Szukaj
Generic filters

Story Cubes – opinia

Story Cubes to gra opowieść, a w zasadzie pretekst do opowiadania, z dzieciakami sprawdza się jako baza do opowiadania bajek i nauka ich tworzenia. Fajna gra, która może z powodzeniem pełnić funkcję edukacyjną.

Na filmie zobaczysz jakiej wielkości są kostki 🙂

Co jest w pudełku i jak grać

W środku znajdziesz 9 kostek, na każdej stronie kostki jest trwały obrazek. Możesz też dokupić tematyczne komplety po 3 kostki (np. zwierzęta). Każdy z graczy rzuca kostkami i opowiada. Tyle i aż tyle. To taka gra na długie zimowe wieczory.

Czego uczy gra

Gra jest fajna przy dzieciach, bo jest pretekstem by opowiadać, wymyślać i tworzyć.

Story Cubes
Story Cubes
Story Cubes
Story Cubes

Moja opinia

Z dorosłymi to gra przerywnik (w mojej ocenie), ale nie jest to gra emocjonująca, raczej spokojna, może być śmieszna w zależności od złożoności i zabawności historii. Z dziećmi traktuję ją jako element nauki opowiadania i tworzenia bajek. Sama kiedyś miałam problem z opowiadaniem bajek z głowy, rzut kostkami ułatwia wiele, bo ma się punkt zaczepienia: drzewo, sowa, telefon, klucz, orzech… i już powstaje historia.

Dzieci dość szybko podłapały o co w tym chodzi, wcześniej sporo graliśmy (i gramy) w „Pewnego razu” zatem motyw „bajdurzenia” jest znany 🙂 Same wyciągają kostki, rzucają i wołają: „mamo chodź opowiem Ci coś”. Ich historie są z każdym razem bardziej rozwinięte, podoba mi się to!

Może tylko żałuję, że nie ma serii typowo dziecięcej, czasem trafi się jakiś symbol, którego dzieci nie ogarniają (zazwyczaj wymyślają mu nowe znaczenie), zwierzęta nie zawsze są oczywiste. Fajnie by było, gdyby powstały takie kostki z zabawkami, bardziej czytelnymi zwierzątkami, pojazdami – ot dla dzieci.

Podsumowanie

 • Moja ocena: 5-/6
 • Gra: Story cubes
 • wyd: Rebel
 • Wiek: bez ograniczeń

Gdzie kupić grę? Zerknij na ceneo, taki zestaw „baza” jest od 26 zł, możesz dokupić tematyczne np. zwierzęta, medycyna, na ratunek, baśnie, ale też Muminki 🙂

Znasz? Lubisz?

Story Cubes, opowiesz historię? :)
Story Cubes, opowiesz historię? 🙂
 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 1 Odpowiedź

  1. Znam, lubię:) fajne jest to, że tak małe pudełeczko można zawsze ze sobą nosić w torebce i gdy np. czekamy z dzieckiem w kolejce do lekarza to możemy spędzić miło czas. Często nawet inne dzieciaki dołączają wtedy do gry a na zawołanie lekarza zwykle słychać smutne „juuuż?” 🙂 Poza tym nasze kostki rozkręciły już niejedną dorosłą imprezę;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.