Szara spódnica dresowa – szycie rozporka z tyłu DIY

Szara spódnica dresowa – szycie rozporka z tyłu DIY

Niesamowicie wygodna, niesamowicie uniwersalna i niesamowicie prosta do uszycia. Szara spódnica dresowa, z miękkiej pętelkowej dzianiny, z rozporkiem i w gumę. Idealna do trampek czy balerinek. Motywacyjnie, że warto uszyć!

Często jest tak, że zanim uszyję coś z docelowego materiału to szyję testową rzecz np. z dresówki. Tak było w przypadku tej spódnicy. Uszyłam ją na szybko, bo chciałam przetestować wykrój na klasyczną, ołówkową spódnicę, którą planuje wykroić z malinowej tkaniny. Dzianina za to, taka jak w prezentowanej dzisiaj spódnicy, ma to do siebie, że szyje się ją szybko. Zszyć, podszyć, wciągnąć gumę i gotowe. Z dzianin szyje mi się kilka razy szybciej. Poza tym, że spódnica powstała trochę przy okazji to okazała się oczywiście nieziemsko wygodna :) I tak się złożyło, że chętnie po nią sięgam.

Jeśli szukacie pomysłu na spódnicę o prostym kroju i coś co będzie łatwo uszyć to do dzieła. Oto szara spódnica dresowa.

Jak uszyć spódnicę z dzianiny

Ja miałam resztkę materiału, zwykłą szarą dzianinę pętelkową, raczej cieńszą, bo max 240g/m. Możecie śmiało zastąpić ją dobrej jakoś dzianiną tshirtową z elastanem.

Wykroiłam tył i przód oraz pas. Pas zrobiłam z dzianiny, po prostu wycięłam długi prostokąt o obwodzie zbliżonym do własnego obwodu talii i szerokości 8 cm (do środka wsunę gumę 3 cm, więc musi być tunel, którą ją zmieści + zapas na szwy). Zaczynam jednak od zszycia zakładek.

Szycie spódnicy z dresówki
Potem obrzucam rozcięcie z tyłu, od góry do dołu, czyli do tego miejsca na rozcięcie. W tkaninie na górze w tym miejscu będzie suwak, a w dzianinie z niego zrezygnowałam.Szycie spódnicy z dresówkiSpinam szpilkami, widać też już zszyte zaszewki. Zszywam tył (ten kształt literki L) oraz boki (te ujmuje razem i obrzucam).Szycie spódnicy z dresówkiPrzekładam na prawą stronę, zakładam rozporek na właściwą stronę.Szycie spódnicy z dresówkiI zszywam prostym ściegiem po skosie (jak na foto) by się nie odginało. Podwijam spódnicę. A na górze doszywam pas (złożony na pół pas materiału), zostawiam nie doszyty mały fragment, tym wsuwam gumę, zszywam, zaszywam i kiecka gotowa :)Szycie spódnicy z dresówkiProste, godzinka pracy to absolutnie max :)

Stylizacja z dresową spódnicą

Niesamowitą frajdę sprawia mi robienie zdjęć w rzeczach uszytych przeze mnie. Sþodnica dresowa jest tu w kilku odsłonach, bo nie ukrywam, że sięgam po nią często, więc i okazji do zdjęć nie brakuje. Wersja mniej i bardziej sportowa.

Szara dzianinowa spódnica, z trampkami
Szara dzianinowa spódnica, z trampkami
Szara dzianinowa spódnica, profil
Szara dzianinowa spódnica, profil
Długość przy siedzeniu
Długość przy siedzeniu
Z balerinami, z tyłu rozporek
Z balerinami, z tyłu rozporek
Wykończenie na dole
Wykończenie na dole
Pas z gumą
Pas z gumą
Tył spódnicy

Wykrój, cena, koszty

Zużyłam resztki materiału po sukience, ale wystarczyłoby mi 60 cm dresówki, więc naprawdę niewiele.

I jak Wam się podoba? :) Do dzieła <3

Stylizacja na sportowo
Stylizacja na sportowo
Z dzianinową bluzką
Z dzianinową bluzką
I moja ulubiona z balerinami i bluzką o bardziej eleganckim wyrazie
I moja ulubiona z balerinami i bluzką o bardziej eleganckim wyrazie
A bluzka niebawem :)
A bluzka niebawem :)

Komentarze:

Paulina,
Kusisz tym samodzielnym szyciem.
Orientujesz się może gdzie można oddać do naprawy w Warszawie maszynę Łucznik? Wydaje mi się, że sklepu przy Marszałkowskiej, który miał taką usługę już chyba nie ma?.

Kolorowe,nieszaro-bure,piękne :) Podziwiam i zazdroszczę talentu. Mam prośbę,wiem,że jest mnustwo postów o chustach do noszenia,ale Ty jako obeznana mama mogłabyś mi jakaś doradzić? Będzie to moja pierwsza chusta. Mam córeczkę 2-u miesięczną. Jest zdrowa,badania bioderek też wyszły poprawnie. Jaką chustę najlepiej kupić i jakie jest najlepsze wiązanie dla tak małego szkraba? Z góry dziękuję.

dzieki :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.