🙂 tutaj widać grubość

Ranking pieluszek

Maksymalnie 5 pkt (kropek), minimalnie 1 pkt. Przy wyglądzie dałam 4 lub 5, bo do tego przywiązuję najmniejszą wagę i każde są dla mnie w miarę OK 🙂

Mój osobisty ranking pieluszek
Mój osobisty ranking pieluszek

Zgodnie z tabelką najlepiej wypadły: Pampers Active Baby, Toujurs z Lidla i Tesco Loves Baby, ale spokojnie niemal na równi są z nimi Dada.

Cena

Fotografowałam swoje paragony i opakowania by pamiętać ile czego i za ile 🙂 Poniżej ceny w przeliczeniu na sztukę. Z tego co pamiętam nic nie było w promocji, ale na pewno na te warto polować 🙂

Ceny pieluszek na podstawie moich zakupów
Ceny pieluszek na podstawie moich zakupów

 Inne uwagi

Jako że nie wszystko da się ująć w tabeli to kilka odczuć osobistych 🙂

Pampers (Active Baby, Sleep&Play oraz Premium Care)

Absolutnie nie dostrzegam różnicy między Pampers Active Baby i Sleep&Play 🙂 możecie mi wyjaśnić, bo w używaniu one są dla mnie identyczne. Ogólnie Pampersy lubię i uważam je za jedne z lepszych. To co mi nie pasuje w nich to zapach, jest taki syntetyczny wyjątkowo 😀

Co do Pampers Premium Care to za tymi nie przepadam, tym bardziej, że 1 (new born) mają jakąś dziwną siatkę (kolejne rozmiary mają inny środek), która strasznie przyczepia się do delikatnej skóry noworodka. W efekcie dwukrotnie po Pampersach dzieci miały pieluszkowe zapalenie skóry a ja kombinowałam z innymi pieluchami. Za to większe rozmiary nie są na tyle WOW by płacić za nie więcej.

Pampersy te zwykłe (nie premium care) to faworyt Michała.

Pampersy te zwykłe
Pampersy te zwykłe

Baby Dream Rossmann

Średniaki, jak dla mnie. Fajne za rozsądną cenę. Czasem rzepy trudniej odpiąć, ale ogólnie są OK.

Baby Dream pieluszki z Rossmanna
Baby Dream pieluszki z Rossmanna

Fitti Biedronka

Najgorsze pieluszki w moim odczuciu. Twarde, a już po użyciu zbijają się, zbrylają i inne cuda. W dodatku taśmy są masakryczne, jako jedyne mają takie taśmy, jak zwykła taśma klejąca. Jak się przyklei to trzyma tak, że trudno pieluszkę zdjąć, za to jak dotknie np. swetra to nici z zalepienia pieluchy. Nie wiem czy inne rozmiary też mają taką taśmę, bo sprawdzać nie będę.

Fitti czyli pieluszki z Biedronki
Fitti czyli pieluszki z Biedronki
Opakowaie pieluch Fitti
Opakowanie pieluch Fitti

Dada Biedronka

Pieluszki bardzo lubiane przez wielu rodziców, tak jak słyszę opinię. U mnie zmiennie, przeszkadzała mi ich twardość po użyciu, wydaje mi się, że obecnie są miękkie albo trafiłam na jakieś “soft” 🙂 W każdym razie są spoko. Dodatkowo mają ode mnie plus za serie z reniferem 🙂

Dada to drugi faworyt Michała.

A to Dada, czyli lubiane pieluszki z Biedronki
A to Dada, czyli lubiane pieluszki z Biedronki
Biedronkowe Dada
Biedronkowe Dada

Toujours Lidl

Moje ostatnie odkrycie. Kupiłam bez przekonania, ale są absolutnie najcieńsze z pieluszek, jakie u nas były testowane. Są jednak spore i potrafią odstawać z tyłu nad pupką. Mam też wrażenie, że dość często pupka dziecka jest wilgotna przy zmianie pieluszki czego nie zauważyłam przy innych pieluchach rozmiaru 5 i 2. Za to mają minus.

Są też na tyle cienkie, że czasem trudno mi ocenić czy pieluszka jest już pełna 🙂 ale ogólnie to jeden z moich faworytów.

Toujurs z Lidla
Toujurs z Lidla
Lidlowe
Lidlowe

Softino Lidl

Bardzo słabe, rekompensuje to cena, bo są niedrogie, ale nic zachwycającego. Grube, sztywne. Bez porównania z tymi lepszymi Lidlowymi.

Softino z Lidla
Softino z Lidla
Softino też z Lidla
Softino też z Lidla

Baby Comfort Auchan

Drugie słabe moim zdaniem z testowanych pieluch, są twarde, jakieś takie gumiaste i nieprzepuszczające powietrza. Jednak mają delikatny środek i za to mają u mnie plus. Bo o ile rozmiar 5 jest kiepski to rozmiar 2 kiedyś bardzo lubiłam. Nie wiem jednak czy coś w tej kwestii się zmieniło, czy to właśnie sprawa rozmiaru.

Baby Comfot z Auchan
Baby Comfot z Auchan
Pieluszki Auchan
Pieluszki Auchan

Happy Bella

To takie pieluszki, które niby są dość grube z wyglądu (jako jedyne w paczce są złożone na 3 a inne na 2), ale są bardzo porządnie wykonane. Mają delikatne falbanki, świetny pas przy pupie – nigdy nie odstają, nie śmierdzą i są bardzo delikatne w środku. To te pieluszki wybawiły nas z pieluszkowego zapalenia skóry.

Mają u mnie też plus za to, że bywają pakowane po 1 sztuce, co kiedyś już mi uratowało sprawę 🙂

W każdym razie to mój cichy faworyt, bo jak się przyjrzeć to pod wieloma względami biją inne na głowę.

Bella Happy
Bella Happy

Tesco Loves Baby

Moje odkrycie. Cienkie, niedrogie, ładne i chłonne. Kupiłam bez przekonania, ale kupuję je nadal, jak tylko mam okazję. Moim zdaniem jedne z lepszych pieluszek.

Mój faworyt.

Pieluszki Tesco Loves Baby
Pieluszki Tesco Loves Baby

Uffff to tyle w kwestii pieluch 😀 Nigdy nie podejrzewałam, że można tyle o pieluchach napisać haha. Czekam na Wasze typy, jakie pieluchy polecacie, jakie odradzacie?

Wasze opinie zbiorę i podsumuję, będę więc wdzięczna za każdy głos w tej sprawie 🙂

 • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

  Postaw mi kawę na buycoffee.to